θελω βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    1

    θελω βοηθεια

    θελω βοηθεια για να καταλάβω τι πρόβλημα έχω τα τελευταία χρόνια προτιμώ να κλινομε στο σπίτι να μην θέλω να βγω έξω νιώθω ότι δεν είμαι ελκυστικός και φοβαμε να μιλήσω γενικά με ατομα προτιμώ να καθομε σε μια άκρη και να μην μιλάω σχεδόν καθόλου και να έχω φαντασίωσης ότι είμαι καπιος άλλος συνήθως στις φαντασίωσης έχω υπερφυσικές δυναμης και αλλάζω στιγμές που έχω ζήση δεν μπορώ να νιώσω ανχος με τίποτα και στις χειρότερες φάσης που έχω πέραση το τελευτεο καιρό γενικά είμαι ανεσθιτος και δεν νιώθω πολα συνεσθήματα σπάνια νιώθω κάτι εκτός από φόβο νιώθω επίσης ότι δεν μπορώ να καταλάβο τον κόσμο γύρω μου καπια πράγματα βασικά και δεν ρωτάω γιατί ντρεπομε επίσης βαριεμε συνεχια δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα και πράγματα που λατρεβα πριν τα βρίσκο βαρετά
    γενικά έχω πέραση άσχημα στην ζωή μου έχω φάει ξύλο άσχημο από τον πατριό μου στα πεδικά μου χρόνια και επιδη είμαι ομοφιλοφιλος με κορόιδεβαν πάντα στο σχόλιο η στο δρόμο και ποτέ δεν έκανα κάτι πάντα τα κρατούσα μέσα μου σπάνια ξεσπαγα
    αυτά άμα θέλετε κάτι άλλο ρωτήστεμε να σας πο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    στεναχωριεμαι πολυ για τα λαθη των "γοεων" που προκαλουν τοσες ζημιες σε παιδακια τα οποια δε φταινε σε τιποτα.ετσι οπως τα λες νομιζω οτι εχεις παραιτηθει απο τη ζωη.εχασες τον εαυτο σου.σιγουρα η ψυχολογια σου ειναι περιπλοκη αλλα γι αυτο πρεπει να σε συμβουλεψει ειδικος για να βρεις και τη λυση.περασες δυσκολς παντως.και ειναι φυσικο αυτο που νιωθεις.νομιζω οτι επειδη περασες δυσκολα εχεις πολλες αμυνες και σου βγαινει η αναισθησια την οποια εγω την θεωρω προτερημα πλεον γιατι οι ευαισθητοι δεν επιβιωνουμν.αλλα μη φτασεις στο ακρο.κανε πραγματα για τον εαυτο σου !

  3. #3
    πληρώνεις για τα λάθη άλλων όπως πολλοί άλλοι εδώ, σπτι και σχολείο, ο χειρότερος συνδυασμος σε παιδικη ηλικία. σου υπεβαλαν ότι πιο αρνητικό μπορεις να φανταστεις για σενα, στην ηλικια δλδ που ειμαστε πολύ δεκτικοι σε τετοια. έτσι τα ταλέντα και δυναμεις σου δεν τα εκδήλωσες ποτε ακομα κι όταν αναγνωριζες την υπαρξης τους λόγω της συμπεριφορας τους απεναντι σου τα υποτιμούσες και δεν τα χρησιμοποιούσες. το αποτελεσμα χαμηλη αυτοεκτιμηση και απραξια. ετσι κλειστικες στον εαυτο σου και στον φανταστικο κοσμο που εφτιαξες όπου ζεις ευτυχισμενος. είναι πάντως θετικο το ότι συνηδητοποίησες ότι υπάρχει πρόβλημα, αυτο ειναι το πρωτο στάδιο στο δρομο της αλλαγης, γι αυτο ζητας βοήθεια από το φορουμ. θα σου συνιστουσα να βλεπες ενα καλο ψυχολογο. με τον ψυχολογο, αλλα και μονος σου αν μπορεις, θα ψαξετε μεσα σου να βρειτε τις αναξιοποιητες σου δυναμεις και ταλέντα, τα οποια σίγουρα υπάρχουν αλλά μπηκαν στο περιθωριο του νου και επιφανειακα έμαθες να πιστευεις ότι δεν εχεις τιποτα απ αυτα. αυτα τα ταλέντα και δυναμεις ειναι που θα σε βγαλουν από το αδιέξοδο, με το να τα βγάλεις μεθοδικα στην επιφανεια κανοντας μ αυτα βηματα στην καθημερινη σου ζωη. την αλλαγη θα τη δεις με τον καιρο κι οχι αμεσως.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Ακολούθα έγκυρα ότι σου λέει ό γιάννης

Similar Threads

  1. θελω βοηθεια
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2011, 16:10
  2. θελω την βοηθεια σας...!!
    By billiskaram in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-2011, 21:26
  3. Θέλω βοήθεια!!!
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-12-2010, 21:48
  4. θελω βοηθεια
    By zouzounitsaaa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 19-04-2008, 21:08
  5. θελω βοηθεια
    By jimmis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 20-03-2008, 23:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •