Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Ναι, ένα bi άτομο μπορεί να είναι μονογαμικό/πιστό.

    11 37.93%
  • Ναι, δεν θα είχα πρόβλημα και με "τρίο", μπορώ να διαχωρίζω το σεξ με την αγάπη.

    4 13.79%
  • Ναι, όμως μόνο αν δεν έπαιρνα τη σχέση πολύ σοβαρά.

    2 6.90%
  • Ίσως, εξαρτάται από τον έρωτα και το άτομο.

    3 10.34%
  • Όχι, αποκλείεται.

    9 31.03%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί.

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8

    Exclamation Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;

    Γεια σας παιδιά!
    Θέλω από την αρχή να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω σκοπό να προσβάλλω ομάδες ανθρώπων, τάσεις ή επιλογές, απλώς ο τρόπος γραφής μου είναι κάποιες φορές λίγο ανοργάνωτος/ασαφής και μπορεί λανθασμένα να δημιουργηθεί τέτοια εντύπωση. Περνάω λοιπόν στο θέμα που με απασχολεί εδώ και λίγο καιρό.

    Τα τελευταία χρόνια κατακλύζονται η τηλεόραση, το ίντερνετ, τα περιοδικά κλπ από bisexual γυναίκες, γνωστές τραγουδίστριες, ηθοποιοί, αλλά και κορίτσια/γυναίκες της διπλανής πόρτας διατυμπανίζουν με περηφάνεια τις αμφισεξουαλικές τους προτιμήσεις. Απολύτως σεβαστό και δεκτό. Ωστώσο δημιουργείται σε κάποιον η εντύπωση ότι όλες οι γυναίκες λίγο ή πολύ είναι bi απλώς μερικές δε θέλουν να το παραδεχτούν/αποδεχθούν.
    Ένας φίλος μου είπε "μη μπλέξεις με τέτοια, γιατί θα πρέπει εκτός από τα αρσενικά να ανταγωνίζεσαι και τα θυληκά". Και πώς να ανταγωνιστείς μια γυναίκα όταν είσαι άντρας; Είναι κάτι σαν χαμένος αγώνας πριν ξεκινήσει.
    Ένας άλλος μου είπε ότι "αργά ή γρήγορα θα της λείψει αυτό που δε μπορείς να της δώσεις και είτε θα σε χωρίσει είτε θα το κάνει στα κρυφά. Άλλωστε οι πειρασμοί και οι ευκαιρίες θα είναι διπλοί και η ζήλεια σου επίσης". Δηλαδή μια τέτοια σχέση θα ήταν καταδικασμένη να τελειώσει σε μικρό χρονικό διάστημα.

    Πολύ φοβάμαι ότι βάση αυτής της ανασφάλειάς μου είμαι αρκετά μπερδεμένος και έχει αρχίσει να μου δημιουργείται ένα αντίστοιχο κόμπλεξ. Φοβάμαι μήπως στο μέλλον δε θα μπορώ να εμπιστευτώ καμιά γυναίκα; Ειλικρινά δε θέλω να καταντήσω κανένας γελείος παθολογικός ζηλιάρης/τύραννος. :confused:

    Εσείς ως γυναίκα ή άντρας, που δε αρέσκεται ή δεν έχει την δυνατότητα να χωρίζει το σεξ με την αγάπη, θα κάνατε σχέση με αμφισεξουαλικό άτομο;
    Μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή πώς να αντιμετωπίσω την ανασφάλειά μου;

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

    ΥΓ.: Πηγαίνοντας να κάνω υποβολή θέματος είδα ότι υπάρχει και δυνατότητα για ψηφοφορία, οπότε ξεκίνησα μία, ελπίζω να είναι οκ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    δεν σε χαλαει να φανταστο κ καμια παρτουζιτσα αν οχι τοτε κανενα προβλημα ναι μπορει κ να κρατησει κ παραπανω γιατι θα εχεται κ επιλογες να κανετε κ κατι παραπανω στο sex κ δεν θα υπαρχει κ ρουτινα ναι οντος θα εχεις να φοβασαι κ τους αντρες κ τις γυναικες μετα αλα αμα τα ξεκαθαριστε ποιο πριν τι θελει ο ενας απο τον αλον κ βρειτε καποια ακρη μπορει κ να μην υπαρχουν τετοια θεματα παντος αμα ειναι να σου την κανει θα σου την κανει κ bi να μην ειναι απλα θα φοβασε μονο τους αντρες παντος πολα ζευγαρια ειναι ο ενας η ο αλος bi κ ειναι μαζι πολα χρονια ειναι θεμα συνενοησης πιστευω αλα κ παλι μην σε παρω κ στον λεμο μου δεν ειμαι κ σιγουρη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Είναι γεγονός ότι οι άνθρωποι που είναι αμφισεξουαλικοί και το παραδέχονται/αποδέχονται έχουν πληθύνει. Αλλά γιατί να σε ανησυχεί αυτό αφού το πόσο πιστός μπορεί να είναι κάποιος είναι θέμα χαρακτήρα και δεν νομίζω πως η αμφισεξουαλικότητα μπορεί να επηρεάζει την σταθεροτητα της σχέσης. Προσωπικά θα έκανα το βήμα και θα προχωρούσα σε μια τέτοια σχέση (θα ζητούσα κάποια στιγμή βέβαια, χαρτί από γιατρό ώστε να διασφαλίσω την υγεία μου) αλλά γενικότερα δεν πιστεύω πως είναι ένα θέμα που πρέπει να προκαλεί ανησυχία.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4
    Η αλήθεια είναι οτι σαν άντρας δεν θα με χαλούσε να είχα μια κοπέλα η οποία να είχε....κοπέλα.Ισως είχα και ένα μικρό κέρδος...!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    με κοπελα bi εχω κανει σχεση, δεν ετρεξε τιποτα. κι οχι δε θα ειχα προβλημα για τριο, αρκει να μη μου φερει αλλον. εχει διαφορα το να εχουμε σχεση απ'το απλο σεξακι με μια τυχαια, παμε κανουμε ενα ομορφο DP ή και παρτουζιτσα με περισσοτερους και δε τρεχει τιποτα, απλα ικανοποιουμε τις αναγκες μας. ομως στη σχεση υποτιθεται υπαρχουν και συναισθηματα και λοιπα παραπανω. γενικα προσπαθω να ειμαι ανοιχτομυαλος ανθρωπος, κι ετσι εχω σκεφτει οτι θα εκανα σχεση μεχρι και με τρανσεξουαλ αρκει να ηταν πιστη!

  6. #6
    προτιμώ να με κερατώνει με άτομα του ίδιου φύλου παρά με άτομα του άλλου φύλου. το δευτερο δεν το ανέχομαι με τιποτα το πρώτο θα το συνηθιζα.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εισαι εξαιρεση παντως.
    οι περισσοτεροι ανδρες νομιζουν οτι η γυναικεια ομοφυλοφιλια δεν ειναι ακριβως προτιμηση, απλα κατι πικαντικο που μπορει να τους βοηθησει να καταληξουν με πολλες γυναικες στο κρεβατι :):):):)
    για καποιον περιεργο λογο, ακομα και απο τους ομοφοβικους, η γυναικεια ομοφυλοφιλια θεωρειται πιο light. κατι σαν παιχνιδι παρα σαν επιλογη.
    ο λογος πιστευω ειναι αυτος που ανεφερα παραπανω αλλα και η ταση των ανδρων να νοιωθουν οτι οι ιδιοι ειναι ο λογος της υπαρξης των γυναικων στον πλανητη...

    κατα τα αλλα, πιστευω οτι το ερωτημα ειναι ασχετο.
    η πιστη δεν εχει να κανει με την ομοφυλοφιλια αλλα με την διαθεση του ατομου για δεσμευση.
    προσωπικα δεν θα εκανα σχεση εν γνωσει μου με ομοφυλοφιλο η αμφι, απλα γιατι δεν με εξιταρει ερωτικα καθολου η σκεψη αυτη. το αντιθετο ακριβως δλδ. με χλαει. αλλα αυτο ειναι προσωπικο θεμα. περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. κατα τα αλλα δεν με νοιαζει τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του αρκει να μην το κανει με την βια η με ανηλικα.
    ουτε θεωρω οτι τα αμφι ατομα ειναι πιο απιστα απο τα στρειτ.
    θεωρω ομως οτι πολλα ατομα δηλωνουν αμφι γιατι δεν θελουν/μπορουν να δεχτουν οτι ειναι γκει, γιαυτο και δεν ειναι και πιστα. γιατι μια ετεροφυλοφιλικη σχεση δεν τους ικανοποιει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εισαι εξαιρεση παντως. οι περισσοτεροι ανδρες νομιζουν οτι η γυναικεια ομοφυλοφιλοια δεν ειναι ακριβως προτιμηση, απλα κατι πικαντικο που μπορει να τους βοηθησει να καταληξουν με πολλες γυναικες στο κρεβατι :):):):)
    για καποιον περιεργο λογο, ακομα και απο τους ομοφοβικους, η γυναικεια ομοφυλοφιλια θεωρειται πιο light . κατι σαν παιχνιδι παρα σαν επιλογη.
    ο λογος πιστευω ειναι αυτος που ανεφερα παραπανω αλλα και η ταση των ανδρων να νοιωθουν οτι ειναι ο λογος της υπαρξης των γυναικων στον πλανητη...
    κατα τα αλλα, πιστευω οτι το ερωτημα ειναι ασχετο. η πιστη δεν εχει να κανει με την ομοφυλοφιλια αλλα με την διαθεση του ατομου για δεσμευση.
    προσωπικα δεν θα εκανα σχεση εν γνωσει μου με ομοφυλοφιλο η αμφι, απλα γιατι δεν με εξιταρει ερωτικα καθολου η σκεψη αυτη. το αντιθετο ακριβως δλδ. με χλαει. αλλα αυτο ειναι προσωπικο θεμα. περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. κατα τα αλλα δεν με νοιαζει τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του αρκει να μην το κανει με την βια η με ανηλικα.
    ουτε θεωρω οτι τα αμφι ατομα ειναι πιο απιστα απο τα στρειτ.
    θεωρω ομως οτι πολλα ατομα δηλωνουν αμφι γιατι δεν θελουν/μπορουν να δεχτουν οτι ειναι γκει, γιαυτο και δεν ειναι και πιστα. γιατι μια ετεροφυλοφιλικη σχεση δεν τους ικανοποιει.
    Ακριβώς! Με κάλυψες για ακόμη μία φορά!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Οτιδήποτε μπορεί να είναι ένα στ8 άτομο φυσικά και μπορεί να είναι επίσης ένα οποιουδήποτε άλλου σεξουαλικού προσανατολισμού/γούστου/διάθεσης/φάσης της ζωής του. Μονογαμικό ή όχι, η λέξη πιστή/ος δε με αφορά και είναι χτισμένη αποκλειστικά για τιμωρητικές πρακτικές/άρα και τακτικές ελέγχου των θελήσεων στην κοινωνία. Τείνουμε επίσης να θεωρούμε ότι η σεξουαλικότητα είναι στατική, μόνιμη, αδιαπραγμάτευτη, ενώ είναι κατά τη γνώμη μου ένας μεγάλος δρόμος, που άνετα μπορείς να μην είναι ίδιος με των άλλων, και αυτό να είναι πάλι δικό σου και μοναδικό. Συμφωνώ με τη Ρεμ, ως προς την κυρίαρχη ματιά στο λεσβιανισμό, αυτή την ηλίθια διάθεση να αντιμετωπίζεται μια λεσβία ως πιθανή "νοστιμιά" στο πιάτο των γουάου αρσενικών. Δε ζούνε ξέρετε για να σας εξυπηρετούν στις τυχαίες, βασισμένες στην έλλειψη ενημέρωσης και σεβασμού θα προσθέσω, και ονειροχτισμένες σας φαντασιώσεις. Προς πάσα κατεύθυνση όποιας το βλέπει έτσι το ζήτημα.

    ΔΕ συμφωνώ όμως με τη Ρεμ ως προς το ότι η αμφιφυλοφιλία είναι ΜΗ-καθαρός σεξουαλικός προσανατολισμός, αλλά ένα βήμα ανάγνωσης/κάλυψης/ανακάλυψης οτιδήποτε, ότι είναι δηλαδή μη υπαρκτή, μια δικαιολογία ή ένα πέπλο, εφόσον στην πραγματικότητα είναι καλυμμένη ομοφυλοφιλία. Αυτό είναι επίσης στερεότυπο και ένας από τους πολλούς λόγους που τα bisexual άτομα, ή μάλλον για να μην ταυτίζουμε τη σεξουαλικότητα με το όλον ενός ανθρώπινου πλάσματος, η bisexual σεξουαλική κατεύθυνση λοιπόν, είναι αρκετά καταπιεσμένη θεωρώ και λιγότερο ορατή από άλλες. Το ότι κάποιοι μπορεί να το κάνουν/έκαναν δε σημαίνει ότι όλοι το κάνουν. Και εκτός από bi άντρες εξάλλου, υπάρχουν και bi γυναίκες. Που σημαίνει στρέιτ άλλοτε, άλλοτε λεσβία, αφού έλκεται και από τα δύο φύλα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    δημιουργείται σε κάποιον η εντύπωση ότι όλες οι γυναίκες λίγο ή πολύ είναι bi απλώς μερικές δε θέλουν να το παραδεχτούν/αποδεχθούν.
    ε..lol βασικά όχι δεν είναι (εκτός και αν θεωρήσουμε ότι όλοι οι άνθρωποι είναι λίγο ή πολύ bi απλώς μερικές-οί δε θέλουν να το παραδεχτούν/αποδεχθούν).

    Klein Sexual Orientation Grid

    επίσης δεν αντελήφθην τι σχέση έχει η απάντηση Νο 2 με την ερώτηση της δημοσκοπήσεως.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θεωρω ομως οτι πολλα ατομα δηλωνουν αμφι γιατι δεν θελουν/μπορουν να δεχτουν οτι ειναι γκει, γιαυτο και δεν ειναι και πιστα. γιατι μια ετεροφυλοφιλικη σχεση δεν τους ικανοποιει.
    Επειδή πιστεύω ότι κατά 90% ισχύει αυτό και κατά 10% η αμφισεξουαλικότητα δείχνει άτομο χωρίς όρια και επιπόλαιο, δε θα έκανα σχέση με μπαι αν το ήξερα βέβαια γιατί σίγουρος δε μπορεί να είσαι για κανέναν:cool:

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8

    Thumbs up

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, είναι αν μη τι άλλο τροφή για σκέψη.

    @Dissection: Να σου πω ειλικρινά δεν είμαι της παρτούζας (δε γνωρίζω για το μέλλον βέβαια), αλλά δυστυχώς περισσότερο του ρομαντικού (ναι ξέρω ο κόσμος δεν κινείται έτσι) και κάπως αφελής. Ελπίζω να αλλάξω σύντομα.

    @Gypsy Cello: Απλώς αναρωτιέμαι αν η αμφισεξουαλικότητα επιτείνει την αποσταθεροποίηση της σχέσης εφόσον ένας εκ των δύο έχει επιθυμίες μου μένουν ανεκπλήρωτες.

    @Αντώνης91 & ioannis2: Ειλικρινά δε θα σας πείραζε; Δηλαδή π.χ. αν σας έλεγε ότι πήγαινε στο γυμναστήριο ενώ πήγαινε στη φίλη της και το γνωρίζατε, δε θα σας ενοχλούσε αυτό; Θα σας αρκούσε η ελπίδα ότι μπορεί να κάτσει κανένα τρίο; Αν σας κατάλαβα καλά, απορώ με την ανεκτικότητα που θα επιδεικνύατε. Εγώ δε θα άντεχα κάτι τέτοιο. Πιστεύετε ότι μια γυναίκα θα ανεχόταν κάτι αντίστοιχο για σας;

    @KENO: Συμφωνώ, κανένα πρόβλημα αν πρόκειται για ελεύθερη σχέση/f@ckbuddy, αλλά όπως λες το πρόβλημα είναι ότι στη σχέση εμπλέκονται και συναισθήματα και για τους περισσότερους ευτυχώς ή δυστυχώς κτητικότητα (γνωριζω φυσικά ότι η μονογαμία είναι κοινωνικά επιβληθές χαρακτηρηστικό και δε συνάδει με τη φύση του ανθρώπου). Εκεί εμφανίζεται ενδεχομένως η δυσαρέσκεια του ατόμου με "bisexual σεξουαλική κατεύθυνση" (thanks RainAndWind :D). Όσο για τις transsexual, αν την γνώριζα, την ερωτευόμουν και μετά μάθαινα, πιστεύω ακράδαντα ότι θα ακολουθούσα και γω την καρδιά μου.

    @Remedy & marian_m: Δε νομίζω πως αποτελώ εξαίρεση. Οι περισσότεροι (γνωστοί μου) σκέφτονται έτσι. Ίσως παρεξηγείτε το γεγονός ότι το λεσβιακό σεξ αποτελεί μία από τις δημοφιλέστερες ανδρικές φαντασιώσεις, αυτό όμως δε σημαίνει ότι θέλει κάθε άντρας να την πραγματοποιήσει με τη σύντροφό του. Ούτε και πιστεύουμε πως οι γυναίκες υπάρχουν για χάρη μας, δεν είμαστε τόσο εγωιστές βρε παιδιά. ;)

    @RainAndWind: Φυσικά συμφωνώ ότι η μονο- ή πολυγαμικότητα ενός ανθρώπου δεν ορίζεται από την σεξουαλική του κατεύθυνση. Απλώς, όπως απάντησα και στον/στην Gypsy Cello, αναρωτιέμαι αν η αμφισεξουαλικότητα οδηγεί εν τέλει προς την πολυγαμικότητα, λόγω των ανεκπλήρωτων/έξτρα επιθυμιών.
    Λες ότι η σεξουαλικότητα δεν είναι στατική, αυτό ισχύει για το σύνολο της ζωής ή τα χρόνια της εφηβείας;
    Είχα διαβάσει ένα σχετικό άρθρο, όπου αποτυπώθηκε η άποψη πως η σεξουαλικότητα στους άντρες καθορίζεται γονιδιακά και απλώς αναζητείται/εξερευνείται στην εφηβεία, ενώ στις γυναίκες είναι "fluid", δηλαδή χωρίς όρια και μπορεί να αλλάζει στο σύνολο της ζωής. Πρέπει να βρω το link και να το ποστάρω.

    @Body-Rocker: Όσον αφορά στον αν όλοι οι άνθρωποι είναι αμφισεξουαλικοί ή μόνο όλες οι γυναίκες, δες την προγούμενη παράγραφο, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο στέκει.
    Ευχαριστώ για το link.
    Η απάντηση 2 αφορά στο ότι κάποιος μπορεί να διαχωρίζει το σεξ από την αγάπη, επομένως δεν έχει συναισθηματικά κωλύματα να συνεβρίσκεται ερωτικά ο σύντροφος του και με άλλους (π.χ. τρίο). Και γιαυτό το λόγο δε θα δίσταζε να κάνει σχέση.
    Άσχετο: Body-Rocker από το site της Zuzana και του Fred; :cool:

    @anonymous_1: Επειδή και άλλοι έθιξαν το θέμα, δε νομίζω ότι κάποιος που έχει το θάρρος να δηλώσει αμφί, δεν θα είχε το θάρρος να δηλώσει ομοφυλόφιλος αν ήταν; Επομένως δε νομίζω ότι 90% των bi είναι στα κρυφά homosexuals.

  13. #13
    Φίλε, όπως θέτεις το θέμα, ίσως και να το πήρα λίγο λάθος, μπρος γκρεμμός και πίσω ρέμα δλδ που λένε το θέτεις, αν γνωριζα δλδ μια γυναικα και την αγαπούσα αλλά στην πορεία της σχέσης ανακάλυπτα ότι είναι λεσβία (διαδεδομένο ευρέως κυρίως σε νεαρά κορίτσια σαν διαστροφη του νου να δοκιμάσω κι αυτό ή υποτίθεται δεν βρισκουν άντρες να τις γεμιζουν) ναι θα αντιδρούσα αλλά δε θα τη χώριζα αν δεν ξεκοβε και στο τελος σε κάποιο βαθμο θα το ανεχόμουν, κι αν υπάρχουν άλλοι που θα καναν κατι διαφορετικο, όχι θεωρητικολογίες δλδ, ας το πουν. Το αντιθετο βεβαια θα κανα αν με απατουσε, αυτο δε μπορω να το αχεχθω, θα τη χωριζα.

    Το αντιθετο πιστευω ισχύει για τη γυναίκα, κι ας με διαψευσει οποια διαφωνει, μια γυναίκα πολύ δύσκολα θα κανε σχέση με ομοφυλόφιλο γιατι δε θα ανεχόταν έναν άντρα δίπλα της που δεν είναι πάντα από πάνω, δε θα θελε ουτε στη φαντασια της να σκεφτει τον άντρα της σε τετοια σταση, και θεωρείται και έλλειψη αντρισμού. Κι αν τα φτιαξει με ομοφυλόφιλο θα ναι για οσο διαρκει ο ενθουσιασμός για κατι πολυ προσωρινό.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Είχα διαβάσει ένα σχετικό άρθρο, όπου αποτυπώθηκε η άποψη πως η σεξουαλικότητα στους άντρες καθορίζεται γονιδιακά και απλώς αναζητείται/εξερευνείται στην εφηβεία, ενώ στις γυναίκες είναι "fluid", δηλαδή χωρίς όρια και μπορεί να αλλάζει στο σύνολο της ζωής.
    lol! Δηλαδή οι άνδρες διαθέτουν gay-str8 γονίδιο εν αντιθέσει με σύσσωμο το γυναικείο πληθυσμό, που δύναται να ενσαρκώσει την queer theory..:p

    Η απάντηση 2 αφορά στο ότι κάποιος μπορεί να διαχωρίζει το σεξ από την αγάπη, επομένως δεν έχει συναισθηματικά κωλύματα να συνεβρίσκεται ερωτικά ο σύντροφος του και με άλλους (π.χ. τρίο). Και γιαυτό το λόγο δε θα δίσταζε να κάνει σχέση.
    μα, το να είναι κάποι@ bi δεν σημαίνει ότι έχει ταυτόχρονες σχέσεις με άτομα του ίδιου και του αντίθετου φύλου (polygamy, polyamory). Επίσης δεν σημαίνει ότι ενδιαφέρεται να κάνει τρίο -τουλάχιστον όχι πολύ περίσσότερο από όσο θα ενδιέφερε ένα str8- να κάνει τρίο.

    Body-Rocker από το site της Zuzana και του Fred;
    όχι, από το body rocking (to music).


    αγαπητέ ιωάννη μία κοπέλα που θα έκανε σχέση με σένα απλά δεν θα ήταν λεσβία.
    το αντίστοιχο πάει και στη remedy, εκτός και αν αμφότεροι κάνατε "λευκές" σχέσεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    και θα σε παρακαλούσα τα των διαστροφών του νου-του σώματος-της ψυχής και του βερύκοκου να τα κρατήσεις για την πάρτη σου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θα κάνατε ποτέ σχέση....
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2013, 12:17
  2. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 14:42
  3. Σχέση ωραιοπαθή με άτομο χαμηλής αυτοεκτίμησης?
    By vgiann26 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-05-2011, 21:47
  4. Τι θα κανατε στη θεση μου??
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 24-07-2009, 02:25
  5. Θα κανατε ποτε σχεση με ατομα ελαφρων ειδικων αναγκων???
    By apogoiteumenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 21-10-2006, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •