ειρωνια.πως αντιδρατε? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by vlack_swan View Post
    Έχει δίκιο ο φίλος σου Μαρκέλα. Απλώς όταν τέτοιες συμπεριφορές είναι μέρος της καθημερινότητάς σου, κάπου σπάς! Η μόνη λύση τελικά ίσως είναι να ξεκόβουμε μαχαίρι. Και δεν ξέρω αν πρόκειται για βλάκες, κουτοπόνηροι πάντως σίγουρα είναι.

    Η πλάκα ξέρεις ποιά είναι? Όταν με την πρώτη ευκαιρία τους "γυρίζεις" όσα σούχαν πετάξει στα μούτρα.
    Εκεί να δεις οι ξυνόφατσες πως μαζεύονται κι αρχίζουν και γλείφουν.., γιατί ισχύει τότε η παροιμία
    "χέρι που δεν μπορείς να δαγκώσεις καλύτερα γλύψτο " Τα ξέρουν καλά όλ' αυτά οι κουτοπόνηροι όπως πολύ σωστά είπες!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Ναι, ναι το έχω διαπιστώσει κι εγώ αυτό! Είναι αισχροί!! Απο τη μια να γελάς κ απο την άλλη να λυπάσαι. Ποιόν να πρωτολυπηθείς όμως.. Αυτούς γι'αυτό που είναι ή τον εαυτό σου που επέτρεψε να μπαίνουν στη ζωή σου και να αλωνίζουν.. Το μόνο σίγουρο που κατάλαβα είναι πως αν σε πετύχουν ευάλωτο, πάει την πάτησες. Ηθικό δίδαγμα :P Μην δείχνετε ποτέ τις αδυναμίες σας προτού διπλοτσεκάρετε τον άνθρωπο που έχετε απέναντί σας. Πολλές φορές μπορεί κάποιος να είναι φουλ στην κατανόηση και δήθεν να σε παρηγορεί, το μόνο όμως που περιμένει είναι να ανοιχτείς ακόμα περισσότερο ώστε να νιώσει σε καλύτερη μοίρα ο ίδιος και μετά να πάει και πιο δίπλα να κουτσομπολεύει και να το πάιζει καλύτερος Έχω δυστυχώς κάνει διατριβή πάνω σε τέτοιου είδους άτομα. Απο τη μια καλό, απο την άλλη πια πως να εμπιστευτώ; Τέλος πάντων εγώ είμαι χαμένη υπόθεση :P Δεν το σώζω πια με τίποτα! Προσέξτε όσοι προλαβαίνετε να μην χάσετε τον εαυτό σας.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by vlack_swan View Post
    Ναι, ναι το έχω διαπιστώσει κι εγώ αυτό! Είναι αισχροί!! Απο τη μια να γελάς κ απο την άλλη να λυπάσαι. Ποιόν να πρωτολυπηθείς όμως.. Αυτούς γι'αυτό που είναι ή τον εαυτό σου που επέτρεψε να μπαίνουν στη ζωή σου και να αλωνίζουν.. Το μόνο σίγουρο που κατάλαβα είναι πως αν σε πετύχουν ευάλωτο, πάει την πάτησες. Ηθικό δίδαγμα :P Μην δείχνετε ποτέ τις αδυναμίες σας προτού διπλοτσεκάρετε τον άνθρωπο που έχετε απέναντί σας. Πολλές φορές μπορεί κάποιος να είναι φουλ στην κατανόηση και δήθεν να σε παρηγορεί, το μόνο όμως που περιμένει είναι να ανοιχτείς ακόμα περισσότερο ώστε να νιώσει σε καλύτερη μοίρα ο ίδιος και μετά να πάει και πιο δίπλα να κουτσομπολεύει και να το πάιζει καλύτερος Έχω δυστυχώς κάνει διατριβή πάνω σε τέτοιου είδους άτομα. Απο τη μια καλό, απο την άλλη πια πως να εμπιστευτώ; Τέλος πάντων εγώ είμαι χαμένη υπόθεση :P Δεν το σώζω πια με τίποτα! Προσέξτε όσοι προλαβαίνετε να μην χάσετε τον εαυτό σας.

    Το μυστικό είναι όρια! Και σιγά μην αφήσω τον καθένα άσχετο ν' αλωνίσει την ζωή μου! Η ζωή μου δεν είναι για τα δόντια κανενός.
    Τί είν' αυτά τα τελευταία, που γράφεις; Πιστεύω νάχουν να κάνουν με την οικονομική κρίση, διαφορετικά δεν τα δικαιολογώ.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    χαχαχα! Όχι δεν είναι για την κρίση. Εγώ περνάω κρίση!! :P Θα το ξεπεράσω όμως, τι νόημα έχει η ζωή αν δεν περάσεις και καμιά 15αριά κρισούλες; Βαρετό θα ήταν! χεχε!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by vlack_swan View Post
    χαχαχα! Όχι δεν είναι για την κρίση. Εγώ περνάω κρίση!! :P Θα το ξεπεράσω όμως, τι νόημα έχει η ζωή αν δεν περάσεις και καμιά 15αριά κρισούλες; Βαρετό θα ήταν! χεχε!
    Έτσι σε θέλω μπράβο! Αλλά και πάλι πολλές σου πέφτουν 15 κρισούλες μαζί!
    Δεν κάνεις και καμιά περικοπή, όπως το λέμε για το δημοσιονομικό χρέος!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Θα το σκεφτώ! Μην πλήξω όμως κιόλας, θα περικόψω όσο με παίρνει λολ

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by vlack_swan View Post
    Θα το σκεφτώ! Μην πλήξω όμως κιόλας, θα περικόψω όσο με παίρνει λολ

    Αυτό δεν τόχα σκεφτεί!!! Λες γι' αυτό να μας ρίξανε σε κρίση.
    Είδαν ότι είχαμε πλήξει και σου λέει μια κρίση θα δώσει την λύση στην πλήξη!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Ναι, να κινητοποιηθούμε και λίγο βρε αδερφέ! Να γίνει ένας ντόρος, ένα κάτι! :D:D

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    11
    Μου αρέσει η ειρωνεία. Είναι σαν ένας διαγωνισμός έμμεσων προσβολών, νικητής στον οποίο αναδεικνύεται Ο πιο εύστροφος και ετοιμόλογος(αλλά Και ετυμόλογος). Το να θυμώνεις σε τέτοιες προκλήσεις είναι Μάταιο.

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τους παιρνω στη πλακα ακουω οτι λενε βερεσε και παρλαρω μαζι τους λεγοντας οτι μου κατεβει χωρις να με ενδιαφερει να πω κατι...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΜΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ?ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 17:09
  2. όταν νευριάζετε, πώς αντιδράτε?
    By arktos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 79
    Last Post: 19-07-2007, 02:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •