δυσκολεύομαι να ξεχάσω - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 20 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 300
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Remedy, δεν είχα σκοπό να συνεχίσω να γράφω. Ό, τι είχα να πω το είπα ήδη πέρσι. Δεν μ' αρέσει να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.
    Ήμουνα σίγουρη πως θα συμφωνήσεις μαζί μου!
    Όπως κι εγώ συμφωνώ σ' αυτά που συμπλήρωσες.:)
    Υπάρχει πλήρης ταύτιση απόψεων, στα περισσότερα θέματα. Καμιά φορά είναι σα να διαβάζω τον εαυτό μου!
    Αντίθετα, δεν θα μπορούσα ποτέ να ταυτιστώ με άτομα που προσπαθούν να φωνάξουν πόσο "άνθρωποι" είναι! Σε αντίθεση με τους άπονους, σκληρούς και απάνθρωπους άλλους. Αυτούς που απλώς έχουν διαφορετική οπτική, που δε στηρίζεται μόνο στο συναίσθημα αλλά και στη λογική.
    δεν μπορω παρα, να ξαναμαναματασυμφωνησω...

    κι εγω νοιωθω μεγαλη ικανοποιηση οταν διαβαζω τις αποψεις σου. συνηθως με καλυπτεις πληρως :)
    αγωνιστικους χαιρετισμους ;)

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Α τόχα ξεχάσει! Πολλοί λοιπόν συνδικαλιστικοί κι αγωνιστικοί "άμπελοι" έπεσαν, μόνο που άφησαν αδιάφορη απ' ότι φαίνεται την αν, γιατί πήρε τις απαντήσεις της, από κει που πραγματικά χρειαζόταν!
    Last edited by μαρκελα; 01-02-2012 at 21:11.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Μίλησε κανείς?

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    :Ο... 137 μηνυματα και δεν ειδες τιποτα?! :Ρ
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #140
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    an πρεπει να εχεις κανει πιστευω ενα κεφαλι καζανι...
    Κρατα αυτα που σε συμπληρωσαν,σκεψου και εσυ θα αποφασιζεις για την ζωη σου an !

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...αυτός έχει προχωρήσει?
    Εχει κάνει κάποια σχέση?
    απ όσο μπορώ να ξέρω όχι

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Καλη μου αν?, ειναι το τελευταιο ποστ μου για το θεμα σου. Νομιζω οτι σε καμια απαντηση μου δεν εδειξα αδιαφορια ή μνησικακια. Αντιθετα επειδη εχω βιωσει παρομοια κατασταση, πολλες φορες αισθανθηκα στις απαντησεις που σου εδινα οτι μιλουσα στον εαυτο μου. Ο,τι και να σου πουμε, κανε αυτο που νομιζεις οτι θα σε παει μπροστα και θα σε αγγιξει. Η επιλογη ειναι δικια σου. Αυτο που τα 36 μου χρονια μου εχουν δειξει παντως ειναι οτι αν ενας αντρας θελει μια γυναικα, την διεκδικει εστω και καθυστερημενα, εστω και αν φταιει για το χωρισμο, αντρικια και κατα προσωπο. Και αυτο ειναι κατι που το αποδεικνυει και η ζωη η ιδια. Τωρα εσυ ξερεις καλυτερα βεβαια τα πραγματα..
    Και δεν πιστευω οτι καποιος απο εδω ηθελε να σε προσβαλλει. Να σε βοηθησει ηθελε. Αυτη τουλαχιστον ειναι η γνωμη μου..
    Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη τυχη!!
    Σε ευχαριστώ και εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν ήθελε κανείς να με προσβάλει με τις απαντήσεις του, ούτε φυσικά εσύ. Η ζωή θα δείξει λοιπόν ε; Καλή τύχη και σε σένα :)

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Οτι θα προσπαθουσα να βοηθησω καποιον και θα φαινομουν κακια και προσβλητικη, ειναι η πρωτη φορα που το ακουω!...Οκ...Κανενα προβλημα. Όλα καλα.
    Αν? μου και παλι καλη τυχη κοριτσι μου!
    μα πραγματικά τι γίνεται πότε είπα για κάποιον ότι με προσβάλλει και γίνεται κακός;ίσα ίσα είπα ότι περνω σαν δεδομένο ότι ο καθένας ξεκινάει με καλές προθέσεις να απαντήσει σε ένα μήνυμα και απλά εξέφρασα πως με κάνουν να νιώθω μερικά μηνύματα..όμως το πως με κάνουν εμένα να νιώθω δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχουν κάτι τα μηνύματα αυτά.κατανοητό αυτό νομίζω ε;

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    an πρεπει να εχεις κανει πιστευω ενα κεφαλι καζανι...
    Κρατα αυτα που σε συμπληρωσαν,σκεψου και εσυ θα αποφασιζεις για την ζωη σου an !
    αυτό είναι το μόνο σίγουρο, ότι εγώ θα αποφασίσω τελικά.όπως και το τι θα κρατήσω και τι θα αφήσω από αυτά που άκουσα. άλλωστε δεν έίχα την πρόθεση να αφήσω κάποιον άλλον να το κάνει για μένα..απόψεις και προβληματισμούς ήθελα να διαβάσω :)

    όσο για το κεφάλι καζάνι..όντως ισχύει αλλά ευτυχώς δεν προέρχεται μόνο από εδώ ο πονοκέφαλος, αλλιώς δεν θα επέστρεφα :)

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    an πρεπει να εχεις κανει πιστευω ενα κεφαλι καζανι...
    Κρατα αυτα που σε συμπληρωσαν,σκεψου και εσυ θα αποφασιζεις για την ζωη σου an !
    Κεμ αν όλοι χαϊδεύαμε αυτιά στο φόρουμ ούτε σωστές συμβουλές δε θα μπορούσαν να δοθούν ούτε άποψη διαφορετική από αυτόν που θέτει τον προβληματισμό.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    [QUOTE=Θεοφανία;321013]αν...Δεν αδικώ τους καινούργιους που δεν ξέρουν την ιστορία, αλλά και συ μην αδικείς εμένα που δεν μπορώ να σου συμπαρασταθώ σε κάτι που δεν υπάρχει.[QUOTE]


    Κι όμως ύστερα από 10 σελίδες.., ο συλλογισμός σου ΑΚΥΡΟΣ!!!
    Αυτό κι αν θέλει ψυχαναλυσμό!!
    Για νάρθη το παρακάτω θεϊκό,

    Quote Originally Posted by αν? View Post
    ..σου ζήτησε κανείς να μου συμπαρασταθείς σε κάτι που κατά τη γνωμη σου δεν υπάρχει; ας με βοηθήσει στον προβληματισμό που εξέφρασα κάποιος που θεωρεί ότι υπάρχει. για να μην αναλώνομαι κι εγώ στη διαδικασία του τι είπα, τι έκρυψα και γιατί.
    Η κοπέλα ζητούσε βοήθεια κι η "λογική του παραλόγου", την οδηγεί σε εύλογες απορίες, που βέβαια σκοπίμως αγνοήθηκαν!

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..Δεν θυμάμαι ούτε να σε πρόσβαλα ούτε να σου επιτέθηκα

    Ναι δεν στόπε κανένας απλά ΣΥ ΕΙΠΑΣ!! Για να την ακούσεις στην συνέχεια με το


    Quote Originally Posted by αν? View Post
    ..δεν είπα ούτε οτι με προσέβαλες ούτε ότι μου επιτέθηκες..
    Έ-ξυπνοι(εκτός ύπνου) άνθρωποι είμαστε! Τ' αποτελέσματα βγήκανε..
    Άντε γειά!!!

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    έκανα διάφορες σκέψεις σήμερα μεσα στην μέρα...δεν είμαι σίγουρη για τίποτα ούτε για τα όνειρα και τις επιθυμίες που εκφράζω. θεωρώ ότι μεγάλο μέρος της δυσκολίας που αντιμετωπίζω στο θέμα αυτό είναι το γεγονός ότι έχω μετανιώσει που δεν φέρθηκα διαφορετικά σε ορισμένες στιγμές, μετανιώνω πραγματικά και σκέφτομαι μήπως ψάχνω και μια ευκαιρία να διορθώσω στιγμές..ξέρω ότι δεν γίνεται να αλλάξουμε το παρελθόν όμως. επίσης μου λείπει τόσο ο Φ. γιατί μοιραζόμασταν μια ευαισθησία για το πως βλέπαμε τον κόσμο..πλέον δεν έχω κάποιον να το μοιραστώ αυτό τόσο δυνατά, με τον ίδιο τρόπο. και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να διαχειριστώ μόνη μου όσα βλέπω να συμβαίνουν γύρω μου..πλεόν μπορούμε να συζητήσουμε μόνο σύντομα στο τηλ. όλα αυτά. με δυσκολεύουν όσα βλέπω γύρω μου. μετανιώνω επίσης που δεν τον είδα πριν φύγει επειδή θεωρουσα ότι δεν θα μου κανε καλό.

  13. #148
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    έκανα διάφορες σκέψεις σήμερα μεσα στην μέρα...δεν είμαι σίγουρη για τίποτα ούτε για τα όνειρα και τις επιθυμίες που εκφράζω. θεωρώ ότι μεγάλο μέρος της δυσκολίας που αντιμετωπίζω στο θέμα αυτό είναι το γεγονός ότι έχω μετανιώσει που δεν φέρθηκα διαφορετικά σε ορισμένες στιγμές, μετανιώνω πραγματικά και σκέφτομαι μήπως ψάχνω και μια ευκαιρία να διορθώσω στιγμές..ξέρω ότι δεν γίνεται να αλλάξουμε το παρελθόν όμως. επίσης μου λείπει τόσο ο Φ. γιατί μοιραζόμασταν μια ευαισθησία για το πως βλέπαμε τον κόσμο..πλέον δεν έχω κάποιον να το μοιραστώ αυτό τόσο δυνατά, με τον ίδιο τρόπο. και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να διαχειριστώ μόνη μου όσα βλέπω να συμβαίνουν γύρω μου..πλεόν μπορούμε να συζητήσουμε μόνο σύντομα στο τηλ. όλα αυτά. με δυσκολεύουν όσα βλέπω γύρω μου. μετανιώνω επίσης που δεν τον είδα πριν φύγει επειδή θεωρουσα ότι δεν θα μου κανε καλό.

    ...αν, καταλαβαίνω όλα αυτά που λες.
    Μου έχει τύχει και μένα να μη μπορώ να ξεκολλήσω από κάποιον επειδή θεωρούσα πως δεν θα βρω κάποιον να μοιραστώ με ευκολία τα ίδια συναισθήματα ή την ίδια ματιά για τον κόσμο.
    Ευτυχώς αποδείχτηκε πως έκανα λάθος.
    Όταν λες έφυγε, τι εννοείς?

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    μετακόμισε σε άλλη πόλη.αλλά εγώ εκέινη την περίοδο και πρίν δεν ήμουν καλά και δεν επικοινωνούσα σχεδόν με κανέναν, θεωρούσα ότι δεν θα μου κάνει καλό.

  15. #150
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    μετακόμισε σε άλλη πόλη.αλλά εγώ εκέινη την περίοδο και πρίν δεν ήμουν καλά και δεν επικοινωνούσα σχεδόν με κανέναν, θεωρούσα ότι δεν θα μου κάνει καλό.
    ..αν, εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα κάποια κίνηση.
    Τουλάχιστον έτσι θα καταλάβεις αν έχεις κάποια ελπίδα ή χάνεις άδικα το χρόνο σου.

Page 10 of 20 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τον ΙΔΨ του συντρόφου μου
    By agapimeg in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-09-2011, 15:39
  2. αν ξεχασω οτι υπαρχω?
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-06-2011, 13:03
  3. Δυσκολεύομαι να χωρίσω!
    By dream! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-04-2011, 23:51
  4. Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-12-2010, 22:22
  5. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •