Βοηθεια σας παρακαλω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47

    Unhappy Βοηθεια σας παρακαλω

    Γεια σε όλους! Είχα κανει και παλιότερα ενα ποστ... Για να μην τα πολυλογώ ήμασταν μαζί 2 χρόνια... Μέναμε μαζί... Περνούσαμε ωραία... Πραγματικά μου φερόταν άψογα.. Πίστευα οτι με αγαπάει.. Είμαστε όμως απο μακριά... Τώρα αυτός είναι στο στρατο και γενικά ο τόπος διαμονης μας είναι μακρια... Μου είπε λοιπον να χωρίσουμε (είχαν δημιουργηθεί και κάποια προβληματα - ζήλευα υπερβολικά)... Χωρίσαμε και άρχισα να τον παρακαλάω.. Αυτος ήταν ανένδοτος... Μετα απο 3 μηνες παρακάλι σταματησα να επικοινωνω μαζί του.. Και άρχισε αυτος.. Αρχισε να μου λέεο διάφορα.. Οτι με σκεφτεται, ότι με αγαπάει, ότι σκεφτεται οτι θα μπορουσαμε να ειμαστε μαζι... Γενικα μου μιλούσε συχνα.. Με ρωτούσε αν τρεχει κατι με κάποιον άλλον, μου ελεγε οτι είναι δειλος που δεν προσπαθησε για μας.. Και εγω άρχισα να εχω ελπιδες ξανα... Ωσπου του είπα μετα απο πολυ καιρο οτι τον αγαπαω ακομα και αν θέλει να προσπαθησουμε ξανα.. Και μου είπε οτι δεν γινεται να είμαστε μαζι..
    Και δεν μπορω άπο τότε έχω τρελαθει.. Αυτός άρχισε να μου μιλάει πάλι και να μου δίνει ελπίδες και τώρα πάλι τα ίδια.. Γιατι παίζει με τα συναίσθηματα μου? Εγω νιώθω χάλια τώρα.. Σκέφτομαι οτι μου μιλάει μόνο και μόνο επειδή είναι μόνος του εκεί και θέλει έναν άνθρωπο να μιλάει.. Αλλα πως μπορεί να παίζει με αυτά που νιώθω εγω?

    Σας παρακαλω βοηθείστε με...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Για ποιον λες; Για εκεινον που ειχε κοπελα και εσυ τον ηθελες πισω;!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by νιφάδα View Post
    Για ποιον λες; Για εκεινον που ειχε κοπελα και εσυ τον ηθελες πισω;!
    Οχι δε λεω γι'αυτον.. Αυτος που λέω είναι ένα παιδί που σπουδάζαμε μαζί.. Και τωρα είναι στρατο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Λοιπον,θα σου δωσω τη συμβουλη που δινω στις φιλες μου και σε μενα..μη κανεις ανακυκλωση με τα αγορια..μεινε μονη σου,βρες καποιον καινουριο,αλλα μη γυρνας σε πρωην!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Καταλαβαίνω για ποιο λόγο το λές.. Μακαρι να μπορουσα να το κανω.. Πως να το ξεπεράσω ομως που τον σκεφτομαι ολη την μέρα? Εκτος του ότι κάποιος πρεπει να μου παρει το κινητο μακρια γιατι φοβαμαι οτι αργα η γρηγορα θα αρχισω να του στελνω παλι... και θα ειναι ακομα χειροτερο..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Και τωρα θα γινω σκληρη...ε,τα ιδια ελεγες και πριν ενα μηνα για τον αλλο!
    Θες απλως κατι να ασχολεισαι και δημιουργεις την εικονα στο μυαλο σου,οτι το θελεις σαν τρελη..λιγο πολυ ολες το εχουμε κανει..μη κολλας!βγες,περνα καλα με τις φιλες σου..γιατι να εχεις συνεχεια αναγκη απο ενα αγορι;!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    καλησπερα.για τι ηλικιες μιλαμε?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    καλησπερα.για τι ηλικιες μιλαμε?
    ειμαι 22 και εκεινος 25...

    Νιφαδα δεν εχεις αδικο... Οταν μιλουσα για τον αλλον ειχα αδικο... Μεσα μου πιστευα οτι ισως μπορουσα να τον ξεπερασω.. Πιστευα οτι το ειχα παρει αποφαση...
    Και το αντιθετο κανω δυστυχως... Αντι να ωγαινω κλεινομαι μες το σπιτι... Δεν εχω ορεξη για τιποτα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Παρε τηλεφωνο μια φιλη σου,να ερθει να σου κανει παρεα. Βγες,γνωρισε κοσμο. Με το να λες "δεν εχω ορεξη για τιποτα.κλεινομαι στο σπιτι.τον θελω.τι θα κανω;!" δεν προκειται να τον ξεπερασεις ποτε!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by νιφάδα View Post
    Παρε τηλεφωνο μια φιλη σου,να ερθει να σου κανει παρεα. Βγες,γνωρισε κοσμο. Με το να λες "δεν εχω ορεξη για τιποτα.κλεινομαι στο σπιτι.τον θελω.τι θα κανω;!" δεν προκειται να τον ξεπερασεις ποτε!
    Κατα βάθος δε θέλω να τον ξεπερασω... Οτι κανει το δικαιολογω... Δεν θελω να χωρισουμε επειδη υπαρχει αποσταση... Αυτος γιατι μου έδωσε ελπιδες και τωρα τις παιρνει πισω?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Μηπως εσυ νομιζεις οτι σου εδωσε ελπιδες;
    Αλλα και να σου εδωσε,δεν ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος που το κανει!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    παρολο που ειναι μικρος, δεν ειναι και μωρο μα μη ξερει τι θελει.βεβαια οι φανταροι παθαινουν ενα blackout .μου θυμιζει εναν τυπο που τα ειχα φανταρο και με ειχε μια κρυο μια ζεστη.ΑΝΩΡΙΜΟΤΑ FULL.μη τρελαινεσαι ομως .εγω τον εστειλα και ηρθε με βρηκε οταν ηρεμησε.τωρα σε θεωρει δεδομενη.αν σε αγαπεαει θα ερθει.και μη παρακαλας.δεν εισαι το παιχνιδακι του.παιξτο και λιγο δυσκολη.και κανε αυτο που ειπε η ναφαδα.σου ειπε δε μπορειτε να ειστε μαζι τωρα η γενικα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Get out of this. Εισαι 22... Γλεντα το μην κολλας...

    Για μενα μετα το αρχικο τριμηνο παρακαλι θα επρεπε να τον ειχες διαγραψει. Ο κοσμος ειναι γεματος καλα παιδια και ωραια. Γιατι να καθεσαι να σκας? Τα χρονια σε πηρανε? Μακαρι να ξαναημουν 22... Ουτε που θα με ενοιαζε τπτ :)

    Φιλικα, Τζιμ

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    μου λεει "δεν γινεται να ειμαστε μαζι, δεν το βλεπεις?"... Εννοουσε την αποσταση... Φανταζομαι οχι τωρα που ειναι στο στρατο.. γενικα ειμαστε μακρια.. Κι αλλες φορες μου το ειχε πει αυτο... οτι αν ημασταν μαζι ή κοντα θα ηταν αλλιως...

    Βασικα δεν ηταν ιδεα μου... Εγω ειχα σταματησει καθε επικοινωνια... Του ειχα πει "οκ, αφου αυτο θες..." και αρχισε να μου μιλαει και να λεει ολα αυτα που εχω αναφερει..
    Και να φανταστειτε οτι στη ζωη μου εχω αρκετο εγωισμο... Μονο εδω δεν μπορω να δειξω τον εγωισμο μου...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Get out of this. Εισαι 22... Γλεντα το μην κολλας...

    Για μενα μετα το αρχικο τριμηνο παρακαλι θα επρεπε να τον ειχες διαγραψει. Ο κοσμος ειναι γεματος καλα παιδια και ωραια. Γιατι να καθεσαι να σκας? Τα χρονια σε πηρανε? Μακαρι να ξαναημουν 22... Ουτε που θα με ενοιαζε τπτ :)

    Φιλικα, Τζιμ
    Ευχαριστω για την συμβουλη Τζιμ, I wish I could... Στην κατασταση που ειμαι τωρα πως να γλεντησω? Πως να βρω άλλον? Μακαρι να μπορουσα.. Αλλα τον αγαπάω... :/

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Παρακαλώ βοήθεια
    By zotpyjama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-2011, 11:04
  2. βοηθεια σας παρακαλω!!!!
    By marinaxx in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-01-2011, 16:47
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
    By maria34 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2010, 16:08
  4. παρακαλω μια βοηθεια...
    By farewell in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 07-01-2009, 14:40
  5. Παρακαλω βοηθεια
    By IamNotOk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 26-12-2007, 22:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •