Δεν ξερω καν γιατι χωρίσαμε.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 391
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    καπου εδω να πω οτι η ατακα η αρχικη και σαυτην επεμενε μεχρι να πει το οριστικο τερμα προχθες, ηταν: "θελω λιγες μερες να αραξω μονος μου, να συγκεντρωσω τον εαυτο μου, να συνελθω για να μπορεσω να κανω τη σχεση μας οπως ηταν και καλυτερη γιατι τελευταια ξερω οτι σε ταλαιπωρησα (εννοωντας τους ρυθμους δουλειας)" δεν ανεφερε ουδεποτε το θεμα "σκεφτομαι τι νιωθω για μας, τι θα γινει κλπ"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    (καλα....οσο με διαβαζω τοσο με κραζω....παω με το ζορι να βρω μια λογικη σε ολα αυτα....) δεν ξερω αλλα απ' τη μια νιωθω μια τεραστια αδικια γιαυτη τη σχεση, απ την αλλη εχω χασει καθε ελπιδα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    (καλα....οσο με διαβαζω τοσο με κραζω....παω με το ζορι να βρω μια λογικη σε ολα αυτα....) δεν ξερω αλλα απ' τη μια νιωθω μια τεραστια αδικια γιαυτη τη σχεση, απ την αλλη εχω χασει καθε ελπιδα.
    τ


    μελίνα αν εξακολουθείς να τον θες, που αυτό φαίνεται, αποστασιοποιήσου για λίγο
    για να δεις αν του είσαι απαραίτητη ή στην τελική αν νιώθεις ότι σε παίρνει, άρχισε
    ξεφεύγοντας απ' το γκρίζο σκηνικό να του γίνεσαι απαραίτητη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Εγραψα ενα μυνημα χωρις να δω τι εγραψες μετα και το εσβησα γιατι ηταν βλακεια!! :P

    Μη μιλας καθολου,αφου στους γονεις του ειπε ετσι σε θελει και σε αγαπαει,κανε ο,τι σου λεει η Ρεμεντι και η Μαρκελα,αφησε τον χωρις τηλεφωνα και τιποτα,απομακρυνσου και μολις ηρεμησει και ειναι ετοιμος θα ερθει!! Κουραγιο,υπομονη και ψυχραιμια!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    η ειρωνεια Karisha μου ξερεις ποια ειναι? οτι μετα απαυτο που εγινε με την παλινδρομηση και σε ολη τη διαρκεια της σχεσης μας με ολα τα προβληματα, ενιωθα τετοια στηριξη απο κεινον που καλυπτε ακομα και το οτι ταξιδευε. μαλιστα ελεγα χαρακτηριστικα: "με στηριζει τοσο που ξεχναω οτι λειπει", θα μου πεις απο ενα τηλεφωνο? ναι απο ενα τηλεφωνο, απο το ποσο κοντα ημασταν οταν ημασταν μαζι, απο ολα. δεν υπηρχε στιγμη δυσκολιας που να μην ειναι κοντα μου. ενιωθα σαν να εχω διπλα μου εναν ακλονητο βραχο.....και αυτο ηταν και το παραπονο του καποια στιγμη τωρα που μιλουσαμε...."εσπασε ο βραχος και εσυ ειπες αμεσως χωριζουμε" ετσι μου ειπε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    Karisha μου ....μη σβηνεις τίποτα! αστα να τα βλεπω τωρα και να τα βλεπω και αργοτερα ο,τι κι αν γινει! μαρεσει να τα ακουω στη μαπα :)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    melina_

    Στηριξε τον οπως σε στηριξε,ασε τον να ηρεμησει και οταν γυρισει ξανα τωρα ξερεις πως πρεπει να συμπεριφερεσαι απο εδω και στο εξης και πως να χειριζεσαι τα οποια προβληματα προκυπτουν. Δηλαδη με λεπτοτητα σεβασμο και με εγωισμους στην ακρη για να τα απαλυνεις την ενταση. Γυναικα εισαι και ξερεις,οταν πρεπει θα βαζεις τον εαυτο σου απο κατω. Σε στηριξε πολυ και ηρθε η ωρα σου τωρα,σε αυτες τις καταστασεις θα φανει τι ατομο εισαι και ποσο μπορει να πονταρει πανω σου,οχι στις ευτυχισμενες στιγμες.

    Γενικα οταν στο ειπε αυτο απο το τηλεφωνο εσυ επρεπε ψυχραιμα να απαντησεις "ενταξει μωρο μου,ο,τι θελεις ειμαι εδω και μαζι θα το περασουμε αυτο". Σε πλυμμυρισε ο φοβος και τα συναισθηματα και δεν το εκανες,ενταξει δεν πειραζει,απο τα λαθη σου μαθαινεις και δεν τα κανεις ξανα,δικαιολογημενη απολυτα εισαι :)

    Απλα σιγα σιγα θα μαθαινεις οτι πολλες απο τις αντιδρασεις σου σαν γυναικα φαινονται σαν πριξιμο στον αντρα και οταν εχει και τα δικα του στο κεφαλι του ειναι λογικο να νευριασει και να φυγει. Θα τα μαθαινεις σιγα σιγα ολα απλα να κοιτας να αλλαζεις κιολας,να μην τα επαναλαμβανεις. Και απο εδω και στο εξης μεχρι να τελειωσει αυτη η φαση,-οπως κι αν τελειωσει-να εισαι διακριτικα κοντα του χωρις πολλες πολλες ερωτησεις,τουμπεκι και τα ματια κατω γιατι ειναι στα ορια του προφανως και αυτος. Εσυ εχεις πιο πολλη δυναμη τωρα και εσυ πρεπει να κρατησεις την ισοροπια.

    Κουραστηκε και εσπασε και εσπασες και εσυ με ολα αυτα που εγιναν και κανατε ΜΠΑΜ αλλα θα φτιαξουν ολα παλι,να εισαι αισιοδοξη. Και θα στο καναπω κουραγιο,υπομονη και ψυχραιμια! Και στηριξη! Θελει να μεινει μονος να ηρεμησει ασε τον να μεινει μονος και να ηρεμησει. :)

    Στα λεω αυτα γιατι εχω πολλα χρονια σχεση και ειμαι "εκπαιδευμενη" σε τετοιες φασεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    ποσο δικιο εχεις....και ποσο δεν εχω αλλαξει τιποτα απ' αυτες μου τις συμπεριφορες σε όλες μου τις σχέσεις. τώρα που τα είδα όλα, κατάλαβα ότι πάντα ήμουν εγκληματικά (για τον εαυτό μου) παρορμητική. ποτέ δεν ειχα αυτο το χαρισμα που λεγεται υπομονη, αυτοσυγκρατηση, σαν σιφουνας λειτουργουσα παντα και αποσυντονιζα τους παντες και πανω απ' όλα τον εαυτό μου. Karisha μου σε ευχαριστώ τόσο όσο δεν φανταζεσαι, και εσας κοριτσια, ειστε τοσο πολυτιμες φωνες....δεν εχω λογια!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    melina_

    Δεν πειραζει,απο τα λαθη μας μαθαινουμε. Εγω κατεστρεψα 3-4 σχεσεις με πολυ καλα παιδια επειδη φαιρομουν γυναικουλιστικα τελειως. Δεν το εκανα επιτηδες,εβγαιναν οι ανασφαλειες και οι εγωισμοι μπροστα και τελειωνε το θεμα εκει. Τωρα εχω στρωσει,μετα απο πολυ κλαμα και αμετρητα "γιατι" στην κεφαλα μου :P

    Τελος παντων,ο,τι εγινε εγινε τωρα,δεν ειχες κακη προθεση,ειναι πολυ φυσιολογικη η αντιδραση σου και τα λαθη που εκανες,ολες τα εχουμε κανει. Ειναι νορμαλ συμπεριφορα γυναικας απλα ειναι λαθος. Μην στεναχωριεσαι,θα φτιαξουν ολα,θα το ξεπερασετε :)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Karisha View Post
    melina_

    Δεν πειραζει,απο τα λαθη μας μαθαινουμε. Εγω κατεστρεψα 3-4 σχεσεις με πολυ καλα παιδια επειδη φαιρομουν γυναικουλιστικα τελειως. Δεν το εκανα επιτηδες,εβγαιναν οι ανασφαλειες και οι εγωισμοι μπροστα και τελειωνε το θεμα εκει. Τωρα εχω στρωσει,μετα απο πολυ κλαμα και αμετρητα "γιατι" στην κεφαλα μου :P

    Τελος παντων,ο,τι εγινε εγινε τωρα,δεν ειχες κακη προθεση,ειναι πολυ φυσιολογικη η αντιδραση σου και τα λαθη που εκανες,ολες τα εχουμε κανει. Ειναι νορμαλ συμπεριφορα γυναικας απλα ειναι λαθος. Μην στεναχωριεσαι,θα φτιαξουν ολα,θα το ξεπερασετε :)
    ..συμφωνώ κι επίσης να προσθέσω πως τίποτα ποτέ δεν χάνεται!!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    δεν ξέρω μαρκέλα μου....το ενστικτο μου εχει παγωσει....και αυτο το χαρισμα της υπομονης που παντα μου ελειπε, ειναι ο,τι χειροτερο. εχασα την πιστη μου. ολοι γυρω μου λενε οτι τιποτα δε χαθηκε, οτι ειναι μια δυσκολη περιοδος στη σχεση μας, αλλα με μαυριζει που δεν εχουμε την ευκαιρια να κανουμε εστω μια κουβεντα. να τα βαλουμε κατω να δουμε τι μπορουμε να σωσουμε. και το πιο αστειο ειναι οτι εκτος απτις ατυχιες και τις δυσκολιες που μας βρηκαν, δεν ειχαμε κανενα προβλημα μεταξυ μας. τοση ευτυχια, τοση αγαπη, τοσο δεσιμο που πήγαν....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    να σκεφτειτε οτι μολις το νοεμβρη πηγα μαζι του ταξιδι και φτασαμε στη Ροδο να κανουμε ταμα για το παιδι που παλευαμε. κι εκεινος αντι να κρατησει την ελπιδα του, απελπιστηκε και εφτασε να λεει συνεχως: "ειμαι αχρηστος, ουτε ενα παιδι δε μπορω να σου κανω και εσυ παιρνεις χαπια και παιδευεσαι". εκει φτασαμε. αυτος στην αυτολυπηση και εγω με δεμενα τα χερια.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by melina_ View Post
    δεν ξέρω μαρκέλα μου....το ενστικτο μου εχει παγωσει....και αυτο το χαρισμα της υπομονης που παντα μου ελειπε, ειναι ο,τι χειροτερο. εχασα την πιστη μου. ολοι γυρω μου λενε οτι τιποτα δε χαθηκε, οτι ειναι μια δυσκολη περιοδος στη σχεση μας, αλλα με μαυριζει που δεν εχουμε την ευκαιρια να κανουμε εστω μια κουβεντα. να τα βαλουμε κατω να δουμε τι μπορουμε να σωσουμε. και το πιο αστειο ειναι οτι εκτος απτις ατυχιες και τις δυσκολιες που μας βρηκαν, δεν ειχαμε κανενα προβλημα μεταξυ μας. τοση ευτυχια, τοση αγαπη, τοσο δεσιμο που πήγαν....

    Η ευκαιρία χρειάζεται να βρεθεί, γιατί ό,τι και νάχει συμβεί κανείς δεν έχει το αλάθητο!
    Αν αυτή δεν βρεθεί, φταίει όποιος δεν μπορεί να συγχωρεί και να δεχτεί την γνήσια συγνώμη του άλλου.
    Τότε δεν χρειάζεται να το παλέψεις, γιατί δεν αξίζει.
    Μην έχεις αγωνία, αν πραγματικά το θέλει, θα προσπαθήσει και θα ξαναπροσπαθήσει διαφορετικά κάτι δεν πάει καλά..
    Δεν ξέρω τι εννοείς πίστη, αλλά μόνο την πίστη στον εαυτό σου μην χάσεις ποτέ!
    Το ότι "δεν είχαμε κανένα πρόβλημα" καμιά φορά ισχύει φαινομενικά μέχρι να φτάσουμε στα όρια μας.
    Τότε καταλαβαίνεις ότι δεν ήταν όλα και τόσο καλά όσο νόμιζες!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    κοριτσια SOS! πηρε τηλεφωνο για να δει τι κανω (κλασσικά),μου ειπε οτι επιστρεφει απ' το πατρικο του τη Δευτέρα μεθαύριο οτι εχει κατι δουλειες να τακτοποιησει στην Αθηνα φορολογικα κλπ, ακουγοταν πολυ ήρεμος και ευχαριστος. θα με ξαναπαρει σε 10' ειπε. πώς να 'μαι? τι να του πω? ρε τι παθαμε! λες και ειμαστε γκομενακια εκει που χαμε το σπιτικο μας τωρα να κανουμε τα τζόβενα! κανονικά δεν πρεπει να μου ζητησει να παμε για ενα καφε ετσι χαλαρα? εχει να με δει 2 εβδομαδες σχεδον

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    256
    παραφροσυνης συνεχεια.....ο μεχρι χθες αντρας μου και μελλων πατερας των παιδιών μου, που ζουσε το δραμα του και εγω η κακουργα τον αποτελειωσα, με πηρε για να μου πει αφενος οτι εχει ενδειξεις-οχι αποδειξεις- οτι εχω αλλον, αφετερου οτι θελει πολυ να κανουμε ερωτα αλλα αυτος ειναι αποφασισμενος να μην ξανακανει τιποτα για πολυ καιρο με καμια γυναικα (τιποτα σε σχεση). δηλαδη να κανουμε ερωτα σαν ερωτευμενοι που ειμαστε αλλα χωρις δεσμευσεις και χωρις υποσχεσεις. δηλωσε επισης, οτι αρχικα ξεκινησε οντως να μεινει μονος λιγες μερες για να ανασυνταχθει και να ξανακανει τη σχεση μας οπως ηταν, αλλα στην πορεια με ολα αυτα που εγιναν, κατεληξε οτι δεν θελει σχεση επ' ουδενι. κατα τα αλλα, δηλωνει τα αισθηματα του για μενα, οτι του λειπω καθε μερα και νυχτα και θελει κρεβατι συστηματικο και ανευ υποχρεωσεων. αηδιασατε? εγω οχι ακομα....οταν ξεπαγωσω απαυτο που μου ρθε θα αηδιασω με την ησυχια μου.

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Με μισεί,χωρίσαμε και πονάω
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2010, 13:44
  3. Αφού ξέρω τι είναι γιατί ακόμα φοβάμαι τα συμπτώματα;
    By *Hristina* in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-06-2010, 11:46
  4. ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ
    By Mimi82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 29-08-2009, 15:05
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •