Μονος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Μονος..

  1. #1

    Μονος..

    Γεια σας παιδια καλησπερα.Η ηλικια μου ειναι 22.Το προβλημα μου οπως λεει και ο τιτλος ειναι οτι δεν έχω καθολου φιλους.Μονο εναν και αυτος βρισκεται μακρια.Πριν 2 χρονια ολα ηταν τελειως διαφορετικα,ειχα την κοπελα μου,τους φιλους μου και ημουν πραγματικα γεματος και ευτιχυσμενος.Μετα απο καποια γεγονοτα χωρισα με την κοπελα και διαλιθηκε και η παρεα.Απο τοτε ειμαι πολυ μονος,νιωθω συνεχως ενα κενο και γενικα ειμαι πολυ πεσμενος, δεν εχω ορεξει ουτε για τις υποχρεωσεις μου τις οποιες εχω αμελισει..ουτε για τιποτα.Οποτε βγαινω,οχι και τοσο συχνα..γνωριζω ατομα αλλα αποτι φενεται ισως δεν ειμαι και τοσο κοινωνικος.Πολλες φορες σκεφτομαι οτι ειμαι αχαριστος, γιατι ειμαι υγειης,εχω μια ομορφη οικογενεια και δεν θα επρεπε να με παιρνει απο κατω..αλλα δεν μπορω να το δω θετικα.Γενικα νιωθω οτι εχω την αναγκη να επικοινωνω με ανθρωπους και δεν μπορω να βρω τιποτα θετικο να μου φτιαξει την διαθεση..Υπαρχει κατι παιδια που μπορω να κανω να νιωσω καλυτερα...κατι θετικο το οποιο δεν βλεπω?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    παιρνεις νουμερακι και περνας στο κλαμπ μοναχικων αντρων τα μπακουρια. συντομα θα παιχτει το εργο η "εκδικηση των μπακουριου", μαζευουμε λεφτα ολοι μαζι να μεταναστευσουμε στην εξωτικη ταϋλανδη, γιατι γυναικες εδω δεν υπαρχουν για μας...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    χμμ... ενδιαφέροντα έχεις? ασχολείσαι με κάτι η τη βγάζεις μέσα στο σπίτι?
    αυτό ίσως βοηθούσε
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    ...τζετ........τι έγινε και εχασες κοπέλα και φίλους?

  5. #5
    Απο ενδιαφεροντα ασχολουμε με ενα αθλημα αλλα 2 φορες την εβδομαδα.Βεβαια κατι ειναι και αυτο.Τις υπολοιπες μερες σπιτι.Ειχα σχεση 3 χρονια,χωρισαμε γιατι ειπαμε να δωσουμε λιγο χρονο χωριστα καθως συγκατικουσαμε και ειχε χαθει ο ενθουσιασμος και ερωτας, αλλα μετα η κοπελα βρηκε αλλον...τωρα στην παρεα υπηρχαν και συγγενικα προσωπα της κοπελας και δικα μου...και τα πραγματα μπλεξαν λιγο μετα το χωρισμο οποτε και διαλυθηκε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Jet σπουδάζεις κάτι?? ή δουλεύεις?
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Τζετ, από πάντα είχες αυτο το πρόβλημα μοναξιάς, δλδ από παιδί ή πρόεκυψε μετά που χωρισες από την κοπέλα και απομακρύνθηκες από την παρέα?
    γιάννης

  8. #8
    Αυτην την στιγμη κανω την πτυχιακη στην σχολη μου.Δεν ειχα ποτε πολλες παρεες αλλα αυτο το νιωθω μετα το χωρισμο.Την αγαπουσα πολυ την κοπελα και ετσι οπως γιναν τα πραγματα ειχα πληγωθει και απομακρινθηκα απο τα παντα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Πόσο καιρό είχες σχέση με την κοπέλα σου και πόσο καιρός πάει που χωρίσατε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Ειχα σχεση περιπου 2.5 χρονια.Παει καιρος που χωρισαμε,ειναι περιπου 1 χρονος και γιαυτο δεν το ανεφερα στην αρχη, δεν πιστευω πως ειναι η πραγματικη αιτια αυτου που συμβαινει.Απλα νιωθω καπως αδυναμος.Εγω παλια ημουν ενα ατομο αναισθητο που νοιαζομουν ενοειτε για την κοπελα μου αλλα δεν με απασχολουσαν και πολλα πραγματα.Κοιτουσα να βγαινω και να περναω καλα σαν φοιτητης.Ενας λογος που φτασαμε εως εκει ειναι και αυτος,οτι ημουν στον κοσμο μου.Τωρα ειμαι αλλος ανθρωπος..τωρα εχω τιψεις με το παραμικρο που θα κανω,σκεφτομαι μην πω κατι σε καποιον και το παρεξιγισει και γενικα ειμαι υπερβολικα ευεσθητος χωρις καμια αυτοπεποιθηση.Θελω να γινω οπως ημουν παλια...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    geia sou jet.oloi mas kata kairous pername faseis pou mas allazoun kai mas kanoun ''anw katw''..tis perissoteres fores yparxei kapoia aformi kai kapoies alles oxi..isws stin periptwsi sou auto na egine me aformi to xwrismo sas,isws omws kai oxi.alla opws diavasa,pisteveis pws den ftaiei auto gia thn oli''allagi'' sou e?loipon,arxika prospathise na iremiseis..den ofelei pouthena to na katigoreis ton eauto sou kai na automastigwnesai synexws,isa isa pou auto periplekei perissotero tin katastasi..na se rwtisw kati pou den katalava?anafereis pws niwtheis typseis me to paramikro ,fovasai mhn pareksigitheis..gia poio logo?exei symvei kati pou se ekane na uiothetiseis auti ti stasi i einai fovies?

  12. #12
    Οχι δεν εχει γινει κατι που να μπορω να το συνδεσω με αυτο.Νιωθω μη αποδεκτος απο τους ανθρωπους.Ειμαι αρκετα εσωστρεφης και κανενας απο τους ανθρωπους που ειναι διπλα μου δεν καταλαβενει τι αισθανομαι.Ημουν ευτιχισμενος σε μια σχεση που ειλικρινα χερομουν ακομα και τον αερα που αναπνεω, και καθε μερα ελεγα δοξα τον θεο που εχω τα παντα.Τωρα ειμαι απλα ενα κενο.Τυχαινει να βγω καπου με ανθρωπους και να ειμαι τοσο πεσμενος χωρις λογο που να μην εχω διαθεση να βγαλω ουτε λεξη,σαν να βαριεμαι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    ξερω πως ειναι..και εγω το εχω περασει..ακομα και τωρα δηλαδη πολλες φορες το παθαινω..
    (soulmatesNeverDie!!!)

  14. #14
    jet σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μπορεί να μην είχα πρόσφατα κοπέλα αλλά σίγουρα δεν είχα πρόσφατα φίλους. Είμαστε και κοντά ηλικιακά (19) οπότε πάνω κάτω τα ίδια νιώθουμε. Και γω είμαι κλεισμένος μέσα στο σπίτι (ευτυχώς που έχω τη σχολή). Και γω όταν τύχει να βγω να πέσω ψυχολογικά επειδή κάτι σκέφτηκα. Πρέπει όμως και οι δυο να το αντιμετωπίσουμε αυτό.
    Με παιδιά από τη σχολή σου δεν έχεις σχέσεις; Αν δουλεύεις, εκεί δεν υπάρχουν άτομα που να τους πας; Μην κολλάς στα παλιά και πήγαινε για καινούρια

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by jet View Post
    Ειχα σχεση περιπου 2.5 χρονια.Παει καιρος που χωρισαμε,ειναι περιπου 1 χρονος και γιαυτο δεν το ανεφερα στην αρχη, δεν πιστευω πως ειναι η πραγματικη αιτια αυτου που συμβαινει.Απλα νιωθω καπως αδυναμος.Εγω παλια ημουν ενα ατομο αναισθητο που νοιαζομουν ενοειτε για την κοπελα μου αλλα δεν με απασχολουσαν και πολλα πραγματα.Κοιτουσα να βγαινω και να περναω καλα σαν φοιτητης.Ενας λογος που φτασαμε εως εκει ειναι και αυτος,οτι ημουν στον κοσμο μου.Τωρα ειμαι αλλος ανθρωπος..τωρα εχω τιψεις με το παραμικρο που θα κανω,σκεφτομαι μην πω κατι σε καποιον και το παρεξιγισει και γενικα ειμαι υπερβολικα ευεσθητος χωρις καμια αυτοπεποιθηση.Θελω να γινω οπως ημουν παλια...
    Νομίζω πως αυτό το σημείο που γράφεις για τις τύψεις είναι που χρειάζεται να επικεντρωθείς. Τι πιστεύεις πως θα συμβεί αν κάποιος παρεξηγηθεί από τα λεγόμενά σου αλήθεια? Ας παρεξηγηθεί. Μήπως σου χρειάζεται να νιώθεις πάντα αρεστός και αγαπητός κάνοντάς έτσι εκπτώσεις από την έκφρασή σου? Κάθε φορά που εκφραζόμαστε διακινδυνεύουμε να μη γίνουμε αρεστοί ή αγαπητοί. Δε γίνεται να είμαστε απ΄όλες και δεν υπαρχει τίποτε το κακό σ'αυτό jet. Να ρωτήσω αντίστοιχα εσένα. Σου αρέσουν όλες και όλοι οι άνθρωποι γύρω σου? Φαντάζομαι πως όχι, εκτός αν δεν έχεις κανένα κριτήριο να αξιολογείς τι σου ταιριάζει και τι όχι. Να σου επισημάνω επίσης κάτι που ίσως να μην πρόσεξες. Έγραψες πως παλιά ήσουν ένα άτομο αναίσθητο, ενώ τώρα είσαι ευαίσθητος. Δηλαδή πως τότε,που ήσουν ευτυχισμένος όπως περιγράφεις, ήσουν ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ, ενώ τώρα ως δυστυχής, ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ. Έκανες δηλαδή για την ευτυχισμένη και ξέγνοιαστή σου εποχή ένα λεκτικό χαρακτηρισμό αρνητικό!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Similar Threads

  1. Θεραπεύτηκα μόνος μου!
    By Apokryfistis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-2012, 00:31
  2. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36
  3. Μόνος στο σπίτι
    By alez in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 06-09-2009, 17:39
  4. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2009, 11:07
  5. Νοιώθω μόνος...
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 29-09-2006, 00:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •