Όταν η νευρική ανορεξία σκοτώνει!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1

    Όταν η νευρική ανορεξία σκοτώνει!

    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Από ότι φαίνεται δε θα πάμε από νευρική ανορεξία χωρίς να υποτιμώ το θέμα αλλά από ασιτία , κάποιος έγραψε του έκοψαν σήμερα το ρεύμα οκ τι θα γίνει σκεφτείτε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    υπουλη....θα συμφωνησω!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ημουν 17 οταν εχασα 11 κιλα μεσα σε ενα μηνα απο ψυχολογικο...εφτασα 39 κιλα και δεν ζουσα σερνομουν..τωρα ειμαι καλα αλλα ποτε δεν εφτασα στα κιλα οπου ημουν πριν τα χασω εκτος απο την δειαρκεια της εγκυμοσυνης μου..εκει περιδρομιαζα ο,τι δεν ειχα φαει σε 26 χρονια τα εφαγα σε 9 μηνες!!ο αντρας μου εβλεπε την ορεξη μου και εβγαλε το αχτι του,ολο με ταιζε!!!και μιλαμε οτι ο οργανισμος μου ζητουσε υγειηνα τροφιμα!επινα 2 λιτρα γαλα την ημερα,χορτοσουπες,λαχανικα ,ψαρια,δημητρια,κακοκκινο κρεας κτλ..πηρα 22 κιλα και μου πηγαιναν γιατι ημουν 40 πριν τα παρω..παρολο τα κιλα που πηρα για εγκυος αν και ειχα μεγαλη κοιλια στο υπολοιπο σωμα ημουν μια χαρα,νορμαλ γυναικα..και μου πηγαιναν,τα εχασα ομως σχεδον ολα κατακορυφα αφ'οτου γεννησα γιατι θηλασα και εναμιση χρονο και μου επαιρνε ολες τις βιταμινες κτλ το μωρο συν οτι κανω τεραστιες καυσεις γι αυτο πιστευω οτι δεν μου καθεται γραμμαριο..τωρα ειμαι 43 κιλα,παλι καλα..πως να παχυνω ρε παιδιαααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν μου στεκονται τα ρουχα!κλαψ!
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    xrysaki
    για ποσο υψος μιλαμε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Κάποτε ήταν της μόδας οι παχουλές, σήμερα οι αδύνατες, αύριο οι πισινοί. Πιστεύω ότι κάνει η καθεμία το κάνει για να επιβιώσει για να περάσει το δικό της και τα καταφέρνουν πολύ καλά να μαζεύουν κόσμο. Φτού σκουλικομερμυγκότρυπα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    ημουν 17 οταν εχασα 11 κιλα μεσα σε ενα μηνα απο ψυχολογικο...εφτασα 39 κιλα και δεν ζουσα σερνομουν..τωρα ειμαι καλα αλλα ποτε δεν εφτασα στα κιλα οπου ημουν πριν τα χασω εκτος απο την δειαρκεια της εγκυμοσυνης μου..εκει περιδρομιαζα ο,τι δεν ειχα φαει σε 26 χρονια τα εφαγα σε 9 μηνες!!ο αντρας μου εβλεπε την ορεξη μου και εβγαλε το αχτι του,ολο με ταιζε!!!και μιλαμε οτι ο οργανισμος μου ζητουσε υγειηνα τροφιμα!επινα 2 λιτρα γαλα την ημερα,χορτοσουπες,λαχανικα ,ψαρια,δημητρια,κακοκκινο κρεας κτλ..πηρα 22 κιλα και μου πηγαιναν γιατι ημουν 40 πριν τα παρω..παρολο τα κιλα που πηρα για εγκυος αν και ειχα μεγαλη κοιλια στο υπολοιπο σωμα ημουν μια χαρα,νορμαλ γυναικα..και μου πηγαιναν,τα εχασα ομως σχεδον ολα κατακορυφα αφ'οτου γεννησα γιατι θηλασα και εναμιση χρονο και μου επαιρνε ολες τις βιταμινες κτλ το μωρο συν οτι κανω τεραστιες καυσεις γι αυτο πιστευω οτι δεν μου καθεται γραμμαριο..τωρα ειμαι 43 κιλα,παλι καλα..πως να παχυνω ρε παιδιαααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν μου στεκονται τα ρουχα!κλαψ!
    ειναι σαν να μιλαω εγω!!δεν σου κανω πλακα σκιαχτηκα.μονο που εγω τωρα ειμαι 45!!!α!!!και πηρα 48 κιλα στην εγκυμοσυνη!σ'αγαπαω διαβολικα ιδια με μενα φιλη μου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    somewhereland
    Posts
    171
    εγω δεν ξερω τι να πω.. ο jeremy ηταν κουκλος ρε παιδια,μου φαινονται σαν ψευτικες οι εικονες του πως εγινε μετα..
    και μια εικονα με την μητερα και την κορη,εμενα που παλι μου φανηκε ομορφη;μα τι σκεφτομαι παλι...θελουμε καινουργιους καθρεφτες!!
    [SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"][I]Δώσε μου ένα όνειρο να ζώ..[/I][/FONT][/SIZE]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αυτο ειναι το θεμα μας η διασρευλωμενη μας εικονα. εγω πασχιζω χρονια να κτλβω πως ειμαι. δν μπορω να κτλβω πως ειμαι εξωτερικα καποιες φορες δν μπορω να καθορισω τι χρωμα εχω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    somewhereland
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    αυτο ειναι το θεμα μας η διασρευλωμενη μας εικονα. εγω πασχιζω χρονια να κτλβω πως ειμαι. δν μπορω να κτλβω πως ειμαι εξωτερικα καποιες φορες δν μπορω να καθορισω τι χρωμα εχω
    κι εγω.. το make up με βοηθαει να νιωθω λιγο καλυτερα αυτες τις μερες,τουλαχιστον για το προσωπο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    βαζεις πιο σκουρο απο το φυσικο σ χρωμα δερματος να φανταστω?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    somewhereland
    Posts
    171
    ναι..η μαμα μου ειχε σχολιασει ξανα για το χρωμα στο προσωπο μου,ελεγα δεν με πειραζει τι λεει αλλα κοιταζα στον καθρεφτη και δεν ξερω..μετα ηταν καλυτερα ετσι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κ εγω βαζω πιο σκουρο γιατι ενω εχω σκουρο δερμα, το προσωπο μ ειναι πιο ανοιχτο επειδη εχω στιγμα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    και ο φιλος μου εχει στιγμα και ειναι χλωμος!αυτο φταιει;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    NAI και μαλιστα εχω και μαυρους κυκλους σχετικα. κ η μανα μ το ιδιο π χει στιγμα. εχει και κεινος?
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω αν έχω όντως νευρική ανορεξία..
    By Julia in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 48
    Last Post: 28-05-2010, 02:20
  2. Replies: 7
    Last Post: 06-09-2006, 10:01
  3. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ??
    By nikigirl18 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2006, 16:43
  4. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ
    By stavros77 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-2005, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •