Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69

    Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ...

    Νιώθω αισχρά.Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση , δεν έχω φιλήσει ποτέ κοπέλα.Το φιλί , που σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται διαδικασία ρουτίνας , αποτελεί για μένα τη μεγαλύτερη επιθυμία.Έχω μεταφέρει την ανησυχία των δεκαπεντάχρονων στα 23 μου χρόνια.Μου έχει γίνει έμμονη ιδέα.Το τελευταίο πράγμα που σκέφτομαι πριν κοιμηθώ και το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι μόλις ξυπνήσω είναι αυτό.Νιώθω απαίσια που δεν μπορώ να καταφέρω αυτό που θέλω πιο πολύ σε αυτή τη φάση της ζωής μου.Να κάνω μια σχέση.Δεν είπα πως θέλω να γίνω αστρονάυτης και –ω- τι κρίμα-δεν μπορώ- αλλά πως μου λείπει αυτό το οποίο είναι στοιχειώδες για όλους τους φυσιολογικούς ανθρώπους της ηλικίας μου.
    Όταν κυκλοφορώ έξω και βλέπω ζευγάρια ή ακόμα χειρότερα ακούω τον ήχο ενός φιλιού μου ‘ρχεται να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο.Όταν σε παρέες βλέπω ζευγάρια αισθάνομαι τόσο μειονεκτικά που δεν μπορώ να παρακολουθήσω την συζήτηση και φαίνομαι στην καλύτερη περίπτωση βαριεστημένος και στη χειρότερη αντικοινωνικός.Αυτό με κάνει να νιώθω και κάποιες τύψεις γιατί στην ουσία φθονώ τους άλλους και δεν μου αρέσει.
    Την εμφάνισή μου την προσέχω , άρα είναι θέμα συμπεριφοράς.Σε κάποιες περιπτώσεις έχω προκαλέσει εκ πρώτης όψεος το ενδιαφέρον κάποιας κοπέλας , το οποίο στη συνέχεια εξανεμίζεται μόλις «ανακαλύψει» καλύτερα τη συμπεριφορά μου και με απομυθοποιήσει.Δεν ξέρω να χειρίζομαι τέτοιες καταστάσεις.Δεν καταφέρνω ούτε καν να μαθαίνω αν η κοπέλα που με ενδιαφέρει έχει ή όχι κάποια σχέση.Παλεύω ολομόναχος χωρίς να κάνω γνωριμίες «μέσω παρέας» γιατί δεν έχω κάποια σταθερή παρέα.Ούτε έχω άντρες φίλους που να μπορώ να πάω μαζί τους σε μέρη που γίνεται «παιχνίδ» (αν και εκεί πέρα έτσι κι αλλιώς δεν θα μπορούσα να επιτύχω κάτι).
    Την μοναδική φορά που πλησίασα στο να κάνω σχέση , το άτομο αυτό με απέριψε μόλις έμαθε πως δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση.Μέσα σε όλα πρέπει να κρύβω και την κατάστασή μου (την έλλειψη εμπειρίας) γιατί καθώς φαίνεται αποτελεί ένα ακόμη εμπόδιο.
    Όποια άποψη επί του θέματος είναι καλοδεχούμενη.Δεν υπάρχει κάτι που «θέλω» να ακούσω.Πραγματικά ο καθένας ό,τι πιστεύει.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    47
    Kat arxhn xalarvse kai mh to skeftesai toso giati oso to κυνηγας toso den erxetai.Συμφωνω μαζι σου πως ειναι θεμα συνπεριφορας.Κατι κανεις λαθος.νομιζω πως δεν εχεις αυτοπεποιθηση και αυτο φαινεται.Ακομη κι αν δεν εχεις εμπειρια, εσυ θα δειχνεις οτι εχεις. Να μαθεις να κρυβεις τα αδυναμα σημεια σου (ολοι εχουμε τετοια) και να προβαλεις τα καλα σου. Να εισαι παντα χαμογελαστος, ευχαριστος, να ακους το συνομιλητη σου κλπ. Να δειχνεις προθυμος και καλοπροαιρετος .Ολα αυτα μας κανουν κοινωνικους, μας βαζουν σε μια παρεα και επισης κανουμε κ γνωριμιες με κοπελες. Υπαρχουν ακομη στο Ιντερνετ σελιδες για ανθρωπους που κανουν γνωριμιες. Καποτε ηταν ταμπου.Σημερα κοντευει να γινει μοδα. Δεν ειναι κακο.Ειναι ενας συγχρονος τροπος γνωριμιων που καθιερωνεται σταδιακα κ στη χωρα μας. Υπαρχουν αμετρητοι τροποι για να γνωρισεις κοπελες. Αρκει να εχεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου.Αφου οι αλλοι τα καταφερνουν θα τα καταφερεις κ εσυ.Να το θεωρεις αυτονοητο. Αποφασισε τι ζητας απο μια γυναικα κ ψαξε να το βρεις. Επισης να κανεις πραγματα που σε γεμιζουν. Π.Χ. ΟΧΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩς ΕΧΕΙς ΣΧΕΣΗ.Να βρεις καποια που θα σε γεμιζει, θα σε κανει να νιωθεις ανετα κ ευχαριστα. Που θα γουσταρεις πραγματικα να περνας χρονο μαζι της. Τοτε θα ανοιχτεις κ θα αφεθεις στο αντρικο σου ενστικτο.Και ετσι κ θα φιλησεις και θα κανεις σεξ κ γενικα θα εχεις μια υγιη κ καλη ερωτικη ζωη.Χαλαρωσε λοιπον.Κανεις δεν πεθανε απο ελλειψη εμπειριων.Απλως απεκτησε.Εμεις ειμαστε εδω για να μοιραστεις μαζι μας τις σκεψεις σου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Absolut μου φαίνεσαι απο τα λεγόμενά σου άτομο με πολλές ευαισθησίες.........:):)
    Εγώ προσωπικά δεν θα κόλλαγα σε μια αιτία ενός άντρα που δεν έχει κάνει μέχρι τώρα σοβαρή σχέση και ας ήταν και 40!!!!!!!
    Αν υπάρχει χημεία όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες..........Και εγώ είμαι 34 με εμπειρίες σχέσεων , αλλά δεν θα απέφευγα έναν άντρα που δεν θα είχε εμπειρίες , αν τον ερωτευόμουν για την ψυχή του.........
    Μην στέκεσαι σε χαζές λεπτομέρειες.........
    Μόλις βρείς τη σχέση που σου ταιριάζει...........όλες σου τις ανασφάλειες θα τις σκέφτεσαι σαν ανούσια διαδικασία προσωπικού προβληματισμού........;);)
    Απλώς σήμερα είναι λίγο δύσκολο να βρούμε σχετικά σύντομα τον άνθρωπο που μας ταιριάζει! Μην απελπίζεσαι............
    Όλοι στο ίδιο λούκι είμαστε λίγο -πολύ..........;);)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Πηγαινε σε κανα μπουρδελο ρε φιλε... Ξερεις τι ωραια μωρακια εχει? Μπορεις να τις φιλησεις κιολας. Μην ανησυχεις, δεν κολαει ετσι το ΑΙDS. Μην ειστε φλωροι ρε σεις! Ειμαστε αντρες, με 20 ευρω μπορουμε να εχουμε οποιοδηποτε γκομενακι. Δοξα τω Θεω, η Αθηνα ειναι ενα απεραντο πορνειο. Μην καθεσαι, βαλε το αρωματακι σου και τρεχα για τσαρκα στη Φυλης!

  5. #5
    Επίσης μη πάιρνεις στα σοβαρά συμβουλές του στυλ \"με 20 ευρώ γίνεσαι άντρας\"!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Kαλα, αγορι μου explorer... Eσυ συνεχισε το τικι-τακα και στην πεμπτη δεκαετια της ζωης σου. Αν ο ανθρωπος ειναι γεννημενος μαλακας...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    KALA TASO ESY OPOY KAI NA GRAPSEIS MALAKIES THA PEIS.....PHGENE STA MPOYEDELA ESY NA EXEIS OPOIA KOPELA THES ME 20 EYRO GIATI ETSI OPOS EISAI PROFANOS MONO EKEI MPOREIS NA P......S ESY ALLA OPOS GRAFEIS KAI NA FILHSEIS......:D:D:D:P

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Μιλανε ολοι, μιλανε κι οι κωλοι...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    XAXAXAXAXA KALA POY EXOYME KAI SENA TASO NA GELAME EDO MESA XAXAXAXAXAXA
    PANTOY TELIKA YPARXEI ENAS M.......S XAXAXAXAXAXAXAXAXA

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    23
    Χαχαχα... Ναι, παλι γελασαμε μαλακα... Το \"jcl\" φανταζομαι σημαινει jerk-clown-loser, ε?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    9
    Γεια σου ρε φίλε Absolut μου θύμησες τον εαυτό μου! Είμαι 30 χρονών και πριν εφτά χρόνια ακριβώς αντιμετώπιζα την ίδια ακριβώς κατάσταση με εσένα. Πάντα είχα επαφές με κοπέλες αλλά ποτέ δεν ερχόταν.. το μοιραίο. Έφτασα σε σημείο να μισήσω τη ζωή μου, κλείστηκα στον εαυτό μου, απέφευγα τους φίλους μου που όλοι είχαν αρκετές σχέσεις κ.λ.π. Όλες οι γυναίκες ήταν για μένα ένα μυστήριο, κατι απόμακρο και ομιχλώδες..κοινώς σκοτάδι. Ώσπου μια μέρα...γνώρισα μια κοπέλα που πραγματικά φαίνεται οτι ο Θεούλης την είχε πλάσει για εμένα... ξεκινήσαμε στην αρχή λίγο άτσαλα τη σχέση μας (τους πρώτους 6 μήνες) αλλά μετά αγαπηθήκαμε σφόδρα, είμαστε τώρα εφτά χρόνια μαζί και αυτό το διάστημα δε μετάνιωσα ποτέ που δεν πήγα με άλλη ως τώρα. Υπομονή, μην το σκέφτεσαι, ζήσε τη ζωή σου κάνε φίλους και όλα θα γίνουν. Κανε ίσως απλά φιλίες με κοπέλες προκειμένου να λάβεις κάποιες συμβουλές από αυτές και να συνηθίσεις τη συναναστροφή μαζί τους. Καλή επιτυχία!!! Μη μασάς καθόλου!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    ANTE NA FILHSEIS KAMIA POYTANA RE GIATI DE PHDAS DIAFORETIKA OYTE FILAS XAXAXAXAXAXA

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    9
    Υ.Γ. Πολύ - πολύ σημαντικό: Μη λές παπαριές οτι είσαι έμπειρος (ότι και να πεις όταν ανακαλυφθεί θα γίνεις ρόμπα). Η γυναίκα που θα σε ποθήσει πραγματικά δε θα νιαστεί γι αυτό και εσύ θα είσαι εντάξει μαζί της (και το βασικότερο χαλαρός και ήσυχος με τον εαυτό σου!). Το άγχος σκοτώνει τις σχέσεις!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    ALLOIOS THA KATANTHSEIS SAN TON TASO NA KANEIS MPOYRDELOTSARKES

  15. #15
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    47
    Προτεινω να ηρεμησουμε κ να βοηθησουμε το φιλο μας που εθεσε το τοπικ κ ο οποιος φαινεται αγχωμενος κ περιμενει βοηθεια απο εμας. Η λυση του οικου ανοχης δε λυνει το προβλημα βεβαια αλλα μπορει ετσι να αποκτησει εμπειριες ο φιλος μας. Το προβλημα του φιλου μας ειναι καθαρα ψυχολογικο κ εχει να κανει με τη χαμηλη του αυτοεκτιμηση που εχει αρνητικες συνεπειες στην κοινωνικη συμπεριφορα του κ στις σεσεις του με το αλλο φυλο. Εκει νομιζω πως πρεπει να εστιασουμε. Οταν του ανεβει το ηθικο κ η αυτοπεποιθηση, ολα τα αλλα ανεβαινουν μονα τους!Χα!:P

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •