Ένα άτομο και εγώ αποφασίσαμε να φτιάξουμε μια μικρή "ομάδα". Κάτι σαν ομάδα ψυχολογικής υποστήριξης. Να βρεθούμε με φιλική διάθεση και με σκοπό την αλληλοβοήθεια και την επικοινωνία. Τα προβλήματα που μας απασχλούν είναι κυρίως η αγοραφοβία, οι κρίσεις πανικού και η απώλεια/κατάθλιψη.
Το συζητήσαμε και αποφασίσαμε να βρεθούμε με άλλα δύο άτομα. Δεν θα πρέπει να είμαστε πολλοί γιατί η φάση που είμαστε δεν το επιτρέπει. Έτσι αποφασίσαμε τέσσερα άτομα για την πρώτη συνάντηση. Και επίσης η ηλικία να είναι μεταξύ 28 και 50 χρονών, ώστε να ταιριάζει στις ηλικίες μας.
Το άλλο άτομο δεν θέλει να αποκαλύψει το nickname. Η συνάντηση θα γίνει κάπου στην Αθήνα (νομίζω δεν θα είναι πρόβλημα το που).
Αν κάποιος/α έχει ενδιαφέρον για μια τέτοια συνάντηση ας επικοινωνήσει μόνο με pm ή email (όχι εδώ άμεσα). Επίσης μπορούμε να κουβεντιάσουμε οτιδήποτε χρειαστεί προηγουμένως.

Με αυτή την ευκαιρία, θέλω να βάλω αυτό το θέμα και για συζήτηση. Σε κάποιες περιπτώσεις, δεν είναι καλές/χρήσιμες κάποιες ανάλογες συναντήσεις;