Πως να αντιδράσω ακριβώς ;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14

    Πως να αντιδράσω ακριβώς ;;

    Πριν τρεις μερες μετά τη δουλιά βγήκαμε όλοι οι συνάδελφοι έξω για ενα χαλαρό ποτό και να γυρίσουμε νωρίς γιατί την επόμενη είχαμε νωρίς δουλειά. Το ενα ποτό έφερε το άλλο , και καταλείξαμε όλη η παρέα να είμαστε φέσια και εγώ με ενα συνάδελφο να με φιλάει ενω μεχρι εκεινη την μερα είχαμε εντελος φιλικές επαφές. Μ αυτά και μ αυτά την επόμενη είπαμε να ξεχάσουμε ο,τι εγινε γιατί ίσως προκαλουσαμε προβλείματα στη δουλειά . Μετά το γεγονός ήρθαμε πιο κοντά , με παιρνει τηλέφωνο και βγαινουμε μαζί μόνοι μας , μου κάνει κοπλιμέντα και φερεται κάπως διαφορετικά απο πριν. Εμενα μου αρέσει αυτό , αλλά κρατάω τις κουβεντες που ειπαμε να μη χαλάσουμε τη φιλία μας και είμαι κάπως μαγκομενη ακόμα. Όμως, αφότου ήρθαμε πιο κοντά έχει γίνει βούκινο παντού και όλοι νομίζουν πως κάτι τρέχει μεταξύ μας, και εχει διαδοθεί το γεγονός εκείνης της νυχτας και σε ανθρώπους που δε θα ηθελα να φτάσει. Το θεμα είναι οτι διαδόθηκε απο φίλους μου , που ξέρουν οτι ένιωθα άσχημα για αυτό. Εάν μάθω ποιός το διέδωσε , πως πρέπει να αντιδράσω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ρε συ ευα εγω μαζι σου ειμαι αλλα απο τη μια νιωθεισ ασχημα απο την αλλη βγαινεισ μαζι του
    απο τη μια ειπατε να μη συνεχισετε απο την αλλη βγαινετε ραντεβου να σου πω ποιοσ το πε
    ολοι το ειπαν εγω θα το λεγα παντωσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    αφου αλλα λετε κι αλλα κανετε λογικο να ταξιδευει μακρια η ειδηση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου , αλλά βρε συ μπορει να βγαινουμε να μιλάμε και να περναμε καλα μαζι αλλα δεν είναι ερωτική η σχέση που εχουμε. Και γιατί να το πουνε δικό τους θέμα ήτανε ;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    οσο και να πεισ ειναι ωραιο κουτσομπολιο μαλωνατε ηπιατε ενα βραδυ γιναται φιλοι οσο να πεισ εχει ενδιαφερον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Δε λέω εχει ενδιαφέρον , αλλά όταν κατι σε κανει να νιώθεις άσχημα (τουλάχιστον στην αρχή ) και μετά αυτοί που αποκαλείς φίλους πηγαινουν και το λένε παντού ενω ξέρουν οτι θα σε πληγώσει δεν είναι άσχημο;

    Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Τόσο πολύ τους ενοχλεί;;;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    βασικα αυτοι το λενε για τζρτζελε δεν τουσ νοιαζει για παρακατω τωρα αμα εσυ πληγωνεσαι αλλο θεμα γτ επειδη κι εγω τα λεω
    θα σου πω οτι μπορει αμα ηταν αλλοσ να μην πληγωνοταν γι αυτα που λενε και δευτερον αφου σ αρεσε τωρα τι ψαχνεισ να βρεισ
    κανε οτι θεσ αλλα μερικα πραγματα να ξερεισ μαθαινονται για διαφορουσ λογουσ δε γινεται παντα για κακο αυτο να ξερεισ
    αυτα για παρεεσ για συναδελφουσ εχουμε το εργασιακο δικαιο που πρεπει να σ κατεβασω πρωτον και δευτερον να ξερεισ οτι αφορα τη δουλεια εμεισ εδω λεμε οτι γινεται μαθαινεται το χουμε δεδομενο εσεισ τι κανετε δε ξερω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    favvel
    Guest
    εγώ λέω ότι αν βρεις καταλάβεις ποιος ή ποιοι το διέδωσαν απλά να μην τους ξαναμιλήσεις..αυτό να κάνεις..μάλλον στο τέλος να κάνεις αυτό αφού τους μιλήσεις..γιατί δεν είναι ωραίο πράγμα το κουτσομπολιό..
    θα'πρεπε να το ξέρουν..δλδ ήθελαν να σε ρεζιλέψουν?αφού φίλοι σου είναι..δεν πιστεύω..
    αν τύχει όμως και μιλήσετε ή σου μιλήσουν αυτοί πες τους ότι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας και ότι θα μπορούσε να το πάθει ο οποιοσδήποτε με μειωμένες τις αναστολές λόγω αλκοόλ..
    αν αισθάνεσαι ότι θίχτηκες από το κουτσομπολιό να τους το πεις ευθέως ότι σε πείραξε και μετά ανάλογα τι θα σου πούνε ανάλογα κι εσύ θα δεις αν θα συνεχίσεις να τους κάνεις παρέα ή όχι..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Λες ορθά κοφτά ότι δεν τρέχει κάτι .. .και προσπαθείς να κρατήσεις τις αποστάσεις ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Φιληθηκατε μπροστα σε ολη την παρεα?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    Δεν ειναι υποχρεωμένη να δώσει λογαριασμό για το ειδος της σχεσης με τον οιονδήποτε.Ειναι ομως υποχρεωμενη να προστατεψει τον εαυτο της.
    Θεματοθετρια,το να μαθεις πιος ακριβως το διεδωσε ισως να μην έχει και τοσο σημασια οσο το να κρατάς αποστάσεις και να εισαι προσεκτική στις δηλώσεις και στη γενικότερη στάση σου ιδίως στη δουλειά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Eva_ View Post
    Πριν τρεις μερες μετά τη δουλιά βγήκαμε όλοι οι συνάδελφοι έξω για ενα χαλαρό ποτό και να γυρίσουμε νωρίς γιατί την επόμενη είχαμε νωρίς δουλειά. Το ενα ποτό έφερε το άλλο , και καταλείξαμε όλη η παρέα να είμαστε φέσια και εγώ με ενα συνάδελφο να με φιλάει ενω μεχρι εκεινη την μερα είχαμε εντελος φιλικές επαφές. Μ αυτά και μ αυτά την επόμενη είπαμε να ξεχάσουμε ο,τι εγινε γιατί ίσως προκαλουσαμε προβλείματα στη δουλειά . Μετά το γεγονός ήρθαμε πιο κοντά , με παιρνει τηλέφωνο και βγαινουμε μαζί μόνοι μας , μου κάνει κοπλιμέντα και φερεται κάπως διαφορετικά απο πριν. Εμενα μου αρέσει αυτό , αλλά κρατάω τις κουβεντες που ειπαμε να μη χαλάσουμε τη φιλία μας και είμαι κάπως μαγκομενη ακόμα. Όμως, αφότου ήρθαμε πιο κοντά έχει γίνει βούκινο παντού και όλοι νομίζουν πως κάτι τρέχει μεταξύ μας, και εχει διαδοθεί το γεγονός εκείνης της νυχτας και σε ανθρώπους που δε θα ηθελα να φτάσει. Το θεμα είναι οτι διαδόθηκε απο φίλους μου , που ξέρουν οτι ένιωθα άσχημα για αυτό. Εάν μάθω ποιός το διέδωσε , πως πρέπει να αντιδράσω;
    ας τα πιασουμε ενα ενα.καταρχην οι συναδελφοι ειναι φιλικα προσωπα.οχι απαραιτητα φιλοι ωστε να σεβαστουν ποτε κατι θα σε πειραξει.ελπιζω να καταλαβαινεις τη διαφορα.φεσι κ φιλι δε παει απαραιτητα μαζι αλλιως εγω θα ειχα φιλησει καθε θηλυκο της χωρας τοσο συχνα που πινω.απλα χαλαρωσαν οι αναστολες σου κ εκανες κατι που κατα βαθος ηθελες.οπως λες σου αρεσει κ για αυτο συνεχιζεις.τωρα αν η σχεση δεν ενοχλει καποιον (πχ αν καποιος απο σας δεν ειναι δεσμευμενος η αν δεν υπαρχει ορος στην εταιρια για μη υπαρξη σχεσεων) δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη το συνεχισεις η κ γιατι πρεπει να νιωθεις ασχημα.δεν υποτιμω τη φιλια κ την αξια της αλλα σκεφτηκες αν απο ολο αυτο προκυψει η σχεση της ζωης σου?

    γνωμη μου ζησε εντονα αυτο που προεκυψε κ σου αρεσει,φρντισε να μην απογοητευεσαι απο τους ανθρωπους τοσο ευκολα κ νοιασου περισσοτερο για τις συνεπειες που εχουν αξια.η απολυση ειναι αξιολογη συνεπεια.το να σε σχολιαζουν οι συναδελφοι επειδη εδωσες ενα φιλι στο 2015 ειναι μηδαμινης αξιας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Eva_ View Post
    Πριν τρεις μερες μετά τη δουλιά βγήκαμε όλοι οι συνάδελφοι έξω για ενα χαλαρό ποτό και να γυρίσουμε νωρίς γιατί την επόμενη είχαμε νωρίς δουλειά. Το ενα ποτό έφερε το άλλο , και καταλείξαμε όλη η παρέα να είμαστε φέσια και εγώ με ενα συνάδελφο να με φιλάει ενω μεχρι εκεινη την μερα είχαμε εντελος φιλικές επαφές. Μ αυτά και μ αυτά την επόμενη είπαμε να ξεχάσουμε ο,τι εγινε γιατί ίσως προκαλουσαμε προβλείματα στη δουλειά . Μετά το γεγονός ήρθαμε πιο κοντά , με παιρνει τηλέφωνο και βγαινουμε μαζί μόνοι μας , μου κάνει κοπλιμέντα και φερεται κάπως διαφορετικά απο πριν. Εμενα μου αρέσει αυτό , αλλά κρατάω τις κουβεντες που ειπαμε να μη χαλάσουμε τη φιλία μας και είμαι κάπως μαγκομενη ακόμα. Όμως, αφότου ήρθαμε πιο κοντά έχει γίνει βούκινο παντού και όλοι νομίζουν πως κάτι τρέχει μεταξύ μας, και εχει διαδοθεί το γεγονός εκείνης της νυχτας και σε ανθρώπους που δε θα ηθελα να φτάσει. Το θεμα είναι οτι διαδόθηκε απο φίλους μου , που ξέρουν οτι ένιωθα άσχημα για αυτό. Εάν μάθω ποιός το διέδωσε , πως πρέπει να αντιδράσω;
    ε, σωστα νομιζουν ,δηλαδη.
    πραγματι, κατι τρεχει μεταξυ σας!

    ειναι πολυ λογικο βρε ευα κατι που γινεται δημοσιως να διαδωθει, δεν εχει νοημα να ριχνεις φταιξιμο σε αλλους απο σας.
    αν δεν θελατε 'διαδοσεις", ας προσεχατε.

    αν πραγματι το διεδωσε "φιλος" και οχι γνωστος, ειναι το μονο θεμα που βλεπω, γιατι βλεπω οτι κι αυτον τον αποκαλεις φιλο.
    σε αυτην την περιπτωση του "φιλου", προφανεστατα και επρεπε να σε προστατεψει απο περαιτερω κουτσομπολια κι οχι να διαδιδει κι ο ιδιος. ζητα του τον λογο η πες του για την δυσαρεσκεια σου και κοψτον απο φιλο.
    αν δεν μιλαμε για φιλο, αλλα απλα για καπως πιο κοντινο σου στην δουλεια, πιασ τ αυγο και κουρευτο.

    ειναι καποιος απ τους δυο σας, δεσμευμενος?
    συμφωνω με τον ελις. τα σκαμπροζικα νεα της δουλειας, παντα διαδιδονται. αν δεν προστατευσατε εσεις τους εαυτους σας, δεν θα το κανουν οι τριτοι.

Similar Threads

  1. Κριση τι ακριβως επαθα?
    By lindsay in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-2014, 02:07
  2. Τι ακριβώς συμβαινει?
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 18-07-2013, 21:59
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-2012, 23:44
  4. πως να αντιδρασω?ποναω πολυ
    By d_o in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-03-2011, 18:57
  5. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ..
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 13-12-2007, 20:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •