Μπερδεμενη σεξουαλικοτητα - Απελπισμενος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 330
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547

    Exclamation Μπερδεμενη σεξουαλικοτητα - Απελπισμενος

    Καλημερα στο φορουμ

    Εν ολιγοις θα πω το προβλημα μου και ελπιζω οτι θα μου μιληστε με σεβασμο γιατι ειμαι πολυ προβληματισμενος - μπλοκαρισμενος.

    Μεχρι τα μεσα των 20 μου δεν ειχα ποτε μου σχεση με γυναικα γιατι ημουν πολυ ντροπαλος και υπερβαρος. Εκανα προσπαθεια, αλλαξα την εμφανιση και την αυτοπεποιθηση μου και ειμαι τωρα μαζι με μια κοπελα 7-8 μηνες.

    Καποια στιγμη ετυχε να δω πορνο με αντρες και μου αρεσε. Δεν ξερω αν αυτο δειχνει κατι γιατι δεν θυμαμαι ποτε να ερωτευτηκα αντρα αλλα ως "υλικο" εκτονωσης καμια φορα βλεπω αντρικο πορνο αλλα και στρειτ. Ολο αυτο μου εχει δημιουργησει μια φοβερη φοβια-αγχος-καταθλιψη γιατι εχω την υποψια οτι μπορει να υπαρχει στην σεξουαλικοτητα μου χωρος και για αντρα αλλα κατι τετοιο δεν θα μπορουσα με τιποτα να το αποδεχτω.

    Ολη μου η φιλοσοφια στη μεχρι τωρα ζωη μου ηταν στρειτ και τις γυναικες τις βρισκω οντος ελκυστικες αλλα επειδη ειμαι επιρρεπης σε ψυχικα "νοσηματα" (τωρα νιωθω πως εχω καταθλιψη αλλα πανω απο ολα φοβερο αγχος) η προοπτικη ξαφνικα να αλλαξω προσανατολισμο με κανει να εχω χασει τη γη κατω απ τα ποδια μου. Αν και δεν ημουν ποτε ο τυπος με τη φοβερη αυτοπεποιθηση ή τις κατακτησεις (αν και αυτο απο τοτε που εχασα τα κιλα εχει αλλαξει) δε θεωρω οτι εδωσα ποτε σημαδια οτι ειμαι ομοφυλοφιλος ουτε στους εξω ουτε σε μενα. Ομολογω ομως οτι με διεγειρει το απαγορευμενο ή κατι που δεν εχω συνηθισει να βλεπω και ενα απο αυτα ειναι το γκει πορνο αλλα τωρα που εχει περασει καιρος δεν θεωρω οτι με διεγειρει οπως την πρωτη φορα. Ετσι και με το στρειτ πορνο στην αρχη με εξιταρε τρομερα μετα ομως κι αυτο επεσε μεσα μου σε βαθμο διεγερσης. Να επισημανω πως δεν με εξιταρει το γκει σεξ απλα η θεα του πεους αλλα κι αυτο ισως σαν περιεργεια ή σαν κατι που δεν βλεπω συχνα ή ισως σαν ζηλια γιατι δεν ειμαι ιδιαιτερα προικισμενος (ή ετσι νομιζα εν πασει περιπτωσει). Το πρωτο θεμα δλδ που με κανει να τρελαινομαι ειναι οτι αν δοκιμασω με αντρα μην ανακαλυψω οτι μαρεσει...ή ακομα χειροτερα οτι μαρεσει μονο αυτο. Μου εχει μπει επισης μια παρανοικη σχεδον υποψια οτι η δυσθυμια απο την οποια υποφερω μια ζωη εχει ερθει απο την ελλειψη επαφης με το ιδιο φυλο (που ενδεχομενως ζηταω) και μηπως υποσυνειδητα την καταπιεζω λογω ομοφοβιας. Γιατι σιγουρα για να πω την αληθεια εχω αρκετα ομοφοβικα αισθηματα (ελπιζω οι ομοφυλοφιλοι/λες να μην με παρεξηγησουν) αλλα πανω απο ολα η εξωτερικη εικονα μου αλλα και εσωτερικα ειναι εικονα ενος καθολα στρειτ αντρα.

    Με την κοπελα μου η σεξουαλικη μας ζωη λογω ελλειψης χωρου ειναι περιορισμενη. Μια στο αμαξι, μια σε αδεια σπιτια φιλων...η πραξη γινεται σχεδον παντα βεβιασμενα. Σε αυτο τον τομεα για να ειμαι ειλικρινης δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος. Για να γινω σαφης οποτε μπαινουν οι ιδεες αυτες (οτι μπορει να ειμαι γκει και να το καταπιεζω) το σεξ με την κοπελα μου γινεται αγγαρεια. Φευγει η επιθυμια και το κανω για να το κανω με ενα φοβερο αγχος σχεδον εμμονωδες οτι μαρεσει....δεν μαρεσει...τωρα μαρεσε....τωρα δεν μαρεσε...καταλαβατε... Μεσα στον πανικο μου δεν απολαμβανω τη στιγμη και προσπαθω να αναλυσω τα παντα εκεινη την ωρα. Αφου να φανταστειτε τις πρωτες 3 φορες που το καναμε δεν μπορουσα να ολοκληρωσω λογω αγχους. Εκτοτε ομως ολοκληρωνω κανονικα. Οταν ομως ξεχναω το φοβερο αγχος μου τοτε γινεται κανονικα η πραξη και εκτονωνομαστε κανονικα. Υπαρχει περιπτωση να της πιανω το χερι και να μου σηκωνεται και να ειμαι γκει? Ή να μπορω να ευχαριστηθω την πραξη? Μπορει να ειμαι αμφι θα μου πειτε. Το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ μπερδεμενος αλλα βρισκομαι σε σχεση (που ειναι και η πρωτη μου οποτε καταλαβαινετε ποσο πιεσμενος νιωθω να συνηθισω γενικως τα της σχεσης....ποσο μαλλον να συνειδητοποιησω τον εαυτο μου) και ειναι μικροτερη οποτε ισως να θεωρει οτι ολα τα εχω κανει πριν απ αυτην και ειμαι και εμπειρος...:p και γενικως για να ειμαι ειλικρινης ενω μου αρεσει η κοπελα πολλα πραγματα τα εκανα ή τα προσπαθησα απο εσωτερικη πιεση που ειχα να κανω ερωτικη σχεση γιατι τα χρονια περνανε κι εγω ειχα βαλτωσει με παραπανω κιλα και φοβερη ντροπαλοτητα που με κρατουσαν δεσμιο σε μια ζωη βαλτωμενη και η ρετσινια του παρθενου ανω των 20 ετων με βαραινε πολυ ψυχολογικα σε σημειο να παθαινω κρισεις πανικου και καταθλιψη...

    Συν τοις αλλοις πλεον της εχω πολυ αδυναμια και μπορω να πω πως την αγαπω και ειναι μαχαιρι στην καρδια μου εκεινη να μου δινεται πληρως κι εγω απο μεσα μου να βασανιζομαι σε μια κολαση αμφιβολιας και αγχους σε σημειο να εχει παγωσει η ζωη μου ολοκληρη (ανεργος - απογοητευεμενος - αγχωμενος). Με πιανουν τα κλαματα, χτυπιεμαι γιατι νιωθω οτι την κοροιδευω και δεν της αξιζει. Απ τη μια θελω να της μιλησω αλλα καταλαβαινετε ειναι πολυ λεπτο το θεμα και επειδη εχει καποια προβληματα στο κεφαλι της δεν θελω να την αποτελειωσω. Γιαυτο κανω υπομονη για να βρω πρωτα ηρεμια μεσα μου πρωτου ανοιξω το στομα μου και πω πραγματα που θα μετανιωσω. Ολο αυτο προσφατα μου δημιουργησε φοβερο αγχος (επαθα και κανα 2-3 κρισεις πανικου) αλλα και καταθλιψη με αποτελεσμα να γινομαι αποτομος ή να πινω και να καπνιζω πολυ και εχω την εντυπωση πως χρειαζομαι βοηθεια ψυχιατρου γιατι φοβαμαι οτι ολα αυτα τα δημιουργει ο φοβερα αγχωδης χαρακτηρας μου γιατι υπαρχουν στιγμες που την αγκαλιαζω και νιωθω ευτυχια και τα ξεχναω ολα αλλα μετα το αλλο πρωι παλι τα ιδια. Ακομα και το σεξ γινεται καμια φορα μαρτυριο γιατι εκει που ειμαι διεγερμενος μπαινουν οι αμφιβολιες..."αν ημουν με αντρα θα ηταν καλυτερα?" ή "μηπως δεν μου πολυαρεσει αυτο που κανω?" ...Εκεινη εχει πελωριο χαμογελο στα χειλη της και εγω ειμαι στα προθυρα του κλαματος. Καταλαβαινετε ποσο με πληγωνει αυτο... και γιατι εγω ταλαιπωρουμαι, αλλα και γιατι ειναι μικρουλα και δαγκωμενη μαζι μου και φοβαμαι πως να την χειριστω. Προερχεται κιολας απο εναν μαλακα που την πληγωσε και μενα νιωθει ασφαλεια το ξερω. Αλλα και εγω μαυτην. Ειναι η πρωτη μου και νιωθω πολυ δεμενος μαζι της.

    Η ερωτηση που φοβαμαι να αντιμετωπισω ειλικρινα ειναι: μηπως δεν μου αρεσει ολο αυτο και πιεζομαι να το κανω γιατι στην πραγματικοτητα προτιμω τους αντρες?

    Υπαρχουν ομως και οι στιγμες που με διεγειρει κανονικα που δεν πρεπει να ξεχναω. Δεν πρεπει να δινω βαρος μονο στην μια πλευρα αλλα και στην αλλη. Γιαυτο λοιπον αντιμετωπιζω τρομερος αγχος, καταθλιψη και εσωτερικο αναβρασμο συνεχως. Βρισκομαι μπροστα σε μια τρομερη αλλαγη στη ζωη μου ή σε ενα τερτιπι του μυαλου μου? Και βεβαιως ο αλλος ο ανθρωπος τι μου φταει?? :(

    Αν εχετε καποια συμβουλη θα με ηρεμησετε..ΑΛΛΑ σας παρακαλω ας μην σπευσουν οσοι νομιζουν οτι εχουν βρει την λυση να μου πουνε πως ειμαι γκει και να την αφησω γιατι ακομα και κατι τετοιο να αληθευει δεν ειμαι ετοιμος να το δεχτω. Μεχρι και αυτοκτονια σκεφτηκα σε αυτη την περιπτωση.

    -------ΣΗΜΕΙΩΣΗ-------

    Να σας πω επισης οτι εχω εθιστει στον αυνανισμο ως μεσο για να ξεσπαω το αγχος μου γιατι δεν βρισκομαστε συχνα με την κοπελα. Τις μερες που δεν αγγιζω τον εαυτο μου οταν ερχεται η ωρα να συνευρεθουμε δεν κρατιεμαι...αλλα πολλες φορες τη μερα που ειναι να βρεθουμε μπορει να εχω αυνανιστει και 2 φορες γιαυτο καμια φορα το σεξ δεν εχει πολυ παθος, γιατι εγω ειμαι ηδη κορεσμενος... Αυτο το παραδεχομαι ειναι βλακεια μου. Γι αυτο πιστευω χρειαζομαι ψυχιατρο...απ την αλλη ομως πως να κρατηθω οταν βρισκομαστε μια φορα την εβδομαδα? Μηπως υπερβαλλω και πρεπει να ελεγξω τις ορμες μου? Ή μηπως ο αυνανισμος αυτος ειναι παθολογικος και δεν ειναι ορμες?
    Last edited by jimmaster; 31-01-2012 at 13:14.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    jim σαν τα χιονια :Ρ
    δεν θα σου κανω καμια ενδελεχη αναλυση.
    θα εστιασω σε ολο αυτο το αγχος, το ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ που κι εσυ μας ειπες, αλλα φαινεται κι απ τον τροπο γραφης σου.
    νομιζω οτι αν δεν καταφερεις ειτε μονος ειτε με βοηθεια να χαλαρωσεις λιγο, δεν θα καταφερεις να βρεις τι σου συμβαινει.
    το αλλο που ηθελα να σε ρωτησω, ειναι αν ησουν ερωτευμενος με την κοπελα οταν ξεκινησες την σχεση.
    εχω την υποψια οτι με την πρεμουρα που ειχες να απαλλαγεις απο το στιγμα του παρθενου και να κανεις την πρωτη σου σχεση, ισως προχωρησες χωρις πολυ σοβαρο ερωτικο- σεξουαλικο ενδιαφερον κι αυτο μπερδευει ακομα περισσοτερο τα ρ\πραγματα.
    το να ειναι στρειτ κανεις, δεν σημαινει οτι μπορει/πρεπει να τρελαινεται απο καυλα με οποιον του αλλου φιλου βρεθει, ειτε νοιωθει παθος, ειτε οχι, πρεπει να υπαρχει και το "κλικ"..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    jim σαν τα χιονια :Ρ
    δεν θα σου κανω καμια ενδελεχη αναλυση.
    θα εστιασω σε ολο αυτο το αγχος, το ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ που κι εσυ μας ειπες, αλλα φαινεται κι απ τον τροπο γραφης σου.
    νομιζω οτι αν δεν καταφερεις ειτε μονος ειτε με βοηθεια να χαλαρωσεις λιγο, δεν θα καταφερεις να βρεις τι σου συμβαινει.
    το αλλο που ηθελα να σε ρωτησω, ειναι αν ησουν ερωτευμενος με την κοπελα οταν ξεκινησες την σχεση.
    εχω την υποψια οτι με την πρεμουρα που ειχες να απαλλαγεις απο το στιγμα του παρθενου και να κανεις την πρωτη σου σχεση, ισως προχωρησες χωρις πολυ σοβαρο ερωτικο- σεξουαλικο ενδιαφερον κι αυτο μπερδευει ακομα περισσοτερο τα ρ\πραγματα.
    το να ειναι στρειτ κανεις, δεν σημαινει οτι μπορει/πρεπει να τρελαινεται απο καυλα με οποιον του αλλου φιλου βρεθει, ειτε νοιωθει παθος, ειτε οχι, πρεπει να υπαρχει και το "κλικ"..
    Να σου πω την αληθεια αρχικα μου αρεσε πολυ. Παρα πολυ και ακομα μου αρεσει...αλλα αυτο το κλικ δεν το ενιωσα με την εννοια να λιωνω. Σιγουρα ομως αντικειμενικα και υποκειμενικα ειναι σεξυ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    jim σαν τα χιονια :Ρ
    δεν θα σου κανω καμια ενδελεχη αναλυση.
    θα εστιασω σε ολο αυτο το αγχος, το ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ που κι εσυ μας ειπες, αλλα φαινεται κι απ τον τροπο γραφης σου.
    νομιζω οτι αν δεν καταφερεις ειτε μονος ειτε με βοηθεια να χαλαρωσεις λιγο, δεν θα καταφερεις να βρεις τι σου συμβαινει.
    το αλλο που ηθελα να σε ρωτησω, ειναι αν ησουν ερωτευμενος με την κοπελα οταν ξεκινησες την σχεση.
    εχω την υποψια οτι με την πρεμουρα που ειχες να απαλλαγεις απο το στιγμα του παρθενου και να κανεις την πρωτη σου σχεση, ισως προχωρησες χωρις πολυ σοβαρο ερωτικο- σεξουαλικο ενδιαφερον κι αυτο μπερδευει ακομα περισσοτερο τα ρ\πραγματα.
    το να ειναι στρειτ κανεις, δεν σημαινει οτι μπορει/πρεπει να τρελαινεται απο καυλα με οποιον του αλλου φιλου βρεθει, ειτε νοιωθει παθος, ειτε οχι, πρεπει να υπαρχει και το "κλικ"..
    Eιναι κι ενα αλλο θεμα. Αν ημουν μονος μου θα μπορουσα να ηρεμησω αλλα βλεπεις ειμαι σε σχεση και δεν υπαρχει μεση οδος. Εφοσον ειμαι σε σχεση δεν μπορω να πατησω PAUSE για να σκεφτω. Κι ολο αυτο λειτουργει αρνητικα στην ψυχολογια μου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Eιναι κι ενα αλλο θεμα. Αν ημουν μονος μου θα μπορουσα να ηρεμησω αλλα βλεπεις ειμαι σε σχεση και δεν υπαρχει μεση οδος. Εφοσον ειμαι σε σχεση δεν μπορω να πατησω PAUSE για να σκεφτω. Κι ολο αυτο λειτουργει αρνητικα στην ψυχολογια μου.
    Jimmaster οτιδήποτε κάνει κάποιος δεν είναι να καταπιέζεται. Μπορεί να μην είσαι ερωτευμένος με την κοπέλα σου, δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, μπορεί να μην έτυχε να ερωτευτείς.. Αλήθεια έχεις ερωτευτεί ποτέ; Όσο αφορά το θέμα της σεξουαλικης ταυτότητας έχεις νιώσει καρδιοχτύπι για άντρα ή δεν έχεις νιώσει για κανέναν;
    Γενικά μην τραγικοποιείς την κατάστασή σου δεν είναι όλα βάση σκέψης και λογικής..Η ζωή είναι να την ζεις με άνεση και όχι με πρέπει και με αμφιβολίες. Απλά αφέσου και ακολούθησε τα θέλω σου. Δεν ξέρεις τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα μπορεί μετά την πρώτη σχέση σου να θέλεις να μείνεις λίγο μόνος, μπορεί κ όχι. Είναι και δύσκολο να κρίνεις καταστάσεις αν δεν έχεις δεύτερο μέτρο σύγκρισης..Ο χρόνος θα είναι βοηθός σου!!

  6. #6
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Jimmaster οτιδήποτε κάνει κάποιος δεν είναι να καταπιέζεται. Μπορεί να μην είσαι ερωτευμένος με την κοπέλα σου, δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, μπορεί να μην έτυχε να ερωτευτείς.. Αλήθεια έχεις ερωτευτεί ποτέ; Όσο αφορά το θέμα της σεξουαλικης ταυτότητας έχεις νιώσει καρδιοχτύπι για άντρα ή δεν έχεις νιώσει για κανέναν;
    Γενικά μην τραγικοποιείς την κατάστασή σου δεν είναι όλα βάση σκέψης και λογικής..Η ζωή είναι να την ζεις με άνεση και όχι με πρέπει και με αμφιβολίες. Απλά αφέσου και ακολούθησε τα θέλω σου. Δεν ξέρεις τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα μπορεί μετά την πρώτη σχέση σου να θέλεις να μείνεις λίγο μόνος, μπορεί κ όχι. Είναι και δύσκολο να κρίνεις καταστάσεις αν δεν έχεις δεύτερο μέτρο σύγκρισης..Ο χρόνος θα είναι βοηθός σου!!
    ...συμφωνώ και να προσθέσω πως όλο αυτο με τους γκέι φόβους τον έχουν λίγο-πολύ όλοι οι άντρες.
    Αν σου άρεσαν άντρες θα το έβλεπες στην καθημερινότητα σου, όχι σε πορνό ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Jimmaster οτιδήποτε κάνει κάποιος δεν είναι να καταπιέζεται. Μπορεί να μην είσαι ερωτευμένος με την κοπέλα σου, δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, μπορεί να μην έτυχε να ερωτευτείς.. Αλήθεια έχεις ερωτευτεί ποτέ; Όσο αφορά το θέμα της σεξουαλικης ταυτότητας έχεις νιώσει καρδιοχτύπι για άντρα ή δεν έχεις νιώσει για κανέναν;
    Γενικά μην τραγικοποιείς την κατάστασή σου δεν είναι όλα βάση σκέψης και λογικής..Η ζωή είναι να την ζεις με άνεση και όχι με πρέπει και με αμφιβολίες. Απλά αφέσου και ακολούθησε τα θέλω σου. Δεν ξέρεις τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα μπορεί μετά την πρώτη σχέση σου να θέλεις να μείνεις λίγο μόνος, μπορεί κ όχι. Είναι και δύσκολο να κρίνεις καταστάσεις αν δεν έχεις δεύτερο μέτρο σύγκρισης..Ο χρόνος θα είναι βοηθός σου!!
    Συμφωνω απολυτα...και νιωθω λιγο τυψεις...βασικα υπηρξα ερωτευμενος-ενθουσιασμενος με την κοπελα μου στην αρχη. Καρδιοχτυπι που λες κι εσυ δεν εχω νιωσει με κανεναν παρα μονο για κανα δυο πολυ ομορφα κοριτσια οταν σπουδαζα. Νιωθω και λιγο τυψεις ομως γιατι νιωθω οτι την χρησιμοποιω για να βρω τον εαυτο μου αλλα απο την αλλη επειδη ειναι μικρη φανταζομαι κι εκεινη βρισκει τον εαυτο της μεσα απο μενα...απο τη σχεση δλδ... Τι να πω...σαυτη τη φαση πρωτη μου προτεραιοτητα ειναι να ηρεμησω μεσα μου...ειμαι που ειμαι επιρρεπης στα ψυχολογικα, αυτη η κατασταση με εχει κανει ενα ρακος.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...συμφωνώ και να προσθέσω πως όλο αυτο με τους γκέι φόβους τον έχουν λίγο-πολύ όλοι οι άντρες.
    Αν σου άρεσαν άντρες θα το έβλεπες στην καθημερινότητα σου, όχι σε πορνό ;)
    Tι να πω... ελπιζω να ειναι ετσι...γιατι μια το βλεπω ετσι μια αλλιως... Πανω απο ολα με ενδιαφερει να βρω την ισορροπια μου και να ηρεμησω...κυριως αυτο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Καμια φορα περναει απ το μυαλο μου να χωρισω αλλα επειδη οντος λογω πρεμουρας και αγχους επεσα με τα μουτρα τη νιωθω πολυ τσιμπημενη μαζι μου και νιωθω πως θα την πληγωσω αν την αφησω. Μηπως να της τα πω ολα να ξεμπερδευω να ηρεμησω? Γιατι μεταξυ μας τωρα ουσιαστικα την χρησιμοποιησα για να αποκτησω εμπειριες...Βεβαια σιγουρα δεν με αφηνει αδιαφορο κι εχουμε περασει μερικες πολυ ομορφες στιγμες μαζι αλλα απ την αλλη ουσιαστικος ερωτας νιωθω οτι δεν υπηρξε. Τι να κανω δεν ξερω... Τελευταια νιωθω πολλες τυψεις και στενοχωριεμαι γιατι νομιζω σπαταλαω τον χρονο της. Το κακο ειναι οτι μεσα στο αγχος μου δεν μπορω να σκεφτω καθαρα....σε σημειο να εχει βαλτωσει η ζωη μου και να μου εχει γινει εμμονη. Να της πω μηπως ολα να ξεμπερδευω?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Και γω θα σου προτείνω να χαλαρώσεις. Μου κάνει εντύπωση το ότι ακόμα και πάνω στην σεξουαλική πράξη το σκέφτεσαι και μαγκώνεσαι. Αφήσου και ζήσε τη σχέση σου, είσαι σε φάση προσανατολισμού ακόμα απ' ότι καταλαβαίνω και είναι φυσικό να νιώθεις έτσι αλλά προσπάθησε να το δεις όσο πιο χαλαρά γίνεται. Πολλοί άνθρωποι αργούν να βρουν την σεξουαλική τους ταυτότητα. Είχα διαβάσει παλιά, ότι και ο George Michael που είναι γνωστό ότι είναι γκέυ, μέχρι τα 24 δεν ήταν σίγουρος για τον σεξουαλικό του προσανατολισμό. Μίλησε και σ' έναν ψυχολόγο, μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Και κατά την γνώμη μου, μην μιλήσεις ακόμα με την κοπέλα, μπορεί να σοκαριστεί και αυτή και θα νιώσεις 2 φορές χειρότερα. Βρες τα πρώτα με τον εαυτό σου!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Και γω θα σου προτείνω να χαλαρώσεις. Μου κάνει εντύπωση το ότι ακόμα και πάνω στην σεξουαλική πράξη το σκέφτεσαι και μαγκώνεσαι. Αφήσου και ζήσε τη σχέση σου, είσαι σε φάση προσανατολισμού ακόμα απ' ότι καταλαβαίνω και είναι φυσικό να νιώθεις έτσι αλλά προσπάθησε να το δεις όσο πιο χαλαρά γίνεται. Πολλοί άνθρωποι αργούν να βρουν την σεξουαλική τους ταυτότητα. Είχα διαβάσει παλιά, ότι και ο George Michael που είναι γνωστό ότι είναι γκέυ, μέχρι τα 24 δεν ήταν σίγουρος για τον σεξουαλικό του προσανατολισμό. Μίλησε και σ' έναν ψυχολόγο, μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Και κατά την γνώμη μου, μην μιλήσεις ακόμα με την κοπέλα, μπορεί να σοκαριστεί και αυτή και θα νιώσεις 2 φορές χειρότερα. Βρες τα πρώτα με τον εαυτό σου!
    Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Μακαρι ομως να μπορουσα να χαλαρωσω. Ξυπνησα πριν 40 λεπτα περιπου νιωθοντας απεριγραπτο πανικο και αναγκαστηκα να παρω κρυφα μισο ηρεμιστικο (ταβορ) απο αυτα που εχει γραψει ο γιατρος στον πατερα μου και τα εχει σε ενα συρταρι για οταν αγχωνεται γιατι ανεβαζει πιεση για να μπορεσω να κοιμηθω λιγο ακομα γιατι ετσι ημουν και οταν κοιμηθηκα. Εδω λιγο καιρο οταν πεφτω για υπνο μολις παει να με παρει πεταγομαι πανω και νιωθω σαν να με χτυπαει ηλεκτρικο ρευμα στην σπονδυλικη στηλη.Καμια φορα το αγνοω και κοιμαμαι, καμια φορα ομως δεν μπορω και μου παιρνει ωρες να κοιμηθω. Αυτα τα λεω για να δεις οτι ειναι δωρο-αδωρο να μου λες να ηρεμησω ή να χαλαρωσω.

    Γιατι καταρχην, δεν ειμαι ουτε καν 24 που ηταν ο Μαικλ αλλα ειμαι 27 στα 28 και οσο να ναι αρχιζουν να με παιρνουν τα χρονια. Δευτερον νιωθω οτι σπαταλαω τον χρονο της αφου κοντευουμε 9 μηνες μαζι. 9 μηνες στους οποιους υπηρχαν καλες στιγμες υπηρχαν ομως και υπαρχουν στιγμες φοβερης πιεσης. Ημουν αδυνατος αθλητικος πριν την γνωρισω και απο τοτε που εμπλεξα εχω παρει δεκα κιλα, καπνιζω και εχω χασει την μπαλα γενικως. Να προσθεσω οτι ειμαι ανεργος και νιωθω οτι παραμελω αυτο το κομματι της ζωης μου κι οτι αν συνεχισω ετσι, αν οι δικοι μου φυγουν απ τη ζωη θα μεινω στους πεντε δρομους!!! :(

    Ξερω οτι την σοκαρω αμα της τα πω αλλα χθες που ημασταν μαζι ηταν η χειροτερη βραδια... Προσπαθουσα να βρω λογους να αποφυγω το σεξ γιατι ομολογω μαζι της δεν με ενθουσιαζει. Σε σημειο που ενιωθα πως με πηγαινανε στα κατεργα ή στο εκτελεστικο αποσπασμα. ΟΚ πολλες φορες οταν ειχα "ορεξεις" δεν ηταν ετσι. Αλλα γενικως ,οπως προειπε αλλο μελος πιο πανω, οταν δεν εχεις μετρο συγκρισης μια αλλη σχεση τοτε πως να συμπερανεις πραγματικα τι νιωθεις. Απ τη μια πεφτω στη σκεψη οτι ειμαι ομοφυλοφιλος 100% κι απλα δεν το παραδεχομαι και βασανιζω τον εαυτο μου. Απ την αλλη πεφτω στη σκεψη οτι απλα δεν μαρεσει η κοπελα και θελω να δοκιμασω κι αλλου.

    Παντως το σιγουρο ειναι οτι 1. το αγχος της ανεργιας μου, 2. η συνειδητοποιηση του οτι δεν ειμαι 100% στρειτ (ισως καθολου??) με οτι αυτο συνεπαγεται κοινωνικως και οικογενειακως για μενα 3. η αισθηση οτι την κοροιδευω ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΡΕΛΙ ΑΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ. Δεν θελω να καταληξω εθισμενος στα ηρεμιστικα ή να παω σε κανενα ψυχιατρειο..!! Γενικα ειμαι εξυπνος, μορφωμενος....Πιστευω μου αξιζει ενα καλυτερο μελλον. Απλα μου εχουν πεσει ολα τωρα πολυ βαρια... Μονο το καπνισμα, το αλκοολ, κανα ηρεμιστικο κρυφα και η γυμναστικη με ηρεμουν.

    Αυτα απο μενα αγαπητο μου φορουμ. Καλη σας μερα,τα ξαναλεμε.
    (Πανω στην απελπισια μου νομιζω νιωθω καπως καλυτερα....βεβαια ειναι και το μισο ταβορ)

  12. #12
    Βρε φίλε επανήλθες μετα από καιρό. τοτε εκλαιγες που δεν είχες κοπέλα, που ήσουν αβγαλτος. τωρα και πολύ καλή κοπέλα έχεις ( για να λες ότι την αγαπάς πολύ σημαινει επιτυχία,βρηκες αυτο που ήθελες) και αυτα που σε απασχολουσαν τοτε περι σχεσεων και συναναστροφων μου φαινεται τα ξεπέρασες. άλλοι εδω που σε διαβαζουν τωρα λενε μπράβο του, αυτος προχωρησε έκανε άλματα τοσο καιρό, εμεις σχεδόν τίποτα. λίγο το θεωρεις αυτό? τα περι ομοφυλοφιλίας γιατι να σε βασανίζουν τόσο? αυτο που καταλαβαινω είναι ότι περι σκεψεων ο λόγος, εμμονη και τιποτα παραπέρα, δεν συνευρεθηκες με κανενα, απλά η σκέψη σε βασανίζει. όταν αυνανίζεσαι σκέφτεσαι σεξουαλική επαφη με άντρες? ή η σεξουαλικες σκεψεις με αντρες σου προκαλούν στυση? εκπαίδευσε τη σκέψη σου να διώχνει τις σκέψεις αυτες ή να περιορίζει τη συχνότητα και την ένταση τους. εκεί είναι η λύση. κατα τα λοιπα μια χαρα εισαι. και με την ανεργια μην τα βαζεις κατω, όπως τα καταφερες αλλου με τον ίδιο τροπο θα τα καταφερεις τοσο καλα και σ αυτο.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα Jim. Ψάξε τον όρο εσωτερικευμένη ομοφοβία για να μάθεις περισσότερα για το ζήτημα αυτό, που ίσως να σε αφορά. Αλλά καθώς τα ερωτήματά σου είναι πολλά και βασανιστικά καθώς και ο ίδιος ομολογείς θα σου πρότεινα όχι συζητήσεις επί συζητήσεων που μπορεί και να μπερδεύουν ακόμη περισσότερο, αλλά γροθιά στο μαχαίρι, που σημαίνει αντιμετωπίζω το θέμα μου στα ίσα, και αντί να φοβάμαι τι θα μου βγει μέσα από μια επαφή με έναν εξειδικευμένο, καταρτισμένο και έμπειρο σε θέματα σεξουαλικότητας ψυχολόγο, να τολμήσεις να πας.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Βρε φίλε επανήλθες μετα από καιρό. τοτε εκλαιγες που δεν είχες κοπέλα, που ήσουν αβγαλτος. τωρα και πολύ καλή κοπέλα έχεις ( για να λες ότι την αγαπάς πολύ σημαινει επιτυχία,βρηκες αυτο που ήθελες) και αυτα που σε απασχολουσαν τοτε περι σχεσεων και συναναστροφων μου φαινεται τα ξεπέρασες. άλλοι εδω που σε διαβαζουν τωρα λενε μπράβο του, αυτος προχωρησε έκανε άλματα τοσο καιρό, εμεις σχεδόν τίποτα. λίγο το θεωρεις αυτό? τα περι ομοφυλοφιλίας γιατι να σε βασανίζουν τόσο? αυτο που καταλαβαινω είναι ότι περι σκεψεων ο λόγος, εμμονη και τιποτα παραπέρα, δεν συνευρεθηκες με κανενα, απλά η σκέψη σε βασανίζει. όταν αυνανίζεσαι σκέφτεσαι σεξουαλική επαφη με άντρες? ή η σεξουαλικες σκεψεις με αντρες σου προκαλούν στυση? εκπαίδευσε τη σκέψη σου να διώχνει τις σκέψεις αυτες ή να περιορίζει τη συχνότητα και την ένταση τους. εκεί είναι η λύση. κατα τα λοιπα μια χαρα εισαι. και με την ανεργια μην τα βαζεις κατω, όπως τα καταφερες αλλου με τον ίδιο τροπο θα τα καταφερεις τοσο καλα και σ αυτο.
    Γεια σου Ιωαννη. Οντος μετα απο τοσο καιρο επεστρεψα γιατι αυτη τη φορα νιωθω χειροτερα βαλτωμενος απο τοτε. Μακαρι να με βασανιζε μονο η σκεψη. Δυστυχως εχω αυνανιστει με γκει πορνο (το λεω στο αρχικο μου ποστ) και οι υποψιες οτι ισως η επαφη με αρσενικο να μου αρεσε συνεχως αυξανονται. Ενισχυονται δε απο το γεγονος οτι οι ερωτικες επαφες με το κοριτσι (αν και οι δυο εξαιρετικα απειροι) κατα το 60% ειναι χωρις ιδιατερο παθος. Σε σημειο να βαριομαστε και να θελουμε να σταματησουμε. Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει κα ιφωτια. Και οσο πλησιαζω στη φωτια αυτη τοσο απελπιζομαι αγχωνομαι και πελαγωνω. Δεν τολμω να σκεφτω ατομα τα οποια ειναι 100% out και συνειδητοποιημενα απο ποσα εσωτερικα βασανιστηρια εχουν περασει. Απο αυτα που περναω τωρα εγω ή καπως ετσι.... :confused:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Καλημέρα Jim. Ψάξε τον όρο εσωτερικευμένη ομοφοβία για να μάθεις περισσότερα για το ζήτημα αυτό, που ίσως να σε αφορά. Αλλά καθώς τα ερωτήματά σου είναι πολλά και βασανιστικά καθώς και ο ίδιος ομολογείς θα σου πρότεινα όχι συζητήσεις επί συζητήσεων που μπορεί και να μπερδεύουν ακόμη περισσότερο, αλλά γροθιά στο μαχαίρι, που σημαίνει αντιμετωπίζω το θέμα μου στα ίσα, και αντί να φοβάμαι τι θα μου βγει μέσα από μια επαφή με έναν εξειδικευμένο, καταρτισμένο και έμπειρο σε θέματα σεξουαλικότητας ψυχολόγο, να τολμήσεις να πας.
    Συμφωνω. Απλα παιρνει χρονο. Δεν ξερω αν θα αντεξω μια τετοια κεραμιδα στην κατασταση που ειμαι τωρα. Τα νευρα μου ειναι απιστευτα τεντωμενα. Κλαιω ευκολα, δεν κοιμαμαι σωστα, καπνιζω... Και δεν εχω και φραγκο δυστυχως... Δικαιολογιες? Μπορει...ελα ομως στη θεση μου... Απ τα πιο δυσκολα κομματια της ζωης μου...χωρις αμφιβολια

Page 1 of 22 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι απελπισμένος με το σχολείο!
    By dimitris_19 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 23
    Last Post: 24-10-2011, 16:06
  2. απελπισμένος
    By anti in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 16-01-2010, 16:19
  3. Μπερδεμένη...
    By spur_patra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2010, 09:50
  4. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57
  5. Είμαι δυστυχισμένος και απελπισμένος
    By oddserver in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 70
    Last Post: 17-05-2007, 18:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •