Πισωγυρισμα - Βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47

    Exclamation Πισωγυρισμα - Βοηθεια

    Καλησπερα...
    Ειχα κανει αλλο ενα post που ελεγα για τον πρωην μου.. Τοτε ενοιωθα καλυτερα... Τωρα νομιζω εχω πισωγυρισμα και ηθελα να μιλησω καπου... :/

    Γνωριστικαμε στη σχολη που σπουδαζαμε μαζι... Εδειξε παρα πολυ ενδιαφερον, και ημασταν πολυ καλα μαζι... Περναγαμε ολη την ωρα μαζι, και τελικα συγκατοικισαμε πολυ συντομα... Με τον καιρο αρχισαμε να μαλωνουμε αλλα αυτο δεν μας δημιουργουσε προβλημα.. Ηταν πιο πολυ της στιγμης.. Περασαμε πολλα πραγματα μαζι... Η αληθεια ειναι πως ημουν καπως πιεστικη μαζι του παραπανω απο το κανονικο... Το δεχοταν ομως... Η σχεση μας κρατησε 2 χρονια... Οταν φυγαμε απο την πολη που σπουδαζαμε αλλαξαν τα πραγματα... Μου ειπε οτι αρχισε να σκεφτεται την αποσταση και οτι δεν του φερομουν καλα... Προσπαθουσα καιρο να τον μεταπεισω... Οπως ανεφερε και στο αλλο post τον παρακαλουσα 3 μηνες... Αυτος τιποτα... Τωρα ειναι στρατο... Εγω εκοψα καθε επικοινωνια μαζι του, και οταν το εκανα αυτος αρχισε να επικοινωνει.. Μου λεει οτι με αγαπαει ακομα, οτι φοβαται... Οτι ημουν το πιο μεγαλο κομματι της ζωης του και οτι ειναι δηλος...

    Εγω παροτι στην αρχη το πηρα χαλαρα (μιας και 3 μηνες τωρα ετρεχα απο πισω του), τωρα εχω πισωγυρισμα... :/

    Τι εννοει με αυτα που λεει?? Μηπως ειναι παραληρημα απο το στρατο? Δεν μπορω να ξεχασω αυτα που ζησαμε γιατι - δυστυχως - και για μενα ηταν το πιο μεγαλο κομματι της ζωης μου... Ξερω οτι ολα ειναι εμπειριες αλλα δεν μπορω να αντιμετωπισω αυτο που ζω τωρα...

    Ευπροσδεκτο οποιο σχολιο και συμβουλη! Ευχαριστω!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    να σου πω , επειδη ο στρατος ειναι μανικι , (και μονο γιαυτο) καλο ειναι να μην λυνονται οι υποθεσεις σε μια τετοια χρονικη περιοδο...
    Αν εχεις συναισθηματα γι αυτον νομιζω μπορεις να κανετε μια 'ανακωχη' , να του συμπαρασταθεις οσο ειναι στρατο και μετα κανεται το 'λογαριασμο'.......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Betty σε ενα αλλο θεμα ηθελες πισω εναν πρωην με τον οποιο ειχες χωρισει πριν 3 χρονια και αυτος ειχε τελειωσει τον στρατο.
    Τωρα σε απασχολει ενας αλλος πρωην.
    Στο προηγουμενο θεμα σου ειχα πει να ρωτησεις το cosmopolitan.Τωρα σου λεω πως θα επρεπε να σε απασχολει το γιατι ασχολεισαι συνεχως με τους πρωην σου.
    Ειλικρινα αντι να αναρωτιεσαι πως θα τους κερδισεις πισω,σκεψου λιγο γιατι δεν προχωρας στην ζωη σου και κολλας στο παρελθον.Ψαξε να βρεις ποιες ειναι οι αιτιες για αυτα τα πισωγυρισματα που λες.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Betty σε ενα αλλο θεμα ηθελες πισω εναν πρωην με τον οποιο ειχες χωρισει πριν 3 χρονια και αυτος ειχε τελειωσει τον στρατο.
    Τωρα σε απασχολει ενας αλλος πρωην.
    Στο προηγουμενο θεμα σου ειχα πει να ρωτησεις το cosmopolitan.Τωρα σου λεω πως θα επρεπε να σε απασχολει το γιατι ασχολεισαι συνεχως με τους πρωην σου.
    Ειλικρινα αντι να αναρωτιεσαι πως θα τους κερδισεις πισω,σκεψου λιγο γιατι δεν προχωρας στην ζωη σου και κολλας στο παρελθον.Ψαξε να βρεις ποιες ειναι οι αιτιες για αυτα τα πισωγυρισματα που λες.
    Στην πραγματικοτητα θελω αυτον για τον οποιο μιλαω τωρα... Με αυτον ειχαμε σχεση 2 χρονια και γενικα αυτον θελω... Αλλα υπαρχει θεμα αποστασης... Ο αλλος ειναι απο την πολη μου και καμια φορα τον σκεφτομαι... Απλα τωρα ειμαι μπερδεμενη.. (Φαινεται φανταζομαι)...
    Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να τον ξεχασω... Αυτο με απασχολει... Και οτι θα ηθελα να ημασταν μαζι και να προσπαθουσαμε για την σχεση αυτη... Και ηθελα καποια γνωμη πανω σε αυτα που μου λεει τωρα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2
    Betty θα σου έλεγα να επικεντρωθείς στον εαυτό σου και να ψάξεις καλά μέσα σου για το τι πραγματικά θέλεις. Το να έχεις πισωγυρίσματα ναι μεν είναι λογικό και κατανοητό αλλά το να ασχολείσαι συνέχεια με υποθέσεις του παρελθόντος είναι πρόβλημα. Συμφωνώ απόλυτα με τον χρήστη betelguese ότι πρέπει να ψάξεις τις αιτίες γι αυτά τα πισωγυρίσματα. Ίσως είναι καιρός να βάλεις τον εαυτό σου μπροστά και να καταπολεμήσεις τυχόν ανασφάλειες που ίσως έχεις.

  6. #6
    Συμφωνω με αυτά που σου λεει η path για το στρατο. Συνηθως τις σχεσεις που διακόψαμε πρόσφατα κανουμε προσπάθειες να τις ξαναδημιουργησουμε, χωρις να μαστε βεβαιοι αν πραγματικα το θελουμε ή το εννοούμε άμα βρεθουμε σε μια δυσκολη κατασταση στη ζωη μας και ψαχνουμε καποιο να ναι διπλα μας. Το ξερω γιατι έκανα τετοιες επικοινωνιες να τα ξαναφτιαξω με πρώην μου όταν περνουσα ασχημες καταστασεις, κι αυτο επειδη θυμομουν τις καλες στιγμες που περασα μαζι τους και εννοιωθα για το λόγο αυτο οτι ηταν τα καταλληλα προσωπα για να μου συμπαρασταθουν, παρα το ότι ο λόγος που τοσο πολυ τις ηθελα ήταν οι μη ομαλες συνθήκες, και όταν τα πραγματα καλυτερευαν ξαναρχοταν στο νου μου η βεβαιοτητα ότι καλα εκανα και εφυγα. Βεβαια δεν ειμαι στη θεση του φιλου σου να ξερω αν σκεφτεται κι αυτος σαν εμενα, άρα τελειωνω μ αυτο που σου πε η path, ""να κανετε μια 'ανακωχη' , να του συμπαρασταθεις οσο ειναι στρατο και μετα κανεται το 'λογαριασμο'"", κι όταν λεμε λογαριασμο αν γουσταρετε και οι δυο ξαναφτιαξτε τα δε χαθηκε ο κόσμος αφου ειχατε και πολυ ωραιες στιγμες και βελτιωσε τη συμπεριφορα σου εκει που τον ενοχλουσε.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Betty πράγματι ούτε ξεχνάμε εύκολα τον άλλον, αλλά και δεν πετάμε έτσι εύκολα τα "κομμάτια" μας, για να πάμε παρακάτω.. Σίγουρα δοκιμάζεσαι και μπερδεύεσαι και συμφωνώ με τον Γιάννη ότι συνήθως τις σχέσεις που διακόψαμε πρόσφατα, κάνουμε προσπάθειες να τις ξαναφτιάξουμε.. κι αυτό ή γιατί δεν μπήκαμε ξανά σε σχέση ή γιατί η νέα σχέση που επιλέξαμε κι αυτή μπάζει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •