Τρελές αρρυθμίες, έκτακτες συστολές και φόβος θανάτου. Έχω παροξυσμό, HELP!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4

    Τρελές αρρυθμίες, έκτακτες συστολές και φόβος θανάτου. Έχω παροξυσμό, HELP!!!!!!

    Γεια σας παιδιά και καλά κουράγια!
    Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ ανελλιπώς απο το καλοκαίρι του 2011. Περνάω πολύ μεγάλα ζόρια τελευταία όπως καταλαβαίνετε και από τον τίτλο του άρθρου μου.

    Είμαι 30 χρονών σχεδόν (θα γίνω τον Μάιο) και υποφέρω από αρρυθμίες ή έκτακτες συστολές όπως τις λένε άλλοι, από την ηλικία των 17. Συνήθως με πιάνει μια κάθε 3-4 μέρες (και παραπονευόμουν κιόλας) and that's it, αλλά τις τελευταίες εβδομάδες έχει γίνει πραγματικό Βιετνάμ! Πρέπει να εχω παροξυσμό καθώς με πιάνουν τώρα και για δυο εβδομάδες (εκτός απο 4-5 ημέρες) πάρα μα πάρα πολλές κατά την διάρκεια της ημέρας, ορισμένες τόσο δυνατές (και συνεχόμενες, ριπές εκτάκτων) που πετάγομαι από τον ύπνο ( στον ύπνο και κατά το περπάτημα ειδικά είναι αυτες που λέω, ΟΚ αυτό ήταν πεθαίνω λέμε)

    Έχω κάνει άπειρα καρδιογραφήματα, χολτερ, τριπλεξ κτλ κατά την διάρκεια των ετών, καθώς επίσης και μέσα σε αυτές τις δυο εβδομάδες έκανα δυο καρδιογραφήματα, έβαλα holter για 20 ώρες, τριπλεξ, τσέκαρα πίεση κτλ.

    Ο γιατρός μου μέγας μαλάκας χωρίς πλάκα! Μου λέει η καρδιά σου υγιής, θες ψυχολόγο, πάρε xanax, δεν θέλω να σε βλέπω στα μάτια μου και έπειτα από το holter που είδε τα αποτελέσματα, μου λέει κοίτα, να πεθάνεις δεν πεθαίνεις, η καρδιά σου είναι υγιής, έχεις αρρυθμίες, αλλά δεν διατρέχεις κίνδυνο, απλά βασανίζεσαι. Μέτα μου λέει μπορεί να έχεις κολπική μαρμαρυγή ή και παροξυσμικη ταχυκαρδία και να χρειαζεσαι Ablation, να πας να σε δει ένας φίλος μου αρρυθμιολόγος να είμαστε σίγουροι (με είχε στείλει στον ίδιο μαλάκα το 2010 και μου πήρε 50 ευρώγια να δει τα αποτελέσματα του holter και να μου πει δεν έχεις κάτι).

    Τέλος πάντων, πίνω Lopressor (beta blocker αναστολέας, 1 1/2 με 2 την ημέρα) και δεν κάνει τίποτα, απλά δεν πάει γρήγορα η καρδιά, αλλά οι έκτακτες με ταράζουν κανονικά. Θα δω και άλλον γιατρό σίγουρα, αλλά θα εκτιμούσα αν κάποιος/α έχει παρόμοια εμπειρία και μπορούσε να μου πει δυο λογια!

    Παρακάτω, είναι τα αποτελέσματα του holter μου, μπορεί κάποιος που έχει βάλει και αυτός/η να τσεκάρει και να συγκρίνει και να δει αν όντως οι δικές μου έκτακτες και αρρυθμίες είναι τόσο έντονες και πολλές? Γιατι ο μαλακας ο γιατρός ούτε αυτό δεν μπορούσε να κάνει, να μου πει δηλαδή πόσες είχα! Αχ, ναι να μην ξεχαστώ, συμπτώματα κλασσικά, φτερουγίσματα στο στήθος, άλλοτε κόβεται και η αναπνοή, παύση καρδιάς και γρήγορη επανεκκίνηση, σερί και ριπές κάποιες φορές που είναι ότι χειρότερο κτλ

    Ventricular Ectopy was 434, with 11 V-Runs and 48 V-Pairs and Supraventtricular Ectopy was 1270 with 127 SV-Runs and 223 SV-Pairs.

    Average heart rate was 76 beats per minute

    Ευχαριστώ προκαταβολικά ρε παιδιά :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Αφου εκανες τοσες εξετασεις ποιο πιθανο ειναι να πεθανεις απο τρακα με το αμαξι, παρα απ την καρδια.

    Υγ1. Αφου ο γιατρος ειναι μεγας μλκας οπως λες, γιατι δεν πηγαινεις σε εναν αλλο ?!
    Υγ2. Απο περιεργεια ρωταω, εφ οσον εχεις κανει τοσες εξετασεις, προς θυρεοειδη τσεκαρες πχ ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Καλημέρα!

    Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ για χρόνια και συνεχώς ανέβαλα να πάω σε καρδιολόγο. Ξεκινούσε με ταχυκαρδία, μετά η καρδιά σταματούσε για δευτερόλεπτα και αισθανόμουν όπως αισθανόμαστε κατά την απογείωση του αεροπλάνου. Σαν να φεύγει η ψυχή σου (ξέρω... βλακώδες παράδειγμα, μια και δεν μας συμβαίνει καθημερινά να φεύγει η ψυχή μας, αλλά πιστεύω πως καταλαβαίνεις τι εννοώ). Δεν μπορούσα ούτε να φάω. Με την παραμικρή προσπάθεια που κατέβαλα, η καρδιά μου έκανε σαν διαστημόπλοιο έτοιμο για ταξίδι στο Διάστημα.

    Το πρόβλημα βρέθηκε όταν νοσηλεύτηκα με Guillain-Barré Syndrome που πλησίαζε προς την καρδιά. Έγιναν δεκάδες (και επαναληπτικές) εξετάσεις (triplex, καρδιογραφήματα, υπερηχογραφήματα, ακτινογραφίες, αξονικές τομογραφίες, μόνο holter δεν έβαλα γιατί ήμουν ήδη σε ΜΕΘ). Βρέθηκε πως έχω μόνιμη ταχυκαρδία (Sinus Tachycardia) που προκαλεί και αρρυθμίες. Μού συνταγογράφησαν κι εμένα Lopressor αλλά ούτε εγώ είδα κάποιο αποτέλεσμα. Μετά από 3-4 κουτιά άρχισα να σκέφτομαι μήπως πρόκειται για placebo (λέμε τώρα...). Το καλοκαίρι που πέρασε (νοσοκομειακός) καρδιολόγος μού άλλαξε τα Lopressor και έδωσε Inderal. Και τα δύο β-αναστολείς είναι, αλλά το δεύτερο ήταν σαφώς αποτελεσματικό (οι β-αναστολείς επιδρούν σε πολλά συστήματα του οργανισμού, όχι μόνο στην καρδιά και χορηγούνται ακόμα και για κρίσεις πανικού, ΓΑΔ και άγχος, καταστάσεις που είναι εν δυνάμει ικανές να επηρεάσουν την καρδιακή λειτουργία).

    Τώρα η ταχυκαρδία παραμένει μεν (αυτό δεν μπορεί ν’ αλλάξει σ’ εμένα), αλλά δεν με ενοχλεί. Ούτε που την καταλαβαίνω γιατί η καρδιά δεν χτυπά δυνατά, απλά γρηγορότερα από ό,τι σε άλλους. Με μέσο όρο 60 – 80 b/m, η δική μου έχει αφετηρία τους 110 b/m και καμία φορά συνεχίζει την ανοδική της πορεία με προορισμό το άγνωστο. Συνήθως, όταν κοντεύει να πιάσει το όριο της Αττικής Οδού, συμμαζεύεται και επιστρέφει. Αυτό πάντως μού συμβαίνει σπανιότατα (σε διάστημα 5 χρόνων, δύο φορές). Έκτακτες συστολές δεν έχω πια και σταμάτησα να φοβάμαι. Όταν, δε, δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, γυρίζω στο αριστερό πλάι και, αντί να μετράω κατσίκια και πρόβατα, μετράω καρδιακούς παλμούς. Κοιμάμαι σε χρόνο dt.

    Θα ψάξω αύριο (σήμερα) να βρω τις εξετάσεις μου και θα σου πω τις δικές μου μετρήσεις. Ή θα scanάρω κάποια ΗΚΓ και θα σου τα στείλω. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι όλα γράφουν "abnornal ECG", αρρυθμία λόγω ταχυκαρδίας, κάτι που δεν σκοτώνει πάντως. Ο φόβος, μπορεί... Σ’ εμένα βοήθησε πολύ ότι πίνω ελάχιστο καφέ, καθόλου αλκοόλ, έχω σταθερά χαμηλή πίεση (11 δ. – 7 σ.) και είμαι εκ φύσεως ήρεμο άτομο. Α, και δεν ερωτεύομαι εύκολα... :p (αστειεύομαι φυσικά!!!)

    "Good luck, Jim"! :)
    [αν και δεν χρειάζεσαι τύχη, όλα καλά θα πάνε. Υπάρχει κι ένα σαχλοτραγουδάκι ("Όλα καλά θα πάνε") αλλά δεν θα σου το τραγουδήσω για δύο λόγους. Ο δεύτερος είναι ότι δεν το θυμάμαι.]

    PS. Φιλική συμβουλή: Το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιος, που έχει κάποιο πρόβλημα υγείας, είναι να ψάξει στο Internet για πιθανά συμπτώματα και να προσπαθήσει να "αυτοδιαγνωσθεί". Η μπουρδολογία και η κοτσανολαγνεία στο μεγαλείο της! Αν το έχεις κάνει, ξέχνα ό,τι διάβασες και συμβουλεύσου μόνο έναν καλό γιατρό. Ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και ως μοναδικός αντιμετωπίζεται. Ό,τι κάνει καλό σ’ εμένα, δεν ισχύει απαραίτητα και για σένα (και το αντίστροφο).

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Γεια & απο μενα!Εχω γραψει πολλες φορες για τις αρρυθμιες μου εδω μεσα.Πριν βρω αυτο το forum νομιζα οτι αυτο συμβαινει μονο σε μενα!Aramis,σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ!!Ειναι βασανιστικες!!!!!Εγω ειμαι στα 35,παντρεμενη με δυο παιδακια,μου εμφανιστηκαν το 2009 για πρωτη φορα & δεν ηξερα ουτε τη λεξη "αρρυθμιες".....απο τοτε αρχισαν ΟΛΑ!Τρεξιμο σε καρδιολογους,αρρυθμιολογο� �ς,ψυχολογους,εξετασεις κτλ......υπαρχουν πολλες καταστασεις που εζησα εξαιτιας αυτων(αρρυθμιων),αλλα το πιο δυσκολο απ ολα ειναι οτι ηρθε στη ζωη μου ο φοβος του θανατου που κατα τη γνωμη μου ειναι οτι χειροτερο υπαρχει!Ειναι σαν να αυτομαστιγωνεσαι,βασανιστ� �κο & τραγικο!!!!!Μεχρι τωρα το παλευω μονη μου,χωρις φαρμακα(ηρεμιστικα),μονο τα 2 πρωτα χρονια αλλαζα καποια φαρμακα για τις αρρυθμιες αλλα αφου δεν μου εκαναν τιποτα τα σταματησα.Οπως καταλαβαινεται,οταν εισαι μαμα & εχεις τις καθημερινες υποχρεωσεις απεναντι στα παιδια σου,ειναι ακομα πιο δυσκολο!Πρεπει με τα σωματικα & τους φοβους σου να παλευεις μονη(ος) σου,χωρις να καταλαβαινουν η να επιρεαζονται οι αλλοι,ποσο μαλλον τα αθωα σπλαχνα σου!Ειναι δυσκολη κατασταση,πρεπει να ειμαστε δυνατοι & να την παλεψουμε!Το μονο παρηγορο ειναι οτι ξερουμε πως υπαρχουν & αλλοι που ζουν το ιδιο μαρτυριο με μας......

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    ATHENS
    Posts
    41
    Γεια σε ολους!Οποτε βλεπω θεμα με εκτακτες συστολες μεσα και γω!Ρε παιδια εγω παιρνω anghoron για τις αρρυθμιες αλλα και ο καρδιολογος και αλλοι γιατροι μου ειπαν οτι σιγα σιγα πρεπει να τα κοψω γιατι κανουν παρενεργειες.Μολις ιομως μια μερα δεν τα παρω γινεται τη ς κακομοιρας.Τα φαρμακα που παιρνετε εσεις δεν εχουν παραενεργεις?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    ATHENS
    Posts
    41
    Γεια σε ολους!Οποτε βλεπω θεμα με εκτακτες συστολες μεσα και γω!Ρε παιδια εγω παιρνω anghoron για τις αρρυθμιες αλλα και ο καρδιολογος και αλλοι γιατροι μου ειπαν οτι σιγα σιγα πρεπει να τα κοψω γιατι κανουν παρενεργειες.Μολις ιομως μια μερα δεν τα παρω γινεται τη ς κακομοιρας.Τα φαρμακα που παιρνετε εσεις δεν εχουν παραενεργεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4
    Τελικά διαγνώστηκε ότι πάσχω από παροξυσμικη κολπική μαρμαρυγή :mad:

    Είμαι χάλια!!!!!!!!!!

    Ρυθμονορμ και Lopressor και Άγιος Ο Θεός!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    ATHENS
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Aramis View Post
    Τελικά διαγνώστηκε ότι πάσχω από παροξυσμικη κολπική μαρμαρυγή :mad:

    Είμαι χάλια!!!!!!!!!!

    Ρυθμονορμ και Lopressor και Άγιος Ο Θεός!
    Αραμις καταλαβαινω πως νοιωθεις.Τελικα με ποια εξεταση εγινε η τελικη διαγνωση?Αν σου εδωσε αυτη την φαρμακευτικη αγωγη ο γιατρος σου δεν πρεπει να ειναι κατι το ανησυχητικο...πανω κατω ολοι αυτα παιρνουμε.Τι συμβουλες σου εδωσε ο γιατρος?Τωρα που εχεις μια σωστη διαγνωση στα χερια σου ισως ηρεμησεις καπως...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Quote Originally Posted by Aramis View Post
    Τελικά διαγνώστηκε ότι πάσχω από παροξυσμικη κολπική μαρμαρυγή :mad:

    Είμαι χάλια!!!!!!!!!!

    Ρυθμονορμ και Lopressor και Άγιος Ο Θεός!
    Σου έστειλα ΠΜ. :)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Goofy View Post
    Σου έστειλα ΠΜ. :)
    Thanks το είδα!

    Με Holter 24 ωρών έγινε η διάγνωση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Aramis View Post
    Τελικά διαγνώστηκε ότι πάσχω από παροξυσμικη κολπική μαρμαρυγή :mad:

    Είμαι χάλια!!!!!!!!!!

    Ρυθμονορμ και Lopressor και Άγιος Ο Θεός!
    Ωραια, κ τωρα τι γινεται, σου ειπαν οτι ειναι κατι επικινδυνο για την υγεια σου πχ ?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Πανοπτικός View Post
    Ωραια, κ τωρα τι γινεται, σου ειπαν οτι ειναι κατι επικινδυνο για την υγεια σου πχ ?
    Εφόσον δεν συντρέχει άλλο πρόβλημα καρδιάς όχι δεν είναι επικίνδυνο για την ζωή σου αλλά υποφερεις. Υπάρχει και η λύση που λέγεται ablation αλλά είναι ακριβό και όχι με 100% αποτελέσματα . Βασικά οποίος το έχει, όπως εγώ καλή ώρα πρέπει να μάθει να ζει με αυτό.
    Υπάρχουν και χειρότερα πάντως π.χ. Καρκίνος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Δηλαδη Aramis,τι ακριβως ειναι αυτο?Τι ακριβως σου ειπε ο γιατρος?Καλα..σημερα εχω μια αρρυθμια...αλλο πραγμα!:(

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    5
    Πως περασανε τα χρονια! Ο Aramis ηταν ο προηγουμενος λογαριασμος μου αλλα επειδη δεν μπορουσα πλεον να θυμηθω κωδικους εφτιαξα καινουργιο. Αυτο που με στενοχωρει περισσοτερο ειναι οτι τοτε ημουν σχεδον 30 και τωρα οδευω προς τα 34. Ποσο μου την δινει που μεγαλωνουμε. Που λετε απο τοτε που ξεκινησα αγωγη με 3 ρυθμονορμ και 1/2 Lopressor την ημερα εγινα νεος ανθρωπος. Η κολπικη μαρμαρυγη με ξεχασε τελειως (1 μικρο επεισοδιο στα 4 χρονια σχεδον), πολυ σπανιες εκτακτες, ταχυκαρδιες θα ελεγα ποτε. Αρχισα να γυμναζομαι, εχασα 15 κιλα απο τοτε, βρηκα νεα δουλεια, το καλοκαιρι του 2012 γνωρισα και μια κοπελα με την οποια εκανα ενα παιδακι (ειναι 26 μηνων τωρα), αλλα το δυσαρεστο ειναι οτι δεν με αφηνει να το δω (χωρισαμε πριν 10 μηνες). Η κοπελα ηταν τουριστρια απο την Βορεια Ευρωπη και γνωριστηκαμε σε νησι Αυγουστο του 12. Καναμε σχεση και προεκυψε η εγκυμοσυνη στην πορεια. Ολα καλα στην αρχη, τελος παντων χωρισαμε τον Γεναρη του 15 και απο τοτε χρησιμοποιει το παιδι μου εναντιον μου για να παρει την οποια εκδικηση εχει στο μυαλο της (προφανως θεωρει οτι δεν την αγαπησα οσο αξιζε, δεν μετακομισα εκει να την παντρευτω κτλ). Εν ολιγοις εχω να δω τον γιο μου απο κοντα 10 μηνες και σε φωτογραφια ή skype 7. Τελικα αυτα που λενε για τις Βορειο-Ευρωπαιες οτι εχουν κρυο αιμα και απαξ σε ξεγραψουν βρισκουν νεο πατερα για το παιδι ΣΟΥ μαλλον ισχυουν κατα πολυ. Τελος παντων (η ακρη θα βρεθει στα "οικογενειακα" μου ακομα και δικαστικως αν χρειαστει) ενω ειχα ξεχασει την καρδια ολα αυτα τα χρονια, εχω απο τον Αυγουστο που κανω παλι εκτακτες συστολες. Ευτυχως οχι μαρμαρυγη ή ταχυκαρδιες (παιρνω φαρμακα σε καθημερινη βαση). Εβαλα holter μετα απο 3μιση χρονια τον Σεμπτεβρη και ηταν τελειο (22 εκτακτες ολη μερα Μ.Ο. 63 παλμους) και πριν 3 μερες παλι και ολα καλα (130 εκτακτες, ενισα δυνατα 3 κατα την διαρκεια, ολες υπερκοιλιακες, Μ.Ο. 55 παλμοι). Επισης εκανα triplex καρδιας, τεστ κοπωσεως, καρωτιδες και ολα τελεια απο την αποψη οτι δεν εχω κανενα παθολογικο προβλημα με την καρδια, ουτε ταχυκαρδιες, καλη φυσικη κατασταση, κολπικη μαρμαρυγη 0. Το προβλημα ομως ειναι οτι εχω 2 εβδομαδες τωρα που κανω εκτακτες αρκετες για τα δεδομενα τα δικα μου. Δηλαδη χτες βραδυ (η χειροτερη μερα τις τελευταιες 2 εβδομαδες) εκανα γυρω στις 20 μεσα σε δυο ωρες. Αντιλαμβανομαι οτι η κατασταση δεν ειναι οσο σοβαρη οσο το 2012 (ουτε τοτε ηταν βασικα αφου η καρδια ειναι υγιης, απλα ηταν τοσο συχνα και εντονα που η ποιοτητα ζωης ειχε εκμηδενιστει), αλλα και παλι οποτε συμβαινει με σοκαρει και τρομαζει. Λεω ωχ τωρα τι γινεται, αφου παιρνω τα χαπια μου γιατι δεν με αφηνουν ησυχο, παλι με αυτες θα ζω; Εντωμεταξυ ο γιατρος μου ειπε οτι το χειροτερο με τις "ψυχολογικες" εκτακτες ειναι οτι επειδη δεν ειναι μαρμαρυγη, δεν ειναι τρομερα συχνες και κρινονται κλινικα ασημαντες (φανταστειτε το ρυθμονορμ που κανει αναταξη στην μαρμαρυγη δεν τις εντοπιζει στην ουσια) δεν μπορεις να κανεις τιποτα στην ουσια για αυτες. Μου προτεινε ηρεμιστικα ή αντικαταθλιπτικα αλλα δεν το συζηταω καν διοτι αν και ειμαι πολυ στενοχωρημενος, στρεσαρισμενος και πιεσμενος αυτη την περιοδο δεν νιωθω την αναγκη να παρω τιποτα απο τα δυο καθως δεν νιωθω καταθλιψη ή τρομακτικο αγχος. Εχω περασει (πιστευω) ελαφριες καταθλιψεις παλαιοτερα, πολυ πιο αγχωτικες καταστασεις (ειδικα σαν φοιτητης ή φανταρος), καθως πιστευω εχω και μπολικους ιδεο-ψυχαναγκασμους αλλα αυτη την περιοδο δεν νιωθω οτι ειμαι σε αναμενα καρβουνα και οτι χρειαζομαι κατι βοηθητικο τετοιας φυσης. Βασικα με πιανει σε ησυχια και περισσοτερο τις βραδινες ωρες. Πιστευω οτι ειναι 100% ψυχολογικο αλλα και παλι με ενοχλουν. Εντωμεταξυ να ξερετε οι εκτατες λειτουργουν παροξυσμικα, μου το ειπε πολυ καλος αρρυθμιολογος αυτο. Για αυτο μπορει να σας αφηνουν για μηνες ή και χρονια και οταν επιστρεφουν να επιμενουν για κανα μηνα σε καθημερινη βαση και μετα φευγουν ξανα. Παντως για να κλεισω θετικα, απο 17 που με επιασαν πρωτη φορα ειπα θα πεθανω και εχω σχεδον την διπλασια ηλικια απο τοτε και ζω ακομα ;) Ελπιζω να ειστε ολοι καλα!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    21
    Καλησπερα.. Ειμαι 23 και εχω επισης τα ιδια συπτωματα!! Ταχυκαρδιες πολλες εκανα εξετασεις και μου δωσε το interal ο γιατρος και εγραψε στο χαρτι φλεβοκομβικη ταχυκαρδια!εχει κανας αλλος τετοιο η μονο εγω ειμαι η περιεργη;; :) Και μου ειπε με λιγα λογια οτι ειναι ψυχολογικο..... Και εγω νομιζω πως
    θα πεθανω :confused:

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. άγχος, έκτακτες συστολές και τρελός φόβος
    By stilvie in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 102
    Last Post: 03-02-2023, 09:01
  2. Εκτακτες συστολες & αγχος.
    By Σάτυρος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 19-05-2015, 21:24
  3. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 02:55
  4. ταχυκαρδια και εκτακτες συστολες
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 05-12-2011, 20:25
  5. Αρρυθμίες και φόβος του θανάτου, δεν μπορώ άλλο να ζω έτσι
    By panospeggy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-11-2010, 00:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •