Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 52 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 779
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    καλα ακυρο δεν τον λες...
    κακα τα ψεματα η εξαιρεση πλεον ειναι να βρεις ενα τυπο-τυπισσα χωρις τετοιες τασεις ειδικα οι γυναικες εχουν ξεφυγει τελειως
    ποια κριση και μαλακιες? οι τσεπες μαζευτηκαν τα μυαλα δεν μαζευτηκαν
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    κενό, καταλαβαινεις πως εισαι εγκωβλισμενος σε ολο αυτο, γιατι ειναι καθαρα δικη σου επιλογη ετσι?


    petran, my respect again!
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    καλα ακυρο δεν τον λες...
    κακα τα ψεματα η εξαιρεση πλεον ειναι να βρεις ενα τυπο-τυπισσα χωρις τετοιες τασεις ειδικα οι γυναικες εχουν ξεφυγει τελειως
    ποια κριση και μαλακιες? οι τσεπες μαζευτηκαν τα μυαλα δεν μαζευτηκαν

    Sorry, τι εννοείς ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι? Γιατί κάποιοι εννοούν ότι όποια ντύνεται λίγο κοκετούλα η στολίζεται είναι "ψώνιο" και "life-style" θύμα. Προφανώς υπάρχουν γυναίκες με πολύ διαφορετικούς χαρακτήρες που απλά ντύνονται τρεντάδικα, δεν λέει τίποτα αυτό.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    καλα ακυρο δεν τον λες...
    κακα τα ψεματα η εξαιρεση πλεον ειναι να βρεις ενα τυπο-τυπισσα χωρις τετοιες τασεις ειδικα οι γυναικες εχουν ξεφυγει τελειως
    ποια κριση και μαλακιες? οι τσεπες μαζευτηκαν τα μυαλα δεν μαζευτηκαν
    οι γυναικες εχουν ξεφυγει τελειως?
    τι εννοείς ακριβώς?
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Sorry, τι εννοείς ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι? Γιατί κάποιοι εννοούν ότι όποια ντύνεται λίγο κοκετούλα η στολίζεται είναι "ψώνιο" και "life-style" θύμα. Προφανώς υπάρχουν γυναίκες με πολύ διαφορετικούς χαρακτήρες που απλά ντύνονται τρεντάδικα, δεν λέει τίποτα αυτό.
    οχι ολες δεν ειπα κατι τετοιο αλλα στην πλειοψηφια τους ειναι λιγο γεια σου κινηγανε τα πολλα και το "απιαστο" που μονο απιαστο δεν ειναι ...
    fake τελειως... ειπα και παραπανω πως δεν κοιτανε το νομισμα αν ειναι καλπικο τους αρκει να γυαλιζει δεν ειμαι πολυ της αναλυσης αυτα που βλεπω λεω
    δεν ειμαι καμια απαισιοδοξη μιζερη κομπλεξικια αλλα δυστηχως ισχυει ο δεκαλογος
    οσο γιατο ντυσιμο ειναι η δουλεια μου και εχω να σου πω πως το ντυσιμο ειναι τροπος εκφρασης δεν λεει τα παντα για την προσωπικοτητα μας αλλα εκφραζει ενα σημαντικο κοματι του εγω μας αν λοιπον δω μια τρεντισσα ναι ειναι θυμα της μοδας και κοροιδο για μενα και προσπαθει να προσελκυσει κατι αναλογο ετσι παει.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    οχι ολες δεν ειπα κατι τετοιο αλλα στην πλειοψηφια τους ειναι λιγο γεια σου κινηγανε τα πολλα και το "απιαστο" που μονο απιαστο δεν ειναι ...
    fake τελειως... ειπα και παραπανω πως δεν κοιτανε το νομισμα αν ειναι καλπικο τους αρκει να γυαλιζει δεν ειμαι πολυ της αναλυσης αυτα που βλεπω λεω
    δεν ειμαι καμια απαισιοδοξη μιζερη κομπλεξικια αλλα δυστηχως ισχυει ο δεκαλογος
    οσο γιατο ντυσιμο ειναι η δουλεια μου και εχω να σου πω πως το ντυσιμο ειναι τροπος εκφρασης δεν λεει τα παντα για την προσωπικοτητα μας αλλα εκφραζει ενα σημαντικο κοματι του εγω μας αν λοιπον δω μια τρεντισσα ναι ειναι θυμα της μοδας και κοροιδο για μενα και προσπαθει να προσελκυσει κατι αναλογο ετσι παει.
    δλδ ενα θυμα της μοδας κ καλα κ κοροιδιο δν ειναι μπορει να ειναι κ γαμω τα παιδια?
    το αποκλειεις?
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    κενό, καταλαβαινεις πως εισαι εγκωβλισμενος σε ολο αυτο, γιατι ειναι καθαρα δικη σου επιλογη ετσι?
    μα ναι. αν και ειναι δυσκολο να με περιγραψεις, ας πουμε οτι δεν μπορω να ειμαι καλος με ολους, γιατι δεν ειναι ολοι το ιδιο για να αξιζουν καλη συμπεριφορα. ετσι προσπαθω να επιλεγω με ποιους μπορει να ταιριαζω περισσοτερο, κι οταν δω αδιαφορια ή κατι αλλο που τους χαλαει στα ματια μου, φροντιζω να τους εξαφανιζω γιατι τους θεωρω κι αυτους αχρηστους.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    δλδ ενα θυμα της μοδας κ καλα κ κοροιδιο δν ειναι μπορει να ειναι κ γαμω τα παιδια?
    το αποκλειεις?
    και γαμω τα παιδια? χαχαχα!
    που να ξερω? αν η προτεραιοτητα του ειναι να ξεφυλισει περιοδικα και να αντιγραψει καμια βιτρινα να το βρασω! :Ρ μακρια απο μας!
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μα ναι. αν και ειναι δυσκολο να με περιγραψεις, ας πουμε οτι δεν μπορω να ειμαι καλος με ολους, γιατι δεν ειναι ολοι το ιδιο για να αξιζουν καλη συμπεριφορα. ετσι προσπαθω να επιλεγω με ποιους μπορει να ταιριαζω περισσοτερο, κι οταν δω αδιαφορια ή κατι αλλο που τους χαλαει στα ματια μου, φροντιζω να τους εξαφανιζω γιατι τους θεωρω κι αυτους αχρηστους.

    συμφωνώ μαζι σου αλλα υπαρχει κ ενα " αλλα "......
    σε καποιους ανθρωπους αξιζει να δινεις κ αλλες ευκαιριες....

    παντα εδινα πολλες κ δν μου βγηκε σε καλο.
    λογικα θα επρεπε να χω γινει απολυτη.
    δν εγινα.
    αλλα μαζευτηκα αρκετα.

    δν συμφωνεις?
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    και γαμω τα παιδια? χαχαχα!
    που να ξερω? αν η προτεραιοτητα του ειναι να ξεφυλισει περιοδικα και να αντιγραψει καμια βιτρινα να το βρασω! :Ρ μακρια απο μας!
    δλδ αυτος που ειναι ντυμενος μοδατα αποκλειεται να ειναι ενας ανθρωπος που ειναι καλοψυχος,
    εχει ενδιαφεροντα, ειναι ψαγμενος γενικοτερα για να μν πολυλογω....?
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    δλδ ενα θυμα της μοδας κ καλα κ κοροιδιο δν ειναι μπορει να ειναι κ γαμω τα παιδια?
    το αποκλειεις?

    +1


    Ξέρω πολλές γυναίκες που ντύνονται μοδάτα και είναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους, μέρα με την νύχτα πραγματικά. Η μία μπορεί να είναι πιο δεκτική στο χιούμορ η άλλη πιο σοβαρή, η μία πιο ανοιχτόμυαλη η άλλη πιο κλειστόμυαλη, η μια πιο περιπετειώδης η άλλη πιο συντηρητική, ότι τραβάει η ψυχή σου. Όπως ακριβώς και οι άντρες δηλαδή. Μην σκέφτεστε στερεοτυπικά. Καλά έχουμε ακούσει τέτοιους δεκαλόγους από πιτσιρικάδες με το κιλό και εμείς τους κάναμε μικρότεροι, οκ, μάλλον είναι και της ηλικίας.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    δλδ αυτος που ειναι ντυμενος μοδατα αποκλειεται να ειναι ενας ανθρωπος που ειναι καλοψυχος,
    εχει ενδιαφεροντα, ειναι ψαγμενος γενικοτερα για να μν πολυλογω....?
    ναι αμε θα εχει τα δικα του γκομενιλικια τσαντες κουτσομπολια κανα αρλεκιν ... :Ρ
    που θες να ξερω κοπελα μου τι κανει ο καθενας στο σπιτι του?
    αλλου ειναι το θεμα
    μην το παιρνεις προσωπικα δε ξερω τι εισαι και τι δεν εισαι αυτη ειναι η αποψη μου για τον κοσμο εχουν μεγαλοπιαστει οι περισσοτεροι...
    Δεν κρινω κανεναν αλλα επιτρεψτε μου να μην συμπαθω αυτο το προφιλ γυναικων και αντρων
    επισης επιτρεψτε μου να συμφωνω με τον φιλτατο σελντον!
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    συμφωνώ μαζι σου αλλα υπαρχει κ ενα " αλλα "......
    σε καποιους ανθρωπους αξιζει να δινεις κ αλλες ευκαιριες....

    παντα εδινα πολλες κ δν μου βγηκε σε καλο.
    λογικα θα επρεπε να χω γινει απολυτη.
    δν εγινα.
    αλλα μαζευτηκα αρκετα.

    δν συμφωνεις?
    ναι οκ εξαρταται παντα και ποσο χρησιμοι μπορουν να σου φανουν. ενας που κρινει συνεχως αρνητικα πχ, και τελικα αντι να σου φτιαχνει τη ψυχολογια, φτανει να σου δημιουργει προβλημα, τοτε δε νομιζω πως αξιζει. το κοριτσακι το μικρο τωρα σιγουρα αξιζει, μπορει να μου προσφερει λιγες στιγμες ευτυχιας, και να το γλυκανω στη πορεια, αν παντα ειναι εστω και λιγο συνεργασιμο.

    αλλα πιο συχνα δεν εχει σημασια αν εγω δινω ευκαιριες, αλλα το αντιθετο. ορισμενες φορες μοιαζουν τα πραγματα να πηγαινουν μονα τους χωρις να μπορω να τα βοηθησω για να αλλαξω την αποψη του ταδε πχ που μπορει να σχηματισε αρνητικη εικονα για μενα, και να μη θελει ο ιδιος να μου δωσει δευτερη ευκαιρια. κι επειδη οπως ειπα δεν ειμαι τιποτα σπουδαιο για να νιωθουν εξαρτημενοι οι αλλοι απο μενα, και να αναζητανε τη παρεα μου, ετσι μενω μονος.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    δν κραταμε κανενα....δν ειναι του στυλ μας! :P
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    πολλες φορες εχω ευχηθει να ημουν πιο κοινωνικος και χαζος και να μπορουσα παλι να κανω παρεα με ολους, να πηγαινουμε μεχρι και στα κλαμπακια για τη πλακα μας, απλα να κυκλοφορουμε και να ειμαστε χαρουμενοι χωρις λογο, επιφανειακοι. δυστυχως ομως πλεον ειμαι πολυ επιλεκτικος, κι απ'αυτη την επιλεκτικοτητα μου εχω γινει αντικοινωνικος και παραμενω μονος, ακριβως γιατι δεν ειμαι τιποτα σπουδαιο.
    Ακριβώς σε τέτοια φάση τελώ κι εγώ τύπε. Νιώθω σαν να μην μπορώ να εμπιστευτώ πια κανέναν. Ο ίδιος σου ο κολλητός μπορεί να σε πουλήσει και να σε πισωμαχαιρώσει στα καλά καθούμενα, ο πιο επιστήθιος φίλος σου είναι δυνατόν να προδώσει την εμπιστοσύνη που πιστά του επέδειξες. Και μετά πώς μπορείς να ανοιχτείς στον οποιονδήποτε; Βέβαια, όλα είναι ένα ρίσκο, δεν αντιλέγω. Πώς θα πετύχεις ο,τιδήποτε στη ζωή σου, αν δε ριψοκινδυνεύσεις και λίγο; Δεν είναι όμως παντού έτσι. Γιατί μετά από κάθε προδοσία είναι σαν να πιάνεις ακόμα βαθύτερο πάτο. Έτσι κι εγώ έχω πληγωθεί και απογοητευθεί τόσο πολύ από τους ανθρώπους που έχω κλείσει πλέον σαν στρείδι. Ακόμα και να προσποιηθώ ότι δεν έχει συμβεί τίποτα και να επιχειρήσω να αφοσιωθώ σε ένα νέο ξεκίνημα, πέφτει κάπου η βαριά σκιά της δυσπιστίας. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να ξανα-εμπιστευτώ κανέναν, όχι μόνο λόγω των τραυματικών εμπειριών, αλλά και γιατί πιστεύω ότι στην πραγματικότητα έχω τελικά δίκιο στο θέμα ότι κανείς δεν είναι έμπιστος.
    Στα υπόλοιπα θα απαντήσω όταν προλάβω.

Page 5 of 52 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •