Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Θα σου έλεγα να μην το κρύβεις, ούτε και να το φανερώνεις επί τούτου. Να είσαι ελεύθερος και κυρίως εντάξει με το γεγονός ότι δεν έχεις φιλήσει ποτέ. (σιγά τα ωά).
    Αν το κρύβεις θα γεμίζεις με άγχος και θα καταρακώνεται η αυτοπεποίθηση σου. Λες κι έχεις κάνει κανά έγκλημα. Ούτε σκότωσες κανένα ούτε λήστεψες κανένα. Δεν έχεις φιλήσει. Και λοιπόν; Λιγότερο άντρας νομίζεις ότι είσαι; Ή ότι θα σε κρίνουν οι γυναίκες από αυτό; (η μεμωνομένη περίπτωση δεν αποτελεί τον κανόνα κι ούτε είναι σίγουρο ότι αυτός ήταν ο λόγος. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ κουλός).
    Ξεκόλλα και ξεπέρνα το γιατί όσο πιο πολύ κολλάς τόσο πιο πολύ χάνεις χρόνο σε ανούσια πράγματα.
    Η κοπέλα που θα είναι μαζί σου θα είναι μαζί σου για σένα. Κι αν σ\' έχει ερωτευτεί κιόλας να δεις τι γλυκό που θα γευτεί το φιλί σου (κλπ). Και \'συ το ίδιο.

    Μην κρύβεσαι λοιπόν, μην αφήνεις αυτό να σε καθορίζει.
    Κοίτα εσύ να είσαι ΕΝΤΑΞΕΙ μ\' αυτό κι άσε οι άλλοι τι νομίζεις ότι θα λένε. Και κοίτα να περνάς και \'συ καλά... όχι μόνο η κοπέλα σου. Όταν θα το έχεις ξεπεράσει, θα κάνεις σχέση και δεν θα το έχεις καταλάβει.
    Ενδεικτικά αναφέρω δύο χρόνια νεώτερος σου όταν ήμουν, κι έκανα τη πρώτη σχέση μου η τότε κοπέλα μου με ρώτησε αν έχω κοιμηθεί ποτέ με γυναίκα. Της είπα όχι κι ούτε το σκέφτηκα, ούτε πέρασε απ\'το μυαλό μου ότι ήταν κάτι το αρνητικό. Το ίδιο κι απ\' τη κοπέλα μου. Άλλο ότι δεν με πίστευε :) Είχαμε ερωτευτεί ο ένας τον άλλο κι όχι πόση εμπειρία είχαμε ή δεν είχαμε...
    Το ίδιο θα συμβεί και με σένα.

    Για να σου ξεκολλήσει ακόμα πιο πολύ (ελπίζω γιατί αυτό εσύ θα το κατακτήσεις) πριν την πρώτη μου σχέση είχα φιληθεί για πρώτη φορά με μια κοπέλα που είχε κάνει δύο τρεις σχέσεις ενώ εγώ καμία. Δεν το ήξερα, ούτε το ήξερε. Ήταν ένα πολύ γλυκό φιλί. Μετά από καιρό είχαμε ξανασυναντηθεί και μου είπε ότι ήταν το πιο γλυκό φιλί της ζωής της. Μετά της είπα ότι ήταν το πρώτο μου. Η απάντηση της ήταν: τελικά είναι το ταλέντο κι όχι η εμπειρία που μετράει. Εγώ το λέω διαφορετικά: είναι να είσαστε ερωτευμένοι/ να υπάρχει έλξη. Τόσο απλά...
    Δεν υπάρχει λόγος να κρύβεσαι. Αν το playboy λέει ότι πρέπει να έχεις κάνει 2,37 σχέσεις μέχρι τώρα να το πάρουν να το βάλουν στο κ... τους! Μην καθορίζεσε από αυτό που νομίζεις ότι είναι η κοινή συνισταμένη. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

    Κοίτα να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο να κερδίσεις μία κοπέλα που σου αρέσει. Τα άλλα έρχονται μόνα τους.

    Δεν αποκλείω και την πρόταση του Τάσου... αλλά αυτό εσύ το αποφασίζεις. (προσωπικά είμαι εναντίον για διάφορους λόγους αλλά αυτό δε λέει τίποτα)

  2. #17
    Δεν αποκλείω και την πρόταση του Τάσου... αλλά αυτό εσύ το αποφασίζεις. (προσωπικά είμαι εναντίον για διάφορους λόγους αλλά αυτό δε λέει τίποτα)
    Η πρόταση του Τάσου, δεν έχει να κάνει με το πρόβλήμα του φίλου. Είναι καλή αν σου λέιπει το σεξ. Άλλα πράγματα του λείπουν.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Originally posted by explorer2004

    Η πρόταση του Τάσου, δεν έχει να κάνει με το πρόβλήμα του φίλου. Είναι καλή αν σου λέιπει το σεξ. Άλλα πράγματα του λείπουν.
    Κανεις λαθος explorer. Tου λειπει η σεξουαλικη εμπειρια με γυναικα. Θα εχει πολυ μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση με τις γυναικες αν αρχισει να κανει σεξ.

    Υ.Γ.: Οποιος δεν εχει παει με ******* δεν ειναι αντρας, ειναι φλωρος του κερατα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Absolut το γεγονος πως δεν εχεις κανει σχεση η δεν εχεις φιλησει ποτε μεχρι την ηλικια των 23 ετων δε σε καθιστα υποδεεστερο απο αλλα παιδια που εχουν δραστηριοποιηθει συναισθηματικα η σεξουαλικα σε νεαροτερες ηλικιες.

    Απ\'οτι ειμαι σε θεση να διακρινω απο τα λογια σου, μαλλον αυτο που σου λειπει ειναι η τρυφεροτητα ενος συντροφου περισσοτερο απο τη σεξουαλικη προσφορα του.

    Πιστεψε στον εαυτο σου και στις δυνατοτητες σου, αφησε το χαρακτηρα σου να \"παιξει\" το παιχνιδι της ζωης ελευθερα. Να θυμασαι πως δεν εισαι κατωτερος απο τους υπολοιπους αλλα αντιθετως, παιζεις επι ισοις οροις με αυτους.

    Μη σε πτοουν οι οποιες απογοητευσεις. Αν δεν αποζητας απλα μια \"αρπαχτη\", μια σχεση που θα υπαρχει απλα για να λες πως την εχεις, τοτε καλα κανεις και δεν εχεις. Το παν ειναι να μη φοβασαι τη ζωη. Προχωρα και θα δεις πως στην πορεια και αφηνοντας τα πραγματα να εξελιχθουν φυσιολογικα (χωρις τους παροντες προβληματισμους σου που σου δημιουργουν μονον αγχος και σε μπλοκαρουν) καποια στιγμη θα βρεις αυτο που ψαχνεις.

    Τωρα οσον αφορα σε συμβουλες τυπου \"γινε αντρας, πηγαινε στη Φυλης\", ισχυουν μονο για να φυγουν τα \"χοντρα\".

    Καλη τυχη σε οτι επιλεξεις :)
    Παντα φιλικα
    Λενα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Originally posted by Τασος

    Υ.Γ.: Οποιος δεν εχει παει με ******* δεν ειναι αντρας, ειναι φλωρος του κερατα!
    Υπαρχουν αντρες που προτιμουν αυτο που προτεινεις εσυ αλλα υπαρχει και αλλη μια κατηγορια ανδρων. Αυτοι που επιθυμουν η πρωτη τους επαφη να εχει να κανει με συναισθηματικους δεσμους με την παρτενερ τους.

    Καλη και αποδεκτη και η δικη σου θεση αλλα να μην προσβαλλουμε και τους αλλους που επιλεγουν κατι διαφορετικο. Ειδικα αν αυτο τους κανει να νιωθουν πιο ολοκληρωμενοι γιατι δεν ικανοποιουνται μονο σαρκικα αλλα και συναισθηματικα.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Originally posted by Lenaki

    Καλη και αποδεκτη και η δικη σου θεση αλλα να μην προσβαλλουμε και τους αλλους που επιλεγουν κατι διαφορετικο. Ειδικα αν αυτο τους κανει να νιωθουν πιο ολοκληρωμενοι γιατι δεν ικανοποιουνται μονο σαρκικα αλλα και συναισθηματικα.
    Aκριβως! Οσο πιο συναισθηματικα βλεπει ενας αντρας το σεξ, τοσο λιγοτερο αντρας ειναι. Αν εισαι πραγματικο αρσενικο, ικανοποιεισαι απολυτα με τη σαρκικη επαφη χωρις να σου ειναι απαραιτητο το συναισθημα στο σεξ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Originally posted by Τασος
    Originally posted by Lenaki

    Καλη και αποδεκτη και η δικη σου θεση αλλα να μην προσβαλλουμε και τους αλλους που επιλεγουν κατι διαφορετικο. Ειδικα αν αυτο τους κανει να νιωθουν πιο ολοκληρωμενοι γιατι δεν ικανοποιουνται μονο σαρκικα αλλα και συναισθηματικα.
    Aκριβως! Οσο πιο συναισθηματικα βλεπει ενας αντρας το σεξ, τοσο λιγοτερο αντρας ειναι. Αν εισαι πραγματικο αρσενικο, ικανοποιεισαι απολυτα με τη σαρκικη επαφη χωρις να σου ειναι απαραιτητο το συναισθημα στο σεξ.
    Καταρχην δε βλεπει συναισθηματικα το σεξ αλλα τη συντροφο του. Κι οσο πιο πολλα νιωθει για τη συντροφο του, τοσο πιο απολαυστικο ειναι το σεξ.

    Σκετη σαρκικη επαφη αφορα στα ζωα και οχι στους ανθρωπους. Ο ανθρωπος θελει και λιγο συναισθημα για να ζησει.

  8. #23

    Κανεις λαθος explorer. Tου λειπει η σεξουαλικη εμπειρια με γυναικα. Θα εχει πολυ μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση με τις γυναικες αν αρχισει να κανει σεξ.

    Υ.Γ.: Οποιος δεν εχει παει με ******* δεν ειναι αντρας, ειναι φλωρος του κερατα!
    Αν αρχίσει να κάνει σεξ μόνο με με πληρωμή δε θα μάθει ποτέ του να κάνει σεξ και θα αποκτήσει ψέυτικη αυτοποεποίθηση και ψεύτικες εμπειρίες.

    ΥΓ: Όποιος δεν έχει πάει, γιατί δεν έχει πρόβλήμα με τις γυναίκες και έχει πάντα μία σχέση, τι έιναι;

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Originally posted by Lenaki

    Καταρχην δε βλεπει συναισθηματικα το σεξ αλλα τη συντροφο του. Κι οσο πιο πολλα νιωθει για τη συντροφο του, τοσο πιο απολαυστικο ειναι το σεξ.

    Σκετη σαρκικη επαφη αφορα στα ζωα και οχι στους ανθρωπους. Ο ανθρωπος θελει και λιγο συναισθημα για να ζησει.
    Kαλα, τωρα σιγουρα δεν θα κατσω να το συζητησω ΚΑΙ ΑΥΤΟ μαζι σου! Ειναι αδυνατο για μια γκομενα να καταλαβει πώς σκεφτεται ενας αντρας. Δεν ειπα οτι δεν θελω το συναισθημα, ειπα οτι αν εισαι αντρας δεν ειναι απαραιτητο το συναισθημα για να ευχαριστηθεις το σεξ.

    Τεσπα, δεν προκειται να απαντησω σε ο,τιδηποτε γραψεις παρακατω...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Originally posted by explorer2004

    ΥΓ: Όποιος δεν έχει πάει, γιατί δεν έχει πρόβλήμα με τις γυναίκες και έχει πάντα μία σχέση, τι έιναι;
    Δεν ξερω, εσυ παντως εισαι φλωρος.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Originally posted by Τασος
    Originally posted by Lenaki

    Καταρχην δε βλεπει συναισθηματικα το σεξ αλλα τη συντροφο του. Κι οσο πιο πολλα νιωθει για τη συντροφο του, τοσο πιο απολαυστικο ειναι το σεξ.

    Σκετη σαρκικη επαφη αφορα στα ζωα και οχι στους ανθρωπους. Ο ανθρωπος θελει και λιγο συναισθημα για να ζησει.
    Kαλα, τωρα σιγουρα δεν θα κατσω να το συζητησω ΚΑΙ ΑΥΤΟ μαζι σου! Ειναι αδυνατο για μια γκομενα να καταλαβει πώς σκεφτεται ενας αντρας. Δεν ειπα οτι δεν θελω το συναισθημα, ειπα οτι αν εισαι αντρας δεν ειναι απαραιτητο το συναισθημα για να ευχαριστηθεις το σεξ.

    Τεσπα, δεν προκειται να απαντησω σε ο,τιδηποτε γραψεις παρακατω...
    Ο ορος \"γκομενα\" που συχνοτατα χρησιμοποιεις, χαρακτηριζει και το πως νιωθεις για τις γυναικες. Ο ιδιος εχεις δηλωσει πως εισαι μισογυνης.Αυτο σαφως ειναι μονο δικο σου προβλημα.

    Οταν ομως αναφερεσαι σε αγνωστες γυναικες μην τον χρησιμοποιεις.

    Για αλλη μια φορα απεδειξες ποσο αναγωγος εισαι.

  12. #27
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Παιδιά καταρχάς σας ευχαριστώ όλους και όλες για τις απαντήσεις σας.

    Ο explorer με το τελευταίο του μήνυμα πέτυχε διάνα : Αυτό που μου λείπει πάνω από όλα είναι το συναίσθημα στα πλαίσια μιας ερωτικής σχέσης και το πώς εκφράζεται αυτό μέσα από τη διαδικασία ενός φιλιού.Δεν επιζητώ ντε και καλά τον σφοδρό έρωτα αλλά μια τρυφερότητα , μια αγκαλιά.Αν μου έλειπε πιο πολύ από όλα το σεξ θα το έγραφα από την αρχή , έτσι κι αλλιώς τα γράφω όλα ως έχουν , με ειλικρίνεια.

    Εννοείται πως μου λείπει και το σεξ αλλά δεν είναι αυτή η αιτία που έχω τρελαθεί !

    Σε οίκους ανοχής πάω κατά καιρούς.Είναι μια απόδειξη για τον εαυτό μου (και ελπίζω να περνάει και προς τα «έξω») πως δεν είμαι λιγούρης και πως προσεγγίζω κοπέλες «για να κάνω σχέση» και όχι «για να φύγουν τα χοντρά».Στις επισκέψεις μου και κατά τις ακόλουθες μέρες βελτιώνεται η διάθεσή μου , ξελαμπικάρω και χαίρομαι γιατί νιώθω πως αποκτώ κάποιου είδους εμπειρία , πως η ζωή μου εξελίσσεται , όσο τραβηγμένο κι αν ακούγεται αυτό.Επίσης το γεγονός ότι χωρίς να έχω αγγίξει γυναίκα πήγα σε οίκο ανοχής είχε καλό αντίκτυπο στην αυτοπεποίθησή μου (η έλλειψη της οποίας είναι ολέθρια).Η αύξηση της αυτοπεποίθησης σε ενήλικες είναι πολύ δύσκολη.Έψαχνα τρόπους για να το παλέψω και κάπου διάβασα πως μια μέθοδος είναι να δοκιμάζεις να κάνεις πράγματα που «κανονικά» δεν θα τολμούσες.Την επίσκεψη σε «σπίτι» την είδα ως μια τέτοια πρόκληση.Άσε που υπάρχει και μια αίσθηση της παρανομίας που με εξιτάρει.Δεν μπορώ όμως να το δω ως υποκατάστατο μιας σχέσης και ούτε θέλω.Άλλο το ένα άλλο το άλλο.Πέρα από την παροδική χαρά και εκτόνωση που προσφέρει , εξακολουθώ να νιώθω δυσφορία που δεν μπορώ να βρω κοπέλα.Πάνω από όλα επιθυμώ να νιώσω τα χείλη μιας κοπέλας (που να μου αρέσει) πάνω στα δικά μου.

    Kαι έχω και τρομερό δίλημμα : Πρέπει να αποφεύγω να πω πως δεν έχω κάνει σχέση ; Nα λέω παραμύθια με σκοπό να ξεγελάσω κάποια ; Μήπως να κάνω τον κινέζο και να αποφεύγω να συζητήσω για σχέσεις ; Tι ;

  13. #28
    Originally posted by Absolut

    Kαι έχω και τρομερό δίλημμα : Πρέπει να αποφεύγω να πω πως δεν έχω κάνει σχέση ; Nα λέω παραμύθια με σκοπό να ξεγελάσω κάποια ; Μήπως να κάνω τον κινέζο και να αποφεύγω να συζητήσω για σχέσεις ; Tι ;
    Να λές απλά την αλήθεια: δεν έχεις κάνει σχέση γιατί δε βρέθηκε ακόμα η κατάλληλη.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Originally posted by Absolut
    Kαι έχω και τρομερό δίλημμα : Πρέπει να αποφεύγω να πω πως δεν έχω κάνει σχέση ; Nα λέω παραμύθια με σκοπό να ξεγελάσω κάποια ; Μήπως να κάνω τον κινέζο και να αποφεύγω να συζητήσω για σχέσεις ; Tι ;
    Προσωπικά φίλε absolut πιστεύω πως η αναφορά στους πρώην δεν είναι οτι καλύτερο για μια σχέση.

    Οπότε, με βάση αυτή την αρχή δε υπάρχει λόγος να δώσεις αναφορά σε καμία για το παρελθόν σου.

    Ούτε στην πρώτη μα ούτε στις επόμενες

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Absolut
    Kαι έχω και τρομερό δίλημμα : Πρέπει να αποφεύγω να πω πως δεν έχω κάνει σχέση ; Nα λέω παραμύθια με σκοπό να ξεγελάσω κάποια ; Μήπως να κάνω τον κινέζο και να αποφεύγω να συζητήσω για σχέσεις ; Tι ;
    Δεν σε κρίνουν με βάσει τι έχεις κάνει τόσο πολύ αλλά με βάσει του ποιός είσαι. Αν δουν ότι τους κάνεις \"νερά\" νομίζεις ότι δεν θα υποπτευθούν; Και μετά θα αρχίσεις το κρυφτούλι;
    Όχι κι ό,τι καλύτερο για κάποιον που αναζητά το συναισθηματικό δέσιμο. Δεν είναι πρόγραμμα η κοπέλα για να το ξεγελάσεις. Τον εαυτό σου θα ξεγελάς και θ\' αγαπήσει κάποιον άλλον που σε λίγο δεν θα μπορείς να τον κρατήσεις/ να τον πλασάρεις.
    Όλα αυτά ισχύουν αν θες μια πραγματική σχέση...

    Να\' σαι ντόμπρος. Μην κοιτάς να κρυφτείς. Κοίτα να μη σε πειράζει. Αν δεν πειράζει εσένα δεν θα πειράζει και την κοπέλα σου.
    Σε φοβήζει αυτό που νομίζεις ότι είσαι. Κι αυτό που νομίζεις δεν είναι καλό. Οι κοπέλες βλέπουν κάποιον που κρύβεται και φοβάται και δεν ξέρουν το λόγο... Απλά βλέπουν το αποτέλεσμα. Δες το και σαν ξεσκαρτάρισμα ;) Όσες πιάνονται και χαλιώνται απ\' αυτό για το φιλί (αν δηλαδή το φέρει η κουβέντα), τζους!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •