Κυκλοθυμια-κυκλοθυμικος χαρακτηρας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257

    Κυκλοθυμια-κυκλοθυμικος χαρακτηρας

    Ρε παιδια νομιζω πως ειμαι κυκλοθυμικος αν και οι ψυχολογοι που εβλεπα δεν μου ειπαν κατι τετοιο μου το εχουν πει πολλα ατομα και βασικα το καταλαβαινω απο μονος μου γιατι αλλαζει η συμπεριφορα μου πολυ συχνα κατα την διαρκεια της ημερας.Το χειροτερο μου ειναι οτι μια μερα μπορει να ειμαι τελεια να αισθανομαι αυτοπεποιθηση να ειμαι ομιλητικος,και τις αλλες δυστυχως να συμβαινει το αντιθετο να ειμαι down και να μην εχω ορεξη και να μην μπορω να μιλαω...δυστυχως θα ελεγα οτι 1 στις 7 θα ειμαι καλα και τις αλλες 6 η θα ειμαι ετσι και ετσι η θα ειμαι χαλια...αλλα ρε παιδια ειναι πολυ κουραστικο και για εμενα και για τους αλλους που με βλεπους μια ετσι μια αλλιως...δεν ειμαι καθολου σταθερος χαρακτηρας :( το θεμα ειναι οτι ολο αυτο με την κυκλοθυμια που μου συμβαινει μηπως εχει να κανει με την ηλικια μου 18 σε λιγο καιρο 19?η μηπως οτι σιγα σιγα γινομαι πιο δυναμικος και αποκταω αυτοπεποιθηση?η απλα ειμαι ετσι? πειτε καμια συμβουλη ουφ δεν την παλευω ετσι καθολου!!!!!!:(
    Blonde guys are more fun ;)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    Ρε παιδια νομιζω πως ειμαι κυκλοθυμικος αν και οι ψυχολογοι που εβλεπα δεν μου ειπαν κατι τετοιο μου το εχουν πει πολλα ατομα και βασικα το καταλαβαινω απο μονος μου γιατι αλλαζει η συμπεριφορα μου πολυ συχνα κατα την διαρκεια της ημερας.Το χειροτερο μου ειναι οτι μια μερα μπορει να ειμαι τελεια να αισθανομαι αυτοπεποιθηση να ειμαι ομιλητικος,και τις αλλες δυστυχως να συμβαινει το αντιθετο να ειμαι down και να μην εχω ορεξη και να μην μπορω να μιλαω...δυστυχως θα ελεγα οτι 1 στις 7 θα ειμαι καλα και τις αλλες 6 η θα ειμαι ετσι και ετσι η θα ειμαι χαλια...αλλα ρε παιδια ειναι πολυ κουραστικο και για εμενα και για τους αλλους που με βλεπους μια ετσι μια αλλιως...δεν ειμαι καθολου σταθερος χαρακτηρας :( το θεμα ειναι οτι ολο αυτο με την κυκλοθυμια που μου συμβαινει μηπως εχει να κανει με την ηλικια μου 18 σε λιγο καιρο 19?η μηπως οτι σιγα σιγα γινομαι πιο δυναμικος και αποκταω αυτοπεποιθηση?η απλα ειμαι ετσι? πειτε καμια συμβουλη ουφ δεν την παλευω ετσι καθολου!!!!!!:(

    χρήστο μήπως έχει να κάνει με την εφηβεία, που στ' αγόρια παρατείνεται περίπου μέχρι τα 22?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    δεν ξερω ρε συ μακαρι! παντως ειναι πολυ κουραστικο:( α εχω και αυτο με την φλυαρια τις ημερες που ειμαι καλα θελω να μιλαω πολυ με πιανει ενας ενθουσιασμος ισως γιατι τις προηγουμενες ημερες δεν μιλαω πολυ
    Blonde guys are more fun ;)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    17
    Αν σε ενοχλει αλλαξε το :D Δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να ασχολεισαι με την κυκλοθυμια σου..Εννοω σε βαθμο που να πιστευεις οτι κατι παει στραβα. Νταξει λιγο η ηλικια(εγω ειμαι 24 και τωρα αισθανομαι οτι βγαινω απο την εφηβεια :P), λιγο η απειρη μιζερια που εχει πεσει στη χωρα, λιγο οτι μπορει και απο μονος σου να εισαι λιγο μουτζουφλης..
    Φοιτητης εισαι; Εγω στο πρωτο ετος οχι απλα κυκλοθυμικος..καταθλιψαρα ειχα παθει. Χαλαααααρωσεεε :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    δεν ξερω ρε συ μακαρι! παντως ειναι πολυ κουραστικο:( α εχω και αυτο με την φλυαρια τις ημερες που ειμαι καλα θελω να μιλαω πολυ με πιανει ενας ενθουσιασμος ισως γιατι τις προηγουμενες ημερες δεν μιλαω πολυ
    Ναι η φλυαρία συμφωνώ ότι είναι ίσως πιο κουραστική ειδικά αν είναι καταιγιστική, αλλά μπορείς να την ελέγξεις με το σκεπτικό
    ότι πέρα απ' το να λέμε ασταμάτητα, καλό θάταν και ν' ακούμε τον άλλον.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    nick αμα ητανε να τοσο ευκολο θα το ειχα κανει ηδη...ναι μπορει να εχει και σχεση με την ηλικια ελπιζω δηλαδη, μαρκελα ναι ξεφευγω μερικες στιγμες αλλα μετα σκεφτομαι πολυ μιλαω και σταματαω...καλα μπορει και να μου περασει ολο αυτο ελπιζω δηλαδη...
    Blonde guys are more fun ;)

Similar Threads

  1. ΙΨΔ -χαρακτηρας και αναγνωριση
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-11-2011, 19:30
  2. Χειριστική συμπεριφορά-κυκλοθυμία
    By mrtheo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 23-06-2011, 16:21
  3. ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ
    By Gypsy Cello in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 06-06-2011, 20:16
  4. ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΑ?
    By αλίκη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-10-2010, 21:49
  5. Νευρικός χαρακτήρας..
    By Χάιντι in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 10
    Last Post: 11-10-2010, 10:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •