Ας μιλησουμε για σεξουαλικοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30

    Ας μιλησουμε για σεξουαλικοτητα

    Αρχιζοντας να πω τους χαιρετισμους μου σε ολους εδω στο forum, ημουν για καιρο απλη επισκεπτρια και αναγνωστρια,σημερα ομως αποφασισα να μοιραστω καποιους απο τους προβληματισμους μου.
    Ξεκινωντας διστακτικα οφειλω να ομολογησω πως απο μικρη ειχα σεξουαλικες φαντασιωσεις με γυναικες,μαλιστα οι πρωτες μου φαντασιωσεις ηταν με γυναικες χωρις αυτο να σημαινει πως δε με ενδιεφεραν οι αντρες (μιλω για οταν βρισκομουν σε ηλικια 8 χρονων και ανω). Παρ ολα αυτα ποτε δεν ειχα ερωτευτει καποια φιλη μου η καποια κοπελα της ηλικιας μου, αλλα περισσοτερο με γοητευαν γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας οπως οι καθηγητριες μου! Αυτο που με ελκυε προς αυτες ηταν κυριως οι πνευματικες τους ικανοτητες, η μετρια και πολλες φορες ασχημη εξωτερικη τους εμφανιση και το δυστροπο του χαρακτηρα τους!!! Ξερω πως οι ομοφυλοφιλικες σεξουαλικες φαντασιωσεις ειναι νορμαλ για αυτο δεν προβληματιστικα εξ αρχης..
    Μεγαλωνοντας το ενδιαφερον μου αρχισε να εστιαζεται και σε κοριτσια κοντινοτερων ηλικιων με τη δικη μου, χωρις βεβαια καποια εκδηλωση. Μου αρκουσαν τα παιχνιδια του μυαλου και κυριως η ιδεα της μαγειας και της τρυφεροτητας που ισως υπαρχει στον γυναικειο ερωτα! Βεβαια στις φαντασιωσεις μου αυτες με την παροδο του χρονου εβαζα τον εαυτο μου μεσα καθως στην αρχη φανταζομουν πως αλλαζα φυλο και γινομουν αντρας.
    Αυτα μονο στο μυαλο κατα τα αλλα ειχα κι εχω μια φυσιολογικη ερωτικη ζωη ειχα 4 χρονια σχεση με ενα αγορι που αγαπησα πολυ, τωρα ειμαι με ενα αλλο παιδι που αγαπω εξισου και περνω ομορφα. Συνεχιζω ομως να "ερωτευομαι" κοπελες ασχημουλες συνηθως! Δε νομιζω ποτε να κανω μια λεσβιακη σχεση, δε θα μου βγει κι ουτε το εχω επιχειρησει, οι σκεψεις μου ειναι πλατωνικες κι οχι χυδαιες σεξουαλικες! Αυτο τον καιρο μου αρεσει μια κοπελα και νομιζω πως μου βγαζει καποιο σεξουαλικο ενδιαφερον απο τη μερια της, με κολακευει η ολη φαση αλλα με τιποτε δε θα θελα να το δοκιμασω! Δεν μπορω να εκτεθω ετσι και δε νομιζω πως εχω να κερδισω και κατι απο μια τετοια εμπειρια.
    Αυτες ηταν μερικες απο τις σκεψεις μου και τις γνωμες μου σχετικα με τη δικη μου σεξουαλικοτητα( δε μου βαζω ταμπελα ουτε ομως πιστευω πως ειμαι λεσβια απο τη στιγμη που μου αρεσουν και αντρες),περιμενω να μου πειτε αν εχετε νιωσει κατι αναλογο κι αν πιστευετε πως ειναι καλο να εκφραζονται τετοια συναισθηματα! ευχαριστω για το χρονο σας. D.P.
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  2. #2
    hi Ντόνα...:)
    Πόσο χρονών είσαι?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    ειμαι στα 21!
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Donna Psychote View Post
    Συνεχιζω ομως να "ερωτευομαι" κοπελες ασχημουλες συνηθως! Δε νομιζω ποτε να κανω μια λεσβιακη σχεση, δε θα μου βγει κι ουτε το εχω επιχειρησει, οι σκεψεις μου ειναι πλατωνικες κι οχι χυδαιες σεξουαλικες! Αυτο τον καιρο μου αρεσει μια κοπελα και νομιζω πως μου βγαζει καποιο σεξουαλικο ενδιαφερον απο τη μερια της, με κολακευει η ολη φαση αλλα με τιποτε δε θα θελα να το δοκιμασω! Δεν μπορω να εκτεθω ετσι και δε νομιζω πως εχω να κερδισω και κατι απο μια τετοια εμπειρια.
    Ντόνα, τι εννοείς όταν λες ότι "ερωτεύεσαι"?

    Αν υποθέσουμε πως ζούσες σε μια πολύ μεγάλη πόλη μακριά από οικογένεια και γνωστούς και αυτή η κοπέλα σε πλησίαζε και σου εξέφραζε το ενδιαφέρον της θα προχωρούσες μαζί της?

    Και μια τελευταία (και σόρι για τις απανωτές ερωτήσεις).
    Αν συνηδειτοποιούσες πως είσαι λεσβία, τι θα σήμαινε αυτό για σένα?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    ερωτευομαι για μενα σημαινει να εχω τρυφερα αισθηματα αγαπης κι αφοσιωσης για ενα προσωπο! οχι ομως φιλικα ουτε ομως και με υπαρξη αναγκης σεξουαλικης επαφης... το εχω σκεφτει πολλες φορες πως θα λειτουργουσα αν δεν ειχα μεγαλωσει με τα στανταρ προτυπα της εποχης, τοτε ναι ισως να εκανα ομοφυλοφιλικες σχεσεις εφοσον δε θα υπηρχαν τα κοινωνικα πρεπει! το θεμα που εθιξες το αν θα εκανα δλδ κατι με την προυποθεση να μη γινοταν γνωστο, ειναι μια πολυ ελκυστικη προοπτικη για μενα! ειμαι ανθρωπος που αγαπω υπερβολικα τον εαυτο μου, εχω απαιτησεις απο μενα, δε θελω να μ απογοητευσω, προσπαθω και απο μικρη και τωρα που μεγαλωνω και διευρυνεται ο κοινωνικος μου κυκλος να μη δινω δικαιωματα, να ειμαι σοβαρη και μετρημενη! προτιμω να με σεβονται παρα να ειμαι αξιαγαπητη σε ολους, μου αρεσει να εχω πιστους φιλους αλλα κι εχθρους! το να συνειδητοποιησω οτι ειμαι λεσβια ειναι απιθανο σχεδον, δε θα μου το επετρεπα ακομη κι αν συνεβαινε, ονειρευομαι να κανω παιδια και να δημιουργησω οικογενεια παρολα αυτα επαναλαμβανω πως η ιδεα μιας διπλης ερωτικης ζωης με εξιταρει (ισως να ειναι κι αυτη η αισθηση οτι μπορω να παιξω παιχνιδια πισω απο τις πλατες αλλων και να κρυψω μυστικα που κανεις δεν μπορει να φανταστει, μπορει και να ναι αυτο το ολο ελκυστικο της υποθεσης)
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    δηλαδη θα το εκρυβες για τα ματια του κοσμου?!
    δεν θα στεναχωριοσουν?στην επιφανεια να κοροιδευεις το συντροφο σου και την κοπελα σου? αλλα στην ουσια να κοροιδευεις τον εαυτο σου?
    λες πως σεβεσαι τον εαυτο σου θα επετρεπες λοιπον να γινει κατι τετοιο?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    Είσαι πολύ ξεκάθαρη και ξέρεις ακριβώς τι σου γίνεται...:)
    Το κακό είναι πως εσύ η ίδια βάζεις φραγμούς στον εαυτό σου και είσαι αρκετά δυνατή ώστε να τηρείς τις αποφάσεις σου, όμως, φαίνεται να σε απασχολεί αυτό που νιώθεις και παράλληλα να το "ψαχνεις" αλλα εκ του ασφαλούς.
    Εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ και το καρπούζι.
    Εσύ αποφασίζεις αν θα αποδεχτείς και θα βιώσεις την ανάγκη σου να είσαι με μια κοπέλα που λες πως ερωτεύεσαι ή θα συμβιβαστείς στα κοινωνικά "πρέπει"....:)

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    για μενα δεν τιθεται θεμα κοροιδειας! αλλη αγαπη νιωθεις για εναν αντρα κι αλλη για μια γυναικα! το αν παραλληλα με τη σχεση μου ειμαι και με καποια κοπελα δε σημαινει πως θα αγαπω λιγοτερο τον συντροφο μου, βεβαια η αντιληψεις μου ειναι αλλες οσον αφορα την απιστια με ατομο του αντιθετου φυλου γιατι εκει υπαρχει καθαρα θεμα ανταγωνισμου ενω νομιζω ειναι αυτονοητο πως αλλα πραγματα μου προσφερει ενας αντρας κι αλλα μπορει να μου δωσει μια γυναικα! ουτε και θεμα κοροιδειας του εαυτου μου νομιζω πως υπαρχει καθως σε μια τετοια υποθετικη κατασταση που περιεγραψα παραπανω τον ελεγχο θα τον εχω εγω! ποτε δε γινομαι ερμαιο της αγαπης.. (καλα τωρα τι αγαπη;; τι να λεμε;; και ποσο θα κρατησει μια αγαπη;; αυτο ειναι αλλο θεμα και δεν το ανοιγω) γενικα δεν ειμαι ρομαντικη αλλα μαλλον ρεαλιστρια!
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    καλα για να το λες κατι παραπανω θα ξερεις φανταζομαι...
    τωρα αν δλδ ο συντροφος σου τα ειχε παραλληλα με τον μπαμπη δεν θα σε πειραζε γιατι θα ειχαν κατι διαφορετικο απο αυτο που θα ειχε με εσενα (?)
    ναι αν συμφωνεις με αυτο κομπλενταν δεν διαφωνω δεν κοροιδευεις κανεναν και ξερεις τι σου γινεται
    κι εμενα μ αρεσουν ατομα του ιδιου φυλου αλλα δεν θα εκανα για κανενα λογο σχεση με 2 ατομα παραλληλα (όσο και να με εξιταρει η ιδεα) και γι αυτο μου φαινεται λιγο ξενο αυτο που λες
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    Θεοφανια πολυ δυσκολα θα εξωτερικευα κατι τετοιο, κυριως γιατι ακομη κι αν το εκανα την ιδια στιγμη θα το επαιρνα πισω και δε θελω να παιζω ετσι με τα συναισθηματα που τυχων υπαρχουν απο την αλλη πλευρα! απο την αλλη εχεις δικιο σ αυτο που λες πως βαζω φραγμους...ετσι πρεπει αλιμονο αν εκανα οτι μου κατεβαινε! διαβασα αρκετα πανω σ αυτα τα θεματα της σεξουαλικοτητας και κυριαρχη θεση μου ειναι πως κατα βαση ολοι μας ειμαστε αμφισεξουαλικοι απλα εξαρταται απο το ποιες εμπειριες αντεχει ο καθενας να βιωσει! εγραψα καποιους απο τους προβληματισμους μου γιατι περισσοτερα ηθελα να ακουσω κι αλλες διαφορετικες γνωμες, βεβαια ο φοβος του μηπως τελικα δεν ειμαι "νορμαλ" παντα υπαρχει καλα κρυμμενος μεσα μου, αλλα νομιζω πως μου παιζω τον ρολο του ψυχολογου καλα μεχρι στιγμης!
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  11. #11
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    καλα για να το λες κατι παραπανω θα ξερεις φανταζομαι...
    τωρα αν δλδ ο συντροφος σου τα ειχε παραλληλα με τον μπαμπη δεν θα σε πειραζε γιατι θα ειχαν κατι διαφορετικο απο αυτο που θα ειχε με εσενα (?)
    ναι αν συμφωνεις με αυτο κομπλενταν δεν διαφωνω δεν κοροιδευεις κανεναν και ξερεις τι σου γινεται
    κι εμενα μ αρεσουν ατομα του ιδιου φυλου αλλα δεν θα εκανα για κανενα λογο σχεση με 2 ατομα παραλληλα (όσο και να με εξιταρει η ιδεα) και γι αυτο μου φαινεται λιγο ξενο αυτο που λες

    ..μπλοντυ σε κάποιο άλλο ποστ είχες γράψει πως έχεις πολύ καιρό να κάνεις σχέση...
    Έχεις σκεφτεί μήπως ο λόγος είναι πως σου αρέσουν άτομα του ίδιου φύλλου αλλά δεσμεύεσαι κοινωνικά και έτσι απέχεις γενικότερα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    μπα οχι ο κυκλος μου ξερει τις προτιμησεις μου οπως και οι γονεις μου, δεν θα ειχα προβλημα να φερω στο σπιτι κοπελα η αντρα..
    το ιδιο τους κανει πλεον
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #13
    Quote Originally Posted by Donna Psychote View Post
    Θεοφανια πολυ δυσκολα θα εξωτερικευα κατι τετοιο, κυριως γιατι ακομη κι αν το εκανα την ιδια στιγμη θα το επαιρνα πισω και δε θελω να παιζω ετσι με τα συναισθηματα που τυχων υπαρχουν απο την αλλη πλευρα! απο την αλλη εχεις δικιο σ αυτο που λες πως βαζω φραγμους...ετσι πρεπει αλιμονο αν εκανα οτι μου κατεβαινε! διαβασα αρκετα πανω σ αυτα τα θεματα της σεξουαλικοτητας και κυριαρχη θεση μου ειναι πως κατα βαση ολοι μας ειμαστε αμφισεξουαλικοι απλα εξαρταται απο το ποιες εμπειριες αντεχει ο καθενας να βιωσει! εγραψα καποιους απο τους προβληματισμους μου γιατι περισσοτερα ηθελα να ακουσω κι αλλες διαφορετικες γνωμες, βεβαια ο φοβος του μηπως τελικα δεν ειμαι "νορμαλ" παντα υπαρχει καλα κρυμμενος μεσα μου, αλλα νομιζω πως μου παιζω τον ρολο του ψυχολογου καλα μεχρι στιγμης!
    ...........νορμάλ ή μη νορμάλ είναι ταμπέλες που βάζει το σύστημα αιώνες τώρα και έχουν γίνει εκατομμύρια άνθρωποι δυστυχισμένοι ακολουθώντας τα πρέπει τους και όχι τα θέλω τους.
    Αμφισεξουαλικός είναι κάποιος όταν φαντασιώνεται σεξουαλικά και με άτομα του ίδιου φύλου. Όταν ερωτεύεται είναι κάτι εντελώς διαφορετικό...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    30
    bloodykate ενταξει δε θα ηταν και το καλυτερο μου να ξερω πως το αγορι μου εχει σεξουαλικες σχεσεις με αντρα! μαλλον θα επεφτε στα ματια μου γιατι πιστευω πως παλι εχουν διαφορα οι σχεσεις μεταξυ ομοφυλων γυναικων και αντρων! στις γυναικες δεν παραβιαζεται η φυση τους (οκ ειναι παθητικες αλλα μπορουν να γινουν κι ενεργητικες χρησιμοποιωντας ομως ξενα μεσα για τον ρολο αυτο, ενω στους αντρες η παθητικοτητα δεν ειναι και τοσο συνηθισμενη)
    [COLOR="blue"][FONT="Trebuchet MS"][/FONT][/COLOR]D.P.

  15. #15
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    μπα οχι ο κυκλος μου ξερει τις προτιμησεις μου οπως και οι γονεις μου, δεν θα ειχα προβλημα να φερω στο σπιτι κοπελα η αντρα..
    το ιδιο τους κανει πλεον
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς...Λες πως έχεις εκφράσει και στην οικογένεια σου την προτίμηση σου και σε κοπέλες?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. παιδι και σεξουαλικοτητα
    By ΣΤΕΛΛΑ00 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 20
    Last Post: 06-09-2009, 18:58
  2. Δυσμορφία και α-σεξουαλικότητα.
    By mruser in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 89
    Last Post: 13-08-2009, 01:42
  3. Γυναικεια σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 23-07-2009, 20:41
  4. Σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2009, 13:32
  5. Ας μιλησουμε για τις φοβιες...
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 22-08-2007, 02:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •