Φόβος για το μέλλον μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Unhappy Φόβος για το μέλλον μου

    Παιδιά καλησπέρα ,

    Δεν είμαι καλά και όσο περνάνε οι μέρες χειροτερεύω. Χώρισα με την κοπέλα μου και κοντεύουμε έναν μήνα χωρίς να μιλάμε . Είμαι 29 ετών ήταν η πρώτη μου σχέση άντεξε κοντά στο τρίμηνο και τελείωσε χωρίς να ξέρω τον λόγο . Είχα γράψει τους λόγους και το πώς έγινε όλη η φάση στο αντίστοιχο forum . Το πρόβλημα είναι ότι έχω παραδώσει τα όπλα . Έχω να κλάψω από το 2007 και τώρα δεν αφήνω μέρα που να μην κλαίω. Κοιμάμαι ξυπνάω με το όνομα της . βλέπω το κινητό και ο μόνος που με σκέπτεται είναι η cosmote . Νιώθω τα χάδια της , τα φιλιά της την γκρίνια της χωρίς να την βλέπω .Της φερόμουν καλά ψάχνω τον λόγο που με άφησε αλλά δεν τον βρίσκω . Δεν αντέχω πάλι την μοναξιά …Την αγαπάω ρε γαμότο και ελπίδα πλέον καμία . Η κατάσταση πάγωσε και ο θεός με έχει ξεχασμένο και αυτός ….όσο και να δουλεύω δεν περνάει η ώρα. Το ταβάνι βλέπω και του λέω να πέσει να ησυχάσω αλλά ούτε και αυτό ασχολείται με μένα . Πληρώνω λάθοι του παρελθόντος γιατι είχα πάντα σαν πρωταιρεότητα τις σπουδές και την δουλειά μου και στις σχέσεις μου μηδενικό ….Άχρηστος να κρατήσω μια σχέση …. Για όλα να έχω μια άποψη να ρίξω μια γυναίκα ανύπαρκτος …..Δεν αντέχω να ξαναγυρίσω στο εργένικο στυλ πονάει η ριμάδα η μοναξιά ….

  2. #2
    ..πάντζο καλησπέρα...
    Δεν θυμάμαι το άλλο σου θέμα, αλλά έχω δυο ερωτήσεις να σου κάνω.
    1. Ποια ήταν η επίσημη δικαιολογία της κοπέλας σου για τπ χωρισμό?
    2. Στεναχωριέσαι που έχασες εκείνη συγκεκριμένα ή που θα είσαι μόνος σου?

  3. #3
    δεν μου ειπε ποτέ τον λόγο που δεν με ήθελε στην ζωή της . Δεν της βγαίνει ήταν η απάντησή της(γιαυτο με καίει καθημερινά να καταλάβω τα λόγια της ) ..... Φυσικά και στεναχωριέμαι που έχασα αυτήν αλλιώς δεν θα με έκαιγε καν .την αγαπάω την χαζή.....Τώρα πλέον όμως που είμαι εντελώς μόνος μου στεναχωριέμαι όταν παρέα μου είναι αλλη μια γυναικα η μοναξια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Έχεις χρόνια κ ευκαιρίες μπροστά σου ,εγώ που χωρίζω στα 46 με δυο κορούλες 18μισό άνεργη κ βοήθεια μόνο από τα παιδιά εδώ, κ πάλι προσπαθώ κανέναν δεν έχω αλλά θυμάμαι μια συμβουλή ενός φίλου "να ξαναχτίσω",καλή επιτυχία κ υπομονή κ θάρρος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Και εγώ τον λατρεύω, αρρώστησα μπορείς να δεις στο ΔΙΠΟΛ.ΔΙΑΤ.είμαι άτυχη ίσως κ θα τον αγαπάω πάντα έχω μαζί του δύο κούκλες

  6. #6
    emy μπροστα στο δικο σου θεμα απλα πρεπει να ζητησω συγνωμη . Ομως ειναι αδικια ρε γαμοτο οταν αυτος / αυτη ξεχνανε ολες τις καλες στιγμες που περασαν μαζι σου και δεν στέλνουν ουτε ενα μυνημα για το αν ζεις ΄(Κοιμομουνα τοσα βραδυα με μια γυναικα που δεν εχει καν φιλοτιμο ? )....Απο ολα κραταω και με κανει να νιωθω καπως καλυτερα αυτο που σου ειπε ο φιλος σου <να ξαναχτισω>. Σου ευχομαι απο την πλευρα μου κουραγιο σε αυτο που περνας ......οντως εχεις τις κουκλες σου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Ναι αν δεν μας θέλουν κ φαντάσου ότι εμείς έχουμε παιδιά δουλέψαμε σκληρά πάνω τους, ήμασταν σαν σιαμαία στην κυραιολεξία...τότε ας ΞΑΝΑΧΤΙΣΟΥΜΕ,κουράγιο εδώ θα είμαστε να μιλαμε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ποσο καιρο ησαστε χωρια?δεν υπαρχει επικοινωνια καθολου?

  9. #9
    panamar εχουμε απο της 25.12.11 να μηλησουμε αυτην την βδομαδα παμε να κλεισουμε μηνα. Με πηρε στην γιορτη μου να μου ευχηθει (πριν 5 μερες)και δεν το σηκωσα οχι για τι δεν ηθελα αλλα 3-4 μηνες κοιμασαι μαζι της ,δεν υπαρχει μερα που να μην την σκευτομαι και να την νοιαζομαι και καταντησε να με σκεφτει ποτε στην γιορτη μου? και ισως και τα γεννεθλεια μου ??Διλαδη καταντησα ενα φιλαρακι της απο αγορι της ? Ξυπναω λεω οτι ειμαι καλα και παλι την ρουφιανα κατι θα γινει και θα την θυμηθω .....την αγαπω ρε γαμοτο δεν το περιμενα να με καταντησει ετσι ....

  10. #10
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    panamar εχουμε απο της 25.12.11 να μηλησουμε αυτην την βδομαδα παμε να κλεισουμε μηνα. Με πηρε στην γιορτη μου να μου ευχηθει (πριν 5 μερες)και δεν το σηκωσα οχι για τι δεν ηθελα αλλα 3-4 μηνες κοιμασαι μαζι της ,δεν υπαρχει μερα που να μην την σκευτομαι και να την νοιαζομαι και καταντησε να με σκεφτει ποτε στην γιορτη μου? και ισως και τα γεννεθλεια μου ??Διλαδη καταντησα ενα φιλαρακι της απο αγορι της ? Ξυπναω λεω οτι ειμαι καλα και παλι την ρουφιανα κατι θα γινει και θα την θυμηθω .....την αγαπω ρε γαμοτο δεν το περιμενα να με καταντησει ετσι ....
    που ξέρεις ότι σε πήρε απλά για να σου ευχηθεί και όχι σαν ευκαιρία με δικαιολογία τη γιορτη για να επιστρέψει πίσω? θα το απέκλειες αυτο? γιατί δεν κάνεις εσυ μια προσπάθεια?, να την πάρεις τηλέφωνο, να της μιλήσεις απλά όπως μας μίλησες εδώ ότι τη θες ότι θες να συνεχίσεις μαζί της. που ξέρεις ότι μεσα της ο χωρισμός είναι οριστικός και ότι δεν θα δινε μια δευτερη ευκαιρία? μια κοπελα που ειχα δεσμο μαζι της πριν χρονια μου ειπε αρκετες φορες να χωρισουμε όλο όμως επεστρεφε πίσω είτε απο μονη της ειτε όταν εκανα εγω την προσπαθεια. αρα που ξερεις ότι όλα τελειωσαν? κανε την προσπαθεια σου οσο ειναι ακομα καιρος! μια αλλη κοπελα που εβγαινα μαζι της πριν δυο μηνες δεν με πηρε καθόλου τηλεφωνο πριν μερικες μερες που ηταν η γιορτη μου επειδή δεν ήθελε να μου δωσει με τον τροπο αυτο την ευκαιρια να της ζητησω να τα ξαναφτιαξουμε. άρα θετικο το ότι σε επαιρνε στη γιορτη σου.
    Δυστυχως φιλε αυτα παθαινουμε εμεις που μια ζωη εχουμε στο νου μας τις σπουδες και τη δουλεια και παραμελαμε την προσωπικη ζωή. Χανουμε με τον τροπο αυτο τη δυνατοτητα της εμπειριας που εχουν αλλοι. Δεν ξερουμε πως να χειριστουμε σωστα μια σχεση, κανουμε γκαφες και στο τελος μας μενει η πίκρα της εγκαταλειψης. Έχασα και γω πολλες καλες ευκαιριες χρονια πριν και θελω να μην τα σκεφτομαι, ειτε για τις σπουδες/δουλεια ειτε η ελλειψη εμπειριας στις σχεσεις. Μην τα βαζεις κατω.
    γιάννης

  11. #11
    γιαννη ειμαι σκυλι στην δουλεια μου και απο τοτε που την γνωρισα την εβαλα πανω και απο αυτην, οτι ηθελε το ειχε(το ειπε και η ιδια ) . Η κοπελα ειναι 28 ετων αν ηταν 23 δεν θα με ενοιαζε . Εκλαψα γιαννη μπροστα της την μερα του χωρισμου ( ουτε με αγκαλιασε ουτε μου ειπε σταματα ,δεν εκανε τιποτα σαν αντιδραση). Της εστειλα αλλες δυο βραδυες για το τι αισθανομαι και οτι την αγαπαω και με αγνοησε . Για τι να την ξαναπαρω ?. Αν ειναι καποιος να δωσει ευκαιρια ειμαι εγω σε αυτην και οχι αυτη σε μενα(που θα την εχει γιατι πραγματικα την αγαπαω) . Εγω δεν την χωρισα ....αυτη με τις πραξεις της εκανε τα παντα για να με απομακρυνει και της ειπα να χωρισουμε . Ναι ειμαι ασχετος για να κρατησω μια σχεση , αλλα εχω φιλοτημο και θα κανα τα παντα για υτην .

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    αλλα εχω φιλοτημο και θα κανα τα παντα για υτην .
    Εχεις φιλοτιμο,ομως το δινεις εκει που δεν πρεπει
    Και αμα με το φιλοτιμο νομιζεις πως θα κερδισεις την κοπελα ξανα κανεις λαθος!
    Γιατι θα εκανες τα παντα γι'αυτην ρε φιλε ? μπορεις να μου εξηγησεις ?
    Τι το ειδαμε στην τελικη Bodyguard γυρισμενο σε πραγματικοτητα ?
    Ελα...
    Λογια
    Λογια
    Λογια
    ο Έρωτας σου προσφέρει τον πιο αληθινό πόνο μετά τον Θάνατο
    Αυτην την στιγμη πονας και θελεις να σε αντικρυσει για να καταλαβει πως σου λειπει
    Ακουσε ομως,δεν πρεπει να δει οτι πονας για να ειναι μαζι σου στην τελικη
    Αμα ηθελε να ηταν μαζι σου θα ηταν

  13. #13
    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Εχεις φιλοτιμο,ομως το δινεις εκει που δεν πρεπει
    Και αμα με το φιλοτιμο νομιζεις πως θα κερδισεις την κοπελα ξανα κανεις λαθος!
    Πως αλλιώς να την κερδίσει??
    (την άποψη σου ζηταω, δε λέω ότι διαφωνω)

    Εκτός κι αν η κοπέλα κατα βαθος δεν τον γούσταρε, και ενας λόγος ίσως να ναι, αυτοι που εχουν λίγη ή καθόλου εμπειρία από σχέσεις δεν τα καταφερνουν ευκολα να κρατησουν μια σχεση, για τις κοπέλες η σχεση χανει το ενδιαφερον, δεν τις γεμίζει και φευγουν. Ας μας πει κι ο ίδιος αν ο λόγος ειναι κατι άλλο.

    Πάντζο το "ότι ήθελε το είχε" μπορει να μη λεει και πολλά. Τοι ζήτημα είναι αν πρόσφερες αυτά που όντως ήθελε.
    Δε θα σε χαρακτηριζα παρακαλάκια αν έκανες ακόμα μια προσπαθεια, δε χανεις τιποτα. Ούτε και ειναι απόλυτο αν στη σκεψη της σε έχει ξεγράψει. Διαφορετικα βοηθησε τον εαυτο σου να το ξεπερασει και να παει παρακατω, ίσως η επόμενη να ναι αυτη που θα σε αγκαλιαζει και θα σε φιλά και θα σε κανει ευτυχισμενο, αντί το αναποδο όπως εκανες με αυτη.
    Πάντα να σαι απλα ο εαυτός σου, όποιου δεν αρεσει ο εαυτός μας δεν τον παρακαλάμε.
    γιάννης

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Γιαννη ξερεις και ξερω πολυ καλα πως εκει " που φτυνεις δεν κολυμπας "
    Συγνωμη για την διαλεκτο μου,ομως δεν μπορουσα να το μαγειρεψω,μαρεσει να λεω τα πραγματα ετσι οπως ακριβως ειναι
    Η κοπελα λιγο δυσκολο να κανει 360 μοιρες στροφη μετα απο εναν μηνα για να τα ξαναβρει μαζι του
    Και στην τελικη να σου πω,πως θα γινει το θεμα?
    Ο φιλος μας απο εδω θα παει να της μιλησει και μολις θα παρει αρνητικη απαντηση,εκει ειναι που θα ερθει ασορτι η μελανχολια και στην συνεχεια αλλα...
    Και ολα αυτα γιατι φιλε μου ?
    Ειχες παιδια μαζι της ? οχι...
    Σε συμπληρωνε απλα σε καποιους τομεις,κουνα λιγο το κεφαλι σου και ανοιξε τα ματια σου
    Απεξω υπαρχουν ΓΥΝΑΙΚΕΣ οχι πιτσιρικες που να μην ξερουν τι τους γινεται,οπως και με την δικια σου που σου ειπε " γεια " διχως λογο και αιτια
    Ποιο πολυ στην τελικη ξερεις τι θα την πονεσει ?
    ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ ΜΑΚΡΥΑ ΤΗΣ
    ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ
    ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ
    και τοτε ειναι που θα ερθει σε εσενανε με σκοπο να τα ξαναβρητε
    ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΓΕΙΑ!! !!!
    Συγνωμη αν εγινα καπως,αλλα καλο ειναι να λεμε την αληθεια και οχι να προσπαθουμε " ΝΑ βρουμε,την αληθεια "

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    pantzo εχω συμπεριφερθει σαν την πρωην σου σε σχεση μου 5 χρονων και εχω να σου πω 3 πραγματακια για μενα 1}ημουν στην καταθλιψη βαθυα χωμενη τοτε.αλλα δεν αναγνωριζα τα σημαδια.πολυ πιο μετα καταλαβα τι εκανα.2}θα συμφωνησω με τον φιλο μου τον chemistry οταν τον ειδα να περναει καλα πονεσα γιατι τοτε καταλαβα οτι ειχα αισθηματα ακομα μεσα μου και 3}αν κατι το αγαπας πολυ αστο να φυγει αν γυρισει πισω σου ανηκει αν οχι δεν το ειχες ποτε φιλε μου!!ερωτηση μηπως η κοπελα περναει δυσκολη φαση στην ζωη της και την πληρωσες εσυ?και αλλη μια.μηπως να σκεφτεις σοβαρα το νουμερο 2 και 3?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Zοφερο μελλον.....
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 01:03
  2. ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
    By jasmine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2011, 14:59
  3. ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ...ΑΓΧΟΣ...
    By Αρτεμις in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-2010, 20:54
  4. επενδυοντας στο μελλον...
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 29-01-2010, 22:26
  5. Αγχος για το μελλον της σχεσης
    By Time in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-01-2008, 14:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •