Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 52 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 779
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Καταλάθος πόσταρα το ίδιο μήνυμα εις διπλούν. Να σβηστεί από τη διαχείριση.

  2. #47
    ...χμ ....άλλο ένα θέμα που παρουσιάζει την αδυναμία της επαφής/επικοινωνιας/προσεγγισης ως κοινωνικό φαινόμενο...:Ρ

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Με βάση προσωπικές μου εμπειρίες, αλλά και μαρτυρίες άλλων ομοιοπαθών, κατάφερα να συγκεντρώσω και να απαριθμήσω τους δέκα λόγους, για τους οποίους είμαι πεπεισμένος ότι θα παραμείνω μπακούρι για πάντα, όπως και πολλοί σαν εμένα άλλωστε. Κάπου ίσως ακουστώ λίγο απόλυτος και απαισιόδοξος, αλλά, όπως και νά 'χει, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Κάθε αντίλογος, που σίγουρα θα προταθούν πολλοί, δεκτός.


    1. Οι ελληνίδες γυναίκες έχουν γίνει αφάνταστα απαιτητικές. Είναι ψωνάρες, σνομπ, κομπλεξικές και ψιλομύτες. Προσδοκούν τον τέλειο εραστή, τον καλογυμνασμένο, τον τρυφερό, με την έντονη προσωπικότητα, το στοργικό, τον ενδιαφέροντα, τον τρυφερό, τον επιτυχημένο, τον ειλικρινή, το δυναμικό, τον 100% άντρα, τον φραγκάτο (κοίτα 4) και άμα συνεχίσω θα γεμίσω τόμους ολόκληρους. Και όσο δεν τον εντοπίζουν προτιμούν να μένουν μόνες τους. Ας όψονται τα μίντια και τα lifestyles που τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου με τα τρελά πρότυπα που αλύπητα τις βομβαρδίζουν. Στην άνοδο των στάνταρτνς όμως συνετέλεσε, αν μη τι άλλο, και το κίνημα του φεμινισμού που χειραφέτησε τις γυναίκες και τις κατέστησε οικονομικά ανεξάρτητες. Εφόσον, λοιπόν, μπορούν να παρέχουν όλα όσα χρειάζονται στον εαυτό τους, ο επίδοξος σύντροφος πρέπει να πληροί πάρα πολλά κριτήρια για να περάσει τη δοκιμασία και να τύχει της έγκρισής τους.

    2. Προσωπικά, δεν είμαι καθόλου εμφανίσιμος, ούτε έχω κανέναν αξιόλογο ή δυνατό χαρακτήρα. Αλλά όσο και να βελτιωθεί κανείς, με τον ανταγωνισμό σε όλους τους τομείς να καλπάζει, πάντοτε θα υπάρχει κάποιος καλύτερος.

    3. Η Ελλάδα τρώει, ως γνωστόν, τα παιδιά της. Με τη δεινή οικονομική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ανεπιστρεπτί η χώρα μας, οι μισοί φεύγουν στο εξωτερικό και οι άλλοι μισοί συμβιώνουν άνεργοι με τους γονείς τους. Αν, λοιπόν, σκεφθούμε σε τι βαθμό σαπίζουμε όλοι στην ψωροκώσταινα, λογικό επακόλουθο είναι να θεριεύει και η αγαμία. Άμα δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε τα πιο στοιχειώδη, μήπως θα έχουμε περιθώρια και για τα «είδη πολυτελείας»;

    4. Μεσούσης της οικονομικής κρίσης, οι άνθρωποι έχουν γίνει κακόκεφοι, γιατί σφίξανε οι κώλοι, κόβουνε τα περιττά έξοδα ειδικά από τη διασκέδαση και δεν τους περισσεύει όρεξη ούτε για φιλίες, ούτε φυσικά για έρωτες. Στο μυαλό τους κυρίαρχη σκέψη είναι πως θα βγάλουν το μήνα, πως θα βρούνε δουλειά, πως θα τελειώσουν το μεταπτυχιακό, πως θα μαζέψουν λεφτά για να μετακομίσουν ή να ξεκουμπιστούν έξω και σίγουρα όχι πως θα του κουνηθώ ή πως θα τη ρίξω στο κρεβάτι. Όσο για τις σεξουαλικές τους ανάγκες, οι μεν άντρες τις καλύπτουν στα «κόκκινα σπιτάκια» και οι δε γυναίκες με το δονητή, αν και αυτές δεν τις συμμερίζονται και τόσο ούτως ή άλλως. Εναλλακτικά, καταφεύγουν στους/στις πρώην, αντί να μπαίνουν στην επίπονη διαδικασία εξεύρεσης καινούριου συντρόφου.

    5. Είναι στατιστικώς γνωστό ότι ανά 100 γυναίκες αναλογούν 104 άντρες. Και αν λάβουμε υπόψιν ότι οι καλές θα είναι πάντα πιασμένες ή απλησίαστες, άλλες εξ αυτών δε θα βλέπονται, άλλες δε θα είναι στην ηλικία σου και άλλες δεν ξέρω γω τι, ε… δε θέλει και πολύ μυαλό, για να αντιληφθούμε ότι υπάρχει υπερπροσφορά υποψηφίων για λιγοστό αριθμό διαθέσιμων θηλυκών. Όπως ακριβώς συμβαίνει και με τις δουλειές.

    6. Στην εφηβεία μου οι ερωτικές σχέσεις με άφηναν παγερά αδιάφορο, έχοντας άλλες προτεραιότητες όπως το διάβασμα ή να περάσω στο πανεπιστήμιο. Τώρα που έκλεισα 20 και το ένστικτο μόλις αφυπνίστηκε, οι άλλοι έχουν ήδη εμπειρίες και περιπέτειες στο ενεργητικό τους, με αποτέλεσμα να κατέχουν το προβάδισμα έναντι εμού. Δεν το κυνήγησα όσο ήταν καιρός και έχω πια χάσει το τραίνο. Σε αυτή την ηλικία, αφενός οι γυναίκες έχουν αναλωθεί από προηγούμενες σχέσεις τους, με συνέπεια να έχουν ανεβάσει ψηλά τον πήχη των απαιτήσεών τους και αφετέρου, οι αντίζηλοί μου είναι, όπως και να το κάνουμε, πιο ελκυστικοί από έναν τελείως άμαθο. Όσον αφορά τις μικρότερες, είναι άλλη συζήτηση.

    7. Γενικά σε τίποτα δεν είναι τυχερός και όλα μου πάνε στραβά, γιατί είμαι γκαντεμόσαυρος και κάποιος με μούντζωνε την ώρα που γεννήθηκα.

    8. Φέρω πολλά τραύματα από την απόρριψη που έχω υποστεί και τις κατά καιρούς καταστροφικές φιλίες, μετατρέποντάς με σε ένα αξιολύπητο, κοινωνικά ευνουχισμένο και συναισθηματικά ακρωτηριασμένο ανθρωπάκι. Έτσι, είναι αναμενόμενο να μην μπορώ να λειτουργήσω ούτε απέναντι στις γυναίκες, οι οποίες και απεχθάνονται τους εσωστρεφείς και κλειστούς. Η έλλειψη φίλων προσθέτει ένα επιπλέον εμπόδιο, καθότι εδώ όλες σχεδόν οι γνωριμίες πραγματοποιούνται μέσω κοννέ. Δύσκολα θα εμπιστευθούν έναν άγνωστο, χωρίς τη μεσολάβηση ενός κοινού γνωστού με τις αναγκαίες συστάσεις. Ο κατά τα άλλα ξεπερασμένος θεσμός του συνοικεσίου συγκεκαλυμμένος καλά κρατεί.

    9. Συγκαταλέγεται και αυτό στα σημάδια των καιρών μας. Οι άνθρωποι, υπνωτισμένοι από τη σαγηνευτική επίδραση της τεχνολογικής έξαρσης, αλλά και εύλογα τρομοκρατημένοι από τις ανεξέλεγκτες διαστάσεις της εγκληματικότητας, έχουν κλειστεί στον εαυτό τους και γίνανε ψυχροί, δύσπιστοι και απόμακροι. Αρκεί να φανταστούμε ότι έχουν εκλείψει ολοσχερώς οι φιλίες, για να αντιληφθούμε την απόσταση που θα χάσκει και ανάμεσα στα φύλα. Έτσι, δε θα πρέπει να προκαλεί καμία έκπληξη, αν πχ αρέσεις σε μία κοπέλα και ωστόσο σου φέρεται παγερά και αδιάφορα, σαν να μην την ελκύεις καθόλου.

    10. Οι νέο-ελεεινίδες αρέσκονται στο να το παίζουν δύσκολες για δύο κυρίως λόγους: πρώτον, εξαιτίας καταλοίπων από πάλαι ποτέ στερεότυπα που ταυτίζουν την ευκολία ερωτικής ανταπόκρισης με την πουτανιά και δεύτερον, για να περάσουν τον ενδιαφερόμενο από κόσκινο και να τον ψήσουν εξονυχιστικά, μέχρι να αποφασίσουν αν αξίζει. Κατ’ αυτό τον τρόπο, όμως, στέλνουν ψευδή μηνύματα στον τελευταίο ότι δεν επιθυμούν παρτίδες μαζί του, ο οποίος και φυσικά θα αποχωρήσει ατάκτως άπρακτος.



    Όλα αυτά που είπες μπορεί να τα πει ακριβώς και μια ανασφαλής 20άρα κοπελίτσα.

    "οι άντρες με τα περιοδικά life-style έχουν γίνει απαιτητικοί και θέλουν την ξανθιά δίμετρη,

    όλοι οι άντρες έχουν γίνει κάγκουρες,

    οι καλοί άντρες είναι ψώνια και έχουν όσες γυναίκες θέλουν, γιατί να θέλουν εμένα το σπουργιτάκι?

    τους καλούς τους καπαρώνουν νωρίς οι καλές,

    έχω μεγαλώσει και δεν είμαι εμφανίσιμη σαν τις μικρές 18άρες (ενώ είναι 24 χρονών),

    οι άντρες δεν έχουν λεφτά να βγούνε,

    οι άντρες έχουν ξεμυαλιστεί με τις τσόντες του ιντερνετ,

    οι πουτάνες φταίνε γιατί είναι η εύκολη λύση για σεξ

    γιατί εγώ πάντα να μην έχω άντρα?

    οι φίλες μου παίρνουν τους άντρες μπλα μπλα".


    Βασικά έχω γνωστές που λένε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά τα πράγματα και έχουν μείνει τρία και τέσσερα χρόνια χωρίς σχέση λόγω του ότι σκέφτοναι και συμπεριφέρονται έτσι. Όταν βγαίνουμε και βρίσκονται κοντά σε άντρα, συμπεριφέρονται κρυόκολα. Μετά οι άντρες μπερδεύουν την ανασφάλεια και το απόμακρο στιλ τους για "ψωνισμό/σνομπισμό". Αυτός ο δεκάλογος θα μπορούσε να ήταν άνετα ο "δεκάλογος της μυξοπαρθένας". Ναι. Δεν ισχύει τίποτα από αυτά! Ίσως το μόνο που ισχύει είναι ότι και οι μεν και οι δε γράφετε δεκαλόγους και σταματάτε να το κυνηγάτε ώστε να κάνετε τις αλλαγές που πρέπει να κάνετε, κυρίως στην σκέψη/συμπεριφορά σας, και μετά ίσως και στην εμφάνιση σας (αλλά η σκέψη/συμπεριφορά είναι το βασικό). Άστον τον 10λογο, άκυρος. Παρ΄το λίγο από την αρχή ;)
    Last edited by PETRAN; 30-01-2012 at 06:05.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Πες τα ρε PETRAN... έχω βαρεθεί να ακούω οι άντρες έτσι οι γυναίκες κοκορέτσι... μου θυμίζει τα σλογκαν του δημοτικού, τύπου "αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κότες" κλπ...

    Είμαι της παρακάτω άποψης... στην καλύτερη περίπτωση, θα βρεις μπροστά σου αυτό που ψάχνεις... αν είσαι πάρα πολύ τυχερός θα βρεις παραπάνω, αλλά συνήθως αν ψάχνεις την θεογκόμενα, στην καλύτερη περίπτωση θα βρεις μπροστά σου θεογκόμενα, δεν πάει να πει ότι θα έχει και χαρακτήρα, και ψυχικό κόσμο, και μυαλό, και ταπεινοφροσύνη και και και. Δεν αποκλείεται, αλλά δεν είναι και απαραίτητο. Επίσης δεν συνεπάγεται ότι η θεογκόμενα που βρήκες δεν την έχει ψωνίσει, ή ότι είσαι ο τύπος της, ή ότι δεν είναι κερδοσκόπος.

    Τι ρηχό ε? Περίπου όσο και το να θεωρείς ότι "συμβιβάζεσαι" με τις μέτριες, τις κοινώς αποκαλούμενες "μπάζα", όπως μας ενημέρωσε ο φίλος σε προηγούμενο μήνυμα.

    Το αντίστοιχο φυσικά και για τις γυναίκες.

    Αυτό που θέλω να πω είναι πως εφόσον το βασικό σου κριτήριο είναι να είναι η άλλη ή ο άλλος μοντέλο, περιορίζεις κατά πολύ τις επιλογές σου, και ακόμα περισσότερο τις πιθανότητες να είναι αμοιβαίο. Κι επειδή πολλοί σκέφτονται έτσι και από τα δύο φύλα, βλέπεις εσύ την μοντέλα και λες εγκρίνεται... βλέπει η μοντέλα εσένα (που πιθανώς να σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο)... είσαι μοντέλο? Αν όχι, δεν εγκρίνεσαι (όπως εσύ δεν εγκρίνεις την μέτρια, που αποκαλείς μπάζο). Άσε που μπορεί και η μέτρια να μην σε εγκρίνει επειδή είσαι μέτριος (μπάζο είπαμε ε?).

    Και άντε και την ρίχνεις την κούκλα... αν μετά σου βγει χαζή/ψωνισμένη/σε κοιτάει στο πορτοφόλι/γουατέβερ... "οι γυναίκες οι μπίσες οι δείξες"... όχι ρε φίλε... έψαχνες κουκλάρα, δεν έψαχνες άτομο με μυαλό/προσωπικότητα/βάθος/γουατέβερ... ε αυτό που έψαχνες βρήκες... (το ίδιο κι από την άλλη πλευρά).

    Οπότε μήπως όπως λέει ο petran... αφήστε τις λίστες και τις αηδίες... δείτε τι ψάχνετε ενεργά στον άλλο... δείτε και τι πραγματικά θέλετε, κι αν αυτά τα δύο συμπίπτουν... όπως και το τι φέρνετε εσείς στο τραπέζι... και μετά μιλάμε. Γιατί οι περισσότερες γυναίκες που ξέρω εγώ δεν έχουν καμία σχέση με αυτές τις ανοησίες που περιγράφονται εδώ... και οι περισσότεροι άντρες που ξέρω επίσης καμία σχέση με τα αντίστοιχα παράπονα που έχουν πολλές...
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    petran k vagapond +++++++++
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Και γω συμφωνω

    ΚΕΝΟ, κατανοητο εν μερει να σκεφτεσαι ετσι μιας και γυρω μας κυριαρχει η βλαχια (οχι απο αποψη καταγωγης,απο νοοτροπιας), οι νεοπλουτοι και η ποζερια. Ομως ευτυχως δεν ειναι ολοι/ολες ετσι. Καποιοι κοιτανε την ομορφια,τον χαρακτηρα,τη συμπεριφορα,την αισθητικη,την κουλτουρα,το χιουμορ,τις αποψεις,τα ταλεντα του αλλου πανω απο ολα και οχι τι κινητο εχει,τι αμαξι εχει,ποσο λεφτα και ποσα σπιτια ...

    Τετοιοι ανθρωποι θα χουν παντα ενα εσωτερικο/πνευματικο/συναισθηματικο/ψυχικο κενο , σε οσα μπουζουκια να πανε και οσο μπουκαλια και αν ανοιξουν, γιατι ειναι ρηχοι και επιφανειακοι!!! Οποτε επικεντρωσου σε αλλους ανθρωπους, τοσο για ερωτικες σχεσεις, οσο και για φιλικες ! ;)

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Haldol_Kills View Post
    Και γω συμφωνω

    ΚΕΝΟ, κατανοητο εν μερει να σκεφτεσαι ετσι μιας και γυρω μας κυριαρχει η βλαχια (οχι απο αποψη καταγωγης,απο νοοτροπιας), οι νεοπλουτοι και η ποζερια. Ομως ευτυχως δεν ειναι ολοι/ολες ετσι. Καποιοι κοιτανε την ομορφια,τον χαρακτηρα,τη συμπεριφορα,την αισθητικη,την κουλτουρα,το χιουμορ,τις αποψεις,τα ταλεντα του αλλου πανω απο ολα και οχι τι κινητο εχει,τι αμαξι εχει,ποσο λεφτα και ποσα σπιτια ...

    Τετοιοι ανθρωποι θα χουν παντα ενα εσωτερικο/πνευματικο/συναισθηματικο/ψυχικο κενο , σε οσα μπουζουκια να πανε και οσο μπουκαλια και αν ανοιξουν, γιατι ειναι ρηχοι και επιφανειακοι!!! Οποτε επικεντρωσου σε αλλους ανθρωπους, τοσο για ερωτικες σχεσεις, οσο και για φιλικες ! ;)


    hal, τα αμετρητα like!!!!!!!!!!

    THE RESPECT!
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Thaaaanks ! :D

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...χμ ....άλλο ένα θέμα που παρουσιάζει την αδυναμία της επαφής/επικοινωνιας/προσεγγισης ως κοινωνικό φαινόμενο...:Ρ
    Εύγε, μπορείς να με ειρωνευτείς όσο θέλεις. Άλλωστε, όσο για εσάς τις γυναίκες τα πράγματα στις κοινωνικές σχέσεις είναι βολικότερα και δε χρειάζεται να κοπιάζετε τόσο για να κερδίζετε τις εντυπώσεις, έχεις την ευχέρεια να μιλάς εκ του ασφαλούς. Και μάλιστα από θέση ισχύος, γιατί μια χαρά τα καταφέρατε να γίνετε το ισχυρό φύλο και να γυρίσετε την κατάσταση υπέρ σας. Λίγο να βγεις έξω και να φορέσεις κάτι ελαφρώς προκλητικό, έχει να μαζευτεί μπουλούκι. Μία κουβέντα να πεις σε κάποιον αρκεί για να γνωριστείτε και να γίνετε φίλοι. Και μετά έχεις το θράσος να μου πετάς την προσβολή όλως πικρόχολα ότι για όλα φταίει η δική μου αδυναμία επικοινωνίας, γεγονός που επαληθεύει περίτρανα και πόσο ύπουλα πλάσματα είστε. Εντάξει, το παραδέχομαι. Έχω ένα θέμα επαφής/επικοινωνίας/προσέγγισης, αλλά πουθενά δεν υπάρχει παρθενογένεση, ξέρεις. Μήπως είμαι κι εγώ θύμα της κοινωνικής αποδόμησης που μαστίζει την ανθρωπότητα;

    @PETRAN, το 20χρονη παρθένα να το πάρω σαν αστείο; Μη λέμε ό,τι θέλουμε, δεν υπάρχουν πια παρθένες σε τέτοια ηλικία. Αντίθετο, από μπακούρια να φαν' κι οι κότες.
    @Vagabond, το "μέτρια" δεν αναφερόταν απαραιτήτως στην εμφάνιση...

    Θερμή παράκληση να μη σπαμμάρετε στο τόπικ μου.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Το ουσιαστικό πρόβλημα είναι ότι οι άνθρωποι δεν κοιτάνε πού έσφαλλαν οι ίδιοι, αλλά για τα πάντα φταίνε οι άλλοι... πάρ'το και γενικά και προσωπικά.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Εύγε, μπορείς να με ειρωνευτείς όσο θέλεις. Άλλωστε, όσο για εσάς τις γυναίκες τα πράγματα στις κοινωνικές σχέσεις είναι βολικότερα και δε χρειάζεται να κοπιάζετε τόσο για να κερδίζετε τις εντυπώσεις, έχεις την ευχέρεια να μιλάς εκ του ασφαλούς. Και μάλιστα από θέση ισχύος, γιατί μια χαρά τα καταφέρατε να γίνετε το ισχυρό φύλο και να γυρίσετε την κατάσταση υπέρ σας. Λίγο να βγεις έξω και να φορέσεις κάτι ελαφρώς προκλητικό, έχει να μαζευτεί μπουλούκι. Μία κουβέντα να πεις σε κάποιον αρκεί για να γνωριστείτε και να γίνετε φίλοι. Και μετά έχεις το θράσος να μου πετάς την προσβολή όλως πικρόχολα ότι για όλα φταίει η δική μου αδυναμία επικοινωνίας, γεγονός που επαληθεύει περίτρανα και πόσο ύπουλα πλάσματα είστε. Εντάξει, το παραδέχομαι. Έχω ένα θέμα επαφής/επικοινωνίας/προσέγγισης, αλλά πουθενά δεν υπάρχει παρθενογένεση, ξέρεις. Μήπως είμαι κι εγώ θύμα της κοινωνικής αποδόμησης που μαστίζει την ανθρωπότητα;

    @PETRAN, το 20χρονη παρθένα να το πάρω σαν αστείο; Μη λέμε ό,τι θέλουμε, δεν υπάρχουν πια παρθένες σε τέτοια ηλικία. Αντίθετο, από μπακούρια να φαν' κι οι κότες.
    @Vagabond, το "μέτρια" δεν αναφερόταν απαραιτήτως στην εμφάνιση...

    Θερμή παράκληση να μη σπαμμάρετε στο τόπικ μου.

    ή ζω σε αλλο κοσμο ή το 'χεις παρει στραβα....
    πραγματικα θα θελα να το συζητήσουμε.

    πιστευεις αλήθεια πως μια γυναικα φορώντας κατι ελαφρως προκλητικο θα καταφερει τί?
    αντε να χτυπησουν 2-3 για να κανουν σεξ της μιας βραδιας.

    αυτο λες να ψαχνουν ολες?

    κ να στο πω κ αλλιως...
    οταν μια κοπελα δν διαθετει κ το καλυτερο σωμα έχεις την εντυπωση πως θα ενδιαφερθουν?

    εχω την αίσθηση πως τα κανεις ολα ενα.

    θα εχεις ακουσει το ανεκδοτο με το γρυλο, ε?
    ε αυτο μου θυμισες με το " υπουλες "....

    οταν βγαινεις εξω κ εχεις αυτο κατα νου, μν περιμενεις κατι θετικο.
    http://www.mazi.org.gr/

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    sheldon, ο δεκάλογός σου είναι τόσο ειλικρινής και γενναία γραμμένος, που 2-3 φίλοι μου που τους τον διάβασα, τους εκφράζει τόσο, που μου ζήτησαν να τους τον τυπώσω.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    κακα τα ψεμματα οπως τα λεει ο σελντον ετσι ειναι κι εγω αποθηκευσα το κειμενο μ αρεσε! :) ηταν απο τις μεγαλυτερες αληθειες που εχω διαβασει εδω μεσα μιλωντας εκ του ασφαλους δεν μας κανει μαγκες καλο ειναι να κοιταμε και την αλλη πλευρα
    προσωπικα ειμαι χοντρουλα και οντως δεν βλεπω να χτυπαει το κινητο μου για λιγο ειχα προσωπικη ζωη και μετα μηδεν δεν εχω ανασφαλειες και αγαπω το σωμα μου αλλα δεν βλεπω να το κανει και κανεις αλλος εκτος απο μενα :Ρ αντιθετα βλεπω τις φιλες μου που ειναι φιτ ολο εχουν να μου διηγηθουν νεες τους περιπετειες!
    δεν με ενοχλει αυτο γιατι ξερω το συστημα πως παει και ειμαι αισιοδοξη ελπιζω και πιστευω ΠΑΝΤΑ.
    Κατι αλλο τωρα ναι ισχυει πως ο κοσμος αντρες και γυναικες εχουν μεγαλοπιαστει με λαηφ σταηλ καταστασεις και δεν κοιτουν αν το νομισμα ειναι καλπικο τους αρκει να γυαλιζει μονο
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Haldol_Kills View Post
    Και γω συμφωνω

    ΚΕΝΟ, κατανοητο εν μερει να σκεφτεσαι ετσι μιας και γυρω μας κυριαρχει η βλαχια (οχι απο αποψη καταγωγης,απο νοοτροπιας), οι νεοπλουτοι και η ποζερια. Ομως ευτυχως δεν ειναι ολοι/ολες ετσι. Καποιοι κοιτανε την ομορφια,τον χαρακτηρα,τη συμπεριφορα,την αισθητικη,την κουλτουρα,το χιουμορ,τις αποψεις,τα ταλεντα του αλλου πανω απο ολα και οχι τι κινητο εχει,τι αμαξι εχει,ποσο λεφτα και ποσα σπιτια ...

    Τετοιοι ανθρωποι θα χουν παντα ενα εσωτερικο/πνευματικο/συναισθηματικο/ψυχικο κενο , σε οσα μπουζουκια να πανε και οσο μπουκαλια και αν ανοιξουν, γιατι ειναι ρηχοι και επιφανειακοι!!! Οποτε επικεντρωσου σε αλλους ανθρωπους, τοσο για ερωτικες σχεσεις, οσο και για φιλικες ! ;)
    νεοπλουτοι ή ψευτοπλουτοι ? να τη βρασω τη κουλτουρα και την αισθητικη κι ολα τα υπολοιπα αν ειναι να παραμενω μονος μου. ποιος νοιαζεται πλεον για το πως βλεπω εγω τα πραγματα ? ή πως τα βλεπει ο καθενας που δεν ειναι κατι σημαντικο. οταν δεν εχεις την ιδιοτητα, τη ταμπελα, την αναγνωρισημοτητα απο πολλους, τοτε δεν εχουν σημασια ολα αυτα. για να μπορεις να επιλεξεις πρεπει να εισαι κατι σημαντικο, αλλιως δεν σε επιλεγουν ουτε οι αλλοι, και σε κανουν περα απλα επειδη τους ξυνιζεις.

    πολλες φορες εχω ευχηθει να ημουν πιο κοινωνικος και χαζος και να μπορουσα παλι να κανω παρεα με ολους, να πηγαινουμε μεχρι και στα κλαμπακια για τη πλακα μας, απλα να κυκλοφορουμε και να ειμαστε χαρουμενοι χωρις λογο, επιφανειακοι. δυστυχως ομως πλεον ειμαι πολυ επιλεκτικος, κι απ'αυτη την επιλεκτικοτητα μου εχω γινει αντικοινωνικος και παραμενω μονος, ακριβως γιατι δεν ειμαι τιποτα σπουδαιο.

    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    προσωπικα ειμαι χοντρουλα
    και γιατι αυτο ειναι κακο ειπαμε ? οκ οι περισσοτερες ειναι ανορεξικες, ακολουθαν τα προτυπα που τους πλασαρουν τα μοντελα κλπ. δεν γουσταρουν ομως ολοι τα κοκαλα, και προσωπικα τα βρισκω αντιπαθητικα και ντεκαβλε. εαν ο αριθμος που εισαι δεν ειναι τριψηφιος, δε νομιζω να εχεις και τοσο προβλημα, περισσοτερο εσυ η ιδια δημιουργεις το κομπλεξ και μειωνεις τον εαυτο σου. αυτα χωρις να σε εχω δει και να σε ξερω περισσοτερο...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Παίδες, ΠΑΝΤΑ υπάρχουν άτομα τύπου life-style, δεν είναι τελευταίο φαινόμενο. Ίσα ίσα, που τώρα τελευταία με την κρίση πολλοί έχουν "χαμηλώσει" τους τόνους, έπρεπε να ήσασταν έφηβοι/νέοι στα 90s όπου κατ εμέ λόγω του ψευτο-νεο-πλουτισμού κάποιων Ελλήνων υπήρχε πολύ πιο έντονος σνομπισμός από κάποιους.


    Δεν καταλαβαίνω γιατί παίρνετε σαν παράδειγμα την εξαίρεση πραγματικά, λες και αν βγεις έξω όλοι οι άντρες είναι σνομπ, ψώνια με αυτοκινητάρες, ενώ οι γυναίκες είναι julia-αλεξανδράτου-wanna-be. Ακόμα και στα βόρεια προάστια να πας πλέον δεν είναι ΤΟΣΟ πια αλλά στην τελική στα πιο πολλά μέρη/περιοχές της Ελλάδας ΔΕΝ είναι έτσι οι άνθρωποι. Σε οποιοδήποτε πανεπιστημιακό τμήμα να πας, λίγο κοινωνικός να είσαι και γνωρίζεις κόσμο/κοπέλες με την σέσουλα, κοπέλες από πολλά διαφορετικά background με πολλούς διαφορετικούς χαρακτήρες. Έλεος που ζείτε στα μεσημεριανά του star? Μια χαρά άπειρες φοιτητριούλες και νέες κοπέλες υπάρχουν που ψάχνονται και αυτές και έχουν και μια χαρά χαρακτήρες, τι είναι όλες οι γυναίκες, πορνο-σταρ της private? Τι, έχετε μυθοποιήσει το γυναικείο (η το αντρικό) φίλο και έχετε μπερδέψει την καθημερινότητα με το play-boy channel?


    O δεκάλογος είναι εντελώς άκυρος, φτιαγμένος πραγματικά για να αποδώσει σε εξωτερικά αίτια πράγματα που θα έπρεπε να αποδώσει σε εσωτερικά αίτια. Ε φυσικά όποιος δεν θέλει να κάνει τις αλλαγές στον εαυτό του και δεν θέλει να προσπαθήσει για να βελτιωθεί ο ίδιος, τα φορτώνει σε όποιο εξωτερικό παράγοντα και δημιουργεί οποιαδήποτε δικαιολογία μπορεί να υπάρξει στον κόσμο.


    p.s. το μυξο-παρθένα το είπα μεταφορικά, αλλά έχω γνωρίσει και παρθένες 20άρες ουάου, αν δεν γενίκευες τόσο και δεν πετούσες ολόκληρους πληθυσμούς μέσα στην σακούλα σου/γενικές κατηγορίες σου ίσως να έβλεπες την διαφορετικότητα στους ανθρώπους. Σκέφτεσαι πολύ "άκαμπτα" και στερεοτυπικά, φιλικά. Προσπάθησε να είσαι πιο flexible στις απόψεις σου μην τα βάζεις όλα σε κουτάκια, η πραγματικότητα δεν είναι έτσι.

Page 4 of 52 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •