είναι φυσιολογικό?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    kipros-cyprus
    Posts
    7

    Unhappy είναι φυσιολογικό?

    γεια σε όλους! έχω ένα προβληματάκι και ελπίζω να με βοηθήσετε...είμαι κοπέλα και πηγαίνω γυμνάσιο...λοιπόν... υπάρχει μια καθηγήτρια στο σχολείο μου την οποία λατρεύω και θαυμάζω απεριόριστα...
    Το πρόβλημά μου, ωστόσο, είναι το γεγονός ότι όλος μου ο κόσμος περιστρέφεται γύρω της. Δεν ξέρω γιατί με επηρεάζει τόσο πολύ... Μιλάω τόσο πολύ για εκείνη... Την σκέφτομαι τόσο πολύ...Γιατί νιώθω έτσι; Είναι φυσιολογικό; Επίσης τη ζηλεύω κιόλας. Ζηλεύω όταν τη βλέπω να έχει καλή σχέση και με άλλους μαθητές εκτός από εμένα, με παίρνει πολύ από κάτω. Τί μου συμβαίνει; Εδώ και δύο χρόνια αυτή η κατάσταση... Με κάνει χαρούμενη αλλά ταυτόχρονα με προβληματίζει για το αν και κατα πόσο είμαι φυσιολογική. Δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο, εσείς; Λεσβία δεν είμαι...σας παρακαλώ πείτε μου τι γνώμη σας... όποια και αν είναι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    εσυ τι νομιζεις ?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    4
    Λοιπον, επειδη μου εχει τυχει με καποιο πολυ αγαπημενο μου προσωπο νομιζω πως μπορω να σε βοηθησω! Κατα μια εννοια ειναι φυσιολογικο την θαυμαζεις οπως ο καθενας θαυμαζει καποιον. Δεν ειναι θεμα ομοφυλοφιλιας η οχι απλα κατα μια εννοια σε "γεμιζει". Δεν νομιζω οτι ειναι κακο..με τα χρονια θα την ξεπερασεις(νομιζω) ισως βεβαια με το που τελειωσεις το γυμνασιο να σου φανει καπως γιατι θα εισαι μακρια της....αλλα....πρεπει..απο μενα..καλη τυχη στην ζωη σου...και κατι πολυ σημαντικο..μην σε νοιαζει τι λενε οι αλλοι για σενα..κανεις δεν ειναι αξιος να κρινει ουτε εσενα ουτε κανεναν!! Καλο σου βραδυ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο αλλά έχω διάβασει παρόμοια εμπειρία εδώ στο φόρουμ. Πιστεύω πως είναι πολύ φυσιολογικό στην ηλικία την δική σου να θαυμάζουμε να γοητευόμαστε και να επηρεαζόμαστε από ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας (είτε άντρες, είτε γυναίκες) πόσο μάλλον όταν είναι καθηγητές μας και έχουν καθημερινή επιρροή πανω μας. Μπορεί και να είναι μια μορφή πλατωνικού έρωτα, μου θυμίζει την επιρροη που ασκεί ο γονέας στο παιδί. Μια μορφή έρωτα είναι και αυτή άλλωστε.


    Αλήθεια, με το οικογενειακό σου περιβάλλον πως τα πηγαίνεις; Τυχόν ελλείψεις ή και λάθη από την μεριά των γονιών σου, μπορεί να σου βγαίνουν με αυτόν τον τρόπο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Είναι φυσιολογικό κοριτσάκι μου και συμβαίνει συνήθως, γιατί οι καθηγητές μας αποτελούν για μας και πρότυπα ζωής.
    Είναι μετά τους γονείς μας κι αντιπροσωπεύουν το ιδανικό!
    Θάσαι και καλή μαθήτρια να υποθέσω; Φαντάζομαι ότι ειδικά στο μάθημά της, θάσαι αστέρι ή κάνω λάθος;
    Σίγουρα θα έχεις γι' αυτήν πάντα μια γλυκειά ανάμνηση και θα γίνεται ο λόγος για να προοδεύεις!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    kipros-cyprus
    Posts
    7
    vre 8a mou apantisei kanas allos????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by s'agapw View Post
    vre 8a mou apantisei kanas allos????
    ποιος αλλος να απαντηση βρε κοπελα μου τα ειπαν ολα η μαρκελα και η τζιπσι σελο ολο αυτο γινεται επειδη τη θαυμαζεις καποιοι καθηγητες ειναι σαν προτυπο για τους μαθητες(μετα τους γονεις βεβαια).

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Mε τους καθηγητες ,ενια στους δεκα μη σου πω,, εχουνε θεματακι παρομοιο ,,
    αλλα επειδη οι ποιο πολοι ντρεπονται να το πουνε στο διπλανο τους , δεν μαθαινονται ποτε ,,
    καθως οι δρομοι χωριζουνε συνηθως μ και μετα απο χρονια τους συνανταμε στο δρομο, λεμε ενα γεια , χαμογελαμε , τι κανεις τωρα, σε ποια σχολη πηγες κλπ
    και αναρωτιεμαστε : ρε τι χουνερι ειχα παθει γαμωτι μου πφ ...
    Προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι
    αλλα και να μην αντιδρας αλοκοτα , δειξε την συμπαθεια σου οπως θακανες με οποιοδηποτε ανθρωπο, τον περιπτερα , τον θυρωρο, την κομωτρια κοκ

Similar Threads

  1. Πόσο φυσιολογικό είναι...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 138
    Last Post: 25-11-2019, 16:05
  2. Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 10-03-2017, 13:44
  3. Ειναι φυσιολογικο.....????
    By πιεσμενη in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2011, 22:59
  4. ειναι φυσιολογικο;
    By lenaki__ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-09-2010, 18:55
  5. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2008, 15:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •