δυσκολεύομαι να ξεχάσω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 300
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    julias έχεις δίκιο ενδεχομένως να προσπαθώ να ξεγελάσω και τον εαυτό μου..η ανταπόκριση απο τη μερια του είναι δύσκολο να την εκτιμήσω γιατί δείχνει αγάπη και τρυφερότητα αλλα όχι απαραίτητα ερωτική, προσωπικά νιώθω ότι υπάρχει κάτι μαγικό στον τρόπο που επικοινωνούμε μεταξύ μας (αλλά από την άλλη μπορεί και απλά να ήθελα να ναι έτσι και γι αυτό να το νιώθω). Είναι μακρυα, τι νόημα έχει;δεν μ αφησε να φύγω, ούτε εγώ τον άφησα-κατα κάποιον τρόπο χωρίσαμε αλλά ήμασταν εκεί :(
    path πολλά χλμ., άλλη σχέση δεν ξέρω, από τον χωρισμό περίπου 2,5.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    julias έχεις δίκιο ενδεχομένως να προσπαθώ να ξεγελάσω και τον εαυτό μου..η ανταπόκριση απο τη μερια του είναι δύσκολο να την εκτιμήσω γιατί δείχνει αγάπη και τρυφερότητα αλλα όχι απαραίτητα ερωτική, προσωπικά νιώθω ότι υπάρχει κάτι μαγικό στον τρόπο που επικοινωνούμε μεταξύ μας (αλλά από την άλλη μπορεί και απλά να ήθελα να ναι έτσι και γι αυτό να το νιώθω). Είναι μακρυα, τι νόημα έχει;δεν μ αφησε να φύγω, ούτε εγώ τον άφησα-κατα κάποιον τρόπο χωρίσαμε αλλά ήμασταν εκεί :(
    path πολλά χλμ., άλλη σχέση δεν ξέρω, από τον χωρισμό περίπου 2,5.
    Πάντως χωρισατε και αυτο μετραει. Δεν σου λεω οτι δεν σε θελει. Μπορει και να σε θελει. Σιγουρα ομως δεν σε θελει τοσο πολυ ωστε να μην αντεχει μακρια σου. Φυσικα επειδη εχουν υπαρξει σχεσεις που εχουν αναθερμανθει μετα απο καιρο, κανεις δεν ειναι σιγουρος για τιποτα. Παντως νομιζω οτι στην προκειμενη περιπτωση ο κυριος δεν ενδιαφερεται αρκετα, για να το στηριξει. Αν νομιζεις οτι εχεις κατι να περιμενεις, να το κυνηγησεις. Αλλιως μην σπαταλας το συναισθημα σου. Σε καποιον άλλον ισως αυτο το συναισθημα εκτιμηθει δεοντως..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    julias και πάλι έχεις δίκιο..τα λες πολύ λογικά-μερικές φορές σκέφτομαι κι εγώ τα ίδια-αλλά νομίζω ότι το συναίσθημα περιπλέκει για μένα τα πράγματα. με ρωτάει αν μου λείπει-τι περιμένει να του πω;
    σίγουρα αντέχει μακρυα μου, όπως κι εγώ κατα κάποιον τρόπο μακρυά του..όμως δεν νιώθω απόλυτα ευτυχισμένη, πάντα υπάρχει ένα μέρος του μυαλού μου στο οποίο έρχεται

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    julias και πάλι έχεις δίκιο..τα λες πολύ λογικά-μερικές φορές σκέφτομαι κι εγώ τα ίδια-αλλά νομίζω ότι το συναίσθημα περιπλέκει για μένα τα πράγματα. με ρωτάει αν μου λείπει-τι περιμένει να του πω;
    σίγουρα αντέχει μακρυα μου, όπως κι εγώ κατα κάποιον τρόπο μακρυά του..όμως δεν νιώθω απόλυτα ευτυχισμένη, πάντα υπάρχει ένα μέρος του μυαλού μου στο οποίο έρχεται
    Δεν νιωθεις απολυτα ευτυχισμενη γιατι ακομα ελπιζεις και δεν το εχεις ληξει μεσα σου. Δεν λεω οτι δεν του λειπεις, απλα δεν του λειπεις αρκετα. Αν του λειψεις αρκετα, θα σε βρει σιγουρα. Αν εσενα σου λειπει αρκετα, βρες τον εσυ. Αλλα μου φαινεται οτι περισσοτερο ειναι στο μυαλο σου αυτα ολα. Ίσως γιατι οπως λες, αυτο που ειχατε ποτε δεν τελιωσε, δεν εκανε τον κυκλο του. Ή πηγαινε να τον βρεις και πες του οτι δεν μπορεις χωρις αυτον( αν ισχυει αυτο) ή παρτο αποφαση οτι τελιωσατε. Σχεσεις δεν γινονται με ψιχουλα. Ή εισαι με καποιον ή δεν εισαι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Δεν μπορώ να πάω.όντως δεν ένιωσα ότι τελείωσε-τελείωσε ποτέ πάντα υπήρχε το περιθώριο να βρισκόμαστε, να βγαίνουμε, να μιλάμε, να τηλεφωνιόμαστε. επίσης δεν μπορώ να του κρατήσω κακία -και να με διευκολύνει έτσι να τον μισήω και να τον απορρίψω σιγά σιγά.ουφ..δεν ξέρω πραγματικά δυσκολεύομαι πολύ. μακάρι να μπορούσαμε να βρεθούμε έστω και για μια μέρα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    Δεν μπορώ να πάω.όντως δεν ένιωσα ότι τελείωσε-τελείωσε ποτέ πάντα υπήρχε το περιθώριο να βρισκόμαστε, να βγαίνουμε, να μιλάμε, να τηλεφωνιόμαστε. επίσης δεν μπορώ να του κρατήσω κακία -και να με διευκολύνει έτσι να τον μισήω και να τον απορρίψω σιγά σιγά.ουφ..δεν ξέρω πραγματικά δυσκολεύομαι πολύ. μακάρι να μπορούσαμε να βρεθούμε έστω και για μια μέρα.
    Όμως εχεις δει οτι ολο αυτο σε κολλαει. Και γιατι να του κρατησεις κακια? Δεν ξεκολλαμε αν κραταμε κακια! Να αποφασισεις επιτελους τι θες και να το διεκδικησεις, αν το θες πολυ. Ή ειστε μαζι ,κανονικα ομως, ή τιποτα. Όπως λες, φιλοι τελικα δεν το αντεχεις να ειστε. Αποφασισε!

  7. #22
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    Πως κανείς σταματά να σκέφτεται έναν άνθρωπο με τον οποίο υπήρξε πολύ κοντά για αρκετά χρόνια;που νιωθει ότι τον "άγγιξε" πραγματικά; έναν άνθρωπο που τον έκανε να ονειρεύεται, να νιώθει ελεύθερος και δυνατός; που τον σκέφτεται κάθε μέρα και του λείπει -ακόμα κι αν είναι μακρυά, ακόμα κι αν είναι χώρια εδώ και καιρό. όταν νιώθεις ότι κάτι υπάρχει ακόμα, απλά το νιώθεις ή μπορεί και να υπάρχει; μπορεί να υπάρξει κάτι που είναι τόσο δύσκολο να ξεχαστεί;οποιος/α μπορεί να πει κάτι πάνω σε αυτά που θα μπορούσε να βοηθήσει ευπρόσδεκτος :)

    ..αν.............αυτος ειναι ο τύπος που έχει μπλέξει με ηρωίνη και τον φιλοξενουσες, του έδινες χρήματα, έμενε στο σπίτι σου ο αδελφός του και εκείνος τα είχε με άλλη?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    οχι........

  9. #24
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    οχι........
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    Πως κανείς σταματά να σκέφτεται έναν άνθρωπο με τον οποίο υπήρξε πολύ κοντά για αρκετά χρόνια;που νιωθει ότι τον "άγγιξε" πραγματικά; έναν άνθρωπο που τον έκανε να ονειρεύεται, να νιώθει ελεύθερος και δυνατός; που τον σκέφτεται κάθε μέρα και του λείπει -ακόμα κι αν είναι μακρυά, ακόμα κι αν είναι χώρια εδώ και καιρό. όταν νιώθεις ότι κάτι υπάρχει ακόμα, απλά το νιώθεις ή μπορεί και να υπάρχει; μπορεί να υπάρξει κάτι που είναι τόσο δύσκολο να ξεχαστεί;οποιος/α μπορεί να πει κάτι πάνω σε αυτά που θα μπορούσε να βοηθήσει ευπρόσδεκτος
    ..αν σόρι, αλλά πριν λίγο καιρό μας έλεγες γι αυτό το άτομο που ήταν εθισμένος και θυμάμαι πως μιλούσαμε και προπαθούσααμε να το λύσουμε για πολύ κιαρό. τώρα λες για ένα άτομο που ήσασταν κοντά για αρκετά χρόνια κια τώρα ειστε μακριά εδώ και πολυ καιρό.
    σορι, αλλα δεν πορω να καταλάβω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    αν..για ποιόν λόγο φρενάρεις στο να τον διεκδικήσεις; μήπως αυτό δείχνει ότι το ενδιαφέρον κι από την δική σου μεριά για τους λόγους σου δεν είναι αρκετό; Πάντως αν.. αναπολείς κι αυτό σ' ευχαριστεί, χωρίς να σε περιορίζει, καλές οι γλυκειές αναμνήσεις. Διαφορετικά περπάτησε την σκέψη σ' άλλα..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    αν..για ποιόν λόγο φρενάρεις στο να τον διεκδικήσεις; μήπως αυτό δείχνει ότι το ενδιαφέρον κι από την δική σου μεριά δεν είναι αρκετό;
    Πάντως αν.. αναπολείς κι αυτό σ' ευχαριστεί, χωρίς να σε περιορίζει, καλές οι γλυκειές αναμνήσεις. Διαφορετικά περπάτησε την σκέψη σ' άλλα. Φιλάκια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Θεοφανία οχι...γιατί δεν αποδίδει αυτή η περιγραφή ούτε την πραγματικότητα αλλά ουτε τα συναισθήματα μου-ίσως είμαι κι εγώ υπερβολική αλλά πραγματικά η σχέση μου με αυτόν τον άνθρωπο πραγματικά δεν συνοψίζεται ούτε αντικατοπτρίζεται από αυτά που ανέφερες γι αυτό και το όχι με τα αποσιωπητικά

    μαρκέλα αν ήταν εδώ σκέφτομαι ότι θα του έλεγα πως νιώθω. αναπολώ αλλά συχνά με περιορίζει έχεις δίκιο.πως μπορεί να περπατήσει η σκέψη; καμιά ιδεά;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλή πάσα μούδωσες! Ότι σου πω, το λέω για να τ' ακούω κι εγώ, γιατί αντιμετωπίζω περίπου κάτι ανάλογο.
    Η απόσταση κατά την γνώμη μου είναι μια δικαιολογία για σένα, δηλ. μου δείχνει ότι δεν τον θες τόσο, όσο θες, εσύ να νομίζεις.. ή σε φρενάρουν οι ανασφάλειες σου.
    Η σκέψη περπατάει αν εσύ το θέλεις, κάνοντας από σήμερα πράγματα, χωρίς να "κολλάς" και να περιορίζεσαι π.χ. χόμπυ, ενδιαφέροντα..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    α οχι..από αυτήν την άποψη η σκέψη μου περπατάει..σε θέμα σχέσεων και στο ερωτικό έχει μείνει στάσιμη :). αλλά δεν έχω κάνει τίποτα μετα από αυτόν δεν το βρίσκω και πολύ φυσιολογικό. η απόσταση είναι πραγματική -δεν τη δημιουργώ μόνη μου. αν δεν είχα άλλες υποχρεώσεις ίσως και να περνα την απόφαση να του μιλήσω και να μουν εκεί. αλήθεια; τι νομίζεις ότι περιπλέκει τα πράγματα στην δική σου περίπτωση;πως το αντιμετωπίζεις;(αν θέλεις μου λες)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    α οχι..από αυτήν την άποψη η σκέψη μου περπατάει..σε θέμα σχέσεων και στο ερωτικό έχει μείνει στάσιμη :). αλλά δεν έχω κάνει τίποτα μετα από αυτόν δεν το βρίσκω και πολύ φυσιολογικό. η απόσταση είναι πραγματική -δεν τη δημιουργώ μόνη μου. αν δεν είχα άλλες υποχρεώσεις ίσως και να περνα την απόφαση να του μιλήσω και να μουν εκεί. αλήθεια; τι νομίζεις ότι περιπλέκει τα πράγματα στην δική σου περίπτωση;πως το αντιμετωπίζεις;(αν θέλεις μου λες)
    αν
    πιστευω οτι η αποσταση απο τα πραγματα , κυριως η χρονικη, διαστρεβλωνει την πραγματικοτητα , αναλογα με τις ελλειψεις μας...
    αν μιλας για την περιπτωση εκεινη που ειχαμε μιλησει και παλια, ασχετα με το ποια θα ηταν η πιο ταιριαστη περιγραφη της, η δικη μου γνωμη ειναι να προσπαθησεις να κανεις αλλα πραγματα και να στραφεις αλλου.
    δεν πιστευω οτι ειστε μακρια με αυτο το ατομο επειδη δεν ειχε υποψη του οτι τον θελεις...

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τον ΙΔΨ του συντρόφου μου
    By agapimeg in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-09-2011, 15:39
  2. αν ξεχασω οτι υπαρχω?
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-06-2011, 13:03
  3. Δυσκολεύομαι να χωρίσω!
    By dream! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-04-2011, 23:51
  4. Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-12-2010, 22:22
  5. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •