αντιστροφη ρολων... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 126
    Senior Member
    Δεν είναι "παγκόσμιος" αντρικός φόβος. Ούτε η αντιστροφή ρόλων σημαίνει τίποτε παραπάνω απ΄ό,τι είναι. Απλή αντιστροφή ρόλων. Δε σου αλλάζει τον σεξουαλικό προσανατολισμό ούτε το τι φοράς, ούτε αν είσαι από πάνω ή από κάτω, ούτε αν τον παίρνεις ή τον δίνεις, αν είσαι τοπ ή μπότομ και ούτω καθ'εξής. Το χάσιμο του ελέγχου είναι συχνή φαντασίωση, και για γυναίκες και για άντρες και για οποιοδήποτε φύλο/ταυτότητα μας αυτοπροσδιορίζει. Αυτό δε σημαίνει ότι τα γούστα μας αφορούν το σύμπαν, κατανοητό, έτσι? Σημαίνει όμως ότι τα γούστα άλλων ανθρώπων δεν τα βαφτίζουμε διαστροφή, πριν το σκεφτούμε καλά, το επεξεργαστούμε, μάθουμε περισσότερα, και φτάσουμε σε ολοκληρωμένη εικόνα και άποψη. Και συνήθως η πλειοψηφία θεωρεί ότι τα δικά της γούστα είναι τα "φυσιολογικά" οπότε ό,τι ξεφεύγει από τον ασφυκτικό κλοιό των γούστων της, κατακρίνεται και στοχοποιείται.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Senior Member
    μωρε εκεινου μπορει να του αρεσει......και αιντε πες να το κανεις μια φορα ωστε να τον ικανοποιησεις....αλλα αμα δν αρεσει σε σενα μετα τι κανεις? μπορεις να συνεχισεις με τετοια σχεση? θα γλυκαθει μετα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Senior Member
    το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    το μηνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.:
    δεν ειναι ετσι ακριβως δν ειναι αισχος οτιδηποτε δν αρεσει σε μας. ας ειμαστε ωριμοι κ ας παραδεχτουμε πως υπαρχουν βιτσια. οσο δν εμπλεκονται ζωα και παιδια ο καθενας ενηλικας μπορει να κανει ο,τι του κατεβαινει στην κεφαλα στο κρεβατι

Senior Member
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    δεν ειναι ετσι ακριβως δν ειναι αισχος οτιδηποτε δν αρεσει σε μας. ας ειμαστε ωριμοι κ ας παραδεχτουμε πως υπαρχουν βιτσια. οσο δν εμπλεκονται ζωα και παιδια ο καθενας ενηλικας μπορει να κανει ο,τι του κατεβαινει στην κεφαλα στο κρεβατι
    Συμφωνώ! εξαρταται απ τους σεξουαλικους προσανατολισμους του καθενος που για το φίλο της lenas μπορει να ναι τροπος εκφρασης τους ως τετοιος, αφού για την κοινωνια σημερα δεν υπαρχουν τα ταμπου και οι στιγματισμοί που υπήρχαν καποια χρονια πριν, οσο κι αν διαφωνουμε μαζι του.
    γιάννης

Senior Member
    Παντρέψου τοτε εναν τέτοιον ρε κοπελιά και μετά απο 3-4 χρονάκια θα σου ζητάει να τον παίρνεις μάτι ενώ θα τον πηδάει κανας Μπάμπης

Senior Member
    Παντρέψου τοτε εναν τέτοιον ρε κοπελιά και μετά απο 3-4 χρονάκια θα σου ζητάει να τον παίρνεις μάτι ενώ θα τον πηδάει κανας Μπάμπης
    αυτο λεω κ εγω, πως μπορει ο καθενας να κανει οτι θελει αρκει να ναι συμφωνος με ιδια γουστα και ο παρτενερ, γτ αμα εκεινη το κανει και δεν θελει, απλα κ μονο για να τον ικανοποιησει, αυτος θα ζηταει κ αλλο μετα και εκεινης δεν νμζω να τη αρεσει κ τοσο! ε μετα που θα παει? θα χει μια χαλια σεξουαλικη ζωη να κανει πραγματα παρα την θεληση της και να ξενερωνει? οποτε θα χωρισει καμια μερα

Senior Member
    για άλλες μιλούσε, όχι για την ίδια. άμα γινονται τετοια σε άλλες είναι όλα ωραία και φυσιολογικα, αμα γινονται στις ιδιες ειναι λες και γυρισε ο ουρανος αναποδα.
    γιάννης

Senior Member
    Γιάννη, εξηγείς περισσότερο το σχόλιό σου αν θέλεις?Δεν το κατάλαβα.
    Κωνσταντίνε, άνοιξε κάνα βιβλίο. Κατι εκφράσεις πισωγλέντης και ντιγκιντάγκας δε δείχνουν παρά ότι όντως δεν έχεις ανοίξει βιβλίο, ούτε τα μάτια σου ακόμη. Οπότε spare us plz. Μείνε εσύ βαρύς κι ασήκωτος άντρας που έχει τον αντρισμό του σημαία καμάρι και τιμή του και άφησε εμάς να αγαπάμε τους πισωγλέντηδες, και τους γυναικωτούς. Είναι πολύ περισσότερο συνειδητοποιημένοι και δίχως ταμπού ανδρισμού που να τον χρησιμοποιούν ως ψεύτικο ανέβασμά τους έναντι άλλων ανθρώπων. Το ποιον θα παντρευτεί η καθεμιά και αν θα παντρευτεί είναι δικό της θέμα, όχι δικό σου. Το πάνε το γράμμα, το σηκώνουνε το σακάκι, και οι λοιπές ματσίσμο φέρουσες μαλακίες δε μου λένε τίποτε ως επιχειρήματα, είναι ανημερωσιά, επαναλαμβάνεις ό,τι επαναλαμβάνει και η τελευταία θείτσα και ο τελευταίος παπούλης με τα μυαλά κολλημένα στην τουρκοκρατία ακόμη.

Η λέξη βίτσια πάλι τι σημαίνει? Ποια ορίζει το φυσιολογικό? Η καθεμιά κυράτσα των πρωινάδικων? Ο καθένας συντηρητικός που το κάνει μόνο ιεραποστολικά και είναι περήφανος στρέιτ άντρακλας? Τότε ναι, χαίρομαι να είμαι βιτσιόζα. it's in the eye of the beholder. Υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν θα έκανα, αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα "απαγόρευα" να τα κάνουν άλλες. Μπρόκεν, αν δεν της αρέσει να το κάνει, ας μην το κάνει εννοείται. Αυτό είν' άλλο, και άλλο να τον βαφτίζει οτιδήποτε. Έχει την επιλογή να αρνηθεί να κάνει κάτι που δε θέλει, πάντα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Senior Member
    Quote Originally Posted by lena8999 View Post
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ...ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΘΕΛΕΙ ΔΑΧΤΥΛΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΡΟΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΕΙ??
    Θα έκανες αυτή την ερώτηση σε μία γυναίκα? Από πότε ένα δάχτυλο σε ένα σημείο ενός σώματος σηματοδοτεί αν το σώμα αυτό έλκεται από το ένα ή το άλλο φύλο? Απλή λογική θέλει.
    Σπύρος Μπιμπίλας

ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ... ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ''ΚΑΛΥΨΗ'' ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΘΗΛΥΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ...ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ''ΣΚΕΨΟΥ ΚΡΗΤΗ-ΜΑΝΗ'' ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΝΟΜΙΖΩ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΦΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΚΕΥ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΒΕΛΙΑ ΣΕ ΠΑΡΕΕΣ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΠΑΝΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΣΟ 'ΔΗΘΕΝ'' ΕΙΝΑΙ... WOLFCRY ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΙΣΩΣ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΡΟΛΩΝ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΒΕΣΤΙ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΣΥΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ Κ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΟΥ,ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΡΟΠΑΛΟΣ Κ ΤΟ ΑΠΕΙΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ...ΚΡΥΒΕ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΠ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΙΕΙ ,ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...
    αμα δεν μαθεις να χαιδευεις τις πληγες....δεν θα σου φτασει ολη η ζωη σου για να κλαις....

Συμφωνώ με τα λεγόμενα της RainAndWind.

Δε θα είμαι απόλυτος γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός αλλά θα μιλήσω βάσει της εμπειρίας που έχω (έστω κι αν είναι μόλις μία). Για μένα ήταν μία πράξη που την είχα φανταστεί και ήθελα κάποια στιγμή να τη δοκιμάσω. Το έκανα και μπορώ να πω ότι ήταν ακριβώς όπως το είχα στο μυαλό μου... τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Ούτε τα γούστα μου άλλαξαν όσον αφορά την προτίμηση φύλου ούτε γλυκάθηκα ώστε να θέλω να το κάνω συνέχεια. Μου άρεσε σαν παιχνίδι κυρίως εγκεφαλικά αλλά και σωματικά (αναφέρομαι στην αίσθηση του γυναικείου σώματος πάνω... το strapon για μένα απλά αποτελεί το εργαλείο ή την προέκταση για να γίνει η όλη εγκεφαλική πράξη). Εξακολουθώ, όμως, και θέλω να έχω κυρίως τον ενεργητικό ρόλο και συχνά τον έλεγχο :) Αλλά αν μία στο τόσο, είχα τον παθητικό ρόλο με μία κοπέλα, δε θα με χαλούσε καθόλου, το αντίθετο θα έλεγα.

Τονίζω, όμως, ότι αυτά ισχύουν στη δική μου περίπτωση. Υπάρχουν περιπτώσεις αντρών που θέλουν να δοκιμάσουν και με άντρες ή μεγαλύτερα αντικείμενα και πάει λέγοντας. Άλλοι φτάνουν σε σημείο να θέλουν κυρίως παθητικό ρόλο και σπάνια έως καθόλου ενεργητικό.

Συνοψίζοντας, λοιπόν, άποψή μου είναι ότι ταμπέλες δεν μπορείς να κολλήσεις λόγω της συγκεκριμένης πράξης. Σημασία έχει το φύλο του συντρόφου σου και όχι η πράξη. Και ρωτάω πάλι... οι άντρες που θέλουν να έχουν ΜΟΝΟ ενεργητικό ρόλο με άλλους άντρες δεν είναι γκέι ή bi? Ή μόνο εκείνοι που δέχονται πρωκτικό σεξ είναι?

Στην περίπτωση της Λένας, περισσότερο θα με προβλημάτιζε το ότι το αγόρι της βλέπει ταινίες με τραβεστί. Οπότε σε συνδυασμό με την εναλλαγή ρόλων, δεν ξέρω μέχρι που θα έφτανε. Εκείνος, όμως, που ξέρει καλύτερα από όλους είναι ο ίδιος και, ίσως, είναι στο χέρι του να δείξει στη Λένα και να τη βοηθήσει να ξεκαθαρίσει μέσα της ποιες είναι τελικά οι προτιμήσεις του.

Αν δεν της αρέσει, όμως, η πράξη γενικότερα, τότε δεν έχει νόημα για κανέναν από τους δύο να ασχολείται με αυτή.

Νομιζω οτι ψαχνω μια απαντηση που θα μπορουσε μονο αυτος να μου δωσει...ομως δεν θα το κανει ποτε ...διοτι δεν ειναι ειλικρινης μαζι μου..Ακομα και με τον ιδιο του τον εαυτο δεν ειναι.. σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για τις απαντησεις σας...θα ειναι για μενα αυτη η σχεση παντα ενα παζλ που ποτε δεν θα καταφερα να ολοκληρωσω...αν ολη η σεξουαλικη μας ζωη ηταν καλη διχως δυσλειτουργιες θα συνεχιζα την σχεση και αν ηξερα πως απλα θελει να πειραματιστει με ''κατι'' εξτριμ...ομως δυστυχως δεν συμβαινει αυτο και επειδη κ οι δυο θελαμε παιδια να κανουμε μαζι και ειδικα αυτος! τελειωσε αυτη η σχεση!
    αμα δεν μαθεις να χαιδευεις τις πληγες....δεν θα σου φτασει ολη η ζωη σου για να κλαις....

wolfcry ξερεις καλυτερα εσυ,για σενα....και εκεινος ηθελε να εχει ενεργητικο ρολο περισσοτερο...τουλαχιστον ετσι εδειχνε,το θεμα ειναι πως δεν τα καταφερνε παντα σ αυτον τον ρολο...

Senior Member
    ρε συ γιατι τελειωσε? κατσε κουβεντιασε το μαζι του πρωτα και μετα δες πως παει μην βγαζεις ετσι απλα συμπερασματα συζητηστε και προσπαθηστε να λυσετε τα προβληματα σας!
    Blonde guys are more fun ;)

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast