Περίεργη Συμπεριφορά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3

    Περίεργη Συμπεριφορά

    Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο κατανοητός μπορώ
    Εδώ και καιρό συνεργαζόμουν με μια κοπέλα που διατηρεί μια μεγάλη επιχείρηση και η επικοινωνία μας δεν ήταν και τόσο καλή...πριν λίγες μέρες έτσι στα ξαφνικά ξεκινήσαμε να μιλάμε μέσω τηλεφώνου και μηνυμάτων μέχρι που κανονίσαμε να πιούμε και ένα ποτό εκτός εργασίας με την ευκαιρία να τα λέγαμε και από κοντά. Εκεί ξεκίνησαν όλα...το ένα έφερε το άλλο και από τότε είμαστε μαζί. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ο συνέταιρος της άρχισε να ψιλιάζεται ότι κάτι τρέχει και ενώ είναι συνέταιροι πολλά χρόνια άρχισε να τις λέει Σ' αγαπάω , Σε λατρέυω....μέχρι και πρόταση γάμου της έκανε χωρίς ποτέ μα ποτέ να έχει γίνει κάτι ανάμεσά τους. Το αποτέλεσμα είναι να έχουν αρπαχτεί και αυτός να πηγαίνει στην δουλειά να κλείνετε στο γραφείο και να μην βγαίνει όλη μέρα και σε κάθε ευκαιρία να λέει στην κοπέλα τα ίδια και τα ίδια. Το περίεργο είναι ότι τις τελευταίες μέρες παρακολουθεί και το σπίτι της ακόμα και εμένα γιατί γνωρίζει το αυτοκίνητό μου. Η κοπέλα, μου λέει ότι φοβάται μην τυχών ΑΥΤΟΣ κάνει κακό στον εαυτό του γιατί τον βλέπει πολύ άσχημα και τον λυπάται. Όλο αυτό το σκηνικό μας κρατάει και τους 2 αγχωμένους και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε! Το θέμα είναι ότι και εγώ το σκέφτομαι και είμαι τρομερά προβληματισμένος γιατί αν γίνει κάτι και με προκαλέσει με οποιονδήποτε τρόπο θα τον ρημάξω στο ξύλο...κυριολεκτικά!

    Σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος ειδικός εδώ μέσα ας πει την γνώμη του...μην γίνει κανένα κακό!

  2. #2
    Ειδικός δεν είμαι, γνωμη θα προσπαθησω να σου δωσω. Τον τύπο να τον αποφεύγεις, κι όσο μπορεις μη δινεις σημασία στις συμπεριφορες του, γιατι με τον καιρό άμα εσείς του δωσετε να καταλάβει ότι δεν μπορει να σας τα χαλάσει θα το χωνέψει και θα ησυχάσει. Συνέχισε με την κοπέλα και μη σε ριχνει η συμπεριφορα του. Διαχωρησε τη σχεση σου με την κοπέλα και τη συμπεριφορα του, δλδ μην αφηνετε ποτε αυτο να επηρεαζει τη μεταξυ σας πορεια. Άρα μεταξυ σου και της κοπέλας υπήρχε έλξη που όμως τωρα εκδηλώνεται. Προφανως αυτος έχει ζηλέψει γιατι κατα βαθος τη γουσταρει, όμως λόγω του ότι συνεταίροι και πιστευω και λόγω του χαρακτηρα του ποτε δεν της εκδήλωσε αισθηματα και πρόλαβες εσύ.
    γιάννης

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Athens GR
    Posts
    10
    ο τύπος τη γουστάρει απλά δεν έχει τα παπάρια να της το πει...λοιπόν άμα την γουστάρεις εσύ διεκδίκησε την και γράψτον τον άλλονα..αν δεν την θες τότε άστην σε αυτόν......η επιλογή είναι δική σου......

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    Εκεί είναι το θέμα...ότι την θέλω απίστευτα.Αλλά όλη του την συμπεριφορά την βλέπω πολύ πιεστική.Η κοπέλα τραβάει μεγάλο ζόρι γιατί είναι μαζί του αρκετές ώρες στην δουλειά.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και τις συμβουλές σας...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    η κοπελα, του εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ενδιαφερεται για αλλου ειδους σχεσεις μαζι του, η το εχει αφησει το θεμα σε εκκρεμοτητα?
    υπαρχει δυνατοτητα να χωρισουν επαγγελματικα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το οτι σας παρακολουθει το βρισκω επικινδυνο.
    Δεν ειχαν καν σχεση και αυτος ειχε φτασει στο σημειο να θελει γαμο?
    O ανθρωπος δεν παει καλα.Αυτο που θα πρεπει να φοβαστε ειναι μην κανει κακο σε εσενα ή την κοπέλα.
    Μαλλον θα πρεπει να σταματησουν να εργαζονται μαζι.
    Και θα πρεπει να αποφευγει τις συναντησεις μαζι του χωρις αλλα ατομα μπροστα.

  7. #7
    ...λίγο περίεργο μου κάνει όλο αυτό....:)
    Δηλαδή δεν είχαν ποτέ σχέση και μόλις βρήκε αυτή κάποιον της έκανε πρόταση γάμου και απειλεί με αυτοκτονία?
    Μήπως είχε συμβεί κάτι και δεν θέλει να στο πει η κοπέλα σου?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    Σας αναφέρω ότι μου είπε η κοπέλα...οτι ποτέ δεν έγινε κάτι απλά λόγω εργασίας και πολλών ετών συνεργασίας υπήρχε μια φιλική σχέση.

    Ναι του το έχει ξεκαθαρίσει ότι πέραν της φιλικής σχέσης μαζί του δεν αισθάνεται κάτι άλλο και να φροντίσει να το καταλάβει.

    Δεν τίθεται θέμα να σταματήσουν να εργάζονται μαζί γιατί στην επιχείρηση είναι 50 - 50

    Πείτε μου τις γνώμες σας...εγώ δεν ξέρω τι να κάνω!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Athens GR
    Posts
    10
    Λοιπόν άκου να δεις πως είναι τα πράγματα....η πλειοψηφία των ΑΝΤΡΩΝ δεν μπορεί να δει ποτέ φιλικά μια γυναίκα...η πλειοψηφία των γυναικών μπορούν να δουν φιλικά έναν άντρα..αυτός μάλλον δεν μπορεί να αποδεχτεί ότι τον βλέπει σον φίλο της και θα προσπαθήσει κάποια στιγμή να της το γυρίσει ερωτικά το όλο θέμα όταν πάρει περισσότερο θάρρος από αυτήν ..γι' αυτό και τώρα παρακολουθεί κινησεις μήπως την φλερτάρει κανείς άλλος...

    να είσαι έτοιμος για ξύλο ....

Similar Threads

  1. ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΙΣΘΗΣΗ - ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΓΑΜΩΤΟ....
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 20-06-2011, 21:44
  2. Περίεργη φαντασίωση
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 27-04-2011, 01:05
  3. Περίεργη επιθετικότητα
    By Konstantinoss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2010, 11:27
  4. ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
    By ΖΗΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-10-2005, 11:31
  5. Mια πολύ περίεργη ιστορία
    By ptzav in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 10-10-2005, 14:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •