Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 52 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 779
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Ναι Κενό... εσείς τί κάνετε;... γιατί στην τελική, θα ρώταγα και το άλλο... αν σας τύχει καμιά "διαφορετική" απ' όλο αυτό που περιγράφετε... τη "βλέπετε" άραγε;...
    Κάποτες, γνώρισα άντρα που ήταν κι αυτός απογοητευμένος απ' όλο αυτό που ισχύει με την πλειοψηφία των γυναικώνε... γιατί λοιπόν με "απέριψε" ενώ θα "έπρεπε" να χαίρεται που δεν είχα καμιά σχέση και - υποτίθεται - αντιπροσώπευα το πρότυπό του;... άρα, κάτι δε μας λέτε καλά... ναι, δε θέλουμε μια γυναίκα που να είναι έτσι και γιουβέτσι... αλλά, όταν βρίσκουμε τη "διαφορετική"... γιατί την απορρίπτουμε;... λολ!... ψάξτε το περισσότερο παίδες!... εγώ πάντως ως "άλλου παπά ευαγγέλιο", βρήκα ταίρι ενώ δε το έψαχνα... και επιμένω σε αυτό. Σε βρίσκει, δε το βρίσκεις...
    RockElCasbah ειμαι λιγο υπο την επιρροια τωρα αλλα θα προσπαθησω να σου απαντησω σοβαρα γιατι μας διαβαζουν κι αλλοι. δε καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με τη λεξη "διαφορετικη". αμα ψαξεις τα θεματα μου, ειχα ανοιξει ενα που γραφα ακριβως αυτο το πραμα, οτι μου αρεσουν οσες ξεχωριζουν και οι αρρωστες (στο μυαλο). και μου αρεσουν αυτες περισσοτερο γιατι το ιδιο θεωρω πως ειμαι κι εγω, αρρωστος με τα δεδομενα της κενονιας σημερα. δλδ δε μπορω να με φανταστω παλι με καποια φυσιολογικη που κοιταζει μονο τη δουλεια της και παραπερα δεν ασχολειται με τιποτα αλλλο. ή καποια κοινωνικη που ολη μερα γουσταρει να ειναι στις καφετεριες και τα κλαμπζ. δυστυχως με επιφανειακα πραγματα ασχολουνται οι περισσοτερες, την εμφανιση τους, το μαλλι τους, τα νυχια τους και κουτσομπολιο με ποιον γαμηθηκε η τζουλια, πως το εκανε η βανδη και ποιον εκλασε η βισση. δυστυχως ετσι ειναι οι πιο πολλες και νοιαζονται για τα ματια του κοσμου και τι θα πουν οι αλλοι και τι θα φανει προς τα εξω, οποτε προτιμουν καποιον που ειναι φυσιολογικος και συνηθισμενος και μπορει να τις παρεχει οσα χρειαζονται, παρα εναν που δεν ειναι και ζει στο κοσμο του. κι αυτο που ειπε η Karisha, που 4 χρονακια διαφορα εχουμε και μια χαρα θα μου ταιριαζε καποια σαν αυτη, αποτελει μαλλον εξαιρεση ή δεν ειναι και τοσο σιγουρη. αλλα δεν υπαρχουν και πολλες κοπελες ετσι αντικοινωνικες και να ξεχωριζουν σημερα. και δεν υπαρχουν γιατι κι εγω δεν εχω παρεες να τις γνωρισω, και γιατι αυτες δεν εχουν ορεξη για καινουργιες γνωριμιες και σχεσουλα. μας γαμησαν και τη ψυχολογια μας με τις χυλοπιτεζ οι αλλες, τις εχει γαμησει κι αυτες η κριση και κοιτανε πως να βολευτουν επισης με ενα καλο παιδι που ξερουν και μπορουν να εκμεταλευτουν κι εχουν μελλον, παρα εναν αγνωστο κι επικινδυνο. κι ετσι ο KENO παραμενει ακομα σινγκολ σαν το σμιγκολ. αγνωστου ταυτοτητας μπακουρι μπακουρι λεπον, εν αναμονη της εκδικησης των μπακουριου.

    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Λοιπόν επειδή εγώ σχολιάζω πολύ αναλυτικά - μεγάλο ελάττωμα, αλλά δεν το άλλαξα με 12 χρόνια στα φόρουμς, λολ - κι επειδή τα όσα λέτε χρήζουν ειδικής υπερανάλυσης... λέω να μη το κάνω γιατί θα τελειώσω αύριο... σας διάβασα όλους φυσικά... κι επιμένω... οι γυναίκες ευθύνονται για το πώς "μεγαλώνουν" οι άνθρωποι... και δεν έχω σε καμιά υπόληψη τις ελληνίδες μάνες, το λέω ευθέως, το αντιμετωπίζω καθημερινά. Λοιπόν... το γνωστό παράδειγμα... αν έχουν κόρη τη "σμπρώχνουν" να τυλίξει κανά κορόϊδο... αν έχουν γιο, τον συμβουλέυουν να προσέχει μη τον τυλίξει καμιά... *******, λολ!... μη τη ψάχνετε, χαμένοι θα βγείτε...
    Σέλντον, ο γιος μου θα ήταν στην ηλικία σου. Χαλάρωσε και θα έρθει. Μη χάνεσαι σε αναλύσεις, μαλακίες και προβληματισμούς. Αλλά κι αν δεν έρθει, ζαμάν - φου κι απάνω τούρλα... η μοναξιά είναι το απαραίτητο για την αυτογνωσία σκαλοπάτι... ή και δρόμος γενικώς βρε!... Κενέ, τα φιλιά μου!... μ' έστειλες πάλι αλλά δεν έχω άλλο κουράγιο, πρέπει να κλείσω!...:)...
    και για φαντασου τωρα RockElCasbah να ηταν ο sheldon γιος σου που του ριχνεις 20 χρονια διαφορα (κι εμενα καπου 15 ή λιγοτερα δε ξερω), και να τον ειχε τρελανει η αγαμια τι θα ελεγες εσυ που ανηκεις στις μεγαλυτερες γενιες και ζησατε τη ζωη σας και την ευχαριστηθηκατε... "οι κοπελες ειναι πουτανες στην εποχη μας γιε μου γι'αυτο δε καλυπτεις τις αναγκες σου" ? που απ'τα 15 θα πρεπε να γαμαμε και να γδερνουμε και να ρουφαμε τη ζωη. αντιθετως σ'αυτη τη χωρα με το ΤΣΙΓΚΕΛΙ μας το δινουν και μας το βγαζουν κι απ'τη μυτη με τις μαλακιες τους. φαυλος κυκλος κι αυτος, απο τον γονιο στο παιδι, παρτακιδες ολοι για να επιβιωσουν.

    κι οσον αφορα τα μπετα μεηλς, τα αλφα μεηλς και τα γαμα μεηλς, μου φαινεται αλλη μια μαλακιουλα σαν αυτη των pua και real social dynamics. προτιμω να ειμαι το ΟΜΕΓΚΑ μεηλ χοντρος, κοντος, με ξυρισμενο κεφαλι, μουσια, να κατουραω να φτυνω, να κλανω να πινω, να χεζω να χυνω, παρα να πιεζομαι για κατι αλλο και να μην ειμαι αυθεντικος κι ο εαυτος μου. sorry ειμαι ανθρωπος, αν θελετε κατι που να μην ειναι αγαπουλες μου παρτε κουκλα φουσκωτη!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Δεν μπορώ να πιστέψω πως οι μόνες γυναίκες που κυκλοφορούν ασχολούνται με νύχια-μαλλιά και κλαμπινγκ. Γω ξέρω ένα σωρό κοπελίτσες (παρότι είμαι μεγαλύτερη, λόγω δουλειάς έχω καθημερινή επαφή με άτομα κάτω των 25) που σπουδάζουν, έχουν όνειρα, φιλοδοξίες, προσπαθούν, γαμιούνται στη δουλειά, διαβάζουν βιβλία, εφημερίδες, ασχολούνται με κοινωνικά/ πολιτικά θέματα, οργανώνονται, προσπαθούν να προκαλέσουν αλλαγές στη ζωή τους κ στην κοινωνία που ζουν... Μάλλον ψάχνετε σε λάθος μέρη και προσεγγίζετε λάθος άτομα, παιδιά.

    Όσο για την εξωτερική εμφάνιση κ τα φράγκα, όσο τα ψάχνουν οι γυναίκες στους άντρες άλλο τόσο τα ψάχνουν κι οι άντρες στις γυναίκες.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    να σου αφησω το μεηλ και το κινητο να μου γνωρισεις καμια ?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Με βάση προσωπικές μου εμπειρίες, αλλά και μαρτυρίες άλλων ομοιοπαθών, κατάφερα να συγκεντρώσω και να απαριθμήσω τους δέκα λόγους, για τους οποίους είμαι πεπεισμένος ότι θα παραμείνω μπακούρι για πάντα, όπως και πολλοί σαν εμένα άλλωστε. Κάπου ίσως ακουστώ λίγο απόλυτος και απαισιόδοξος, αλλά, όπως και νά 'χει, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Κάθε αντίλογος, που σίγουρα θα προταθούν πολλοί, δεκτός.


    1. Οι ελληνίδες γυναίκες έχουν γίνει αφάνταστα απαιτητικές. Είναι ψωνάρες, σνομπ, κομπλεξικές και ψιλομύτες. Προσδοκούν τον τέλειο εραστή, τον καλογυμνασμένο, τον τρυφερό, με την έντονη προσωπικότητα, το στοργικό, τον ενδιαφέροντα, τον τρυφερό, τον επιτυχημένο, τον ειλικρινή, το δυναμικό, τον 100% άντρα, τον φραγκάτο (κοίτα 4) και άμα συνεχίσω θα γεμίσω τόμους ολόκληρους. Και όσο δεν τον εντοπίζουν προτιμούν να μένουν μόνες τους. Ας όψονται τα μίντια και τα lifestyles που τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου με τα τρελά πρότυπα που αλύπητα τις βομβαρδίζουν. Στην άνοδο των στάνταρτνς όμως συνετέλεσε, αν μη τι άλλο, και το κίνημα του φεμινισμού που χειραφέτησε τις γυναίκες και τις κατέστησε οικονομικά ανεξάρτητες. Εφόσον, λοιπόν, μπορούν να παρέχουν όλα όσα χρειάζονται στον εαυτό τους, ο επίδοξος σύντροφος πρέπει να πληροί πάρα πολλά κριτήρια για να περάσει τη δοκιμασία και να τύχει της έγκρισής τους.

    2. Προσωπικά, δεν είμαι καθόλου εμφανίσιμος, ούτε έχω κανέναν αξιόλογο ή δυνατό χαρακτήρα. Αλλά όσο και να βελτιωθεί κανείς, με τον ανταγωνισμό σε όλους τους τομείς να καλπάζει, πάντοτε θα υπάρχει κάποιος καλύτερος.

    3. Η Ελλάδα τρώει, ως γνωστόν, τα παιδιά της. Με τη δεινή οικονομική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ανεπιστρεπτί η χώρα μας, οι μισοί φεύγουν στο εξωτερικό και οι άλλοι μισοί συμβιώνουν άνεργοι με τους γονείς τους. Αν, λοιπόν, σκεφθούμε σε τι βαθμό σαπίζουμε όλοι στην ψωροκώσταινα, λογικό επακόλουθο είναι να θεριεύει και η αγαμία. Άμα δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε τα πιο στοιχειώδη, μήπως θα έχουμε περιθώρια και για τα «είδη πολυτελείας»;

    4. Μεσούσης της οικονομικής κρίσης, οι άνθρωποι έχουν γίνει κακόκεφοι, γιατί σφίξανε οι κώλοι, κόβουνε τα περιττά έξοδα ειδικά από τη διασκέδαση και δεν τους περισσεύει όρεξη ούτε για φιλίες, ούτε φυσικά για έρωτες. Στο μυαλό τους κυρίαρχη σκέψη είναι πως θα βγάλουν το μήνα, πως θα βρούνε δουλειά, πως θα τελειώσουν το μεταπτυχιακό, πως θα μαζέψουν λεφτά για να μετακομίσουν ή να ξεκουμπιστούν έξω και σίγουρα όχι πως θα του κουνηθώ ή πως θα τη ρίξω στο κρεβάτι. Όσο για τις σεξουαλικές τους ανάγκες, οι μεν άντρες τις καλύπτουν στα «κόκκινα σπιτάκια» και οι δε γυναίκες με το δονητή, αν και αυτές δεν τις συμμερίζονται και τόσο ούτως ή άλλως. Εναλλακτικά, καταφεύγουν στους/στις πρώην, αντί να μπαίνουν στην επίπονη διαδικασία εξεύρεσης καινούριου συντρόφου.

    5. Είναι στατιστικώς γνωστό ότι ανά 100 γυναίκες αναλογούν 104 άντρες. Και αν λάβουμε υπόψιν ότι οι καλές θα είναι πάντα πιασμένες ή απλησίαστες, άλλες εξ αυτών δε θα βλέπονται, άλλες δε θα είναι στην ηλικία σου και άλλες δεν ξέρω γω τι, ε… δε θέλει και πολύ μυαλό, για να αντιληφθούμε ότι υπάρχει υπερπροσφορά υποψηφίων για λιγοστό αριθμό διαθέσιμων θηλυκών. Όπως ακριβώς συμβαίνει και με τις δουλειές.

    6. Στην εφηβεία μου οι ερωτικές σχέσεις με άφηναν παγερά αδιάφορο, έχοντας άλλες προτεραιότητες όπως το διάβασμα ή να περάσω στο πανεπιστήμιο. Τώρα που έκλεισα 20 και το ένστικτο μόλις αφυπνίστηκε, οι άλλοι έχουν ήδη εμπειρίες και περιπέτειες στο ενεργητικό τους, με αποτέλεσμα να κατέχουν το προβάδισμα έναντι εμού. Δεν το κυνήγησα όσο ήταν καιρός και έχω πια χάσει το τραίνο. Σε αυτή την ηλικία, αφενός οι γυναίκες έχουν αναλωθεί από προηγούμενες σχέσεις τους, με συνέπεια να έχουν ανεβάσει ψηλά τον πήχη των απαιτήσεών τους και αφετέρου, οι αντίζηλοί μου είναι, όπως και να το κάνουμε, πιο ελκυστικοί από έναν τελείως άμαθο. Όσον αφορά τις μικρότερες, είναι άλλη συζήτηση.

    7. Γενικά σε τίποτα δεν είναι τυχερός και όλα μου πάνε στραβά, γιατί είμαι γκαντεμόσαυρος και κάποιος με μούντζωνε την ώρα που γεννήθηκα.

    8. Φέρω πολλά τραύματα από την απόρριψη που έχω υποστεί και τις κατά καιρούς καταστροφικές φιλίες, μετατρέποντάς με σε ένα αξιολύπητο, κοινωνικά ευνουχισμένο και συναισθηματικά ακρωτηριασμένο ανθρωπάκι. Έτσι, είναι αναμενόμενο να μην μπορώ να λειτουργήσω ούτε απέναντι στις γυναίκες, οι οποίες και απεχθάνονται τους εσωστρεφείς και κλειστούς. Η έλλειψη φίλων προσθέτει ένα επιπλέον εμπόδιο, καθότι εδώ όλες σχεδόν οι γνωριμίες πραγματοποιούνται μέσω κοννέ. Δύσκολα θα εμπιστευθούν έναν άγνωστο, χωρίς τη μεσολάβηση ενός κοινού γνωστού με τις αναγκαίες συστάσεις. Ο κατά τα άλλα ξεπερασμένος θεσμός του συνοικεσίου συγκεκαλυμμένος καλά κρατεί.

    9. Συγκαταλέγεται και αυτό στα σημάδια των καιρών μας. Οι άνθρωποι, υπνωτισμένοι από τη σαγηνευτική επίδραση της τεχνολογικής έξαρσης, αλλά και εύλογα τρομοκρατημένοι από τις ανεξέλεγκτες διαστάσεις της εγκληματικότητας, έχουν κλειστεί στον εαυτό τους και γίνανε ψυχροί, δύσπιστοι και απόμακροι. Αρκεί να φανταστούμε ότι έχουν εκλείψει ολοσχερώς οι φιλίες, για να αντιληφθούμε την απόσταση που θα χάσκει και ανάμεσα στα φύλα. Έτσι, δε θα πρέπει να προκαλεί καμία έκπληξη, αν πχ αρέσεις σε μία κοπέλα και ωστόσο σου φέρεται παγερά και αδιάφορα, σαν να μην την ελκύεις καθόλου.

    10. Οι νέο-ελεεινίδες αρέσκονται στο να το παίζουν δύσκολες για δύο κυρίως λόγους: πρώτον, εξαιτίας καταλοίπων από πάλαι ποτέ στερεότυπα που ταυτίζουν την ευκολία ερωτικής ανταπόκρισης με την πουτανιά και δεύτερον, για να περάσουν τον ενδιαφερόμενο από κόσκινο και να τον ψήσουν εξονυχιστικά, μέχρι να αποφασίσουν αν αξίζει. Κατ’ αυτό τον τρόπο, όμως, στέλνουν ψευδή μηνύματα στον τελευταίο ότι δεν επιθυμούν παρτίδες μαζί του, ο οποίος και φυσικά θα αποχωρήσει ατάκτως άπρακτος.

    γκαντεμοσαυρε, γεια σου!
    το κατεβατο σου ευκολοδιαβαστο παντως...

    θα σου πω μονο το εξης...
    οατν βλεπουμε τα παντα αρνητικα ειναι επομενο αυτο να βγαινει προς τα εξω!
    οι αλλοι το αντιλαμβανονται αυτο.

    θα σου προτεινα το εξης...
    με το ΜΑΖΙ κανουμε συναντησεις καθε 15 μερες κ παμε για καφε ή ποτακι.
    σου στελνω πμ για συνεννοηση...
    είτε εισαι αθηνα, είτε θεσσαλονικη....
    ( ελπιζω να μν εισαι κ εδω γκαντεμοσαυρος...κ μενεις στην καστορια.....λεμε τωρα )
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Το λοιπόν, ο ήλιος λάμπει για όλους που έλεγαν και οι αρχαίοι λατίνοι. Καταρχάς πιστεύω ότι είναι θέμα χαρακτήρα. Φίλε μου έχω δει γυναίκα έξω στο δρόμο να μιλάει με στοργή σε άστεγο σχιζοφρενή, δε λέω ότι τον παντρεύτηκε κιόλας αλλά ότι δεν μπορείς να βγάλεις ένα γενικό συμπέρασμα.

    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Με βάση προσωπικές μου εμπειρίες, αλλά και μαρτυρίες άλλων ομοιοπαθών, κατάφερα να συγκεντρώσω και να απαριθμήσω τους δέκα λόγους, για τους οποίους είμαι πεπεισμένος ότι θα παραμείνω μπακούρι για πάντα, όπως και πολλοί σαν εμένα άλλωστε. Κάπου ίσως ακουστώ λίγο απόλυτος και απαισιόδοξος, αλλά, όπως και νά 'χει, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Κάθε αντίλογος, που σίγουρα θα προταθούν πολλοί, δεκτός.


    1. Οι ελληνίδες γυναίκες έχουν γίνει αφάνταστα απαιτητικές. Είναι ψωνάρες, σνομπ, κομπλεξικές και ψιλομύτες. Προσδοκούν τον τέλειο εραστή, τον καλογυμνασμένο, τον τρυφερό, με την έντονη προσωπικότητα, το στοργικό, τον ενδιαφέροντα, τον τρυφερό, τον επιτυχημένο, τον ειλικρινή, το δυναμικό, τον 100% άντρα, τον φραγκάτο (κοίτα 4) και άμα συνεχίσω θα γεμίσω τόμους ολόκληρους. Και όσο δεν τον εντοπίζουν προτιμούν να μένουν μόνες τους. Ας όψονται τα μίντια και τα lifestyles που τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου με τα τρελά πρότυπα που αλύπητα τις βομβαρδίζουν. Στην άνοδο των στάνταρτνς όμως συνετέλεσε, αν μη τι άλλο, και το κίνημα του φεμινισμού που χειραφέτησε τις γυναίκες και τις κατέστησε οικονομικά ανεξάρτητες. Εφόσον, λοιπόν, μπορούν να παρέχουν όλα όσα χρειάζονται στον εαυτό τους, ο επίδοξος σύντροφος πρέπει να πληροί πάρα πολλά κριτήρια για να περάσει τη δοκιμασία και να τύχει της έγκρισής τους.

    Δεν είμαστε όλοι μαλάκες (βλάκες) ούτε έχουν όλες το μόνο σκοπό ύπαρξης τους το χρήμα η τη χλιδή και το κοινωνικό στάτους. Η γυναίκα μπορεί να μας στείλει στον παράδεισο η την κόλαση και αυτό το καταφέρνει με τα φυσικά της χαρίσματα. Προσοχή σε αυτές που προκαλούν, κάτι έχουν χάσει από τη ζωή τους και δεν είναι το χρήμα.

    2. Προσωπικά, δεν είμαι καθόλου εμφανίσιμος, ούτε έχω κανέναν αξιόλογο ή δυνατό χαρακτήρα. Αλλά όσο και να βελτιωθεί κανείς, με τον ανταγωνισμό σε όλους τους τομείς να καλπάζει, πάντοτε θα υπάρχει κάποιος καλύτερος.

    Δεν χρειάζεται να είσαι ο καλύτερος ο π[ιο δυνατός αλλά να μπορείς να έχεις κοντά σου τους ανθρώπους που σε ενδιαφέρουν. Το να μην σε ενδιαφέρει κανένας είναι ότι χειρότερο.

    3. Η Ελλάδα τρώει, ως γνωστόν, τα παιδιά της. Με τη δεινή οικονομική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ανεπιστρεπτί η χώρα μας, οι μισοί φεύγουν στο εξωτερικό και οι άλλοι μισοί συμβιώνουν άνεργοι με τους γονείς τους. Αν, λοιπόν, σκεφθούμε σε τι βαθμό σαπίζουμε όλοι στην ψωροκώσταινα, λογικό επακόλουθο είναι να θεριεύει και η αγαμία. Άμα δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε τα πιο στοιχειώδη, μήπως θα έχουμε περιθώρια και για τα «είδη πολυτελείας»;

    Σαν εμένα αν είσαι προετοιμασμένος για το χειρότερο σου αρκεί και μόνο που αναπνέεις.

    4. Μεσούσης της οικονομικής κρίσης, οι άνθρωποι έχουν γίνει κακόκεφοι, γιατί σφίξανε οι κώλοι, κόβουνε τα περιττά έξοδα ειδικά από τη διασκέδαση και δεν τους περισσεύει όρεξη ούτε για φιλίες, ούτε φυσικά για έρωτες. Στο μυαλό τους κυρίαρχη σκέψη είναι πως θα βγάλουν το μήνα, πως θα βρούνε δουλειά, πως θα τελειώσουν το μεταπτυχιακό, πως θα μαζέψουν λεφτά για να μετακομίσουν ή να ξεκουμπιστούν έξω και σίγουρα όχι πως θα του κουνηθώ ή πως θα τη ρίξω στο κρεβάτι. Όσο για τις σεξουαλικές τους ανάγκες, οι μεν άντρες τις καλύπτουν στα «κόκκινα σπιτάκια» και οι δε γυναίκες με το δονητή, αν και αυτές δεν τις συμμερίζονται και τόσο ούτως ή άλλως. Εναλλακτικά, καταφεύγουν στους/στις πρώην, αντί να μπαίνουν στην επίπονη διαδικασία εξεύρεσης καινούριου συντρόφου.


    5. Είναι στατιστικώς γνωστό ότι ανά 100 γυναίκες αναλογούν 104 άντρες. Και αν λάβουμε υπόψιν ότι οι καλές θα είναι πάντα πιασμένες ή απλησίαστες, άλλες εξ αυτών δε θα βλέπονται, άλλες δε θα είναι στην ηλικία σου και άλλες δεν ξέρω γω τι, ε… δε θέλει και πολύ μυαλό, για να αντιληφθούμε ότι υπάρχει υπερπροσφορά υποψηφίων για λιγοστό αριθμό διαθέσιμων θηλυκών. Όπως ακριβώς συμβαίνει και με τις δουλειές.

    Υπάρχουν (και...) γυναίκες εκτός Ελλάδας, χρησιμοποιήσε το ίντερνετ όσο είναι καιρός και αν βρείς κοπέλα από έξω μην τη φέρεις εδώ θα χαλάσει, θα διαφθαρεί όπως είναι και οι άνθρωποι εδώ.

    6. Στην εφηβεία μου οι ερωτικές σχέσεις με άφηναν παγερά αδιάφορο, έχοντας άλλες προτεραιότητες όπως το διάβασμα ή να περάσω στο πανεπιστήμιο. Τώρα που έκλεισα 20 και το ένστικτο μόλις αφυπνίστηκε, οι άλλοι έχουν ήδη εμπειρίες και περιπέτειες στο ενεργητικό τους, με αποτέλεσμα να κατέχουν το προβάδισμα έναντι εμού. Δεν το κυνήγησα όσο ήταν καιρός και έχω πια χάσει το τραίνο. Σε αυτή την ηλικία, αφενός οι γυναίκες έχουν αναλωθεί από προηγούμενες σχέσεις τους, με συνέπεια να έχουν ανεβάσει ψηλά τον πήχη των απαιτήσεών τους και αφετέρου, οι αντίζηλοί μου είναι, όπως και να το κάνουμε, πιο ελκυστικοί από έναν τελείως άμαθο. Όσον αφορά τις μικρότερες, είναι άλλη συζήτηση.

    Κάποια στιγμή λογικά θα τελειώσει η παράταση και θα αναγκλαστούμε να συμβιβαστούμε με τα λίγα η το τίποτα

    7. Γενικά σε τίποτα δεν είναι τυχερός και όλα μου πάνε στραβά, γιατί είμαι γκαντεμόσαυρος και κάποιος με μούντζωνε την ώρα που γεννήθηκα.

    Πολλοί είμαστε έτσι, πεπισμένοι πως φταίει η ατυχία....αδύναμοι να κάνουμε κάτι στην πραγματικότητα για να διορθώσουμε το πρόκημα.

    8. Φέρω πολλά τραύματα από την απόρριψη που έχω υποστεί και τις κατά καιρούς καταστροφικές φιλίες, μετατρέποντάς με σε ένα αξιολύπητο, κοινωνικά ευνουχισμένο και συναισθηματικά ακρωτηριασμένο ανθρωπάκι. Έτσι, είναι αναμενόμενο να μην μπορώ να λειτουργήσω ούτε απέναντι στις γυναίκες, οι οποίες και απεχθάνονται τους εσωστρεφείς και κλειστούς. Η έλλειψη φίλων προσθέτει ένα επιπλέον εμπόδιο, καθότι εδώ όλες σχεδόν οι γνωριμίες πραγματοποιούνται μέσω κοννέ. Δύσκολα θα εμπιστευθούν έναν άγνωστο, χωρίς τη μεσολάβηση ενός κοινού γνωστού με τις αναγκαίες συστάσεις. Ο κατά τα άλλα ξεπερασμένος θεσμός του συνοικεσίου συγκεκαλυμμένος καλά κρατεί.

    9. Συγκαταλέγεται και αυτό στα σημάδια των καιρών μας. Οι άνθρωποι, υπνωτισμένοι από τη σαγηνευτική επίδραση της τεχνολογικής έξαρσης, αλλά και εύλογα τρομοκρατημένοι από τις ανεξέλεγκτες διαστάσεις της εγκληματικότητας, έχουν κλειστεί στον εαυτό τους και γίνανε ψυχροί, δύσπιστοι και απόμακροι. Αρκεί να φανταστούμε ότι έχουν εκλείψει ολοσχερώς οι φιλίες, για να αντιληφθούμε την απόσταση που θα χάσκει και ανάμεσα στα φύλα. Έτσι, δε θα πρέπει να προκαλεί καμία έκπληξη, αν πχ αρέσεις σε μία κοπέλα και ωστόσο σου φέρεται παγερά και αδιάφορα, σαν να μην την ελκύεις καθόλου.

    10. Οι νέο-ελεεινίδες αρέσκονται στο να το παίζουν δύσκολες για δύο κυρίως λόγους: πρώτον, εξαιτίας καταλοίπων από πάλαι ποτέ στερεότυπα που ταυτίζουν την ευκολία ερωτικής ανταπόκρισης με την πουτανιά και δεύτερον, για να περάσουν τον ενδιαφερόμενο από κόσκινο και να τον ψήσουν εξονυχιστικά, μέχρι να αποφασίσουν αν αξίζει. Κατ’ αυτό τον τρόπο, όμως, στέλνουν ψευδή μηνύματα στον τελευταίο ότι δεν επιθυμούν παρτίδες μαζί του, ο οποίος και φυσικά θα αποχωρήσει ατάκτως άπρακτος.
    Δεν αντέχω να διαβάσω άλλο. Κουράγιο. Κάτι θα μείνει και για μας τους εκτροχασμένους.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αχ, βρε ινσαντ.....
    τι γλυκος!!!!!!!
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Φίλε μου έχω δει γυναίκα έξω στο δρόμο να μιλάει με στοργή σε άστεγο σχιζοφρενή, δε λέω ότι τον παντρεύτηκε κιόλας αλλά ότι δεν μπορείς να βγάλεις ένα γενικό συμπέρασμα.
    Σωστο!

    Κατα τα αλλα αυτο που λετε για δουλεια αμαξι κλπ δεν ισχυει ρε παιδια, μηπως κοιτατε σε 'λαθος' χωρους (ΚΕΝΟ εσυ το ανεφερες κυριως)

    Ετσι οπως σε εχω κοψει ΚΕΝΟ με τις μουσικες που ακους κλπ θα ειχες περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις καιτ που σε γεμιζει σε πιο "underground" φασεις αν με πιανεις

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ευχαριστω πολυ αλλα δεν εχει βρε φιλε να κανει αν εισαι ψαγμενος ή οχι. και με τον κινηματογραφο ασχολουμαι παρα πολυ κι εχω δει τα κερατα μου. αλλα αυτα αμα δεν εισαι κατι σπουδαιο να ανηκεις καπου, πχ να εχεις συγκροτημα ή να γραφεις στο ταδε περιοδικο/site να γινεις πιο γνωστος, δε προκειται να τα εκτιμησει καμια! ειναι απλα το προσωπικο σου γουστο, τα ενδιαφεροντα σου και τιποτα παραπανω. και σαφως το πρωτο που κοιταζω σε καποια ειναι να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα. ακομα κι αν εχουμε ομως παλι δε προκειται να κοιταξει αυτη εμενα γιατι ειπαμε τις νοιαζει μονο το τι φαινεται προς τα εξω, οχι το τι ειναι ο καθε ανθρωπος. ετσι οταν παραμενεις στην αφανεια και δεν διαφημιζεσαι και δε πουλας μουρη, ακομα και ο πιο σοφος ανθρωπος να εισαι, δε προκειται να αναγνωριστει το ταλεντο σου. τοσοι και τοσοι αξιολογοι χαραμιζονται μονοι.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    πχ να εχεις συγκροτημα ή να γραφεις στο ταδε περιοδικο/site να γινεις πιο γνωστος, δε προκειται να τα εκτιμησει καμια!
    Ναι η ποζερια κυριαρχει παντου γυρω μας αλλα μην αποκλειεις και αυτο που λες!!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ρε παιδια, οκ καλο ειναι ο αλλος να εχει ενα μεσο, λιγα χρηματα, να δουλευει ο χριστιανος δλδ, αλλα ειμαι σιγουρη
    πως δν φτανουν αυτα κ δν ειναι παντα απαραιτητα....
    αν ο αλλος ακουει ωραιες μουσικες, εχει δραστηριοτητες σε τραβαει σαν μαγνητης!

    αν τωρα απλα εχει φραγκα, ενα αμαξι ακριβο κ δν ξερω εγω τι αλλο, αλλα δν σου λεει κ τιποτα αλλο, συγγνωμη αλλα δν σε κραταει.
    το ξερω κ απο φιλες!
    δν μιλαω μονο για μενα.
    κ αυτο ειναι σιγουρο.

    αυτη η " ποζερια " πολυ μου αρεσε!
    χαχαχαχαχαχα!!!!!

    κενο, εσενα σου ειχα πει κ παλια να ερθεις σε μαζωξεις του ΜΑΖΙ, αλλα μου παρεξηγηθηκες.....
    ελα σε μια επομενη!
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    κενο, εσενα σου ειχα πει κ παλια να ερθεις σε μαζωξεις του ΜΑΖΙ, αλλα μου παρεξηγηθηκες.....
    ελα σε μια επομενη!
    sorry καλη μου δεν ανηκω εδω, δεν ειμαι μελος στο παρεακι σας. μπορει να γραφω στο φορουμ απλα για να περασω την ωρα μου, και να διαβασω καμια αποψη παραπανω, αλλα δε θελω κατι περισσοτερο...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    sorry καλη μου δεν ανηκω εδω, δεν ειμαι μελος στο παρεακι σας. μπορει να γραφω στο φορουμ απλα για να περασω την ωρα μου, και να διαβασω καμια αποψη παραπανω, αλλα δε θελω κατι περισσοτερο...
    γλυκε μου, το παρεακι μας δν ειναι στανταρ!

    παω πασο ομως, αφου δν θες κατι παραπανω....
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ξαναπαντωντας πανω σ'αυτο που ειπα οτι θελουν αμαξι και σπιτι και λεφτα, πρεπει να τα εχεις ολα αυτα, γιατι εκτος απ'την αισθηση φιγουρας και δυναμης να τις δειξεις οτι οντως εισαι αξιος και τα καταφερνεις κι εχεις ζωουλα, πολυ απλα πρεπει να υπαρχει και καπου να πατε να βγαζετε τα ματια σας σαν ανθρωποι (εκτος αν πεσετε σε καμια σιγανοπαπαδια παρθενοπη). ας υποθεσουμε πως κλεινετε ενα ραντεβου μεσω διαδικτυου, πατε στη καφετερια ή το μπαρ και συναντιεστε και οντως ταιριαζετε και γουσταρετε συνεχεια. που πατε μετα ? στο παρκακι μεστο κρυο με τους αλλοδαπους να παιρνουν ματι ? σπιτι σας με τους γονεις σας διπλα να σας ακουνε να γαμιεστε ? σε ξενοδοχειο ενω ειναι πανακριβα κι εχουν και καμερες ? εγω παντως το κανα και σε εμπορικο κεντρο, αλλα αυτο ειναι αλλος ενας λογος που δε κρατανε και πολυ οι σχεσεις μου. δεν εχω δικο μου χωρο, δεν εχω ουτε δουλεια, τιποτα απολυτως. σε παρομοια κατασταση μαντευω ειναι και οι περισσοτεροι, αφου η κριση πλεον τους θελει να παραμενουν με τους γονεις τους μεχρι τα 30 και τα 40. αυτο δυσκολευει αφανταστα το να προχωρησεις, διοτι δεν εισαι ανεξαρτητος να κανεις οτι θελεις. και καπως ετσι αναγκαζεσαι να μεινεις και μπακουρι. τι να την κανεις τη κοπελα ? επιπλεον βαρος ειναι (αν κι εγω γουσταρω τις χοντρουλες) και τους ειμαστε κι εμεις. βλεπουμε λοιπον πως καπου τα πραγματα επηρεαζονται κι απ'την οικονομικη κατασταση της χωρας μας. δε φτανει που οι γυναικες δεν ειναι οπως παλια κι εχουν αλλαξει συμπεριφορα με αποτελεσμα οι αντρες να μη ξερουν πως να φερθουν και να μη κανουν το πρωτο βημα, εκτος απ'το ψυχολογικο ****** γαμηθηκαμε και οικονομικα και καταστραφηκαμε...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Με βάση προσωπικές μου εμπειρίες, αλλά και μαρτυρίες άλλων ομοιοπαθών, κατάφερα να συγκεντρώσω και να απαριθμήσω τους δέκα λόγους, για τους οποίους είμαι πεπεισμένος ότι θα παραμείνω μπακούρι για πάντα, όπως και πολλοί σαν εμένα άλλωστε. Κάπου ίσως ακουστώ λίγο απόλυτος και απαισιόδοξος, αλλά, όπως και νά 'χει, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Κάθε αντίλογος, που σίγουρα θα προταθούν πολλοί, δεκτός.


    1. Οι ελληνίδες γυναίκες έχουν γίνει αφάνταστα απαιτητικές. Είναι ψωνάρες, σνομπ, κομπλεξικές και ψιλομύτες. Προσδοκούν τον τέλειο εραστή, τον καλογυμνασμένο, τον τρυφερό, με την έντονη προσωπικότητα, το στοργικό, τον ενδιαφέροντα, τον τρυφερό, τον επιτυχημένο, τον ειλικρινή, το δυναμικό, τον 100% άντρα, τον φραγκάτο (κοίτα 4) και άμα συνεχίσω θα γεμίσω τόμους ολόκληρους. Και όσο δεν τον εντοπίζουν προτιμούν να μένουν μόνες τους. Ας όψονται τα μίντια και τα lifestyles που τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου με τα τρελά πρότυπα που αλύπητα τις βομβαρδίζουν. Στην άνοδο των στάνταρτνς όμως συνετέλεσε, αν μη τι άλλο, και το κίνημα του φεμινισμού που χειραφέτησε τις γυναίκες και τις κατέστησε οικονομικά ανεξάρτητες. Εφόσον, λοιπόν, μπορούν να παρέχουν όλα όσα χρειάζονται στον εαυτό τους, ο επίδοξος σύντροφος πρέπει να πληροί πάρα πολλά κριτήρια για να περάσει τη δοκιμασία και να τύχει της έγκρισής τους.

    2. Προσωπικά, δεν είμαι καθόλου εμφανίσιμος, ούτε έχω κανέναν αξιόλογο ή δυνατό χαρακτήρα. Αλλά όσο και να βελτιωθεί κανείς, με τον ανταγωνισμό σε όλους τους τομείς να καλπάζει, πάντοτε θα υπάρχει κάποιος καλύτερος.

    3. Η Ελλάδα τρώει, ως γνωστόν, τα παιδιά της. Με τη δεινή οικονομική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ανεπιστρεπτί η χώρα μας, οι μισοί φεύγουν στο εξωτερικό και οι άλλοι μισοί συμβιώνουν άνεργοι με τους γονείς τους. Αν, λοιπόν, σκεφθούμε σε τι βαθμό σαπίζουμε όλοι στην ψωροκώσταινα, λογικό επακόλουθο είναι να θεριεύει και η αγαμία. Άμα δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε τα πιο στοιχειώδη, μήπως θα έχουμε περιθώρια και για τα «είδη πολυτελείας»;

    4. Μεσούσης της οικονομικής κρίσης, οι άνθρωποι έχουν γίνει κακόκεφοι, γιατί σφίξανε οι κώλοι, κόβουνε τα περιττά έξοδα ειδικά από τη διασκέδαση και δεν τους περισσεύει όρεξη ούτε για φιλίες, ούτε φυσικά για έρωτες. Στο μυαλό τους κυρίαρχη σκέψη είναι πως θα βγάλουν το μήνα, πως θα βρούνε δουλειά, πως θα τελειώσουν το μεταπτυχιακό, πως θα μαζέψουν λεφτά για να μετακομίσουν ή να ξεκουμπιστούν έξω και σίγουρα όχι πως θα του κουνηθώ ή πως θα τη ρίξω στο κρεβάτι. Όσο για τις σεξουαλικές τους ανάγκες, οι μεν άντρες τις καλύπτουν στα «κόκκινα σπιτάκια» και οι δε γυναίκες με το δονητή, αν και αυτές δεν τις συμμερίζονται και τόσο ούτως ή άλλως. Εναλλακτικά, καταφεύγουν στους/στις πρώην, αντί να μπαίνουν στην επίπονη διαδικασία εξεύρεσης καινούριου συντρόφου.

    5. Είναι στατιστικώς γνωστό ότι ανά 100 γυναίκες αναλογούν 104 άντρες. Και αν λάβουμε υπόψιν ότι οι καλές θα είναι πάντα πιασμένες ή απλησίαστες, άλλες εξ αυτών δε θα βλέπονται, άλλες δε θα είναι στην ηλικία σου και άλλες δεν ξέρω γω τι, ε… δε θέλει και πολύ μυαλό, για να αντιληφθούμε ότι υπάρχει υπερπροσφορά υποψηφίων για λιγοστό αριθμό διαθέσιμων θηλυκών. Όπως ακριβώς συμβαίνει και με τις δουλειές.

    6. Στην εφηβεία μου οι ερωτικές σχέσεις με άφηναν παγερά αδιάφορο, έχοντας άλλες προτεραιότητες όπως το διάβασμα ή να περάσω στο πανεπιστήμιο. Τώρα που έκλεισα 20 και το ένστικτο μόλις αφυπνίστηκε, οι άλλοι έχουν ήδη εμπειρίες και περιπέτειες στο ενεργητικό τους, με αποτέλεσμα να κατέχουν το προβάδισμα έναντι εμού. Δεν το κυνήγησα όσο ήταν καιρός και έχω πια χάσει το τραίνο. Σε αυτή την ηλικία, αφενός οι γυναίκες έχουν αναλωθεί από προηγούμενες σχέσεις τους, με συνέπεια να έχουν ανεβάσει ψηλά τον πήχη των απαιτήσεών τους και αφετέρου, οι αντίζηλοί μου είναι, όπως και να το κάνουμε, πιο ελκυστικοί από έναν τελείως άμαθο. Όσον αφορά τις μικρότερες, είναι άλλη συζήτηση.

    7. Γενικά σε τίποτα δεν είναι τυχερός και όλα μου πάνε στραβά, γιατί είμαι γκαντεμόσαυρος και κάποιος με μούντζωνε την ώρα που γεννήθηκα.

    8. Φέρω πολλά τραύματα από την απόρριψη που έχω υποστεί και τις κατά καιρούς καταστροφικές φιλίες, μετατρέποντάς με σε ένα αξιολύπητο, κοινωνικά ευνουχισμένο και συναισθηματικά ακρωτηριασμένο ανθρωπάκι. Έτσι, είναι αναμενόμενο να μην μπορώ να λειτουργήσω ούτε απέναντι στις γυναίκες, οι οποίες και απεχθάνονται τους εσωστρεφείς και κλειστούς. Η έλλειψη φίλων προσθέτει ένα επιπλέον εμπόδιο, καθότι εδώ όλες σχεδόν οι γνωριμίες πραγματοποιούνται μέσω κοννέ. Δύσκολα θα εμπιστευθούν έναν άγνωστο, χωρίς τη μεσολάβηση ενός κοινού γνωστού με τις αναγκαίες συστάσεις. Ο κατά τα άλλα ξεπερασμένος θεσμός του συνοικεσίου συγκεκαλυμμένος καλά κρατεί.

    9. Συγκαταλέγεται και αυτό στα σημάδια των καιρών μας. Οι άνθρωποι, υπνωτισμένοι από τη σαγηνευτική επίδραση της τεχνολογικής έξαρσης, αλλά και εύλογα τρομοκρατημένοι από τις ανεξέλεγκτες διαστάσεις της εγκληματικότητας, έχουν κλειστεί στον εαυτό τους και γίνανε ψυχροί, δύσπιστοι και απόμακροι. Αρκεί να φανταστούμε ότι έχουν εκλείψει ολοσχερώς οι φιλίες, για να αντιληφθούμε την απόσταση που θα χάσκει και ανάμεσα στα φύλα. Έτσι, δε θα πρέπει να προκαλεί καμία έκπληξη, αν πχ αρέσεις σε μία κοπέλα και ωστόσο σου φέρεται παγερά και αδιάφορα, σαν να μην την ελκύεις καθόλου.

    10. Οι νέο-ελεεινίδες αρέσκονται στο να το παίζουν δύσκολες για δύο κυρίως λόγους: πρώτον, εξαιτίας καταλοίπων από πάλαι ποτέ στερεότυπα που ταυτίζουν την ευκολία ερωτικής ανταπόκρισης με την πουτανιά και δεύτερον, για να περάσουν τον ενδιαφερόμενο από κόσκινο και να τον ψήσουν εξονυχιστικά, μέχρι να αποφασίσουν αν αξίζει. Κατ’ αυτό τον τρόπο, όμως, στέλνουν ψευδή μηνύματα στον τελευταίο ότι δεν επιθυμούν παρτίδες μαζί του, ο οποίος και φυσικά θα αποχωρήσει ατάκτως άπρακτος.
    σέλντον αυτα σκεφτομουν χθες και σε βρισκω σωστο εχεις δικιο πως εχουν μεγαλοπιαστει αντρες και γυναικες δυστηχως αυτα σκεφτομουν χθες αυτα σκεφτομαι και σημερα τα οσα λες παραπανω
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Δε θα έλεγα ότι οι άντρες έχουν μεγαλοπιαστεί. Τουναντίον, αυτοί είναι που ρίχνουν τα στάνταρντς τους εξευτελιστικά χαμηλά, υποχωρώντας στον σιωπηλό πόλεμο που κηρύσσουν εναντίον τους οι γυναίκες. Έτσι, δεν είναι σπάνιο φαινόμενο να βολεύονται με μέτριες, αυτές που κοινώς αποκαλούμε "μπάζα", απλά και μόνο για να μη μείνουν στα αζήτητα. Ή να την πέφτουν σε οποιαδήποτε, ασχέτως αν ταιριάζουν ή όχι, μπας και αυξήσουν τις πιθανότητές τους.
    Το θέμα είναι τι μέλει γενέσθαι για εμάς. Δεδομένου ότι η μπακουριά εξαπλώνεται σαν επιδημία με γεωμετρική πρόοδο, υποτασσόμαστε στη μοίρα; Εφησυχάζουμε στην προοπτική ότι μπορεί και να μην ήμασταν ευτυχισμένοι σε σχέση; Παρηγορούμαστε με τη σκέψη ότι όλα είναι μια ιδέα και καταφεύγουμε στη φαντασία μας για να βιώσουμε το ανέφικτο; Ή παλεύουμε μέχρι τελικής πτώσης χαλώντας συνέχεια την ψυχολογία μας πάνω στην προσπάθεια; Προσωπικά, πάντως, έχω αλλεργία στις χυλόπιτες.

Page 3 of 52 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •