θα ηθελα λιγες πληροφοριες :)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499

    θα ηθελα λιγες πληροφοριες :)

    καλημερα!
    παιρνω 30 μλγ cymbalta και 10 μλγ abilify, αλλα σε λιγες μερες τελειωνει η ασφαλεια μου και δεν θα μπορει να τα καλυψει ειναι πολυ ακριβα... ειδικα αυτο το abilify ειναι φωτια!
    τελος παντων μιλησα με την ψυχιατρο μου και ειπαμε να αλλαξουμε το abilify με αλοπεριντιν.. για το cymbalta δεν εχουμε καταληξει ακομα καπου.
    διαβασα για το αλοπεριντιν τα χειροτερα αλλα δεν εχω να χασω και τιποτα εφοσον εχω σταθεροποιηθει εδω και αρκετους μηνες. Η απορια μου ειναι η εξης, σε χαμηλες δοσεις το αλοπεριντιν εχει τοσο ασχημες παρενεργιες?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Καλυτερα να μιλησεις με καποιον αλλο ψυχιατρο για την αγωγη σου, το αλοπεριντιν απο οτι ξερω τωρα πια το αποφευγουν γιατι εχει πολλες παρενεργειες, υπαρχουν τοσα αλλα φαρμακα, ρωτα και καποιον αλλον γιατρο, αυτη ειναι η γνωμη μου..

  3. #3
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    καλημερα!
    παιρνω 30 μλγ cymbalta και 10 μλγ abilify, αλλα σε λιγες μερες τελειωνει η ασφαλεια μου και δεν θα μπορει να τα καλυψει ειναι πολυ ακριβα... ειδικα αυτο το abilify ειναι φωτια!
    τελος παντων μιλησα με την ψυχιατρο μου και ειπαμε να αλλαξουμε το abilify με αλοπεριντιν.. για το cymbalta δεν εχουμε καταληξει ακομα καπου.
    διαβασα για το αλοπεριντιν τα χειροτερα αλλα δεν εχω να χασω και τιποτα εφοσον εχω σταθεροποιηθει εδω και αρκετους μηνες. Η απορια μου ειναι η εξης, σε χαμηλες δοσεις το αλοπεριντιν εχει τοσο ασχημες παρενεργιες?
    μακρυα απο αλλοπεριντιν γιατι θα χασεις αν το παρεις.παρολα αυτα επειδη λες οτι ειναι οικονομικο το προβλημα να ξερεις οτι η δοση που θα σου δωσει ο γιατρος θα φερει μαγκωματα εγω στην θεση σου για να τα αποφυγω αυτα(που ειναι πολυ επωδυνα) θα επαιρνα το 1/10 της δοσης που θα ελεγε ο ψυχιατρος.δεν ειναι του χαρακτηρα μου να λεω στο κοσμο να μην ακουει τον ψυχιατρο αλλα οσο αφορα το αλλοπεριντιν ειναι περνας στην κολαση χωρις υπερβολη.μακρυα...καλυτερα συζητα με τον γιατρο σου να σου χαμηλωσει την δοση στα αλλα ωστε να φτανουν τα λεφτα.δεν θελω να το παρεις το αλλοπεριντιν και να πεις οτι καποιος δημητρης επεμενε οτι ειναι πολυ ασχημο.καλυτερα αποφυγε το παση θυσια!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    δημητρη μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου...
    γνωριζω τις παρενεργιες πανω κατω
    απλα και με μικρη δοση τα ιδια θα παθω?
    δεν παιζει τουλαχιστον να το συνηθισω?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    στην ελλαδα τα ψυχοφαρμακα ειναι τσαμπα. αμα δεν εχεις ασφαλεια ,βγαλε της προνοιας και παλι τσαμπα θα τα παιρνεις..

    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    καλημερα!
    παιρνω 30 μλγ cymbalta και 10 μλγ abilify, αλλα σε λιγες μερες τελειωνει η ασφαλεια μου και δεν θα μπορει να τα καλυψει ειναι πολυ ακριβα... ειδικα αυτο το abilify ειναι φωτια!
    τελος παντων μιλησα με την ψυχιατρο μου και ειπαμε να αλλαξουμε το abilify με αλοπεριντιν.. για το cymbalta δεν εχουμε καταληξει ακομα καπου.
    διαβασα για το αλοπεριντιν τα χειροτερα αλλα δεν εχω να χασω και τιποτα εφοσον εχω σταθεροποιηθει εδω και αρκετους μηνες. Η απορια μου ειναι η εξης, σε χαμηλες δοσεις το αλοπεριντιν εχει τοσο ασχημες παρενεργιες?
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    τωρα εχουν 25% συμμετοχη, τουλαχιστον στο ΙΚΑ

  7. #7
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    δημητρη μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου...
    γνωριζω τις παρενεργιες πανω κατω
    απλα και με μικρη δοση τα ιδια θα παθω?
    δεν παιζει τουλαχιστον να το συνηθισω?
    να το συνηθισεις ειναι δυστυχια δεν συνηθιζεται.με απειροελαχιστη δοση δεν θα εχεις τοσες παρενεργιες αλλα φανταζομαι ο γιατρος δεν θα σου δωσει την απειροελαχιστη δοση.βλεπω τα παιδια σου προτειναν βιβλιαριο της προνοιας.αυτο ειναι λυση το αλλοπεριντιν δεν ειναι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    μαλλον για προνοια θα παω δεν με παιρνει αλλιως... αλλα οπως ειπα δεν εχω να χασω και τιποτα.. το δοκιμαζω και θα δουμε αν δεν μ αρεσει το παραταω.. ψυχραιμια δημητρη μην πανικοβαλεσαι! :) Και παντα στο τελος ολα καλα πανε!
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1
    Καλησπερα και καλως σας βρηκα... Μαλλον το θεμα που θα αναφερω δεν ταιριαζει εδω αλλα δεν ηξερα που να το γραψω... Προκειται για ενα ζητημα που αφορα τριτο προσωπο... Στην πολυκατοικια στην οποια διαμενω τα τελευταια 7 χρονια ζει ενας πρωην τοξικομανης ο οποιος συμφωνα και με την ελληνικη δικαιοσυνη εχει το ακαταλογιστο! Δεκαδες φορες κριθηκε ενοχος για ξυλοδαρμους οπλοφορια ληστειες μαχαιρωματα επιθεσεις κατα αρχων και δεκαδες αλλα! Κατα δηλωση της αξιωματικου υπηρεσιας του ατ τουμπας ο εν λογω κυριος καταδικαζοταν σε εγκλεισμο σε ιδρυμα και την ιδια μερα της εισαγωγης του ηταν και παλι εξω,αφου κατα την αξιωματικο τα ιδρυματα δεν λειτουργουν με κανονες φυλακης και μπορει αν θελει να φυγει... Να σημειωθει οτι και οι αστυνομικοι εχουν προβλημα αφου η πολυκατοικια βρισκεται απεναντι απο το ατ και ο κυριος αυτος πεταει τασακια γλαστρες τραπεζια και οτι αλλο βρει ευκαιρο στους αστυνομικους... Το τελευταιο χρονικα διαστημα εχουν αυξηθει οι απειλες προς το προσωπο μου και την αδερφη μου την οποια μαλιστα ουκ ολιγες φορες "στριμωξε" και αυτα που της ειπε δε λεγονται... Φανταζεται για ολους οτι βριζουν την μητερα του πραγμα το οποιο προσωπικα ουδεποτε εκανα και επ αφορμη αυτου απειλει οτι θα με μαχαιρωσει ερχεται μαλιστα στο χωρο που εργαζομαι με αποτελεσμα να εχω σοβαρο ζητημα και στην δουλεια μου! Ακατασχετες ωρες χτυπαει επιμονα κουδουνια ζητωντας λεφτα η απλα για να πει οτι θα με σφαξει...φυσικα ουδεποτε ανοιξα αν και οσο περναει ο καιρος μαλλον πειθομαι οτι ειναι η μονη λυση! Ειμαι σε πραγματικη απογνωση...Φοβαμαι για την μητερα μου και την αδερφη μου γτ δεν κανει διακρισεις σε γυναικοπαιδα! Τα σεναρια τα οποια φανταζεται μπορει να τον στρεψουν κατα παντων...Απο την αλλη η δουλεια ειναι το μοναδικο εισοδημα της οικογενειας και αν την χασω τελειωσαμε! Σκεφτηκα πολλες φορες να τον χτυπησω η και ακομα χειροτερα αλλα πρωτον η ηθικη μου δεν το επιτρεπει και δευτερον φοβαμαι οτι κατι μπορει να παει στραβα και να συλληφθω ή ακομα χειροτερα να την πληρωσει η οικογενεια μου δεχομενη αντιποινα...

    Αν καποιος μπορει να μου προτεινει κατι για να προστατευθω θα ημουν ευγνωμων...Εχει διαλυσει την ζωη μου! Φοβαμαι καθε λεπτο για την αδερφη μου οταν ειναι εξω η για την δουλεια μου οταν εργαζομαι! Κανω ασχημες σκεψεις προσευχομαι να πεθανει η φανταζομαι οτι τον σκοτωνω εγω... Η προταση της αστυνομιας ηταν να μετακομισω αλλα αυτη η λυση ειναι οικονομικα ανεφικτη...Ικετευω για μια απαντηση!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Αυτα που λες δεν προερχονται επειδη εχει το ακαταλογιστο και ειναι τρελος αλλα επειδη παιρνει ναρκωτικα κατα πασα πιθανοτητα.

    Συνηθως οι ψυχικα ασθενεις ειναι πολυ ησυχοι και θελουν να εχουν την ησυχια τους και ειναι απομονωμενοι στον εσωτερικο τους κοσμο.

    Αυτα που λες προερχονται απο τα ναρκωτικα οποτε κοιτα εκει μηπως το καταφερεις να παει για αποτοξινωση ή τον μαζεψουν για αυτο το λογο.

    Παντως προσεχε πολυ γιατι δε ξερεις τι μπορει να σου κανει. Αμα σου λεει απειλες προσεχε γιατι μπορει να γινουν και πραγματικοτητα. Τοσα γινονται.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Similar Threads

  1. Αρρυθμιες ... θελω λιγες πληροφοριες
    By konsav92 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 111
    Last Post: 25-10-2019, 02:11
  2. λιγες ωρες πριν τον χωρισμο μου....
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 24-03-2012, 17:48
  3. Θα ηθελα μερικες πληροφοριες για το βοτανο Βαλεριανα.
    By Ghost in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2011, 06:00
  4. Συνταγες με λιγεσ θερμιδεσ!!
    By Adzik in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 07-06-2010, 22:51
  5. πως μπορεις να κανεις μπαχαλο τη ζωη σου μεσα σε λιγες μερες?
    By chrisaoik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 02-02-2009, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •