εχω μεγαλο προβλημα με την σχεση μου!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1

    Exclamation εχω μεγαλο προβλημα με την σχεση μου!!

    καλησπερα σας, εχω δεσμο εδω και ενα χρονο με ενα αγορι 14 χρονια μεγαλυτερο μου, ειμαι 30 κ ειναι 44!!! μολις πριν ενα χρονο βγηκα απο εναν αποτυχημενο 3 ετες γαμο που ειχα κανει απο τον οποιο χωρησα διοτι ενιωθα πως δεν ημουν πια ευτυχισμενη!!!με το αγορι που ειμαι τωρα γνωριστηκαμε στην εργασια μας, μιας κ δουλευουμε κ οι 2 μας σε βραδυνη δουλεια (νυχτερινο κεντρο) !!! ο γ.ειναι 24 χρονια στη νυχτα λογω εργασιας (μουσικος) εγω μπηκα πριν ενα χρονο!!!!οπως καταλαβαινετε λογικο ειναι η ερωτικη του ζωη πριν απο μενα ηταν σαφως εντονη, εκανε δεσμους, ειτε ταυτοχρονους ειτε οχι, δεν ξερω κ δεν ηθελα ποτε να μαθω!!!οταν τον γνωρισα ηταν εργενης δηλ,χωρις σοβαρο δεσμο ηδη 4 χρονια καθως κ αυτος ειχε χωρισει πριν 4 χρονια απο ενα γαμο 7 ετων χωρις παιδια φυσικα!!!απο την πρωτη μερα που γνωριστηκαμε ειχαμε κ οι 2 μας το παθος κ τον ποθο να μεινουμε μαζι, κ ετσι εγινε!!!μενουμε σε ιδιοκτητη οικια και ολα καλα μ εχρι εκει!! το προβλημα ξεκινησε οταν αρχισαν να εμφανιζονται διαφορα μικροψεματακια που μου ειχε πει, αρχισαν να εμφανιζονται πρωην συγκεκριμενα μια πρωην τρελη που μας κυνηγουσε παντου, ο γ ηθελε να την κηνυγησει νομικα κατι που εγω δεν τον αφησα να κανει. ενα βραδυ στη δουλεια ηρθε να διασκεδασει ενα κοριτσακι 26 ετων, το οποιο ο ιδιος ισχυρηστηκε οτι ηταν νοσοκομα στην κλινικη που ειχαν τον πατερα του, η ιδια ομως με βρηκε στο φεις κ μου πε οτι ηταν 5 χρονια μαζι, με πολλα διαλειματα, φυσικα η κοπελα νομιζει οτι ηταν η μονη σχεση που ειχε ο γ.μετα το γαμο του, αγνοωντας την εντονη ερωτικη ζωη που ειχε, οπου εγω φυσικα δεν της ανεφερα απολυτως τιποτα, διοτι δεν ηταν κ η δικη μ δουλεια αυτη. στον γ .δεν ειπα τιποτα για εκεινη την επικοινωνια με την κοπελα, ουτε τον ρωτησα ποτε γιατι μου ειπε ψεματα!!! να σημειωθουν 2 πραγματα, μολις με γνωρισε αλλαξε μπροστα μ με δικη του πρωτοβουλια κ τα 2 κινητα ισχυριζομενος οτι δεν θελει τιποτα απο το παρελθον του να μας ενοχλησει και δευτερον, μου εχει πει οτι επειδη εχει καταλαβει τι κοπελα ειμαι, δεν προκειται ποτε μεσα στη σχεση μας να χωρεσει το στυλ της σχεσης - κοιτα αγαπη μ με πηρε τηλ η ταδε, ή αποψε θα βγω με κατι φιλους. ισως να φταιω κ εγω δεν εχω μαθει ετσι!!!! προσφατα προ 4 μηνου κανουμε ελευθερα ερωτα κ ας μεινω εγκυος, ειναι κατι που δεν τον φοβιζει κ μου ειπε κιολας οτι δεν το εκανε ουτε με την γυναικα του αυτο, διοτι δεν ηθελε να κανει παιδι μαζι της επειδη δεν την θεωρουσε γυναικα που θα ηταν σωστη μανα!!!!το προβλημα μου ειναι οτι ωρες ωρες νιωθω λιγη για αυτον κ δεν ξερω πως να φερθω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    δεν κατάλαβα καθόλου το πρόβλημα σου.
    τι εννοείς νοιώθεις λιγη για εκείνον?
    οτι ειχες λιγοτερες εμπειριες? οτι οι πρωην του ηταν πιο ομορφες η πιο ενδιαφερουσες?
    ?

  3. #3
    ...συγνωμη αλλά ποιος ήταν ο λόγος που δεν τον ρώτησες για τν κοπέλα που ισχυρίστηκε πως τα έχει πέντε χρόνια μαζί του?

  4. #4
    δυο πράγματα μπορει να συμβαινουν, είτε είσαι και συ μια από τις πολλές που υπήρξαν στη ζωη του τις οποίες απέκτησε την εμπειρία να τις χειρίζεται πολύ σωστά και να τις κανει να πιστευουν ότι ειναι μοναδικες στη ζωη του και ξερει να καλύπτεται και να γίνεται πιστευτος με δικαιολογίες καθε φορα που εμφανιζεται μια πρωην ή ίχνος απιστίας και όλα αυτα για να περναει τελεια μεχρι να παει στην επόμενη επειδή εχει συνηθισει μια ζωη να ζει μ αυτο τον τροπο, ειτε λόγω ηλικίας, πλεον 44 ετων, άρχισε να σκέφτεται σοβαρα το θεμα γαμος οικογενεια, γαιτι τα ορια σε τετοιες ηλικιες πολύ στενευουν, και σε βλέπει σαν υποψηφια συζυγο του, ίσως και να το αποφασισε δλδ, γι αυτο και ο ελευθερος ερωτας και οι κουβεντες του για παιδί και αρα λάθος να πιστευεις ότι εισαι λίγη. στη δευτερη περίπτωση να ελπίζεις να σου ειναι παντα πιστος νοουμενου ότι κι εσυ τον θες για τετοιο σκοπό.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    για να καταλαβω κατι....εχεις εμπιστοσυνη σε αυτο το ατομο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    δυο πράγματα μπορει να συμβαινουν, είτε είσαι και συ μια από τις πολλές που υπήρξαν στη ζωη του τις οποίες απέκτησε την εμπειρία να τις χειρίζεται πολύ σωστά και να τις κανει να πιστευουν ότι ειναι μοναδικες στη ζωη του και ξερει να καλύπτεται και να γίνεται πιστευτος με δικαιολογίες καθε φορα που εμφανιζεται μια πρωην ή ίχνος απιστίας και όλα αυτα για να περναει τελεια μεχρι να παει στην επόμενη επειδή εχει συνηθισει μια ζωη να ζει μ αυτο τον τροπο, ειτε λόγω ηλικίας, πλεον 44 ετων, άρχισε να σκέφτεται σοβαρα το θεμα γαμος οικογενεια, γαιτι τα ορια σε τετοιες ηλικιες πολύ στενευουν, και σε βλέπει σαν υποψηφια συζυγο του, ίσως και να το αποφασισε δλδ, γι αυτο και ο ελευθερος ερωτας και οι κουβεντες του για παιδί και αρα λάθος να πιστευεις ότι εισαι λίγη. στη δευτερη περίπτωση να ελπίζεις να σου ειναι παντα πιστος νοουμενου ότι κι εσυ τον θες για τετοιο σκοπό.
    συμφωνω ιωαννη...πιστευω οτι θα μπορουσες να του θεσεις παντως το θεμα για την πρωην..ουτος η αλλως εσυ δεν εκανες κατι,εκεινη σε βρηκε..φοβασαι?τι?θεωρω οτι πρεπει να τον ρωτησεις γιατι συμπεριφερθηκε ετσι σε αυτην την κοπελα..αν θελει σου απανταει αλλα εδω παιζεται το μελλον σου και θα πρεπει να εισαι καλυμενη ως προς το θεμα οτι δεν θα επαναληφθει το σκηνικο μαζι σου..πριν βιαστεις να κανεις παιδι μαζι του θα ελεγα να τον τσεκαρεις λιγο ακομα χωρις φυσικα να τον κουρασεις ιδιαιτερα αν δεν σου εχει δωσει δικαιωματα στην διαρκεια που ειστε μαζι..
    απο την αλλη εκεινη ηταν καποια πρωην,εξαλλου δεν σου ειπε οτι ηταν μαζι του οσο ησασταν εσεις μαζι παραλληλα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Έχοντας γνωρίσει πολλούς ανθρώπους από αυτό το κύκλωμα, μια και ζω με μουσικό, παρατηρώ πολλά κοινά χαρακτηριστικά του φίλου σου με άλλα άτομα του χώρου.
    Καλό θα είναι να έχεις υπόψη σου ότι πιθανόν ο φίλος σου να συνεχίσει να κάνει τη ζωή που έκανε. Δεν είναι ακόμη τόσο μεγάλος -γι'αυτό το κύκλωμα- για να κατασταλάξει. Κάποιοι έτσι κι αλλιώς δεν το κάνουν ποτέ.
    Επίσης, θα υπάρχουν πάντα πολλοί πειρασμοί τριγύρω του, ειδικά αν είναι ευπαρουσίαστος ή ταλαντούχος. Θα πρέπει λοιπόν να είναι πολύ σταθερός χαρακτήρας ώστε να αντιστέκεται. Δε νομίζω να υπάρχει άλλο επάγγελμα για έναν άντρα που να του εξασφαλίζει σίγουρα ότι θα έχει πάντα γυναίκα (ή γυναίκες) στο πλάι του.
    Μην παραμυθιάζεσαι με το ότι ήθελε γρήγορα να μείνετε μαζί. Δεν γνωρίζω ούτε έναν μουσικό που να μη συζεί, από την πρώτη μέρα ακόμη, ειδικά αν το σπίτι είναι της κοπέλας του.
    Επίσης, το ότι δεν τον φοβίζει αν μείνεις έγκυος δε σημαίνει και πολλά. Να ξέρεις ότι είναι πιο πιθανό να μεγαλώσεις το παιδί σου μόνη σου.
    Μπορεί ο φίλος σου να αποτελεί εξαίρεση ή να είναι πολύ ερωτευμένος μαζί σου (και να κρατήσει αυτό), πάντως καλό είναι να έχεις υπόψη σου ότι αν ονειρεύεσαι μια ήρεμη οικογενειακή ζωή, είναι πιθανόν να απογοητευτείς.

Similar Threads

  1. προβλημα στη σχεση...βοηθεια..
    By braveheart! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 05-11-2011, 02:08
  2. Προβλημα χωρισμου απο σχεση και καποια αλλα θεματα...
    By geos3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-10-2011, 20:54
  3. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  4. Πρόβλημα για σχέση
    By Lefteriscompany in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-2008, 13:43
  5. Το δικο μου προβλημα (μεγαλο ποστ)
    By Knight in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 07-03-2006, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •