Μπερδεμενη σεξουαλικοτητα - Απελπισμενος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 330
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Εχεις σπουδάσει κάτι?
    Nαι εχω βγαλει πανεπιστημιο. Δεν λεω τι και που γιατι ο διαολος εχει πολλα ποδαρια.

  2. #32
    τζιμ, να σε ρωτήσω κάτι?
    Σε περίπτωση που είσαι αμφι, τι πιστεύεις πως μπορεί να συμβεί?
    Ποια ειναι τα συναισθηματα σου γι αυτό?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    τζιμ, να σε ρωτήσω κάτι?
    Σε περίπτωση που είσαι αμφι, τι πιστεύεις πως μπορεί να συμβεί?
    Ποια ειναι τα συναισθηματα σου γι αυτό?
    Σιγουρα ειναι κατι πολυ πιο θετικο απο σκετο gay. Γιατι τουλαχιστον εχω πιθανοτητα να γνωρισω μια γυναικα που να μαι ερωτευμενος και να ζησω μια πιο "νορμαλ" ζωη.

  4. #34
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Σιγουρα ειναι κατι πολυ πιο θετικο απο σκετο gay. Γιατι τουλαχιστον εχω πιθανοτητα να γνωρισω μια γυναικα που να μαι ερωτευμενος και να ζησω μια πιο "νορμαλ" ζωη.
    και ποιος ακριβώς το καθορίζει το νορμάλ?
    Δηλαδή αν είσαι γκέι, θα προτιμήσεις να καταπιέζεσαι σε όλη σου τη ζωή και να μη ζήσεις αυτό που σε κάνει ευτυχισμένο?
    Τζιμ, οι γκέι δεν είναι αυτό που πιστευουν οι γονείς μας. Ξέρω πολλά άτομα που είναι ευτυχισμένα, έχουν σχέση, πορεύονται μαζί με τις δυσκολίες και τις ευκολίες που έχουν όλα τα ζευγάρια στρειτ ή μη.
    Ακόμη και αυτό που λες τυπου "να γνωρίσω μια γυναικα να ερωτευτώ και να είμαι νορμάλ" είναι μεγάλη παγίδα.
    Κάποια στιγμή που θα σου περάσει ο ενθουσιασμός θα την προδίδεις αφού η φύση σου και τα θέλω σου θα σε οδηγουν αλλού...:)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Ακόμη και αυτό που λες τυπου "να γνωρίσω μια γυναικα να ερωτευτώ και να είμαι νορμάλ" είναι μεγάλη παγίδα.
    Κάποια στιγμή που θα σου περάσει ο ενθουσιασμός θα την προδίδεις αφού η φύση σου και τα θέλω σου θα σε οδηγουν αλλού...:)
    Eδω διαφωνω. Αν καποιος ειναι στρειτ δηλαδη ειναι σιγουρο οτι θα ειναι πιστος? Ποια η διαφορα δηλαδη αν το αντικειμενο της απιστιας θα ειναι ενας αντρας ή μια γυναικα? Αν ερωτευτω μια γυναικα και αγαπηθουμε και παντρευτουμε για πιο λογο ειναι πιο πιθανο οτι θα την απατησω αν ειμαι μπαι απ το αν ειμαι 100% στρειτ οταν περασει ο ερωτας?

    Για μενα ο παραγοντας απιστια ειναι αρρηκτα συνδεδεμενος με τον παραγοντα απωθημενα. Και μπαι να εισαι αν εχεις παει με πολλες γυναικες και αντρες και ξερεις τι θες τοτε πραγματικα θα βρεις αυτο που θες να περασεις ολη σου τη ζωη και να κανεις οικογενεια. Αν ομως εισαι στερημενος ειτε στρειτ ειτε μπαι θα απιστησεις ειναι σιγουρο.

    Επισης το τι ειναι νορμαλ κανεις δεν το καθοριζει απλα λεω οτι ετσι εγω θελω να γινει. Ετσι ονειρευομουν τη ζωη μου για να ειμαι ειλικρινης. Οχι απο τωρα, αλλα σε μια δεκαετια σιγουρα.

  6. #36
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Eδω διαφωνω. Αν καποιος ειναι στρειτ δηλαδη ειναι σιγουρο οτι θα ειναι πιστος? Ποια η διαφορα δηλαδη αν το αντικειμενο της απιστιας θα ειναι ενας αντρας ή μια γυναικα? Αν ερωτευτω μια γυναικα και αγαπηθουμε και παντρευτουμε για πιο λογο ειναι πιο πιθανο οτι θα την απατησω αν ειμαι μπαι απ το αν ειμαι 100% στρειτ οταν περασει ο ερωτας?
    ...δν μιλάω για αυτη καθαυτή την απιστία, μιλώ για το γεγονός πως θα "αναγκάσεις" τον εαυτό σου να νιώσει πράγματα με μια γυναίκα, μόνο και μόνο επειδή "πρέπει" σύμφωνα με τις μλκιες που μας μεγάλωσαν.
    Το να αποτύχει μια σχέση δυο ανθρώπων γιατί δεν ταίριαζαν, γιατί κουράστηκαν κλπ, έχει διαφορά από το να έχει χάσει η άλλη το παιχνίδι από την αρχή μη μπορωντας να παλέψει γιατί ο αντίζηλος δεν είναι γυναίκα, αλλά το...σκοτεινό αντικείμενο του πόθου του άντρα της.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...δν μιλάω για αυτη καθαυτή την απιστία, μιλώ για το γεγονός πως θα "αναγκάσεις" τον εαυτό σου να νιώσει πράγματα με μια γυναίκα, μόνο και μόνο επειδή "πρέπει" σύμφωνα με τις μλκιες που μας μεγάλωσαν.
    Το να αποτύχει μια σχέση δυο ανθρώπων γιατί δεν ταίριαζαν, γιατί κουράστηκαν κλπ, έχει διαφορά από το να έχει χάσει η άλλη το παιχνίδι από την αρχή μη μπορωντας να παλέψει γιατί ο αντίζηλος δεν είναι γυναίκα, αλλά το...σκοτεινό αντικείμενο του πόθου του άντρα της.
    Μα μου αρεσουν οι γυναικες δεν τις ξεγραψα. Κι οταν ο αλλος ειναι μπαι τοτε 50-50 ειναι τα πραγματα. Δεν καταπιεζει τον εαυτο του. Του αρεσουν πραγματικα οι γυναικες. Εσυ για τους γκει μιλας που κανουν γαμους ψευτικους.

    Δεν εχει χασει τπτ απ την αρχη. Απλα αν αποτυχει η σχεση ενος στρειτ με μια γυναικα για μια αλλη γυναικα για εναν μπαι μπορει να αποτυχει η σχεση με μια γυναικα για εναν αντρα. Και μετα να αποτυχει η σχεση με αντρα για γυναικα παλι. Μπαι σημαινει οτι του αρεσουν και τα δυο το ιδιο.

  8. #38
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Μα μου αρεσουν οι γυναικες δεν τις ξεγραψα. Κι οταν ο αλλος ειναι μπαι τοτε 50-50 ειναι τα πραγματα. Δεν καταπιεζει τον εαυτο του. Του αρεσουν πραγματικα οι γυναικες. Εσυ για τους γκει μιλας που κανουν γαμους ψευτικους.

    Δεν εχει χασει τπτ απ την αρχη. Απλα αν αποτυχει η σχεση ενος στρειτ με μια γυναικα για μια αλλη γυναικα για εναν μπαι μπορει να αποτυχει η σχεση με μια γυναικα για εναν αντρα. Και μετα να αποτυχει η σχεση με αντρα για γυναικα παλι. Μπαι σημαινει οτι του αρεσουν και τα δυο το ιδιο.
    ..εδώ πρέπει λοιπόν να τεθεί το εξής ερώτημα: εσύ στη γυναίκα που θα παντρευοσουν, θα της έλεγες πως νιωθεις έλξη και για άντρες?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..εδώ πρέπει λοιπόν να τεθεί το εξής ερώτημα: εσύ στη γυναίκα που θα παντρευοσουν, θα της έλεγες πως νιωθεις έλξη και για άντρες?
    Το αν νιωθω ελξη για αντρες δεν το σιγουρεψαμε χαχα... Ας λυσω πρωτα τα βασικα θεματα που με απασχολουν, να βρω μια εσωτερικη ισορροπια, να βγαλω και κανα φραγκο κι αν βρεθει ποτε η εκλεκτη θα δω τι θα κανω.

  10. #40
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Το αν νιωθω ελξη για αντρες δεν το σιγουρεψαμε χαχα... Ας λυσω πρωτα τα βασικα θεματα που με απασχολουν, να βρω μια εσωτερικη ισορροπια, να βγαλω και κανα φραγκο κι αν βρεθει ποτε η εκλεκτη θα δω τι θα κανω.
    ...:)
    Φυσικά και δεν το σιγουρέψαμε. Στο λέω πάντα σύμφωνα με αυτά που γράφεις και εκφράζεις..:)
    Το να έχεις οργασμό βλέποντας γκέι πορνό κατι λέει.
    Αυτό που εγώ προσπαθώ να σου πω, είναι να μην καταπιέζεις τον εαυτό σου.
    Καταλαβαίνω πως μπορει να έχεις γαλουχηθεί όπως τα περισσότερα αγόρια, όμως, να ξέρεις πως αν σου βγαίνει κάτι και το καταπιέζεις για να κάνεις ευτυχισμένους τους άλλους, στο τελος θα γίνεις δυστυχισμένος εσύ.
    Το καταλαβαίνω αυτό και το έχω δει να συμβαίνει ακόμη και στον οικογενειακό μου κύκλο και έχω νιώσει τον πόνο του ατόμου που αναγκαζόταν να υφίσταται όλη αυτή την καταπίεση.
    Είναι κρίμα γιατί η ζωή είναι μικρή και οι ευκαιρίες μας στην ευτυχία πολύ λίγες....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..εδώ πρέπει λοιπόν να τεθεί το εξής ερώτημα: εσύ στη γυναίκα που θα παντρευοσουν, θα της έλεγες πως νιωθεις έλξη και για άντρες?
    Nα σε ρωτησω τοτε κατι αλλο κι εγω με τη σειρα μου. Αν ηξερες οτι ο αντρας που σε ζητησε σε γαμο ηταν πραγματικα 100% ερωτευμενος μαζι σου κι ησουν κι εσυ μαζι του, θα σε πειραζε να μαθαινες μετα απο χρονια οτι πριν απο σενα ειχε σχεσεις και με αντρες και με γυναικες?

  12. #42
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Nα σε ρωτησω τοτε κατι αλλο κι εγω με τη σειρα μου. Αν ηξερες οτι ο αντρας που σε ζητησε σε γαμο ηταν πραγματικα 100% ερωτευμενος μαζι σου κι ησουν κι εσυ μαζι του, θα σε πειραζε να μαθαινες μετα απο χρονια οτι πριν απο σενα ειχε σχεσεις και με αντρες και με γυναικες?
    ..θα με πείραζε να μη μου το έχει πει...:)
    Από κει και πέρα τι σημαίνει ο γάμος?
    Πως μόλις με παντρευοταν θα γινόταν αυτομάτως απόλυτα στρειτ?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...:)
    Φυσικά και δεν το σιγουρέψαμε. Στο λέω πάντα σύμφωνα με αυτά που γράφεις και εκφράζεις..:)
    Το να έχεις οργασμό βλέποντας γκέι πορνό κατι λέει.
    Αυτό που εγώ προσπαθώ να σου πω, είναι να μην καταπιέζεις τον εαυτό σου.
    Καταλαβαίνω πως μπορει να έχεις γαλουχηθεί όπως τα περισσότερα αγόρια, όμως, να ξέρεις πως αν σου βγαίνει κάτι και το καταπιέζεις για να κάνεις ευτυχισμένους τους άλλους, στο τελος θα γίνεις δυστυχισμένος εσύ.
    Το καταλαβαίνω αυτό και το έχω δει να συμβαίνει ακόμη και στον οικογενειακό μου κύκλο και έχω νιώσει τον πόνο του ατόμου που αναγκαζόταν να υφίσταται όλη αυτή την καταπίεση.
    Είναι κρίμα γιατί η ζωή είναι μικρή και οι ευκαιρίες μας στην ευτυχία πολύ λίγες....
    Οχι μονο γκει πορνο. Δεν ειπα οτι δε με ελκουν οι γυναικες. Το εναντιο. Οποτε δεν εχω αυτες τις γαμημενες σκεψεις στο μυαλο μου με την κοπελα μου το κανουμε και 4 φορες συνεχομενα. Απλα ισως δεν ειναι ο τυπος μου...

    Και κατι αλλο. Ομολογουμενως επειδη στερηθηκα πολλα χρονια τις ερωτικες σχεσεις, συνεχως η ματια μου παιζει σε αλλες. Ειναι μαλακια αυτο που κανω στην κοπελα μου αλλα λογικο δεν ειναι? Εχω πολλα απωθημενα να ξεσπασω....Δεν ξερω...ισως ενα απο αυτα να ειναι να δοκιμασω με αντρα...αλλα απ την αλλη στα αποδυτηρια του γυμναστηριου οταν βλεπω αντρα γυμνο με πιανει μια αποστροφη. Τριχωτα στερνα, γενια... εμετος... Οταν βλεπω ενα καλογυμνασμενο σωμα μου αρεσει ισως να το θαυμαζω δεν ξερω... μπερδεμααα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..θα με πείραζε να μη μου το έχει πει...:)
    Από κει και πέρα τι σημαίνει ο γάμος?
    Πως μόλις με παντρευοταν θα γινόταν αυτομάτως απόλυτα στρειτ?
    Μα δεν θα σε παντρευοταν ουτε για να αλλαξει τον εαυτο του, ουτε για να αποδειξει κατι. Εφοσον ειναι μπαι παει να πει πως ειναι στρειτ, που του αρεσουν ομως και αντρες. Αλλα τελικα τον συντροφο της ζωης του τον διαλεξε γυναικειου φυλου γιατι αυτο λεει η καρδια του και τον καλυπτει απολυτα. Και να σου πω κατι αλλο? Πιστευω αν απο μικρος ημουν πιο ωραιος και με μεγαλυτερη ποικιλια απο κοπελες και πιο πολυ σεξ κτλ δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να αναρωτηθω για τον προσανατολισμο μου... Θυμαμαι σε παραλια γυμνιστων παντα το ματι μου επεφτε στα γυναικεια σωματα. Ε μα τωρα κοιλιες και κωλοι τριχωτοι αντρικοι ειναι δυνατον να ειναι ελκυστικοι?

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120
    Δεν είσαι με τίποτα γκευ!
    Παιζει το ματι σου μολις βλεπεις γυναικες και αηδια μολις βλεπεις αντρες;
    Απλώς "ξεψαρωσες", είδες τι εστι κοκο αλλά η δικιά σου δεν ειναι για σενα.
    Θες κάτι άλλο, κατι που θα σε συναρπάζει!
    Απλώς δε διανοείσαι να το δεχτείς γιατι δε θες να την πληγώσεις, σου φαινεται αδιανοητο πως εισαι τοσο "αχαριστος" και θες να τη διωξεις ενω επιτελους εχεις σχεση!
    Αλλά η αλήθεια είναι μέσα σου και δε μπορεις να της ξεφυγεις!
    Εμφανιζεται καμουφλαρισμένη (αφου δε τη δεχεσαι) ως εμμονη ιδεα με περιεχομενο που θα σε οδηγησει να αρνηθεις την κοπελια αλλα για λάθος λόγους...
    Είναι εντελώς αυτό που λέμε αυτ-απάτη. Μη σε νικήσει! Νικησε το εσυ!
    Σκέψου καλά τι θα κανεις με την κοπελα και ζήτα και βοήθεια ειδικού.

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι απελπισμένος με το σχολείο!
    By dimitris_19 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 23
    Last Post: 24-10-2011, 16:06
  2. απελπισμένος
    By anti in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 16-01-2010, 16:19
  3. Μπερδεμένη...
    By spur_patra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2010, 09:50
  4. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57
  5. Είμαι δυστυχισμένος και απελπισμένος
    By oddserver in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 70
    Last Post: 17-05-2007, 18:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •