ΥΠΑΡΧΟΥΝ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376

    Exclamation ΥΠΑΡΧΟΥΝ...

    Υπάρχουν στον κόσμο χιλιάδες ανθρώπινες υπάρξεις που υποφέρουν. Γιατί είστε τόσοι πολλοί γύρω μου;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by emy View Post
    Υπάρχουν στον κόσμο χιλιάδες ανθρώπινες υπάρξεις που υποφέρουν. Γιατί είστε τόσοι πολλοί γύρω μου;
    Μακάρι να ξέραμε και μακάρι να ξέραμε και πως να το σταματήσουμε...

  3. #3
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΥΡΙΖΑΝ ΠΙΣΩ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΑΘΩΟΤΗΤΑΣ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Πραγματικά ήταν μόνο 4! Από τη στιγμή που αρχίζεις και καταλαβαίνεις τι τρέχει γύρω σου σε παίρνει η μπάλα
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αργυρούπολη
    Posts
    28
    ΒΙΒΙΑΝ, αυτό που λες δεν είναι σωστό.

    Ο ανθρώπινος πόνος έχει μειωθεί εξαιρετικά τους τελευταίους αιώνες, και έχει σχεδόν εξαλειφθεί τις τελευταίες δεκαετίες. Έχουμε φάρμακα, απολυμάνσεις, εμβολιασμούς, μεταγγίσεις αίματος, μεταμοσχεύσεις, σιγά-σιγά θεραπεύεται και ο καρκίνος, η ποιότητα της ζωής του ανθρώπου βελτιώνεται κυριολεκτικά καθημερινά. Μπορούμε να επικοινωνήσουμε και να ταξιδέψουμε σε κάθε σημείο του πλανήτη, έχουμε το internet όπου κάθε φωνή μπορεί να ακουστεί. Οι άνθρωποι ζουν πολύ πιο αρμονικά, ο ρατσισμός, οι προκαταλήψεις, και η δεισιδαιμονία αποδοκιμάζονται όλο και περισσότερο, γίνονται πολύ λιγότεροι πόλεμοι, και το προσδόκιμο όριο ζωής αυξάνεται συνεχώς.

    Δεν υπήρξαν ποτέ χρόνια αθωότητας, μόνο χρόνια άγνοιας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    notxery σε ποιο πλανητη ζεις...

    Ζούμε στον αιώνα της ψυχικής ασθένειας και φθοράς, ο οποίος πόνος είναι μεγαλύτερος απο το σωματικό
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  7. #7
    Quote Originally Posted by noxteryn View Post
    ΒΙΒΙΑΝ, αυτό που λες δεν είναι σωστό.

    Ο ανθρώπινος πόνος έχει μειωθεί εξαιρετικά τους τελευταίους αιώνες, και έχει σχεδόν εξαλειφθεί τις τελευταίες δεκαετίες. Έχουμε φάρμακα, απολυμάνσεις, εμβολιασμούς, μεταγγίσεις αίματος, μεταμοσχεύσεις, σιγά-σιγά θεραπεύεται και ο καρκίνος, η ποιότητα της ζωής του ανθρώπου βελτιώνεται κυριολεκτικά καθημερινά. Μπορούμε να επικοινωνήσουμε και να ταξιδέψουμε σε κάθε σημείο του πλανήτη, έχουμε το internet όπου κάθε φωνή μπορεί να ακουστεί. Οι άνθρωποι ζουν πολύ πιο αρμονικά, ο ρατσισμός, οι προκαταλήψεις, και η δεισιδαιμονία αποδοκιμάζονται όλο και περισσότερο, γίνονται πολύ λιγότεροι πόλεμοι, και το προσδόκιμο όριο ζωής αυξάνεται συνεχώς.

    Δεν υπήρξαν ποτέ χρόνια αθωότητας, μόνο χρόνια άγνοιας.
    ..συμφωνώ και να προσθέσω πως στην ουσία ποτέ δεν υπήρξαν χρόνια αθωότητας, παρά ελλειπής μάθηση/κατάρτιση/κουλτούρα στις μάζες.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αργυρούπολη
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Ζούμε στον αιώνα της ψυχικής ασθένειας και φθοράς, ο οποίος πόνος είναι μεγαλύτερος απο το σωματικό
    Εννοείς τον αιώνα όπου η επιληψία αντιμετωπίζεται με φάρμακα αντί με εξορκισμούς? Ο λόγος που πολλοί νομίζουν ότι οι ψυχικές ασθένεις έχουν αυξηθεί είναι επειδή παλαιότερα οι ιατροί δεν ήξεραν να τις διαγνώσκουν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Στον αιώνα όπου ο άνθρωπος αποξενώνεται, είναι πιο μόνος απο ποτέ και οι όροι συναίσθημα και ηθική είναι είδη προς εξαφάνιση.

    Τώρα για επιληψίες και καρκίνους δεν ξέρω τι μου λες εσύ xD
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by emy View Post
    Υπάρχουν στον κόσμο χιλιάδες ανθρώπινες υπάρξεις που υποφέρουν. Γιατί είστε τόσοι πολλοί γύρω μου;
    Είμαστε πολλοί είσαστε πολλοί είμαστε όλοι μια παρεά αλλά δεν είμαστε παρέα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ειμαστε πολλοι γιατι τα προβληματα γιναν πολλα....

  12. #12
    Quote Originally Posted by noxteryn View Post
    ΒΙΒΙΑΝ, αυτό που λες δεν είναι σωστό.

    Ο ανθρώπινος πόνος έχει μειωθεί εξαιρετικά τους τελευταίους αιώνες, και έχει σχεδόν εξαλειφθεί τις τελευταίες δεκαετίες. Έχουμε φάρμακα, απολυμάνσεις, εμβολιασμούς, μεταγγίσεις αίματος, μεταμοσχεύσεις, σιγά-σιγά θεραπεύεται και ο καρκίνος, η ποιότητα της ζωής του ανθρώπου βελτιώνεται κυριολεκτικά καθημερινά. Μπορούμε να επικοινωνήσουμε και να ταξιδέψουμε σε κάθε σημείο του πλανήτη, έχουμε το internet όπου κάθε φωνή μπορεί να ακουστεί. Οι άνθρωποι ζουν πολύ πιο αρμονικά, ο ρατσισμός, οι προκαταλήψεις, και η δεισιδαιμονία αποδοκιμάζονται όλο και περισσότερο, γίνονται πολύ λιγότεροι πόλεμοι, και το προσδόκιμο όριο ζωής αυξάνεται συνεχώς.

    Δεν υπήρξαν ποτέ χρόνια αθωότητας, μόνο χρόνια άγνοιας.
    Καλημέρα noxtreryn επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι όμως εγώ που είμαι 44 θυμάμαι τους γονείς μου παρόλο που δεν είχαν ιντερνετ ,ακόμη και τηλέφωνο για αρκετά χρόνια, η ζώή μας ήταν πολύ απλή και παρόλο τα φτωχά σχετικά παιδικά χρόνια δεν είχαμε καθόλου αγχος. Να διευκρινησω ότι λέγοντας ανθρώπινο πόνο εννοω ψυχική φθορά. Του γιού μου τα μαλλιά έχουν πέσει γιατί δίνει πανελλήνιες και καθημερινά βομβαρδίζεται με διάφορα όπως επαγγελματική αποκατάσταση , ακούει την λέξη 50 φορές την μέρα"κρίση " κτλ. Εγω πήγαινα φροντιστήριο μόνη τώρα μου φαίνεται αδιανόητο να βγούν τα παιδιά μόνα έξω όταν νυχτώσει κάπου. Μιλάω για τα δύο μικρότερα κορίτσια 11 και14 χρονών Και μιλαμε μένω επαρχία. Οσο γαι τις εξελίξεις στην ιατρική συμφωνώ μαζί σου με μια μικρή επιφύλαξη. Αν δεν έχεις γνωριμίες και χρήματα ακόμη και εκεί την πάτησες Στο λέω από προσωπική εμπειρία. Πολίτης β κατηγορίας. Και κατι ακόμη και να κλεισω Προχθές είδα στην τηλεόραση για ένα χημικό συστατικό το paraben και methybaraben και διάφορα αλλά τέτοια που υποτίθεται μας κάνουν καλό. Είναι όλα καρκινογόνα και υπάρχουν πάντου. Καλλυντικά. σαπούνια , αρώματα ,ακόμη και στα φάρμακα όπως στο SILLROTON που είδα τυχαία.Πως να προστατέψουμε τα παιδιά μας? Τι να πω για τα κινητά, τα ασύρματα τηλέφωνα και όλα τα υπόλοιπα ηλεκτρομαγνητικά κύμματα που μας κυκλώνουν? Ζητώ συγνώμη αν σας μαύρισα την ψυχή!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    emy

    Δε θα σου απαντησω... ηταν τοσο ζεστη και τρυφερη η φραση σου αυτη,και ο τροπος που την ειπες,που δεν εχω τιποτα να πω,ειναι περιττα ολα... Ειμαι πολυ χαρουμενη που εισαι στο φορουμ τωρα,με κανεις να αισθανομαι ελπιδα και ζεστασια ακομα και με το πιο απλο πραγμα που θα πεις... Να εισαι καλα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Και εγώ σας αγαπώ για όλες τις απαντήσεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Quote Originally Posted by ΒΙΒΙΑΝ View Post
    Καλημέρα noxtreryn επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι όμως εγώ που είμαι 44 θυμάμαι τους γονείς μου παρόλο που δεν είχαν ιντερνετ ,ακόμη και τηλέφωνο για αρκετά χρόνια, η ζώή μας ήταν πολύ απλή και παρόλο τα φτωχά σχετικά παιδικά χρόνια δεν είχαμε καθόλου αγχος. Να διευκρινησω ότι λέγοντας ανθρώπινο πόνο εννοω ψυχική φθορά. Του γιού μου τα μαλλιά έχουν πέσει γιατί δίνει πανελλήνιες και καθημερινά βομβαρδίζεται με διάφορα όπως επαγγελματική αποκατάσταση , ακούει την λέξη 50 φορές την μέρα"κρίση " κτλ. Εγω πήγαινα φροντιστήριο μόνη τώρα μου φαίνεται αδιανόητο να βγούν τα παιδιά μόνα έξω όταν νυχτώσει κάπου. Μιλάω για τα δύο μικρότερα κορίτσια 11 και14 χρονών Και μιλαμε μένω επαρχία. Οσο γαι τις εξελίξεις στην ιατρική συμφωνώ μαζί σου με μια μικρή επιφύλαξη. Αν δεν έχεις γνωριμίες και χρήματα ακόμη και εκεί την πάτησες Στο λέω από προσωπική εμπειρία. Πολίτης β κατηγορίας. Και κατι ακόμη και να κλεισω Προχθές είδα στην τηλεόραση για ένα χημικό συστατικό το paraben και methybaraben και διάφορα αλλά τέτοια που υποτίθεται μας κάνουν καλό. Είναι όλα καρκινογόνα και υπάρχουν πάντου. Καλλυντικά. σαπούνια , αρώματα ,ακόμη και στα φάρμακα όπως στο SILLROTON που είδα τυχαία.Πως να προστατέψουμε τα παιδιά μας? Τι να πω για τα κινητά, τα ασύρματα τηλέφωνα και όλα τα υπόλοιπα ηλεκτρομαγνητικά κύμματα που μας κυκλώνουν? Ζητώ συγνώμη αν σας μαύρισα την ψυχή!!
    + συμφωνω

    Εμπρος πίσω λοιπόν ωρέ αδέρφια, στην απλότητα!
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΗΜΩΡΙΑ?
    By Παστελι in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 05-04-2011, 19:46
  2. Φιλοι που δεν υπαρχουν....
    By evi_s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 02-10-2010, 22:13
  3. Τι εναλλακτικές υπάρχουν
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 14-05-2010, 01:18
  4. απλα υπαρχουν
    By areti23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 13-07-2008, 16:04
  5. υπαρχουν προφητικα ονειρα?
    By angelinadance in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 13
    Last Post: 25-02-2007, 01:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •