Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 52 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 779
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    [QUOTE=ioannis2;322410]Δε σε απέκλεισε η N.Princess, τα μνμτα της εμενα μου στελνουν το μηνυμα ότι εχει εστω λιγο την πορτα ανοιχτη σε τετοιο ενδεχόμενο, η προηγουμενη σχέση τη δυσκολευει στο τωρα, άμα η ιδια νοιωσει καλύτερα δεν αποκλειει γνωριμίες, γιατί όχι και με σενα? Ίσα ίσα σου εχει πει πως στα κριτηρια της δεν θελει τους επιφανειακους φλουφληδες και εσενα καθε άλλο παρα να σε θεωρει ως τετοιο. Και αντικειμενικα ομιλούντες καθε άλλο παρα τετοιο άτομο εισαι, ισα ισα σε βρίσκω σοβαρο και ωριμο άτομο αρκετα πιο πανω απο το μεσο ορο για την ηλικια σου. Εσύ ειναι που αποκλείεις τον εαυτο σου από κατι τετοιο αν και πιστευω πως αυτο το λες επιφανειακα ενω κατα βαθος θες. Αφου με το που ανοιξα τετοια συζητηση πηγες να το αποκλείσεις λέγοντας>
    ""Άρα για μενα, δε χανεις τιποτα να κρατησεις επικοινωνια μαζι της. Επιδίωξε το! Κάντο! Μην υποτιμάς τον εαυτο σου και ετσι να τον αποκλειες απο ευκαιρίες.


    κ κατι τελευταιο..ναι οντως ερχομαι σε δυσκολη θεση(διορατικος ο sheldon)..εεμ,τι να κανουμε..ειμαι ντροπαλουλα:P
    (soulmatesNeverDie!!!)

  2. #182
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post

    πολυ σωστος ο ioannis..να σου πω(φιλτατε ioanni)τι επαγγελεσαι/με τι ασχολεισαι?γιατι βλεπω οτι εχεις ταλεντο κ ''κλιση'' στην ψυχολογια..κ στα..συνοικεσεια:P
    χα χα χα χα χα....... ... ..... κλίση στα συνοικέσεια δεν έχω, πρώτη φορά το επιχειρώ, πολλοί μου έκαναν συνοικέσια αλλά όλα απέτυχαν γιατι δεν έβρισκα αυτο που θέλω και εκτος αυτού προτιμώ να έχω τη χαρα που λεγετε να βρω από μόνος. με το μονο πράγμα που συμφωνω στα συνοικεσεια είναι το ότι δε χανεις τιποτα με το να πας και να δεις. το ίδιο λέω τωρα και σε σενα!!

    ταλέντο στη ψυχολογια δυστυχως απέκτεισα μεσα απο το δικό μου αγωνα για τα δικά μου.
    γιάννης

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    χεχε σ'ευχαριστω για τη συμβουλη,αλλα κ εγω της ιδιας αποψης ειμαι.προτιμω να βρω κατι μονη μου..ναι ενταξει,εν μερη ειναι σωστο αυτο που λες,δεν χανεις κ τιποτα να πας να δεις..οσο για το ταλεντο στην ψυχολογια,ολοι καπως ετσι το αποκταμε(αν το αποκτησουμε) .περα απο ολα αυτα τωρα,πως εισαι?πως παν'τα κεφια?
    (soulmatesNeverDie!!!)

  4. #184
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    χεχε σ'ευχαριστω για τη συμβουλη,αλλα κ εγω της ιδιας αποψης ειμαι.προτιμω να βρω κατι μονη μου..ναι ενταξει,εν μερη ειναι σωστο αυτο που λες,δεν χανεις κ τιποτα να πας να δεις..οσο για το ταλεντο στην ψυχολογια,ολοι καπως ετσι το αποκταμε(αν το αποκτησουμε) .περα απο ολα αυτα τωρα,πως εισαι?πως παν'τα κεφια?
    τα κέφια ... μια πάνω μια κάτω, αγωνιζόμενος και σίγουρα πιο δυνατος από παλιά. εσύ?
    γιάννης

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    τα κέφια ... μια πάνω μια κάτω, αγωνιζόμενος και σίγουρα πιο δυνατος από παλιά. εσύ?

    το παλευω,οπως ολοι μας..(thanks for asking)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    [



    Άλλα πράγματα σε κάνουν μαύρο πρόβατο και όχι το "ιδιαίτερος, παράξενος και διαφορετικός". Όπως, για παράδειγμα, η ανειλικρίνεια.

    Οι γυναίκες έχουν ένα σπάνιο χάρισμα: διαίσθηση! Μπορούν να καταλάβουν σχεδόν αμέσως κάποιον που δεν είναι ειλικρινής. Η σχέση τους, δε, με το ψέμα (όταν το εισπράττουν), είναι αντίστοιχη με του διαβόλου και το λιβάνι (ή με του βρικόλακα και το σκόρδο). Και, παρ' όλο που και οι ίδιες καταφεύγουν συχνά σ' αυτό (γιατί δεν παύουν να είναι κι αυτές άνθρωποι με αδυναμίες), μπορούν να γίνουν ύαινες όταν το μυριστούν...

    Γι' αυτό αν σκέφτεσαι να πεις ψέματα σε γυναίκα σκέψου το και δεύτερη φορά. Αν έχεις ήδη πει, καλύτερα να το ομολογήσεις. Ακόμα και η πιο "βάρβαρη" θα το εκτιμήσει, θα συγχωρήσει και θα σε δει "με άλλο μάτι".


    ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!!!
    Ευχαριστώ. Έχεις πάντως μια τάση να κόβεις είτε ουρές είτε κεφάλια (από τα μηνύματα). Να το προσέξεις γιατί κάπως έτσι ξεκίνησε και ο Προκρούστης...

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    χεχεχε οκ:P
    (soulmatesNeverDie!!!)

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    @ioannis2 Ίσως και να είσαι σωστός στην άποψη ότι το κλειδί για μια υγιή κοινωνική ζωή βρίσκεται στους λίγους και καλούς. Απαιτεί όμως πάρα πολύ ψάξιμο, ανεξάντλητα ψυχικά αποθέματα και άκαμπτο ηθικό για να είσαι σε θέση να βρίσκεις τον ψύλλο στα άχυρο. Και αλήθεια, πού θα τους αναζητήσεις αυτούς έξω από τους κόλπους σχολείου/πανεπιστήμιου; Μέσω γνωστών που σε έχουν απορρίψει, να φανταστώ; Και πάλι, είναι εγγυημένο ότι θα στεριώσουν αυτές οι φιλίες; Το πολύ-πολύ να έχουν λίγη παραπάνω διάρκεια.

    Τι να επιδιώξω μωρέ, αφού το ξεκαθάρισε μόνη της ότι δε θέλει; Μεταξύ σοβαρού και αστείου, μήπως γουστάρει εσένα τελικά; Ένα απρόσμενο ενδιαφέρον διακρίνω. :P

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    Διακρινω εναν τονο σαρκασμου η' ειρωνειας αγαπητε sheldon??
    Πουλιά στον αέρα πιάνεις :P
    Ναι, γιατί τα "μόλις χώρισα", είμαι με άλλον" κλπ είναι κλασσικές κλισέ δικαιολογίες.

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by sheldon View Post

    Τι να επιδιώξω μωρέ, αφού το ξεκαθάρισε μόνη της ότι δε θέλει; Μεταξύ σοβαρού και αστείου, μήπως γουστάρει εσένα τελικά; Ένα απρόσμενο ενδιαφέρον διακρίνω. :P
    χαχα sheeeldoooon,τι λες μωρε παλι?μην με κανετε κ κοκκινιζω ριιιι...:S:P
    (soulmatesNeverDie!!!)

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Πουλιά στον αέρα πιάνεις :P
    Ναι, γιατί τα "μόλις χώρισα", είμαι με άλλον" κλπ είναι κλασσικές κλισέ δικαιολογίες.

    χαχα ναι ειμαι γατα με πεταλα..:P
    μπορει οντως πολλες να καταφευγουν σε αυτη τη δικαιολογια,αλλα εγω οχι..(δεν το εχω κανει ποτε,κατα περιεγο τροπο:P)
    ισχυει αυτο..ξερετε τι μ'αρεσει?που διαβαζει ολο το φορουμ αυτα που γραφουμε:P
    (soulmatesNeverDie!!!)

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    χαχα sheeeldoooon,τι λες μωρε παλι?μην με κανετε κ κοκκινιζω ριιιι...:S:P
    Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά. Χτύπησα φλέβα χρυσού μήπως; :P

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    ξερετε τι μ'αρεσει?που διαβαζει ολο το φορουμ αυτα που γραφουμε:P
    Ο Μεγάλος Αδελφός έχει μπει ήδη στη ζωή σου. Μην το ψάχνεις.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά. Χτύπησα φλέβα χρυσού μήπως; :P


    χαχα εχεις ακριβα γουστα φιλε μου..χρυσο με τετοια κριση??:P καθε αλλο παρα φλεβα χρυσου επιασες...κ οσο για τον μεγαλο αδελφο,ε οσο εχω τη δυνατοτητα να τον αποφευγω,θα το κανω...
    (soulmatesNeverDie!!!)

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    χαχα εχεις ακριβα γουστα φιλε μου..χρυσο με τετοια κριση??:P καθε αλλο παρα φλεβα χρυσου επιασες...κ οσο για τον μεγαλο αδελφο,ε οσο εχω τη δυνατοτητα να τον αποφευγω,θα το κανω...
    Φλέβα χρυσού είπα, όχι χρυσοχοείο :P.
    Αφού τον αποφεύγεις όσο μπορείς, δε θα έχεις λογαριασμό στο φβ να υποθέσω, ε; Διαφορετικά θα ήταν πολύ οξύμωρη τέτοια δήλωση.

Page 13 of 52 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •