Ποσο καιρο εχετε να κανετε σχεση ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 286
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    26
    Εχω να κανω κανονικη σχεση πανω απο 2μιση χρονια,και λεω κανονικη γιατι μπορει να βγαινω απλα με καποιον για σεξ και κανα ποτακι για καιρο,αλλα αυτο δεν το λεω σχεση.Σχεση χαρακτηριζω την γνωριμια που σε δενει με τον αλλον συναισθημα και η καθημερινοτητα.
    Εχω κανει γνωριμιες απο τοτε,και με αντρες που θα μπορουσα να κανω σχεση μαζι τους,οπως εχω γνωρισει και λαλακες,και αντρες που απλα δεν ημασταν στην ιδια φαση ή δεν ταιριαζαμε.Τωρα παντως ειμαι εκτος σχεσης απο επιλογη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Εγω εχω φοβο μοναξιάς κ ειμαι παντα σε σχεση καλως η κακως με 40 κύματα και τα μυαλα τα δικα μ στα κάγκελα ειμαι στα 2 χρονια..
    αυτό που εχω καταλάβει απο αυτή τη σχεση είναι πως εκανα υπομονη στην αρχη λογο του φοβου μου για να μεινω μονη αλλα ευτυχως..ο ανθρωπος μ ειναι μια πλαστελινη που διαμορφώνεται οχι εντελώς το χρωμα κ το υλικό μενει το ίδιο..
    γενικά το καλύτερο ειναι ενα ζευγάρι οσο περναει ο καιρος να αρχιζει να μοιάζει ..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Εδώ και 20 χρόνια, χαχαχα!! Εντάξει, έχω γίνει γνωστός από το μπακουροθέμα, οπότε τα λόγια είναι περιττά. Στην εφηβεία μου αδιαφορούσα για τις ερωτικές σχέσεις και τώρα που άλλαξε αυτό, βρίσκομαι ένα βήμα πίσω. Έχω καταβάλλει μερικές σπασμωδικές προσπάθειες χωρίς επιτυχία, αλλά δεν πρόκειται να σκάσω άλλο. Θα γεμίσω το χρόνο μου με χόμπυ και ασχολίες που με ευχαριστούν, αντί να κάθομαι να μελαγχολώ πόσο μόνος νιώθω.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οποτε μεχρι στιγμης εχουμε τα εξης αποτελεσματα...

    μονοι:
    KENO
    ioannis2
    Instant
    sheldon

    μονες:
    BloodyKate
    Gypsy Cello
    tzeni1985

    οι αλλες ειτε δεν ειναι ελευθερες ειτε απαντησαν ασχετα με το θεμα.

    BloodyKate και Gypsy Cello κριμα που δεν ειστε αθηνα γιατι σιγουρα θα βολευοσασταν πιο ευκολα και λογο ηλικιας.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Καλά κι εσύ τι περιμένεις, ότι θα μας λυπηθούν; Ίσα ίσα που αποφεύγουν τους πέφτουλες όπως ο διάολος το λιβάνι. Ιδίως αν μια προσέγγιση δείχνει στημένη και όχι αυθόρμητη. Είναι σαν να ρωτάς κάποιος "θες να γίνουμε φίλοι;" Μόλις είπες τη μαγική φράση για να τον διώξεις.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το θεμα το εκανα απλα να δουμε τι παιζει στο φορουμ, ΟΧΙ να γνωρισω κοσμο.

    το εγραψα και στο ξεκινημα, παρτε το σαν δημοσκοπηση, να δουμε ποιo φυλο ειναι πιο μονο.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Αναφερόμουν στο τελευταίο σου μήνυμα και ειδικά την τελευταία πρόταση.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εαν δε θελει καποια να προχωρησει και προτιμα τη μοναξια, ειναι δικαιωμα της.

    δε λυπομαστε κανεναν, γιατι κανενας δε παρακαλαει. με παρακαλια και μιξοκλαματα κανεις δε κερδισε τπτ!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εαν δε θελει καποια να προχωρησει και προτιμα τη μοναξια, ειναι δικαιωμα της.

    δε λυπομαστε κανεναν, γιατι κανενας δε παρακαλαει. με παρακαλια και μιξοκλαματα κανεις δε κερδισε τπτ!
    ΚΕΝΟ χωρίς παρεξήγηση τώρα εεε.., γιατί σήμερα ειλικρινά, δεν είμαι και πολύ καλά. Αν λοιπόν αφιερώνουμε πολύ χρόνο μέσα στα φόρουμς, γιατί την βρίσκουμε απ' ότι φαίνεται τελικά μόνοι μας, πώς θα κάνουμε σχέση?
    Μήπως πρέπει να παρατήσουμε λίγο την ρημάδα την καρέκλα και ν' αρχίσουμε χορό, ποδήλατο, ορειβασία, σκι, κ.λπ.;

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μονο στο φορουμ ειναι για σενα, αφου δε με γνωριζεις περισσοτερο. αν κι αυτη τη στιγμη ειμαι τοσο κουρασμενος σωματικα και ψυχολογικα (απ'τη μοναξια μου), που το μονο βουνο που βλεπω μπροστα μου ειναι αυτο του να καταφερω να κοιμηθω στην ωρα μου. επισης μενω αθηνα δυστυχως, σε περιοχη με πολλη βαβουρα, κι οταν εισαι μονος, εχεις χασει λιγακι το νοημα, και δεν εχεις εστω καποιον να σε ξεσηκωνει, τοτε δεν εισαι και των πολλων δραστηριοτητων γιατι σου φαινονται ανουσιες. ειδικα οταν δοκιμασες στο παρελθον και δεν ειδες αλλαγη. αν ειχα παρεα και γουσταραν σκι και ξεσκι ακομα, θα εκανα τα παντα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μονο στο φορουμ ειναι για σενα, αφου δε με γνωριζεις περισσοτερο. αν κι αυτη τη στιγμη ειμαι τοσο κουρασμενος σωματικα και ψυχολογικα (απ'τη μοναξια μου), που το μονο βουνο που βλεπω μπροστα μου ειναι αυτο του να καταφερω να κοιμηθω στην ωρα μου. επισης μενω αθηνα δυστυχως, σε περιοχη με πολλη βαβουρα, κι οταν εισαι μονος, εχεις χασει λιγακι το νοημα, και δεν εχεις εστω καποιον να σε ξεσηκωνει, τοτε δεν εισαι και των πολλων δραστηριοτητων γιατι σου φαινονται ανουσιες. ειδικα οταν δοκιμασες στο παρελθον και δεν ειδες αλλαγη. αν ειχα παρεα και γουσταραν σκι και ξεσκι ακομα, θα εκανα τα παντα.
    Το ότι είσαι μόνος είν' επιλογή!
    Κι απ' το να κάθεσαι ή ν' αφήνεσαι, δεν είναι καλύτερο σαν αρχή να κάνεις πράγματα έστω και μόνος;
    Εγώ στο λέω, γιατί μέσα από κάποια δραστηριότητα έρχεσαι σ' επαφή μ' άτομα.
    Ανακάλυψα έναν πολύ αξιόλογο εθελοντικό φορέα το Make A Wish στην Αθήνα.
    Το "δοκίμασα στο παρελθόν και δεν είδα αλλαγή" είναι πολύ περιοριστικό και λάθος σκέψη.
    Μπορεί στο παρελθόν.., αλλά χρειάζεται πάντα να ξαναπροσπαθούμε!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν ειναι για ολους επιλογη ρε γμτ, κι εμενα περισσοτερο συνηθεια εγινε πλεον. δε ξυπνας ενα πρωι και λες "τωρα θα μεινω μονος, θα με φτυνουν ολες οσες θελω, και θα νιωθω σκατα". σαν να ξεκινας το τσιγαρο και ενω ξερεις πως σου κανει κακο και θα παθεις καρκινο, δε μπορεις να το κοψεις μαχαιρι κατευθειαν (νομιζω τουλαχιστον γιατι δε καπνιζω), και το συνεχιζεις. ετσι και η μοναξια, απομακρυνεσαι σιγα σιγα, μετα εχεις φτασει να μη θελεις κανενος τη παρεα ή να θελεις μονο αυτους που εσυ επελεξες. αλλα συνηθως δε σε θελουν κι αυτοι. ειναι αμοιβαιο το μισος δλδ, ο κοσμος σε μισει, κι εσυ μισεις το κοσμο.
    το προβλημα ομως ακομα κι αν θελει να γινει κανεις φιλος μου ειναι οτι ΔΕΝ αφηνομαι. εγω. με τους ανθρωπους. δε τους θελω διπλα μου αν δε τους ξερω, δε τους νιωθω σιγουρους και δε τους εμπιστευομαι. συν οτι συχνα μου προκαλουν αηδια. ειμαι μισανθρωπος. αντικοινωνικος by nature.
    και τωρα δες τον τιτλο του θεματος, και σκεψου με ποιον μιλας. ο KENO ειναι κενος, δεν ανηκει πουθενα, δεν ειναι για τους πολλους, δε θελει να παιρνει θεση, τιποτα. ειναι μονο για τους λιγους και καλους, αυτους κι αυτα που ο ιδιος επιλεγει. ετσι προτιμω σχεση! για να αποκτησω βεβαια αυτη τη ριμαδα σχεση θα πρεπει να κοινωνικοποιηθω κι εγω περισσοτερο, το ξερω. ομως ακομα κι αν το κανω και γνωρισω καποια, αυτη η καποια πολυ πιθανον ειναι να μη μου ταιριαζει, αφου θα ειναι κοινωνικη. ειχα στο παρελθον κοπελες που γουσταραν συνεχως κλαμπακια μπαρακια καφετεριες, και περνουσα σκατα. εγω δεν ειμαι γιαυτα, προτιμω μια αντικοινωνικια, αλλα κι αυτες σπανιζουν και συμπεριφερονται καπως με το παραμικρο λες και τις πληγωσες. κι ετσι ο καφρος ο KENO μενει μονος του.
    βεβαια θα ηθελα να ξαναγινω οπως παλια κοινωνικος και να μη ξεχωριζω τους ανθρωπους αναλογα με το αν μπορουν να μου φανουν χρησιμοι ή οχι, αλλα πλεον ειναι και η οικονομικη κατασταση που ειναι δυσκολη και δε το επιτρεπει. δε μπορεις να εμπιστευτεις τους παντες δλδ γιατι καποιος θα στη φερει. ετσι πρεπει να προσεχουμε, και αφου και οι υπολοιποι κλεινονται, ποιος ειμαι εγω να μην ακολουθησω τη ταση της μοδας ?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δεν ειναι για ολους επιλογη ρε γμτ, κι εμενα περισσοτερο συνηθεια εγινε πλεον. δε ξυπνας ενα πρωι και λες "τωρα θα μεινω μονος, θα με φτυνουν ολες οσες θελω, και θα νιωθω σκατα". σαν να ξεκινας το τσιγαρο και ενω ξερεις πως σου κανει κακο και θα παθεις καρκινο, δε μπορεις να το κοψεις μαχαιρι κατευθειαν (νομιζω τουλαχιστον γιατι δε καπνιζω), και το συνεχιζεις. ετσι και η μοναξια, απομακρυνεσαι σιγα σιγα, μετα εχεις φτασει να μη θελεις κανενος τη παρεα ή να θελεις μονο αυτους που εσυ επελεξες. αλλα συνηθως δε σε θελουν κι αυτοι. ειναι αμοιβαιο το μισος δλδ, ο κοσμος σε μισει, κι εσυ μισεις το κοσμο.
    το προβλημα ομως ακομα κι αν θελει να γινει κανεις φιλος μου ειναι οτι ΔΕΝ αφηνομαι. εγω. με τους ανθρωπους. δε τους θελω διπλα μου αν δε τους ξερω, δε τους νιωθω σιγουρους και δε τους εμπιστευομαι. συν οτι συχνα μου προκαλουν αηδια. ειμαι μισανθρωπος. αντικοινωνικος by nature.
    και τωρα δες τον τιτλο του θεματος, και σκεψου με ποιον μιλας. ο KENO ειναι κενος, δεν ανηκει πουθενα, δεν ειναι για τους πολλους, δε θελει να παιρνει θεση, τιποτα. ειναι μονο για τους λιγους και καλους, αυτους κι αυτα που ο ιδιος επιλεγει. ετσι προτιμω σχεση! για να αποκτησω βεβαια αυτη τη ριμαδα σχεση θα πρεπει να κοινωνικοποιηθω κι εγω περισσοτερο, το ξερω. ομως ακομα κι αν το κανω και γνωρισω καποια, αυτη η καποια πολυ πιθανον ειναι να μη μου ταιριαζει, αφου θα ειναι κοινωνικη. ειχα στο παρελθον κοπελες που γουσταραν συνεχως κλαμπακια μπαρακια καφετεριες, και περνουσα σκατα. εγω δεν ειμαι γιαυτα, προτιμω μια αντικοινωνικια, αλλα κι αυτες σπανιζουν και συμπεριφερονται καπως με το παραμικρο λες και τις πληγωσες. κι ετσι ο καφρος ο KENO μενει μονος του.
    βεβαια θα ηθελα να ξαναγινω οπως παλια κοινωνικος και να μη ξεχωριζω τους ανθρωπους αναλογα με το αν μπορουν να μου φανουν χρησιμοι ή οχι, αλλα πλεον ειναι και η οικονομικη κατασταση που ειναι δυσκολη και δε το επιτρεπει. δε μπορεις να εμπιστευτεις τους παντες δλδ γιατι καποιος θα στη φερει. ετσι πρεπει να προσεχουμε, και αφου και οι υπολοιποι κλεινονται, ποιος ειμαι εγω να μην ακολουθησω τη ταση της μοδας ?
    Το μίσος όμως είναι δηλητήριο για την ψυχή.
    Πως μπορεί να κάνει σχέση αναρωτιέμαι κάποιος που μισεί; Ή πως μπορεί όταν δεν εμπιστεύεται τον άλλον;
    Άφησες έδαφος στις ανασφάλειες...
    Και τώρα πορεύεσαι με το να ξεχωρίζεις τους άλλους ανάλογα με το κατά πόσο μπορούν αυτοί να σου φανούν χρήσιμοι;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Άφησες έδαφος στις ανασφάλειες...
    Και τώρα πορεύεσαι με το να ξεχωρίζεις τους άλλους ανάλογα με το κατά πόσο μπορούν αυτοί να σου φανούν χρήσιμοι;
    Μαρκελλα στην ουσια ολοι αυτο κανουμε... αλλοι το παραδεχονται και αλλοι οχι.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    σχεδον 20 χρονια αλλα δεν πειραζει θα αλλαξει αυτο που θα παει θα γυρισει ο τροχος

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax.....??ποσο καιρο θα τα περνω πια?
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 22-06-2020, 12:07
  2. Ti σας αρεσει να κανετε αυτο το καιρο......
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 11-08-2011, 12:56
  3. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 01:25
  4. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΜΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ?ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 17:09
  5. ποσο καιρο κανουν τα φαρμακα να δρασουν
    By apaleftos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-06-2009, 20:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •