ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Salonica
    Posts
    8

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??

    Παρουσιάζω έντονα το φαινόμενο της απόρριψης απ τους ανθρώπους και αισθάνομαι οτι κανείς δεν με θέλει.Οτι όλοι με κοροιδεύουν αλλά όχι πάντα.Εκεί που κάποιον τον "ανεβάζω"σαν αξία στα μάτια μου,μετά μπορεί να τον απομυθοποιήσω εντελώς και να να "πέσει"πολύ πιο χαμηλά από μένα.Δέν είχα φίλους ποτέ και όσους-όσες είχα ήταν σε πολύ κατώτερο επίπεδο από μένα,γιατι με αυτούς αισθανόμουν ασφαλής,δηλ οτι θα με αποδεχτούν!!
    Εκεί που νοιώθω δυνατή και με αυτοπεποίθηση,εκει μπορεί να αισθάνομαι ένα τίποτα που δεν το θέλει κανεις.Αισθάνομαι από παιδι άβολα σε πολύ κόσμο κ δεν μπορώ να λειτουργήσω σε παρέες καθόλου.Κομπλάρω κ αποδιοργανώνομαι τελείως.
    Είμαι ανέκαθεν αρεστή στο αντρικό κοινό λόγω εμφάνιοσης και αυτο ήταν η ασπίδα μου για να παίρνω τα πάνω μου.
    Με τους γονείς μου δεν είχα καλή σχέση με την έννοια οτι με υποβιβάζαν κ με κρίναν άδικα κ σκληρά.Παρουσίαζα έντονα φαινόμενα κατινιάς κ ξεπεσμού.
    τι έχω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by tokokkinofoustani View Post
    Παρουσιάζω έντονα το φαινόμενο της απόρριψης απ τους ανθρώπους και αισθάνομαι οτι κανείς δεν με θέλει.Οτι όλοι με κοροιδεύουν αλλά όχι πάντα.Εκεί που κάποιον τον "ανεβάζω"σαν αξία στα μάτια μου,μετά μπορεί να τον απομυθοποιήσω εντελώς και να να "πέσει"πολύ πιο χαμηλά από μένα.Δέν είχα φίλους ποτέ και όσους-όσες είχα ήταν σε πολύ κατώτερο επίπεδο από μένα,γιατι με αυτούς αισθανόμουν ασφαλής,δηλ οτι θα με αποδεχτούν!!
    Εκεί που νοιώθω δυνατή και με αυτοπεποίθηση,εκει μπορεί να αισθάνομαι ένα τίποτα που δεν το θέλει κανεις.Αισθάνομαι από παιδι άβολα σε πολύ κόσμο κ δεν μπορώ να λειτουργήσω σε παρέες καθόλου.Κομπλάρω κ αποδιοργανώνομαι τελείως.
    Είμαι ανέκαθεν αρεστή στο αντρικό κοινό λόγω εμφάνιοσης και αυτο ήταν η ασπίδα μου για να παίρνω τα πάνω μου.
    Με τους γονείς μου δεν είχα καλή σχέση με την έννοια οτι με υποβιβάζαν κ με κρίναν άδικα κ σκληρά.Παρουσίαζα έντονα φαινόμενα κατινιάς κ ξεπεσμού.
    τι έχω?



    Μάλλον τίποτα από όλα αυτά. Στην διπολική τα επεισόδια κατάθλιψης και μανίας κρατάνε συνήθως μήνες (μιλάμε για φάσεις που εκτροχιάζεσαι εντελώς και κοιμάσαι 1-2 ώρες κάθε μέρα έχοντας συνήθως μικρή επίγνωση της κατάστασης) στην οριακή σου είναι τόσο αβάσταχτο όλο αυτό που αυτοτραυματίζεσαι συνεχώς. Εμένα μου ακούγεται απλώς ότι έχεις κάποια "θεματάκια". Πήγαινε σε ένα ψυχολόγο και σταμάτα να κάνεις διαγνώσεις μόνη σου! Είναι σαν να κάνεις διάγνωση "καρκίνο του πνεύμονα" από ένα βηχάκο. ;)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Salonica
    Posts
    8
    σ ευχαριστω PΕΤRΑΝ !!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δεν ξέρω, άσε να μαντέψω. Τρολ.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    δδιαταραχηξέχνατο κάτι άλλο μη παίζεις πήγαινε γιατρό

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Salonica
    Posts
    8
    emy πρεπει να παω...
    φιλια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα :)
    οτι κι αν εχεις
    που πιο πιθανο ειναι να μην εχεις κατι :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι δεν σημαίνει τπτ μια διαγνωση ειδικά στις διαταραχες προσωπικότητας..
    στην ουσία όλοι μας εχουμε σε ενα βαθμό διαταραχη προσωπικότητας..που συμβαίνει όταν τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας σου
    σε εμποδίζουν να λειτουργήσεις..τι και αν εισαι οριακός η αντικοινωνικός..εφόσον βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά και το αναγνωρίζεις ειναι πολύ σημαντικό ωστε να ζητήσεις βοήθεια..τα labels βοηθούν μονο τους ψυχιάτρους να συνεννοηθούν μεταξύ τους.
    [url]http://psychilogos.blogspot.com/[/url]

Similar Threads

  1. έχω οριακη διαταραχή και είμαι ερωτευμένη με ένα σχιζοφρενή
    By lucifair100 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 28
    Last Post: 30-04-2019, 18:43
  2. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ - ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΩ
    By elen d in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 25-07-2011, 22:05
  3. Δεν ξέρω ποιός είμαι
    By carrot in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 47
    Last Post: 11-06-2011, 02:40
  4. Replies: 10
    Last Post: 01-07-2010, 17:40
  5. είμαι διπολική κ ξαναπέφτω σε κατάθλιψη
    By bipolargirl in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 16-05-2010, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •