Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 52 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 779
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ανοιγεις μεγαλο θεμα τωρα και δε ξερω που να πρωταπαντησω. αν και το εχω ξανασυζητησει ουκ ολιγες φορες στο παρελθον, δυστυχως τιποτα δεν αλλαζει. οι ελληνιδες ειναι σαν τους ελληνες. κουτοπονηρια, κοιτανε να αρπαξει ο κωλος τους οσα περισσοτερα μπορουνε με λιγο κοπο. ετσι προτιμουν αυτον που εχει πολλα να τις προσφερει, παρα τον ανεργο χωρις φτιαγμενη ζωουλα ακομα, γιατι ξερουν οτι με τον πρωτο θα καλοπερασουν. σαφως κι ευθυνεται η κατασταση της χωρας και γιαυτο, ολες πεινασμενες ειναι και στερημενες, κι αυτες τις ορεξεις τους κοιτανε να καλυψουν. το θεμα ειναι οι μαλακες οι αντρες τι κανουμε...
    Ναι Κενό... εσείς τί κάνετε;... γιατί στην τελική, θα ρώταγα και το άλλο... αν σας τύχει καμιά "διαφορετική" απ' όλο αυτό που περιγράφετε... τη "βλέπετε" άραγε;...
    Κάποτες, γνώρισα άντρα που ήταν κι αυτός απογοητευμένος απ' όλο αυτό που ισχύει με την πλειοψηφία των γυναικώνε... γιατί λοιπόν με "απέριψε" ενώ θα "έπρεπε" να χαίρεται που δεν είχα καμιά σχέση και - υποτίθεται - αντιπροσώπευα το πρότυπό του;... άρα, κάτι δε μας λέτε καλά... ναι, δε θέλουμε μια γυναίκα που να είναι έτσι και γιουβέτσι... αλλά, όταν βρίσκουμε τη "διαφορετική"... γιατί την απορρίπτουμε;... λολ!... ψάξτε το περισσότερο παίδες!... εγώ πάντως ως "άλλου παπά ευαγγέλιο", βρήκα ταίρι ενώ δε το έψαχνα... και επιμένω σε αυτό. Σε βρίσκει, δε το βρίσκεις...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    RockElCasbah

    ...ακριβως ρε κοπελια! :)

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    bolt μεχρι και τα μπουρδελα προσφορες κανουν πλεον.
    Oτι εχει εκλειψη η φιλια ειναι πασιγνωστο και απο κανεναν καταριπτεο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Quote Originally Posted by Karisha View Post
    KENO και sheldon

    Με ολο το σεβασμο,αλλα στη ζωη παιρνεις αυτο που αξιζεις η αυτο που εσυ κυνηγας...

    Σκατανθρωποι υπαρχουν παντου,σε ολο τον πλανητη. Το θεμα ειναι τι ανθρωπος εισαι εσυ,πως εσυ σκεφτεσαι και ζυγιζεις τα πραγματα και με ποιους πας και "κολλας".

    Ποτε δεν μου εχει τυχει αγορι που να μη αξιζε τον κοπο να ειμαι μαζι του,ο,τι κι αν μου εκανε,οπως κι αν μου φερθηκε. Εχω χωρισει με καποια παιδια και ποτε δεν γυρισαν να μου καταλογησουν ολα αυτα που γραφετε πανω για τις ελληνιδες.

    sheldon,αν σταματησεις να ασχολεισαι με τους τυπους ανθρωπων που μισεις και τους αγνοησεις τελειως θα εισαι πολυ καλυτερα. Ποτε δεν θα εγραφα ενα κειμενο να αναλυσω τα κακα των τυπων αντρων που αποφευγω και ουτε τα δικα μου. Δεν υπαρχει νοημα,μονο σε ενα φαυλο κυκλο ασκοπων σκεψεων καταληγει. Ασε που δεν συμφωνω με το κειμενο σου γενικα,αλλα δε θα το αναλυσω τωρα,αλλου ειναι η ουσια.

    ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ,με τα ελλατωματα και τα θετικα σου στοιχεια. Και μονο που εχεις "λυγισει" εγω σε σεβομαι και σε εκτιμω βαθυτατα,γιατι δειχνει πως εισαι ευαισθητος ανθρωπος και δεν σκεφτεσαι μονο πως θα περασεις εσυ καλα.Και στην τελικη αν ηταν ολοι ετσι θα ηταν καλυτερος ο κοσμος.

    Σιγουρα υπαρχουν κοπελες εξω που δεν ειναι τοσο υπανθρωποι οπως περιγραφεις τις ελληνιδες στο κειμενο σου,και αν γνωριζοσασταν θα περνουσατε υπεροχα μαζι. Και αν εκανες εναν κοπο να κοιταξεις προς την σωστη μερια ισως και να τις εβρισκες πολυ γρηγορα.

    Μην ασχολεισαι με ανθρωπους που δεν εκτιμας,πεφτεις στο ιδιο επιπεδο με αυτους χωρις να το καταλαβαινεις. Και μην τσουβαλιαζεις ανθρωπους γιατι χανεις την ουσια και το νοημα.
    Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, πέρα απ' το θρεντ του Σέλντον δηλαδή... εκτός από αυτό στο οποίο διαφωνώ κάθετα...

    "στη ζωή παίρνεις αυτό που αξίζεις"
    ... έ όχι δα!... μεγαλύτερη μούφα και επινόηση δεν υπάρχει... καταρρίπτεται συνεχώς, καθημερινώς και ανυπερθέτως. Από εκατομμύρια ανθρώπους ανά τον πλανήτη. Ωραίο σαν "quote", δεν αντιλέγω... αλλά μπάζει... από παντού....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Περιμένετε καλέ να απαντήσω και στα υπόλοιπα... γριά γυναίκα, με πρεσβυωπία... δε γράφω τόσο γρήγορα, λολ!...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    RockElCasbah

    σορρυ,λαθος διατυπωση. δεν ηθελα να πω αυτο. εννοω οτι οι ανθρωποι για σχεση δεν σου "τυχαινουν" γενικα,τους διαλεγεις εσυ. Αυτο για αυτους που λενε οτι εχουν τον "μαλακομαγνητη".

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    "Και ποιος σου είπε ότι εγώ ασχολούμαι μαζί τους; Κάθομαι και μαραζώνω στη μοναξιά μου, ακριβώς επειδή έχουμε πήξει στη μετριότητα και τη φτήνια. Όπου γυρίσεις και δεις, παντού χαμηλό επίπεδο. "Better to be alone than in a bad company" δε λένε; Και εξίσου χάσιμο χρόνου, είναι, νομίζω, να ψαχτώ απέξω μπας και βρω έναν Άνθρωπο.".

    Ά, γεια σου!... φυσικά και ναι!... μη το ψάχνεις λέμε, γιατί αυτό που θα έρθει, θα χρειαστεί να έρθει... και η βλαμμένη θα χρειαστεί, και η μαλακισμένη, και η ηλίθια, και η ματαιόδοξη... αλλά να θυμάσαι... αυτή που σου ταιριάζει δεν είναι σίγουρο πως θα έρθει... μπορείς να ζήσεις με αυτό το σκεπτικό;... αν ναι, καλώς. Αν όχι, θα γκρινιάζεις. Γιατί δυστυχώς, δεν έρχεται πάντα, ούτε γίνεται πάντα αυτό που μας αξίζει... αλλά και κάτι άλλο... όταν βρίσκεται η χαζή, η παρλιακή, η ξιπασμένη... μήπως είναι επειδή κάτι ανάλογο βρήκανε σε μας Σέλντον μου;... γιατί εγώ δε ξέρω κανένα έδαφος που να μην είναι πρόσφορο για γαϊδουράγκαθο και ξαφνικά να έχουμε την απαίτηση για γιασεμί... σόρυ για την αλληγορία... αλλά έτσι τα λέμε εμείς οι... διαφορετικές, λολ!...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Ναι Κενό... εσείς τί κάνετε;... γιατί στην τελική, θα ρώταγα και το άλλο... αν σας τύχει καμιά "διαφορετική" απ' όλο αυτό που περιγράφετε... τη "βλέπετε" άραγε;...
    Κάποτες, γνώρισα άντρα που ήταν κι αυτός απογοητευμένος απ' όλο αυτό που ισχύει με την πλειοψηφία των γυναικώνε... γιατί λοιπόν με "απέριψε" ενώ θα "έπρεπε" να χαίρεται που δεν είχα καμιά σχέση και - υποτίθεται - αντιπροσώπευα το πρότυπό του;... άρα, κάτι δε μας λέτε καλά... ναι, δε θέλουμε μια γυναίκα που να είναι έτσι και γιουβέτσι... αλλά, όταν βρίσκουμε τη "διαφορετική"... γιατί την απορρίπτουμε;... λολ!... ψάξτε το περισσότερο παίδες!... εγώ πάντως ως "άλλου παπά ευαγγέλιο", βρήκα ταίρι ενώ δε το έψαχνα... και επιμένω σε αυτό. Σε βρίσκει, δε το βρίσκεις...
    Καταρχήν, δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί σε απέρριψε εκείνος. Κατά δεύτερον, για εσάς είναι διαφορετικά τα δεδομένα, το έχουμε ξαναπεί εδώ μέσα. Στο ζωικό βασίλειο, το αρσενικό θεωρείται ο κηνυγός και το θηλυκό υπό διεκδίκηση. Δε χρειάζεται καν να μπει στον κόπο να ψάξει, δέχεται συνεχώς προτάσεις. Η φράση "σε βρίσκει, δεν το βρίσκεις" είναι αυτοαναιρούμενη, γιατί υπονοεί ότι επιλεγόμαστε από άλλους, οι οποίοι όμως υποτίθεται ότι δεν επιλέγουν, αλλά επιλέγονται. Δεν ξέρω αν σε μπέρδεψα. :P

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Λοιπόν επειδή εγώ σχολιάζω πολύ αναλυτικά - μεγάλο ελάττωμα, αλλά δεν το άλλαξα με 12 χρόνια στα φόρουμς, λολ - κι επειδή τα όσα λέτε χρήζουν ειδικής υπερανάλυσης... λέω να μη το κάνω γιατί θα τελειώσω αύριο... σας διάβασα όλους φυσικά... κι επιμένω... οι γυναίκες ευθύνονται για το πώς "μεγαλώνουν" οι άνθρωποι... και δεν έχω σε καμιά υπόληψη τις ελληνίδες μάνες, το λέω ευθέως, το αντιμετωπίζω καθημερινά. Λοιπόν... το γνωστό παράδειγμα... αν έχουν κόρη τη "σμπρώχνουν" να τυλίξει κανά κορόϊδο... αν έχουν γιο, τον συμβουλέυουν να προσέχει μη τον τυλίξει καμιά... *******, λολ!... μη τη ψάχνετε, χαμένοι θα βγείτε...
    Σέλντον, ο γιος μου θα ήταν στην ηλικία σου. Χαλάρωσε και θα έρθει. Μη χάνεσαι σε αναλύσεις, μαλακίες και προβληματισμούς. Αλλά κι αν δεν έρθει, ζαμάν - φου κι απάνω τούρλα... η μοναξιά είναι το απαραίτητο για την αυτογνωσία σκαλοπάτι... ή και δρόμος γενικώς βρε!... Κενέ, τα φιλιά μου!... μ' έστειλες πάλι αλλά δεν έχω άλλο κουράγιο, πρέπει να κλείσω!...:)...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Αγαπητή @RockElCasbah, θα συμφωνήσω ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό η ελληνίδα μάνα για την ανατροφή και την κατάντια των σημερινών γυναικών, που τις καλόμαθαν στις ανέσεις, στη λογική της ήσσονος προσπάθειας και την κουτοπονηριά, αλλά ας μην παραγνωρίζουμε και τους λοιπούς φορείς κοινωνικοποίησης που ασκούν εξίσου ή και περισσότερο καταλυτική επιρροή σε σχέση με το οικογενειακό περιβάλλον. Για παράδειγμα τα ΜΜΕ που προβάλλουν πλασματικά πρότυπα του "υποδειγματικού" άντρα και τις κοινωνικές συνανατροφές που τα διαδίδουν και τα αναπαράγουν. Και φυσικά, η όλη υστερία ενισχύεται από τις δυσμενείς οικονομικές συγκυρίες.
    Last edited by sheldon; 27-01-2012 at 23:20.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    υπομονη,η τεχνολογια προχωραει,σε λιγο καιρο θα κανουν τις σαιμπεργουμεν και μετα θα ερωτευομαστε ρομποτακια
    http://www.youtube.com/watch?v=9q4qw...feature=relmfu

    ερε ερωτες που εχουν να πεσουν.....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Σέλντον, μπορείς να ξεμπουκώσεις κάπως τα μηνύματά σου;... λολ!... θέλω κάτι να σου πω βρε!... φχαριστώ!

    (... αρχικά έγραψα... "ξεκουμπωκούσεις"... βάϊ, βάϊ, μάνα μ' τί σου κάνει η κούρασης...:)...).

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    koukaki
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    υπομονη,η τεχνολογια προχωραει,σε λιγο καιρο θα κανουν τις σαιμπεργουμεν και μετα θα ερωτευομαστε ρομποτακια
    http://www.youtube.com/watch?v=9q4qw...feature=relmfu

    ερε ερωτες που εχουν να πεσουν.....
    η καλυτερη γυναικα και δεν νομιζω να ζηταει και πολλα,πωπω μωρο μουυυυ

    να που βρεθηκε λυση και για το προβλημα της μπροκεντολλ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Έγινε, μπορείς να μου στείλεις. :)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    λαδακι...και 220 V

Page 2 of 52 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •