ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...........

    Hello σας ελειψα?

    ειχα μια μικρη αποχη λογω θεματων που με απασχολουσαν αλλα τωρα ειναι ολα σε μια ταξη.

    το θεμα μ ειναι πως χωρισα με τον δικο μ κ ξεκινησα μια νεα σχεση. εν παση πειρπτωση παει καλα. πολυ μαλιστα.

    εχτες μιλουσα με τον πρωη μ ο οποιος μ εστειλε μνμ κ μ λεγε πως του πεσαν ολα μαζι και πως παθαινει κρισεις πανικου. και πως του λειπω και τα σχετικα. το θεμα ειναι πως με δυσκολευει με αυτα π μ λεει επειδη δν αναγνωριζει πως τον χωρισα και για δικο του καλο, επειδη ειχα αρχισει να τον βλεπω πλεον φιλικα! δεν του αξιζε ολο αυτο αλλα τι να του αξιζει? να εμενα μαζι του απο αγαπη και συνηθεια? καλυτερο να βρει καποια αλλη αντι να χανει χρονο μαζι μου. του ηρθε κεραμιδα δεν λεω και θα κανει καιρο να ξεπερασει αλλα δεν πεθανε και κανεις

    επειδη εχω μαθει πως να υψωνω τοιχος μεσα μου, δεν στεναχωριεμαι οσο δεν το σκεφτομαι και δεν νιωθω τυψεις, επειδη δεν κανω οπως αλλοι να κοιταω φωτος να σκεφτομαι μικρα πραγματα που θα μ λειψουν και να ακουω πλουταρχο πχ (αυτο θα ηταν αυτοτιμωρια ενα πραγμα) , ενω εκεινος το κανει. οταν λοιπον μ τα λεει, με κανει κ νιωθω απολυτα σκυλα.

    εχω εκεινον λοιπον, εχω και τον καινουργιο ο οποιος μενει σε αλλη πολη κ εχουμε μερικα εμποδια που ελπιζω συντομα να λυθουν.

    τι θα κανω με τον πρωην μ, πως αλλιως να του εξηγησω πως δεν φταιει αυτος
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    koukaki
    Posts
    174
    νιωθεις σκυλα ε? ε λοιπον μεχρι να βρει κατι καλυτερο θα εισαι σκυλα εφοσον εχεις καποιον και αυτος δεν εχει,και να σου πω

    υπαρχει ενα site που λεγεται e girl και ειναι για τετοια θεματα κοριτσιστικα αχ το αγορι μου με απατησε και τετοια

    αμα θες να ακουσεις πως εισαι σωστη πηγαινε κατα κει μιας δεν εχει αμεση σχεση με ψυχολογικης φυσης προβληματα το θεμα σου

    νοου οφενσ φυσικα εκ μερους μου

    και οσο για τα εμποδια με τον τωρινο σου γκομενο δεν ειναι τιποτα σε σχεση με του πρωην,σορυ που εκατσα κι απαντησα αλλα βαρεθηκα να δουλευω ολη μερα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,596
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    Hello σας ελειψα?

    ειχα μια μικρη αποχη λογω θεματων που με απασχολουσαν αλλα τωρα ειναι ολα σε μια ταξη.

    το θεμα μ ειναι πως χωρισα με τον δικο μ κ ξεκινησα μια νεα σχεση. εν παση πειρπτωση παει καλα. πολυ μαλιστα.

    εχτες μιλουσα με τον πρωη μ ο οποιος μ εστειλε μνμ κ μ λεγε πως του πεσαν ολα μαζι και πως παθαινει κρισεις πανικου. και πως του λειπω και τα σχετικα. το θεμα ειναι πως με δυσκολευει με αυτα π μ λεει επειδη δν αναγνωριζει πως τον χωρισα και για δικο του καλο, επειδη ειχα αρχισει να τον βλεπω πλεον φιλικα! δεν του αξιζε ολο αυτο αλλα τι να του αξιζει? να εμενα μαζι του απο αγαπη και συνηθεια? καλυτερο να βρει καποια αλλη αντι να χανει χρονο μαζι μου. του ηρθε κεραμιδα δεν λεω και θα κανει καιρο να ξεπερασει αλλα δεν πεθανε και κανεις

    επειδη εχω μαθει πως να υψωνω τοιχος μεσα μου, δεν στεναχωριεμαι οσο δεν το σκεφτομαι και δεν νιωθω τυψεις, επειδη δεν κανω οπως αλλοι να κοιταω φωτος να σκεφτομαι μικρα πραγματα που θα μ λειψουν και να ακουω πλουταρχο πχ (αυτο θα ηταν αυτοτιμωρια ενα πραγμα) , ενω εκεινος το κανει. οταν λοιπον μ τα λεει, με κανει κ νιωθω απολυτα σκυλα.

    εχω εκεινον λοιπον, εχω και τον καινουργιο ο οποιος μενει σε αλλη πολη κ εχουμε μερικα εμποδια που ελπιζω συντομα να λυθουν.

    τι θα κανω με τον πρωην μ, πως αλλιως να του εξηγησω πως δεν φταιει αυτος
    αμε, μας ελειψες :)

    χαιρομαι που ηταν για καλο και χαιρομαι που εισαι καλυτερα απο πριν.
    οπως χαιρομαι που πηρες αυτη την αποφαση , γιατι τον τελευταιο καιρο, ηταν φανερο οτι ειχες φτασει σε σεξουαλικο αδιεξοδο με τον συγκεκριμενο συντροφο και αναρωτιοσουν αν κατι φταιει με σενα αντι να δεις οτι ελειπε ΤΟ ΠΑΘΟΣ.

    πολυ καλα κανεις κατα τη γνωμη μου και δεν εχεις τυψεις.
    τυψεις θα ενοιωθες οταν θα αναγκαζοσουν να στραφεις σε κρυφες παραλληλες σχεσεις. αυτο θα του αξιζε περισσοτερο απο μια ξεκαθαρη εξηγηση?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    ..................................

  5. #5
    ...μπειμπι, μη στεναχωριέσαι καθόλου.
    το ξέρεις και το ξέρουμε πως με τον πρώην καθόσουν από συνήθεια και επειδή είναι ένα καλό παιδί.
    Ούτε ερωτευμένη ήσουν, ούτε πέρναγες καλα, ξεκαθάρισες τη θέση σου χωρίς να τον κοροιδέψεις, οπότε που είναι το θέμα?
    Πάντα όταν θέλουμε να φύγουμε από κάποιον αυτός χρησιμοποιεί όλα τα μέσα για να μας γυρίσει.
    Άσε το χρόνο να περάσει υπέρ σου και ζήσε όσο καλύτερα μπορείς τη νέα σου σχέση...:))))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τον αγαπουσα αλλα ερωτευμενη δεν ημουν πια ελειπε το παθος οπως το πες απο την μερια μου. φοβαμαι τον εαυτο μου μερικες φορες μην με πιασουν παλι τα ιδια!

    dikipo εχεις δικιο , θα σου λεγα να ριξεις ενα μανικι να ισιωσεις. σορρυ που σου απαντησα αλλα ειμαι δουλεια και βαριεμαι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    koukaki
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post

    dikipo εχεις δικιο , θα σου λεγα να ριξεις ενα μανικι να ισιωσεις. σορρυ που σου απαντησα αλλα ειμαι δουλεια και βαριεμαι
    οποτε θες ρε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    " τι θα κανω με τον πρωην μ, πως αλλιως να του εξηγησω πως δεν φταιει αυτος "

    Μια καλή ιδέα είναι να του απαγγείλεις το παλιό άσμα που σου βρήκα με τίτλο

    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΟ

    Τι κάθεσαι μαζί μου και δε με παρατάς
    αφού πονάς κοντά μου κι όλο καρδιοχτυπάς

    Εγώ είμαι ένα παλιόπαιδο για σένα δεν αξίζω
    χωρίς να θέλω θα πονάς που θα σε βασανίζω

    Απ' τα αισθήματά σου να μην παρασυρθείς
    κοντά μου να το ξέρεις πως θα καταστραφείς

    Εγώ είμαι ένα παλιόπαιδο για σένα δεν αξίζω
    χωρίς να θέλω θα πονάς που θα σε βασανίζω

    Μη θέλεις να με φτιάξεις γιατί είναι πια αργά
    κάποια βαριά κατάρα όλο με κυνηγά.

    Εγώ είμαι ένα παλιόπαιδο για σένα δεν αξίζω
    χωρίς να θέλω θα πονάς που θα σε βασανίζω


    Έτσι ο πρώην θα το πάρει πιστεύω απόφαση ο άνθρωπος, ότι με μιά σκύλα μέλλον δεν έχει.
    Ελπίζω μόνο η σκύλα να μην το μετανιώσει και ζητάει πάλι τ' αφεντικό της, γιατί σκυλιά βρίσκεις εύκολα ακόμα κι αδέσποτα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,596
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    .....
    Έτσι ο πρώην θα το πάρει πιστεύω απόφαση ο άνθρωπος, ότι με μιά σκύλα μέλλον δεν έχει.
    Ελπίζω μόνο η σκύλα να μην το μετανιώσει και ζητάει πάλι τ' αφεντικό της, γιατί σκυλιά βρίσκεις εύκολα ακόμα κι αδέσποτα..
    :ο
    δεν το καταλαβα μαρκελα. το εξηγεις λιγο παραπανω?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Γειά σου remedy. Δεν μπορώ την απαξίωση ειλικρινά του άλλου, που υποφέρει, από την εντελώς ξαφνική "κεραμίδα" που του ήρθε κατακούτελα και μέχρι να καταφέρει να το ξεπεράσει.. Την στιγμή που υπήρχε έστω αγάπη το νιώθω κυνισμό νάσαι τόσο ωμή δηλ. σκύλα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Γειά σου remedy. Δεν μπορώ την απαξίωση ειλικρινά του άλλου, που υποφέρει, από την εντελώς ξαφνική "κεραμίδα" που του ήρθε κατακούτελα και μέχρι να καταφέρει να το ξεπεράσει.. Την στιγμή που υπήρχε έστω αγάπη το νιώθω κυνισμό νάσαι τόσο ωμή δηλ. σκύλα!
    και τι πρέπει να κάνει να κάθεται με κάποιον που δε θέλει και να υποκρίνεται; Αυτό θα ήταν πιο σωστό; Δεν είμαστε στο μεσαίωνα που διάλεγες ένα κ δεν γίνόταν να τον αφήσεις γιατί θα σε κάψουν στην πυρά..

  12. #12
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Γειά σου remedy. Δεν μπορώ την απαξίωση ειλικρινά του άλλου, που υποφέρει, από την εντελώς ξαφνική "κεραμίδα" που του ήρθε κατακούτελα και μέχρι να καταφέρει να το ξεπεράσει.. Την στιγμή που υπήρχε έστω αγάπη το νιώθω κυνισμό νάσαι τόσο ωμή δηλ. σκύλα!

    χμ.....κάτσε ρε συ μαρκέλα....μήπως να έκανες τον κόπο πριν πάρεις θεση για τη ζωή του άλλου να διάβαζες παλιά του ποστ ώστε να χαρακτήριζες την απόφαση της μπρόκεν .."κεραμίδα"...?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,596
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Γειά σου remedy. Δεν μπορώ την απαξίωση ειλικρινά του άλλου, που υποφέρει, από την εντελώς ξαφνική "κεραμίδα" που του ήρθε κατακούτελα και μέχρι να καταφέρει να το ξεπεράσει.. Την στιγμή που υπήρχε έστω αγάπη το νιώθω κυνισμό νάσαι τόσο ωμή δηλ. σκύλα!
    τωρα... πραγματικα δεν ξερω τι προσφερουν στο σκεπτικο σου τετοιου ειδους χαρακτηρισμοι ...

    περα απο αυτο, για να συζητησουμε και την ουσια αυτου που λες, εσυ τι αποψη εχεις? οτι οταν ο ενας απο τους δυο δεν εχει πια ερωτικο ενδιαφερον για τον αλλον, θα πρεπει να μεινει απο .. τι?? απο λυπηση? απο υποχρεωση?
    κι αν μεινει, να κανει τι? να ζει ανεραστος και δυστυχισμενος η να εχει παραλληλες σχεσεις που θα τον ικανοποιουν?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Αυτό κατάλαβες εσύ; Στ' όνομα της αγάπης, που λέει ότι αισθάνεται για κείνον, θα μπορούσε την "κεραμίδα" να την αποφύγει.
    Αυτή η άνεση της πάντως προβληματίζει..

  15. #15
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Αυτό κατάλαβες εσύ; Στ' όνομα της αγάπης, που λέει ότι αισθάνεται για κείνον, θα μπορούσε την "κεραμίδα" να την αποφύγει.
    Αυτή η άνεση της πάντως προβληματίζει..
    ...μαρκέλα, σε ρώτησα κάτι: έχεις διαβάσει ποστ της μπρόκεν ώστε να καταλάβεις πόσο χρόνο της πήρε να φύγει από αυτή τη σχέση?

    να σε ρωτήσω και κάτι άλλο? έχει φύγει κάποιος από τη ζωή σου για κάποια άλλη?
    Ξέρεις γιατί σε ρωτάω? Έβγαλες πολύ αδικαιολόγητο μένος για τη μπρόκεν....

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αποπροσωποποιηση η κατι αλλο?
    By Anwnimos in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-2012, 20:14
  2. Ψύχωση ή κάτι άλλο?
    By MCCoolguy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2011, 19:21
  3. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Elie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2011, 12:26
  4. θλιψη η κατι αλλο?
    By sunset in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 18-08-2010, 23:09
  5. Αρρωστοφοβία ή κάτι άλλο...???
    By Fivkoun in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2010, 21:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •