ειρωνια.πως αντιδρατε? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    σιγα μην εχουν το θαρρος να παραδεχτουνε.σου λενε κιολας εμεις για αλλο ατομο λεγαμε.αν ηθελαν να το συζητησουν θα το καναν απο την αρχη

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    σιγα μην εχουν το θαρρος να παραδεχτουνε.σου λενε κιολας εμεις για αλλο ατομο λεγαμε.αν ηθελαν να το συζητησουν θα το καναν απο την αρχη

    σωστο αυτο..εισαι σιγουρη οτι το ελεγαν για σενα?(ηλιθια ερωτηση)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    εγω παντως επι τοπου θα γελουσα σοβαρη ομως
    -χαχαχα!βρε την ταδε!!για εκινη λετε ε?
    και ποιο σοβαρη στην συνεχεια φευγοντας σε στυλ παραμιλητο αλλα δυνατα
    -ρε πλακα που εχει ο κοσμος τελικα!νομιζουν οτι σε δουλευουν!
    ε,εκει θα σε ρωτησει τι επαθες
    -ξερεις κ ξερω κομμενη!
    θελει απλα και ξεκομενα οπως λεει κ η n.princess οσο θαρος δωσεις τοσο το χειροτερο
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    αλλα μην το συζητησεις αλλο τελος..τιποτα μωρε πες παραμιλουσα μονη μου!μετα κρατας τα τυπικα και τα ψυχρα και αρχιζουν να σε ''γλυφουν''!δοκιμασμενα πραγματα!
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ετσι ειναι xrusaki θελει ψυχραιμια και την καταλληλη ατακα.το κακο ειναι οτι εχω μολις δω μια τετοια συμπεριφορα πεφτει παρα πολυ η ψυχολογια μου και δε μπορω να κανω τιποτα..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ετσι ειναι xrusaki θελει ψυχραιμια και την καταλληλη ατακα.το κακο ειναι οτι εχω μολις δω μια τετοια συμπεριφορα πεφτει παρα πολυ η ψυχολογια μου και δε μπορω να κανω τιποτα..

    Λογικο ειναι,αλλα σκεψου πως δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να νιωθεις ετσι..αυτες ειναι οι κατινες/μικροψυχες/πικροχολες που θα επρεπε να νιωθουν ασχημα οχι εσυ!!κ να σου πω κ κατι??απο ζηλεια το κανουν..οσα δε φτανει η αλεπου,τα κανει κρεμασταρια..!!
    (soulmatesNeverDie!!!)

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    N.Princess ναι για μενα το λεγανε δεν ειμαι και χαζη.χωρις να λενε ονοματα μονο

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    το κανουν για οποιο λογο.γιατι εγω ομως να πηγαινω στη δουλεια και να ακουω μαλακιες απο καθε ανθρωπακι ?ειμαι υποχρεωμενη?ας πουνε απο πισω μου το προτιμω.σπανε τα νευρα μου!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ετσι ειναι xrusaki θελει ψυχραιμια και την καταλληλη ατακα.το κακο ειναι οτι εχω μολις δω μια τετοια συμπεριφορα πεφτει παρα πολυ η ψυχολογια μου και δε μπορω να κανω τιποτα..
    εισαι καλα?μην τους κανεις αυτη την χαρη!ασε που θα περνιουνται για εξυπνες και θα νομισουν οτι δεν καταλαβες!γιατι?με ενα βλεμμα με ενα υφος αν δεν μπορεις να μιλησεις!με την συμπεριφορα σου!να το δειχνεις τι σε πειραζει κ τι οχι!
    καλα και αυτο πια πολυ ΠΑΙΔΙΚΟ απο μερος τους που εκαναν!
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    το κανουν για οποιο λογο.γιατι εγω ομως να πηγαινω στη δουλεια και να ακουω μαλακιες απο καθε ανθρωπακι ?ειμαι υποχρεωμενη?ας πουνε απο πισω μου το προτιμω.σπανε τα νευρα μου!
    οπως δεν εισαι υποχρεωμενη να ακους ηλιθιοτητες απο τον καθ'εναν,δεν εισαι κ υποχρεωμενη να ανεχεσαι τετοιου ειδους συμπεριφορες!!συμφωνω με το χρυσακι,δειξε τι σε ενοχλει κ τι οχι!πατα ποδι!
    (soulmatesNeverDie!!!)

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    αν ξαναγινει θα πεταξω κι εγω κατι .αν και δεν εχω ορεξη να απευθυνομαι σε τετοια παιδακια.το παραδειγμα που ανεφερα εγινε παλια.τωρα στη δουλεια υπαρχει πολυ κουτσομπολιο,εγω ειμαι εκτος δεν ασχολουμαι και οι πιο πολλοι δε με πανε και λενε για μενα διαφορα...πρεπει να πηγαινω ετοιμοπολεμη και οχι οπως τωρα που ειμαι στη κοσμαρα μου!!..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Μια "φίλη" μου συνεχώς μεταξύ σοβαρού και αστείου (όπως συνήθως λέγονται αυτά), μου έλεγε "μα καλά τι σου βρίσκουν πια;;" Εγώ χαμογελούσα και ποτέ δεν απάνταγα ή καμιά φορά έκανα πως δεν το άκουσα, ώσπου τελικά άρχισε να με επηρεάζει αρνητικά. Ξέρεις, πες πες.. Σαν πλύση εγκεφάλου κατάντησε! Μια μέρα λοιπόν της απάντησα, "Καλά ναι έχεις ένα δίκιο αλλα εγώ κουτσά στραβά τη βγάζω μωρέ.. Γιατί δεν αναρωτιέσαι για το τι δεν βρίσκουν σε σένα; Αυτό θα σε βοηθούσε περισσότερο πιστεύω!" Δεν της το είπα με κακία αλλα με μια δόση προβληματισμού στο ένα μάτι και μια δόση λύπησης στο άλλο :P Τούρμπο το Χριστινάκι. Απο τότε τουμπεκί! Αλλα αποφεύγω να τη λέω έτσι στον άλλο ρε γαμώτο γιατί μετά γίνομαι κάτι που δεν μου αρέσει. Και μερικοί άνθρωποι ίσως στην τελική κι αυτό να θέλουν απο σένα, να γίνεις σαν κ αυτούς, δεν ξέρω.
    Δώσε μια-δυο φορές "πληρωμένες" απαντήσεις και μετά στοπ! Θα "πιάσουν" το νόημα πως δεν είσαι κανένα τούβλο κ επίσης δεν θα χάσεις και τον εαυτό σου με το να ασχολείσαι συνέχεια με το κατιναριό. Αυτή είναι η γνώμη μου.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by vlack_swan View Post
    Μια "φίλη" μου συνεχώς μεταξύ σοβαρού και αστείου (όπως συνήθως λέγονται αυτά), μου έλεγε "μα καλά τι σου βρίσκουν πια;;" Εγώ χαμογελούσα και ποτέ δεν απάνταγα ή καμιά φορά έκανα πως δεν το άκουσα, ώσπου τελικά άρχισε να με επηρεάζει αρνητικά. Ξέρεις, πες πες.. Σαν πλύση εγκεφάλου κατάντησε! Μια μέρα λοιπόν της απάντησα, "Καλά ναι έχεις ένα δίκιο αλλα εγώ κουτσά στραβά τη βγάζω μωρέ.. Γιατί δεν αναρωτιέσαι για το τι δεν βρίσκουν σε σένα; Αυτό θα σε βοηθούσε περισσότερο πιστεύω!" Δεν της το είπα με κακία αλλα με μια δόση προβληματισμού στο ένα μάτι και μια δόση λύπησης στο άλλο :P Τούρμπο το Χριστινάκι. Απο τότε τουμπεκί! Αλλα αποφεύγω να τη λέω έτσι στον άλλο ρε γαμώτο γιατί μετά γίνομαι κάτι που δεν μου αρέσει. Και μερικοί άνθρωποι ίσως στην τελική κι αυτό να θέλουν απο σένα, να γίνεις σαν κ αυτούς, δεν ξέρω.
    Δώσε μια-δυο φορές "πληρωμένες" απαντήσεις και μετά στοπ! Θα "πιάσουν" το νόημα πως δεν είσαι κανένα τούβλο κ επίσης δεν θα χάσεις και τον εαυτό σου με το να ασχολείσαι συνέχεια με το κατιναριό. Αυτή είναι η γνώμη μου.

    vlack_swan συμφωνώ μαζί σου και μ' άρεσε πολύ το τρυκ με τα μάτια.. θα σου πω όμως κι ένα άλλο που μούπε φίλος από δω μέσα.

    " μη διαφωνείτε και ειρωνεύεστε βλάκες, ούτε ο κόσμος θα καταλάβει τη διαφορά

    και σ' αυτούς δίνεται την αξία, που απεγνωσμένα ζητούν να πάρουν ".

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι απιστευτα να ασχοληθω με τετοια ατομα.αν με ενδιαφερει καποιος τοτε ασχολουμαι.ειναι σαν να μην υπαρχουν μερικοι για μενα.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Έχει δίκιο ο φίλος σου Μαρκέλα. Απλώς όταν τέτοιες συμπεριφορές είναι μέρος της καθημερινότητάς σου, κάπου σπάς! Η μόνη λύση τελικά ίσως είναι να ξεκόβουμε μαχαίρι. Και δεν ξέρω αν πρόκειται για βλάκες, κουτοπόνηροι πάντως σίγουρα είναι.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΜΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ?ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 16:09
  2. όταν νευριάζετε, πώς αντιδράτε?
    By arktos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 79
    Last Post: 19-07-2007, 01:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •