Ποσο καιρο εχετε να κανετε σχεση ? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 286
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Το μίσος όμως είναι δηλητήριο για την ψυχή.
    Πως μπορεί να κάνει σχέση αναρωτιέμαι κάποιος που μισεί; Ή πως μπορεί όταν δεν εμπιστεύεται τον άλλον;
    Άφησες έδαφος στις ανασφάλειες...
    Και τώρα πορεύεσαι με το να ξεχωρίζεις τους άλλους ανάλογα με το κατά πόσο μπορούν αυτοί να σου φανούν χρήσιμοι;
    ...but i am a motherfucking POISONSPITTER!
    μπορει, γιαυτο θελουμε ολοι καποιο ατομο να μας καταλαβαινει. αμα δε μπορει να καταλαβει απο που προερχεται το μισος και η σιχαμαρα για τη χωρα και το κοσμο, τοτε πως θα μου ταιριαζει ? γιαυτο λεω πως δε μου κανουν οι κοινωνικες και οι φυσιολογικες. προτιμω τις αντικοινωνικιες κι αντικανονικες! επισης με καλυψε και η BloodyKate, ολοι προτιμουμε τα ατομα που μπορουν να μας φανουν περισσοτερο χρησιμα, δε θελουμε να σπαταλουμε τον χρονο μας, γιατι ο χρονος ειναι χρημα, και στην εποχη μας το χρημα δεν υπαρχει!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    επισης με καλυψε και η BloodyKate, ολοι προτιμουμε τα ατομα που μπορουν να μας φανουν περισσοτερο χρησιμα, δε θελουμε να σπαταλουμε τον χρονο μας, γιατι ο χρονος ειναι χρημα, και στην εποχη μας το χρημα δεν υπαρχει!
    δεν εννοουσα αυτο.. εννοουσα πως οταν ο αλλος με την συμπεριφορα του με επηρεαζει αρνητικα αναγκαστηκα θα τον κανω στην ακρη... μια δυο τρεις πεντε δεκα θα μιλησω θα προσπαθησω αλλα δεν μπορεις και για παντα να εισαι με καποιον στο ιδιο τραπεζι χωρις να μπορει να σου προσφερει τιποτα περα απο αρνητικα πραματα
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ...but i am a motherfucking POISONSPITTER!
    μπορει, γιαυτο θελουμε ολοι καποιο ατομο να μας καταλαβαινει. αμα δε μπορει να καταλαβει απο που προερχεται το μισος και η σιχαμαρα για τη χωρα και το κοσμο, τοτε πως θα μου ταιριαζει ? γιαυτο λεω πως δε μου κανουν οι κοινωνικες και οι φυσιολογικες. προτιμω τις αντικοινωνικιες κι αντικανονικες! επισης με καλυψε και η BloodyKate, ολοι προτιμουμε τα ατομα που μπορουν να μας φανουν περισσοτερο χρησιμα, δε θελουμε να σπαταλουμε τον χρονο μας, γιατι ο χρονος ειναι χρημα, και στην εποχη μας το χρημα δεν υπαρχει!
    Κοίτα αυτή η καραμέλα ο άλλος πρέπει να με δεχθεί όπως είμαι κτλ δεν είναι πάντα εύκολο να γίνει. Γιατί η άλλη/ος να προσπαθήσει να σε γνωρίσει και να σε δεχθεί όπως είσαι αν στην αρχική γνωριμία της/του προκαλείς μόνο αρνητικά συναισθήματα. Καλώς ή κακώς στις πρώτες γνωριμίες πρέπει να δίνουμε τον καλό μας εαυτό και μετά αφού γίνεις σχετικά απαραίτητος στον άλλο μπορείς να δείξεις τα αρνητικά σου σε όλο το μεγαλείο τότε θα επιλέξει αν θέλει να είναι μαζί σου ή όχι. Αν όμως τα δείξεις πριν γίνει κάτι τότε δεν είναι θέμα επιλογής είναι αναπόφευκτο να φύγει ο άλλος. Δηλαδή πρέπει ο άλλος να έχει κάποια θετική εικόνα από εσένα για να σκεφτεί να μείνει μαζί σου.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    δεν εννοουσα αυτο.. εννοουσα πως οταν ο αλλος με την συμπεριφορα του με επηρεαζει αρνητικα αναγκαστηκα θα τον κανω στην ακρη... μια δυο τρεις πεντε δεκα θα μιλησω θα προσπαθησω αλλα δεν μπορεις και για παντα να εισαι με καποιον στο ιδιο τραπεζι χωρις να μπορει να σου προσφερει τιποτα περα απο αρνητικα πραματα
    αμα γινεις λιγο πιο κακια θα το εννοεις κι αυτο. απ'το τραπεζι μπορεις να τον κανεις στην ακρη, απ'το κρεβατι ομως ? ξερεις τι ομορφο σεξακι γινεται οταν εχεις νευρα και ειναι παρα τη θεληση σου ?

    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Κοίτα αυτή η καραμέλα ο άλλος πρέπει να με δεχθεί όπως είμαι κτλ δεν είναι πάντα εύκολο να γίνει. Γιατί η άλλη/ος να προσπαθήσει να σε γνωρίσει και να σε δεχθεί όπως είσαι αν στην αρχική γνωριμία της/του προκαλείς μόνο αρνητικά συναισθήματα. Καλώς ή κακώς στις πρώτες γνωριμίες πρέπει να δίνουμε τον καλό μας εαυτό και μετά αφού γίνεις σχετικά απαραίτητος στον άλλο μπορείς να δείξεις τα αρνητικά σου σε όλο το μεγαλείο τότε θα επιλέξει αν θέλει να είναι μαζί σου ή όχι. Αν όμως τα δείξεις πριν γίνει κάτι τότε δεν είναι θέμα επιλογής είναι αναπόφευκτο να φύγει ο άλλος. Δηλαδή πρέπει ο άλλος να έχει κάποια θετική εικόνα από εσένα για να σκεφτεί να μείνει μαζί σου.
    διαβαζεις κουκλα μου τι γραφω ή λες τα δικα σου ? καταρχην σου απαντησα και χτες οτι δεν ειμαι μονιμως με αρνητικη διαθεση διοτι πολυ απλα δεν ειμαι ρομποτακι. μπορει να εχω μαυρη αυρα και τον ανθρωποδιωκτη, οπως και μπορει να ειμαι μαυρος στη ψυχη μα ασπρος στο δερμα. αλλα δεν ειπα να με δεχθουν ολες οπως ειμαι, ειπα θελω καποια να μου ταιριαζει. αν μου ταιριαζει θα με καταλαβαινει ευκολοτερα και λογικα θα με δεχτει. καποια που δεν ειναι αντικοινωνικια, δεν εχει ιχνος σιχαμαρας μεσα της για τη χωρα, και δε σκεφτεται να φυγει απο εδω, τοτε ναι λογικα και δε κανει για μενα, και στο τελος οταν φυγω (κι αμα φυγω) θα μου ειναι κι αχρηστη γιατι θα μεινει πισω. μιλωντας ομως για τη πρωτη γνωριμια, να πω απλα οτι προσπαθω να ειμαι οσο πιο ανετος γινεται, και ειλικρινης επισης. σιγουρα ολοι μας προσπαθουμε να δειξουμε το καλυτερο μας εαυτο, αν θελουμε συνεχεια παντα, αλλα δε γινεται και να υποκριθουμε για πολυ. εξαρταται παλι κι απ'τη προδιαθεση της αλλης, αν ερθει και επικεντρωθει μονο στα αρνητικα, ε σιγουρα δεν ηταν για μενα, και σιγα μη κατσω να σκασω. σ'οσες αρεσουμε, και για τις αλλες δε θα μπορεσουμε.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    .. καποια που δεν ειναι αντικοινωνικια, δεν εχει ιχνος σιχαμαρας μεσα της για τη χωρα, και δε σκεφτεται να φυγει απο εδω, τοτε ναι λογικα και δε κανει για μενα..... σ'οσες αρεσουμε, και για τις αλλες δε θα μπορεσουμε.

    Εννοείς, ότι επειδή εσύ είσαι και τόχεις δηλώσει πιο πάνω αντικοινωνικός, χρειάζεσαι μια επίσης αντικοινωνικιά, προφανώς για σχέση.
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και σόρυ ΚΕΝΟ είναι πως δύο "προβλήματα", θα κάνουν υγιή σχέση.
    Μάλλον πάλι με κοινό παρανομαστή ..το ΚΕΝΟ θάσαι μετά από λίγο.

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το να μη θελει καποιος να κυκλοφορει τοσο και να ειναι ολη μερα σε κλαμπακια μπαρακια καφετεριες ειναι προβλημα ?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    το να μη θελει καποιος να κυκλοφορει τοσο και να ειναι ολη μερα σε κλαμπακια μπαρακια καφετεριες ειναι προβλημα ?
    Αυτό αποτελεί απάντηση σ' αυτό που σε ρώτησα?

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε ξερω τι φανταζεσαι εσυ οταν λες αντικοινωνικος (μπορει να εχεις στο μυαλο σου την εικονα κανενος εγκληματια). εγω το παιρνω απλα σαν αυτος που δε θελει να ειναι μερος της κοινωνιας, να κοινωνικοποιητε δλδ τοσο, ετσι ωστε να μοιαζει και επικινδυνος. οταν λοιπον καποια δε γουσταρει επισης ανθρωπους, να τρεχει απο δω κι απο εκει οπως κανουν ολες, τοτε αυτη δεν ειναι καποια που θα μου ταιριαζε ?

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε ξερω τι φανταζεσαι εσυ οταν λες αντικοινωνικος (μπορει να εχεις στο μυαλο σου την εικονα κανενος εγκληματια). εγω το παιρνω απλα σαν αυτος που δε θελει να ειναι μερος της κοινωνιας, να κοινωνικοποιητε δλδ τοσο, ετσι ωστε να μοιαζει και επικινδυνος. οταν λοιπον καποια δε γουσταρει επισης ανθρωπους, να τρεχει απο δω κι απο εκει οπως κανουν ολες, τοτε αυτη δεν ειναι καποια που θα μου ταιριαζε ?
    αυτος που περιγραφεις κενο, ειναι ο "ακοινωνητος"
    το αντικοινωνικος εμπεριεχει και μισος και ενδεχομενως βια, προς την κοινωνια.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τα περι μισους τα εγραψα πισω. συνηθιζω να αποκαλω τον εαυτο μου και μισανθρωπο, αφου μου προκαλουν αηδια. τωρα να σπαω το κοσμο στο ξυλο συνεχεια, καταληγει και κουραστικο γιατι ξερεις συχνα σε κλεινουν και μεσα (συγκεκριμενα 3 πηγαινελα στη ΓΑΔΑ ειναι αρκετα). εμπασι περιπτωση γιατι κολλαμε τοσο στις λεπτομεριες και σε μια ταμπελα παλι ? πρεπει με το ζορι να ανηκω καπου ?

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτος που περιγραφεις κενο, ειναι ο "ακοινωνητος"
    το αντικοινωνικος εμπεριεχει και μισος και ενδεχομενως βια, προς την κοινωνια.
    Αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας που είναι η κλασσική έννοια που περιγράφει τον ψυχοπαθή(παλιά έτσι ονομαζόταν)..
    Υ.Γ
    Το είδα και γω αλλά βαριόμουν να το σχολιάσω μιας κ όλοι είχαν συνεννοηθεί μεταξύ τους.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ... οταν λοιπον καποια δε γουσταρει επισης ανθρωπους, να τρεχει απο δω κι απο εκει οπως κανουν ολες, τοτε αυτη δεν ειναι καποια που θα μου ταιριαζε ?

    Εγώ δεν είπα τίποτα εσύ περιγράφεσαι, αλλά ή έτσι ή αλλιώς επιμένω ότι δεν χρειάζεσαι γυναίκα του σήμερα, αλλά την γιαγιά μου.. όμως πέθανε!

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε πειραζει ξεθαψε την, ειμαι νεκροφιλος! αρκει να μην ειναι σκετα κοκαλα, γιατι αυτα τα βρισκω και στις ανορεξικες ζωντανες εδω.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε πειραζει ξεθαψε την, ειμαι νεκροφιλος! αρκει να μην ειναι σκετα κοκαλα, γιατι αυτα τα βρισκω και στις ανορεξικες ζωντανες εδω.
    χαχαχαχα!!
    Έπεσα στα πατώματα ΚΕΝΟ, νάσαι καλά! Δεν παρεξηγείσαι έτσι?

  15. #60
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δεν ειναι για ολους επιλογη ρε γμτ, κι εμενα περισσοτερο συνηθεια εγινε πλεον. δε ξυπνας ενα πρωι και λες "τωρα θα μεινω μονος, θα με φτυνουν ολες οσες θελω, και θα νιωθω σκατα". σαν να ξεκινας το τσιγαρο και ενω ξερεις πως σου κανει κακο και θα παθεις καρκινο, δε μπορεις να το κοψεις μαχαιρι κατευθειαν (νομιζω τουλαχιστον γιατι δε καπνιζω), και το συνεχιζεις. ετσι και η μοναξια, απομακρυνεσαι σιγα σιγα, μετα εχεις φτασει να μη θελεις κανενος τη παρεα ή να θελεις μονο αυτους που εσυ επελεξες. αλλα συνηθως δε σε θελουν κι αυτοι. ειναι αμοιβαιο το μισος δλδ, ο κοσμος σε μισει, κι εσυ μισεις το κοσμο.
    το προβλημα ομως ακομα κι αν θελει να γινει κανεις φιλος μου ειναι οτι ΔΕΝ αφηνομαι. εγω. με τους ανθρωπους. δε τους θελω διπλα μου αν δε τους ξερω, δε τους νιωθω σιγουρους και δε τους εμπιστευομαι. συν οτι συχνα μου προκαλουν αηδια. ειμαι μισανθρωπος. αντικοινωνικος by nature.
    και τωρα δες τον τιτλο του θεματος, και σκεψου με ποιον μιλας. ο KENO ειναι κενος, δεν ανηκει πουθενα, δεν ειναι για τους πολλους, δε θελει να παιρνει θεση, τιποτα. ειναι μονο για τους λιγους και καλους, αυτους κι αυτα που ο ιδιος επιλεγει. ετσι προτιμω σχεση! για να αποκτησω βεβαια αυτη τη ριμαδα σχεση θα πρεπει να κοινωνικοποιηθω κι εγω περισσοτερο, το ξερω. ομως ακομα κι αν το κανω και γνωρισω καποια, αυτη η καποια πολυ πιθανον ειναι να μη μου ταιριαζει, αφου θα ειναι κοινωνικη. ειχα στο παρελθον κοπελες που γουσταραν συνεχως κλαμπακια μπαρακια καφετεριες, και περνουσα σκατα. εγω δεν ειμαι γιαυτα, προτιμω μια αντικοινωνικια, αλλα κι αυτες σπανιζουν και συμπεριφερονται καπως με το παραμικρο λες και τις πληγωσες. κι ετσι ο καφρος ο KENO μενει μονος του.
    βεβαια θα ηθελα να ξαναγινω οπως παλια κοινωνικος και να μη ξεχωριζω τους ανθρωπους αναλογα με το αν μπορουν να μου φανουν χρησιμοι ή οχι, αλλα πλεον ειναι και η οικονομικη κατασταση που ειναι δυσκολη και δε το επιτρεπει. δε μπορεις να εμπιστευτεις τους παντες δλδ γιατι καποιος θα στη φερει. ετσι πρεπει να προσεχουμε, και αφου και οι υπολοιποι κλεινονται, ποιος ειμαι εγω να μην ακολουθησω τη ταση της μοδας ?
    Σημασία φίλε έχει το ότι είναι στο χαρακτήρα σου τόσο η κοινωνικότητα όσο και η αντικοινωνικότητα, και στα δυο τα πας πολύ καλά, απ εκεί και πέρα και πάλι στο χαρακτηρα σου είναι ποιο απ τους δρομους γουσταρεις. Τώρα για καποιους λόγους θες να κλείνεσαι. Αυτο δε σε κάνει δυστυχισμένο γιατι κανεις αυτο που σ αρεσει στο τωρα και παιρνας ωραία. Άμα θες το αλλάζεις και γινεσαι κοινωνικός όπως ήσουν παλια και εκει επισης τα πας πολυ καλα. Δεν εχεις προβλημα μοναξιας γιατι την επελεξες συνηδητα. Ειναι σταση ζωης την οποια επελεξες ενω θα μπορουσες να επέλεγες και το ακριβως αντιθετο και αυτο αμα θες το κανεις όποτε θελεις.
    Το πρόβλημα εδω στο φορουμ ειναι για όλους αυτους που ο χαρακτηρας τους από παιδικής ηλικίας και οι συνθηκες ζωης τους διαμόρφωσαν με τετοιο τρόπο ώστε να ειναι σχεδον καταδικασμενοι στη μοναξια, ο χαρακτηρας τους να μην τους βοηθα να γινουν αποδεκτοί παρα το ότι θελουν. Να θελουν να μπουν σε παρεες, να κανουν φιλίες, όμως να μην τα καταφερνουν, να επιδιωκουν κατι τετοιο αλλά να μην γινεται τιποτα. Εδω ειναι ο δυσκολος αγωνας.
    Από κοπέλες, εγω γουσταρω ανοιχτους χαρακτηρες, κοινωνικές, ίσως γιατι με συμπληρωνουν, ίσως γιατι εχουν κατι που μου λειπει κι αυτο με ελκυει. Τις ήσυχες, τις λιγομίλητες δεν τις αντέχω.
    γιάννης

Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax.....??ποσο καιρο θα τα περνω πια?
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 22-06-2020, 11:07
  2. Ti σας αρεσει να κανετε αυτο το καιρο......
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 11-08-2011, 11:56
  3. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 00:25
  4. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΜΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ?ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 16:09
  5. ποσο καιρο κανουν τα φαρμακα να δρασουν
    By apaleftos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-06-2009, 19:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •