κάψιμο σε χέρια κ πόδια μουδιασματα κ πόνοι...άλλος κανείς???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    13

    κάψιμο σε χέρια κ πόδια μουδιασματα κ πόνοι...άλλος κανείς???

    Καλησπέρα..καινούρια στο φόρουμ προς αναζητηση ομοιοπαθων αν και είμαι σχετικά παλιά στις κρίσεις πανικού...εδώ κ κάνα μήνα βασανιζομαι με πολλά κ ποικίλα συμπτώματα κ φοβίες έτσι για να νη βαριέμαι..ξεκίνησαν με ταχυκαρδίες, νευροπονους, κάψιμο στην πλάτη, δυσπνοιες μέχρι που κάποια στιγμή κ με κάποιες εξετάσεις με άφησαν τα παλια κ με βρηκαν τα καινούρια κ εδώ θέλω τη βοηθεία σας...καψίματα σε μπράτσα τα οποία επεκτάθηκαν σε χέρια κ ποδια, τρέμουλο κ μουδιασματα χεριών ποδιών συνήθως από την ίδια μεριά κ όλα παροδικά.. Για κακή μου τύχη googlara τα κατά καιρούς συμπτώματα κ από τότε ζω με το φόβο της σκλήρυνσης..τι ζω??περιφέρομαι..τόσο που εύχομαι να είχα παραμείνει στα γνωστά "καρδιακά" συμπτώματα...έχω τρελάνει τους γύρω μου κ ζω περιμένοντας την ανακοίνωση της διάγνωσης???στην παρούσα φάση καίγεται το αριστερό μου μπράτσο κ η πάνω μεριά των δαχτύλων του δεξιού χεριού..τη Δευτέρα έχω ραντεβού με νευρολογο κ δε θέλω να πάω...σας κούρασα Ε???

  2. #2
    μις...καταρχήν καλως ήρθες...
    Σε ψυχολόγο έχεις πάει?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    13
    Όχι...πίστευα ότι ήμουν δυνατή να το ξεπεράσω μόνη μου...αλλΑ μάλλον δν είμαι...σ ευχαριστώ πολύ που απάντησες..μ έχει φάει η αγωνία τόση ώρα...κάνεις δν ανέφερε την παραμικρή ομοιότητα σε συμπτώματα

  4. #4
    Quote Originally Posted by missmary2012 View Post
    Όχι...πίστευα ότι ήμουν δυνατή να το ξεπεράσω μόνη μου...αλλΑ μάλλον δν είμαι...σ ευχαριστώ πολύ που απάντησες..μ έχει φάει η αγωνία τόση ώρα...κάνεις δν ανέφερε την παραμικρή ομοιότητα σε συμπτώματα
    ...σε διαβεβαιώ πως εδώ μέσα είναι πολύ συνηθισμένο να γράφουν άτομα με τα συμπτώματα σου, (δυστυχώς).
    Μακάρι να μπορούσαμε να τα ξεπεράσουμε όλα μόνοι μας, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.
    Βρες κάποιον ψυχολόγο, (ανάλογα με την περιοχή σου μπορούν να σου συστήσουν και μέλη από εδώ) και πήγαινε να λύσεις το πρόβλημα σου.
    Όσο το αφήνεις, τόσο χειρότερο θα γίνεται. Είναι κρίμα να υποφέρεις και να μην κάνεις τίποτα γι αυτό...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    15
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΟΣΗΡΘΕΣ ΚΑΙ...ΜΗ ΞΑΝΑGOOGLARIS ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ... ΣΥΝΥΘΩΣ ΑΣΧΗΜΟ... ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΠΛΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ.....ΩΧ ΩΧ ΩΧ...ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΔΥΝΑΤΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΜΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΙΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΕΙΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΗΣ ΦΟΒΙΕΣ ΜΑΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ...ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ...ΟΠΟΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΛΛΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ...ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ...ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ! ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΙΑ ΣΟΥ ΓΕΡΑΜΑΤΑ!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    13
    Δεν ξέρετε πόση ανακούφιση μου προσφέρετε!!!!δν έχω σε ποιον να μιλήσω κ να καταλάβει..οι γγονείς ανησυχούν ότι τρελαίνομαι ο φίλος μου δν πιστεύει πια τίποτα από ότι νιώθω κ λέει ότι τα δημιουργω μόνη μου κ να τα αποβαλλω..δν αποδίδω στη δουλειά μου,είμαι καθηγήτρια κ τα παιδιΑ το καταλαβαίνουν..οι φίλες μου με αποφεύγουν επειδή πάντα κάπου έχω ενόχληση..μα ποιος είπε ότι θέλω να μαι δυστυχισμένη??κάθε πρωί ξυπνάω σε αναμονή για το που θα νιώσω το κάψιμο η το μούδιασμα..

  7. #7
    ...τότε κινητοποιήσου ώστε να γίνεις καλά...
    Πες σε ποια περιοχή μένεις, και θα βρεθεί κάποιος να σου στείλει πμ με έναν καλό ειδικό.
    (δεν χρειάζεται να πεις Παγκράτι/Γλυφάδα κλπ, αλλά Αθήνα/Θεσσαλονίκη/Πάτρα...)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    15
    ΕΔΩ ΚΑΙ 5 -6 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ! ΑΠΛΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ.....ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΑΝΑΦΟΒΟΜΑΣΤΕ...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    13
    Αυτό το κάψιμο με τρελαίνει......Αθήνα μένω κέντρο..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    13
    Κανείς άλλος?????!!!!!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    16
    Ξέρω έναν στο Πειραιά,εκεί που είχα πάει,αν ενδιαφέρεσαι,στείλε μου pm να σου δώσω στοιχεία..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1

    ίδια συμπτωματα

    Quote Originally Posted by missmary2012 View Post
    Κανείς άλλος?????!!!!!!
    έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με σένα και ένιωσα κάποια ανακούφιση/συμπαράσταση όταν διάβασα το post σου.
    είσαι καλύτερα τώρα? τα ξεπέρασες?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    13
    Σου απαντάω με απίστευτη καθυστέρηση καθώς είχα καιρό να μπω στο φόρουμ. ..το τα ξεπέρασα είναι σχετικό μάλλον τα εξελιξα. ...ακόμη τα έχω κάποιες φορές απλά έχω μάθει να μη φοβάμαι τα συγκεκριμένα και να φοβάμαι άλλα. ..προς το παρόν παλεύω με εμβοες. ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by missmary2012 View Post
    Καλησπέρα..καινούρια στο φόρουμ προς αναζητηση ομοιοπαθων αν και είμαι σχετικά παλιά στις κρίσεις πανικού...εδώ κ κάνα μήνα βασανιζομαι με πολλά κ ποικίλα συμπτώματα κ φοβίες έτσι για να νη βαριέμαι..ξεκίνησαν με ταχυκαρδίες, νευροπονους, κάψιμο στην πλάτη, δυσπνοιες μέχρι που κάποια στιγμή κ με κάποιες εξετάσεις με άφησαν τα παλια κ με βρηκαν τα καινούρια κ εδώ θέλω τη βοηθεία σας...καψίματα σε μπράτσα τα οποία επεκτάθηκαν σε χέρια κ ποδια, τρέμουλο κ μουδιασματα χεριών ποδιών συνήθως από την ίδια μεριά κ όλα παροδικά.. Για κακή μου τύχη googlara τα κατά καιρούς συμπτώματα κ από τότε ζω με το φόβο της σκλήρυνσης..τι ζω??περιφέρομαι..τόσο που εύχομαι να είχα παραμείνει στα γνωστά "καρδιακά" συμπτώματα...έχω τρελάνει τους γύρω μου κ ζω περιμένοντας την ανακοίνωση της διάγνωσης???στην παρούσα φάση καίγεται το αριστερό μου μπράτσο κ η πάνω μεριά των δαχτύλων του δεξιού χεριού..τη Δευτέρα έχω ραντεβού με νευρολογο κ δε θέλω να πάω...σας κούρασα Ε???
    Καλησπέρα!!! Αυτό το κάψιμο που λες πως νιώθεις στα μπράτσα και στην πλάτη το παθαίνω και εγώ!!!δεν το είχα πριν σαν σύμπτωμα άγχους αλλά μου ξεκίνησε σαν παρενέργεια του αντικαταθλιπτικού που λαμβάνω. Το είπα αμέσως στον ψυχίατρο μου και με πληροφόρησε ότι αυτο το κάψιμο είναι νευρολογικό και συμβαίνει από το σωματοποιημένο άγχος. Οπότε μην το φοβάσαι. Μόλις χαλαρώσεις θα σου περάσει.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. ΚΑΨΙΜΟ ΣΕ ΧΕΡΙΑ-ΠΟΔΙΑ
    By volkar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 04-01-2016, 22:35
  2. Το εχει κανεις αλλος αυτο το συναισθημα;
    By Chrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-2011, 22:03
  3. υπαρχει κανεισ αλλος;
    By αγγ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-12-2009, 19:58
  4. Υπαρχει κανεις αλλος με αυτη τη διαταραχη;
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2008, 20:45
  5. Μουδιασματα στα χερια - μικρη ανοχη στο ποτο
    By Alexintrouble in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-09-2008, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •