ΜΗΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    ΜΗΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

    Καλησπερα σε ολους σας!Πιστευω οτι ειναι το πλεον καταλληλο φορουμ να επευθυνθω.Θας σας εξομολογηθω την ιστορια μου.Πριν ενα χρονο συναντησα μια κοπελα την οποια ειχα να δω απο πολλα χρονια απο το σχολειο!Με τα πολλα τα βρηκαμε.30 εγω,30 και αυτη!Απιστευτη χημεια,πιστευα οτι βρηκα τον ανθρωπο της ζωης μου,αμοιβαια τα αισθηματα,κατι μοναδικο μεταξυ μας,κατι σαν τυλεπαθεια να λεμε και να σκεφτομαστε τα ιδια πραγματα..γεννηθηκε ενα μεγαλος ερωτας!!!!!Μετα απο 2 μηνες αρχισαν τα προβληματα...τσατιζοταζν με το μονο μονο..εγω φωναζα γιατι μου φαινοταν παραλογα ολα αυτα...τσακωμοι,τσακωμοι!!!!Σ ε αυτο το σημειαο θα σας πω το ιστορικο της κοπελας,ΕΧΑΣΕ ΣΤΑ 19 ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ,η μητερα τησ μεσα σε 2 χρονια βρηκε καποιον αλλο ενα 'ανεπιθυμυτο πατριο'τον οποιο συνεχεια μου τον κατηγορουσε,μη πω με τι κουβεντες...ειχε πολλα ψυχοσωματικα η κοπελα,ιλιγγους,κρισεις πανικου,πονοκεφαλους..Την ειχαν καλομαθει πολυ για ναμμη τη στεναχωρουν με το θανατο του πατερα της κτλ..Και επανερχομαι στη σχεση μας.Πολυ παθος λοιπον και τσακωμοι..με το μονο μονο,αν σε κατι δε συμφωνουσα 'η εδεν έκανα κατι που της αρεσε (μικροπραγματα)μου κρατυσε μουτρα,με εδιωχνε σθνεχεια απο το σπιτι,με χωριζε(μεσα σε ενα χρονο με χωρισε 40 φορες περιπου),μου μιλουσε ασχημα,δε διδραματιζοταν κατι τοσο σοβαρο,για μικροπραγματα!!!Παντα μου ελεγε ποσο μοναδικοι ειμαστε και οτι ακνεις δεν ειναι σαν εμας και την επομενη με χωριζε για ανουσιους λογουσ και ξανα παλι μαζι επειδη ετρεχα απο πισω της..τσακωμοι για το τιποτα,κρισεις πανικου....και κολλημενη με τη μαμα της...Της εξηγουσα πω επειδη ολοι της λενε 'ναι' συνεχεια και παντα τρεχουν γι'αυτηνσυνεχεια δε σημαινει οτι και ο συντροφος τησ πρεπει να τα κανει ολα αυτα!!Με τα πολλα τη βοηθησα να κανει μια τεραστια μετακομιση του μαγαζιου της,τουθ σπιτιου της και μειναμε μαζι..εδω μου ελεγε σε αυτο το σπιτι θα κανουμε οικογενεια,αλλα παλι τα ιδια,μου ζητουσε με το μονο μονο να εγκαταλειψω το σπιτι,με χωριζε και οταν τη ρωτουσα γιατι μου λεει οτι θελει να κανουμε οικογενεια και την επομενη ημερα με χωριζει μου ελεγε 'ετσι ενιωθα ετσι ειπα'..Φοβερη κυκλοθυμια και εναλλαγη διαθεσης!!!Να τη χαιδευω και να της εξηγω οτι δεν εγινε κατι τοσο σοβαρο σε καθε μας διαφωνια και να με βριζει και να με διωχνει απο το σπιτι εκεινη..Με τα πολλα χωρισαμε...για ενα μηνα!!!Μου ελειπε πολυ γιατι την αγαπουσα και ηθελα πραγματικα να τη βοηθησω να τα ξεπερασει ολα αυτα.Με πηρε μετα απο ενα μηνα τηλ βρεθηκαμε και μου ζητησε να τα ξαναβρουμε!Μου ζητησε συγνωμη οτι ηταν πισεμενη κτλ,(ειχα γνωρισει ολητης την οικογενεια!)και αν θελω να ειμαστε ξανα μαζι εμ μια νεα αρχη!Δεχτηκα,ολα καλα και μετ απο λιγο καιρο παλι να με ξεφτιλιζει και να εμ διωχνει απο το σπιτι και μετα να με παιρνει αν ξαναγυριζω...Μου ζητησε να μεινω μαζι της αλλα της ειπα οτι δε μπορω γιατι φοβαμαι παλι τη κυκλοθυμια της και δ εμποω να μαζευω ποραγματα συνεχεια και αν πισωγυριζω,δε με μεγαλωσαν οι γονεις μου για να με πεταει εξω καμια...!αποφασιεσ να παει να μεινι αλλου,ξανα μετακομιση(μεσα σε 8 χρονια ειχε αλλαξει 10 σπιτια)Μ ε χωρισε ενα μηνα τωρα ξανα.....οριστικα..!Τι προβλημα εχει η κοπελα,ΤΗς ΠΡΟΣΦΕΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!Με το καλυτερο τροπο...Εμθα οτι τον πρωην τον ειχε σηκω σηκω κατσε κατσε 5 χρονια...Τι εχει αυτη η κοπελα????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    κολεμον
    εχεις κανει 3 ιδια θεματα, για τον ιδιο λογο.
    χαλαρωσε λιγο.
    αν καποιος εχει να σου πει κατι, θα στο πει και στο ενα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Η κοπέλα σου, έστω πρώην κοπέλα σου μπορεί να έχει κάποιο θεματάκι αλλα κι εσύ μάλλον δεν είσαι ο κατάλληλος που θα την κάνει να το αφήσει πίσω της. Με το να της τα δίνεις όλα στο πιάτο δεν καταφέρνεις τίποτα! Άσε που στο μήνυμά σου λες "Της εξηγουσα πω επειδη ολοι της λενε 'ναι' συνεχεια και παντα τρεχουν γι'αυτηνσυνεχεια δε σημαινει οτι και ο συντροφος τησ πρεπει να τα κανει ολα αυτα!!" και όμως κάνεις ακριβώς το ίδιο κι εσύ!

  4. #4
    Οσες φορες προσπαθησα να μην της κανω το χατηρι,μουτρωνε,εβρισκε αφορμες και εμ εδιωχνε απο το σπιτι αφου πρωτα με χωριζε.....το εζησα στα 30 μου χρονια αυτο..1 χρονος ολοκληρος...Νοικιασαμε σπιτι να μεινουμε μου ελεγε 'εδω θα κανουμε οικογενεια'πηγα ανακοινωσα αραβωνες που φυσικα ποτε δεν εγιναν..με εβαλε και καταξοδευτηκα για να παμε σε μια εκδηλωση της οικογενειασς της και μολις κατεβηκαμε κατω με χωρισε παλι για χζοαφορμες....

  5. #5
    Ειμαι πολυ πικραμενος και στεναχωρημενος.....Αγαπας και νιωθεις μοναδικα για εναν ανθρωπο και σε μια μερα..σε ωρες να σε ξεφτιλιζει ενω πριν εισουν ο ανθρωπος της ζωης της!!!

  6. #6
    Επενδυσα σε αυτη τη σχεση,ηθελα να τη βοηθησω να ειμαστε μαζι ευτυχισμενοι,ονειρα ονειρα....καναμε ονειρα συνεχεια και ολα στο τιποτα,ειμαι σε καταθλιψη,τρωγω 1 φορα την ημερα και αν....κενο,ενα κενο..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    με φωναξε κανεις ? σιγουρα το να χασεις τον ενα απ'τους δυο γονεις, επηρεαζει σε μεγαλο βαθμο. εδω απλα χωριζουν οι ανθρωποι, και τα παιδια τους προβληματιζονται. αλλος βγαινει gay γιατι δεν εχει το πρωτυπο του πατερα κι επηρεαζεται μονο απ'τη μητερα, και το αντιθετο με τις λεσβιες. αλλα ολα αυτα δεν ειναι στανταρντ, η κοπελα μαλλον δε σου ταιριαζε, ψαχνεις καποια πιο σταθερη και ησυχη κι εσυ. οποτε αστην να παει στο καλο, ορισμενες φορες οταν πιεζουμε καταστασεις καταφερνουμε μονο να εχουμε αυτο που θελουμε, αλλα να μην ειμαστε ικανοποιημενοι, ακριβως γιατι το σπρωξαμε για να παει το πραμα, και δε το αφησαμε να κυλισει μονο του. οτι ειναι να ερθει θα ερθει εξαλλου, εσυ απλα φροντισε να εισαι εκει να μην χασεις το λεωφορειο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Είχε βρεί τα κουμπιά σου και τα πάταγε όποτε ήθελε ή όποτε βαριόταν. Πάντως δεν είναι λόγος αυτός για να βάζεις τον εαυτό σου στη θέση του θύματος! Ένας χρόνος ήταν, πάει πέρασε.. Προχώρα!

  9. #9
    Διαβαζα για τη διαταραχη προσωπικοτητας.Μιλησα με ενα φιλο που ειναι ψυχιατρος και μου ειπε το ιδιο..Εξειδανικευει κατι και αμεσως μετα το ταπεινωνει και το διωχνει,οτι εκανε σε μενα...Απιστευτη κυκλοθυμια...και φοβος εγκαταληψης και γιαυτο με χωριζε συνεχεια και συνεχεια...με το φοβο μη την εγαταλειψω εγω..τι να κανω..??

Similar Threads

  1. Μήπως το πρόβλημα είναι οι άλλοι ;
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-11-2011, 16:40
  2. Replies: 12
    Last Post: 14-01-2011, 03:20
  3. ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ?
    By simetra in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 23-12-2010, 03:11
  4. Ξερει κανεις τι ειναι αυτα τα συμπτωματα?
    By astrid in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 15-09-2009, 15:20
  5. Αυτά δεν συμβαίνουν, δεν μπορεί να είναι αλήθεια...
    By voitheia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-11-2005, 11:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •