Βοηθηστε με!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1

    Βοηθηστε με!!!!!!

    Βοηθειστε με....εχω μια βδομαδα που εχω χωρισει! δεν το αντεχω κλαιω συνεχεια και εχω εναν απιστευτο πονο!βοηθηστε με να το βγαλω απο μεσα μου...δεν παλευεται. τον αγαπαω τον απαγαω πολυ....ειμαι κλινικα νεκρη απο τοτε....χρειαζομαι κατι....πρεπει να τον βγαλω απο την καρδια μου...δεν αντεχω να ποναω αλλο....φαινομαι απελπισμενη αλλα αν καποιοσ απο εσας εχει περασει κατι αναλογο θα με καταλαβει....εφυγε και πηρε ενα κομματι μου μαζι του....δεν ζω...επιβιωνω....τι να κανω?πειτε μου

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    5
    οσο κ κουτο να σου ακουγεται τωρα αυτο να ξερεις πως ολα ξεπερνιουνται με τον καιρο.δν τα ξεχναμε αλλα ο πονος σιγα σιγα φευγει.μπορει να σου παρει αρκετο καιρο.ομως θα συμβει.εχω περασει ακριβως το ιδιο.ειχα παθει καταθλιψη σε μεγαλο βαθμο.τωρα ομως ειμαι εδω κ σου μιλαω.συζω με καποιον κ ειμαι πολυ καλα.ελεγα οτι δν θα βρω κανεναν αλλον.δν ισχυει κατι τετοιο.βιωσε τν πονο σου πρεπει να πονεσεις για να γιατρευτεις.μολις συνελθεις θα δεις ποσο δυνατη θα νοιωσεις.δν ειναι λογια παρηγοριας.ειναι η αληθεια.οσο δυσκολο κ αν σου φαινετε τωρα.ειμαι 34.εμπιστεψουμε...

  3. #3
    σ ευχαριστω το ελπιζω και το περιμενω αλλα με τι δυναμη οταν αυτος θελει να μιλαμε και να "μεινουμε φιλοι"? μου το κανει συνεχως ακομα πιο δυσκολο....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ελενακι καλα σου τα λεει η συλβυ..κοριτσακι μου ο χρονος μονο ειναι που θα γιατρεψει τις πληγες,τιποτε αλλο
    θελει υπομονη,ενδιαφεροντα και θαρος
    κοιτα εχω περασει ακριβως την ιδια φαση με εσενα...απο τα 15 ως τα 17 μου κι επαθα νευρικη ανορεξια...χανοντας καμια δεκαρια κιλα σερι
    ο κυριος τωρα ειναι κ ο αντρας μου
    αλλα επειδη κ εκεινος ηθελε να μεινουμε φιλοι...καποια στιγμη που συνηλθα καπως ακου τι εκανα..
    εσκαγα για καφε οταν με επαιρνε τηλ για να παω,δεν τσακιζομουν ομως αμεσως...δηλαδη του ελεγα αυριο μωρε
    εσκαγα λοιπον για καφε με το μινακι μου,σενιε-γκρανιε και το επαιζα ανετη και μαντεψε....δεν του καθεσαι εισαστε φιλοι
    ασε που πρεπει να σε παει σπιτι σου γιατι εχεις ραντεβου...με μια φιλη μωρε
    κουκλα οι αντρες τρεφονται απο τις αδυναμιες μας,μην του δειχνεις οτι λυγιζεις,ειναι οτι χειροτερο
    αν και σε μια περιπτωση υπαρχει η πιθανοτητα να γυρισει δεν θα γινει με παρακαλετο αλλα αν κι εφοσον νιωσει οτι σε χανει
    αφου θελει να ειστε φιλοι εχεις ενα ατου να του περασεις μυνηματακια που θα τον ξυπνησουν,
    δειχνει οτι δεν θελει να σε χασει εντελως απο την ζωη του
    οσο σκληρο κι αν θα ειναι για εσενα,προσπαθησε..εγω πηγαινα στο σπιτι μου κι εκλαιγα αλλα την χαρη δεν του την εκανα
    καντον να σκασει κοπελια,παιξτον εσυ,οσο σε νιωθει δεδομενη θα περασεις κι αλλα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  5. #5
    να σαι καλα. σε καμια περιπτωση δεν περιμενω να γυρισει πισω απλα θελω να τον ξεπερασω γτ να τον ξεχασω δεν γινεται. δεν του εχω δωσει να καταλαβει πως ειμαι...γι αυτον ειμαι οκ απλα...δεν θα τον παρακαλουσα οσο χαλια και να ειμαι....ειναι ομωσ καποια πραγματα που δεν μπορεισ να τα πεισ καπου. ειδικα οταν στο περιβαλλον σου υπαρχουν ζευγαρακια... ελπιζω να μου περασει συντομα και ο χρονος να αποδειχτει καλοσ μου φιλοσ :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ξερω ακριβως ποσο πολυ πονας...παντως μεσα απο αυτο,μπραβο σε βλεπω αποφασισμενη..
    για μενα παντως καλο θα ηταν αν θελεις να τον ξεπερασεις πραγματικα να αποφυγεις τις πολλες επαφες μαζι του..ισως να μην βοηθησει
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  7. #7
    πιστευω να βοηθησει...αλλα ξερεισ κατι???οταν αγαπας καποιον τοσο πολυ ακομα και η φιλια μαζι του σου φαινεται πολυ καλο....μονο και μονο γιατι μπορει να εχεις μια στοιχιωδη επικοινωνια....σε μια βδομαδα θα φυγω κιολασ επειδη σπουδαζω σε αλλη πολη και ελπιζω μετα απο 3 δβομαδεσ που θα επιστρεψω εδω να ειμαι καλυτερα.....

  8. #8
    επειδη εισαι στις αρχες του χωρισμου γι αυτο νοιωθεις τοσο χαλια, όλοι περνανε τετοια φαση αμα χωρισουν. Μια μεθοδος για να το ξεπερασεις ειναι να σκεφτεσαι τις ασχημες στιγμες που περασες μαζι του και ότι σε περιμενει κατι καλυτερο απ αυτον. Γιατι χωρισατε?
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    241
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    επειδη εισαι στις αρχες του χωρισμου γι αυτο νοιωθεις τοσο χαλια, όλοι περνανε τετοια φαση αμα χωρισουν. Μια μεθοδος για να το ξεπερασεις ειναι να σκεφτεσαι τις ασχημες στιγμες που περασες μαζι του και ότι σε περιμενει κατι καλυτερο απ αυτον. Γιατι χωρισατε?
    Ρε Ιωαννη τι ειδος μεθοδου προτεινεις!!!
    elenakimarialenaki Θα περασει και ο πονος και τα παντα. Ειναι νωρις και ειναι φυσικο να πονας. Θα περασει ομως :)

  10. #10
    Quote Originally Posted by tzina View Post
    Ρε Ιωαννη τι ειδος μεθοδου προτεινεις!!!
    Tο δοκίμασα και πιάνει γι αυτο το προτείνω. Δεν έχω κατι άλλο υπόψη. Βεβαια της ειπα ότι ειναι δυσκολα πολυ τα πραγματα επειδη ειναι αρχη. Καλή μας μέρα :)
    γιάννης

  11. #11
    gianni....euxaristw gia thn sumbouli sou...alla ti kaneis otan den uphrxan kakies stigmes???otan oti exeis na thumhtheis einai mono kalo???tote? ti kanw? kai xwrisame gt spoudazw se allh polh kai ekane na me dei 2 bdomades to polu...gt erxomoun suxna! kai pisteuw pws den einai autos o logos alla ok....to dextika...den mporousa na kanw kati allo!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by elenakimarialenaki View Post
    Βοηθειστε με....εχω μια βδομαδα που εχω χωρισει! δεν το αντεχω κλαιω συνεχεια και εχω εναν απιστευτο πονο!βοηθηστε με να το βγαλω απο μεσα μου...δεν παλευεται. τον αγαπαω τον απαγαω πολυ....ειμαι κλινικα νεκρη απο τοτε....χρειαζομαι κατι....πρεπει να τον βγαλω απο την καρδια μου...δεν αντεχω να ποναω αλλο....φαινομαι απελπισμενη αλλα αν καποιοσ απο εσας εχει περασει κατι αναλογο θα με καταλαβει....εφυγε και πηρε ενα κομματι μου μαζι του....δεν ζω...επιβιωνω....τι να κανω?πειτε μου
    Να το γράψεις σε γράμμα και να το κάψεις και ποτέ ξανά να μην το δημοσιεύσεις. Σου ακούγεται περίεργο; αντιφατικό θα έλεγα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by elenakimarialenaki View Post
    Βοηθειστε με....εχω μια βδομαδα που εχω χωρισει! δεν το αντεχω κλαιω συνεχεια και εχω εναν απιστευτο πονο!βοηθηστε με να το βγαλω απο μεσα μου...δεν παλευεται. τον αγαπαω τον απαγαω πολυ....ειμαι κλινικα νεκρη απο τοτε....χρειαζομαι κατι....πρεπει να τον βγαλω απο την καρδια μου...δεν αντεχω να ποναω αλλο....φαινομαι απελπισμενη αλλα αν καποιοσ απο εσας εχει περασει κατι αναλογο θα με καταλαβει....εφυγε και πηρε ενα κομματι μου μαζι του....δεν ζω...επιβιωνω....τι να κανω?πειτε μου
    ο χρονος θα κανει τη δουλεια του ;)
    μην ανυσηχεις περαστικα ειναι αυτα
    ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει η μερα
    οποτε πληγωνομαι απο οτιδηποτε λεω στον εαυτο μου το ταδε σε πληγωσε επειτηδες η καταλαθος εγινε σε πληγωσε κατερινα δεν αξιζει να το σκεφτεσαι παραπανω τα καλυτερα ερχονται!
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι τοσο.. Ειναι δυσκολο, το ξέρω, αλλα απεφευγε βαριες λεξεις, μην τις επαναλαμβανεις, ειναι μεγαλη η δυναμη της ανθυποβολης.. Συμφωνω παρα πολυ στο να απομακρυνθεις. Μια τετοια "φιλια" (που δεν υπαρχει φυσικα σε τοσο αρχικο σταδιο), μονο θα σε κρατησει πισω και θα σε εγκλωβισει περισσοτερο καιρο στην ασχημη φαση που εισαι.. Ολα ξεπερνιουνται Καποια δυστυχως πιο δυσκολα απο αλλα, αλλα ολα φευγουν!! Προσεξε τα ψυχοσωματικα σου! Βγες εξω, περπατα, κινησου, θα σε βοηθησει!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by i am here View Post
    προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι τοσο.. Ειναι δυσκολο, το ξέρω, αλλα απεφευγε βαριες λεξεις, μην τις επαναλαμβανεις, ειναι μεγαλη η δυναμη της ανθυποβολης.. Συμφωνω παρα πολυ στο να απομακρυνθεις. Μια τετοια "φιλια" (που δεν υπαρχει φυσικα σε τοσο αρχικο σταδιο), μονο θα σε κρατησει πισω και θα σε εγκλωβισει περισσοτερο καιρο στην ασχημη φαση που εισαι.. Ολα ξεπερνιουνται Καποια δυστυχως πιο δυσκολα απο αλλα, αλλα ολα φευγουν!! Προσεξε τα ψυχοσωματικα σου! Βγες εξω, περπατα, κινησου, θα σε βοηθησει!
    συμφωνω κι εγω απολυτως
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2012, 17:32
  2. Βοηθήστε με!
    By νατασουλι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 58
    Last Post: 07-08-2010, 17:05
  3. Βοηθήστε με!!!!
    By gentleman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 10-12-2008, 19:57
  4. SOS- ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
    By fotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2007, 19:24
  5. Βοηθήστε με
    By panagiwths in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 0
    Last Post: 25-12-2005, 22:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •