Το θέμα της ημέρας - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 196 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 2930
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Να μαζέψουμε λεφτά να σε φυγαδέψουμε απ΄τη χώρα, ΛΟΛ
    Καλά, έχεις διαβάσει το αρχίζω την αλλαγή από εμένα? Ε, από κει ξεκίνα. μουάχαα
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #182
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οτι να'ναι με μπολικα εντοσθια εις διπλουν. ολος ο κοσμος λεμε φταιει, στη κωλοχωρα κολλησες.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    ..τελικά αφού είναι τόσο φωστήρες αυτοί που μας κυβερνάνε, γιατί άφησαν την χώρα να πάει κατά διαβόλου?

  4. #184
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    γιατι υπαρχουν οντα σαν τη RainAndWind, και ριχνουν το φταιξιμο στους εαυτους τους, κι οχι στους υπολοιπους ηλιθιους τριγυρω. συνεχιστε να αυτομαστιγωνεστε σαν τα κοροϊδα ενω σας εκμεταλευονται, και μετα να αναρωτιεστε τι λαθος κανατε.

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    γιατι υπαρχουν οντα σαν τη RainAndWind, και ριχνουν το φταιξιμο στους εαυτους τους, κι οχι στους υπολοιπους ηλιθιους τριγυρω. συνεχιστε να αυτομαστιγωνεστε σαν τα κοροϊδα ενω σας εκμεταλευονται, και μετα να αναρωτιεστε τι λαθος κανατε.
    ΚΕΝΟ άλλο αυτό που λέει η ρέιν κι άλλο αυτό που λέμε εσύ κι εγώ. Κι εγώ συμφωνώ ότι ο κόσμος είναι στην παγίδα.., αλλά απ' την άλλη μεριά αυτό δεν σημαίνει, ότι είμαστε σε προσωπικό επίπεδο κι άμοιροι ευθυνών.
    Είναι σαν νάμαι 30 ετών κι ακόμα ανώριμα, να βρίζω τους γονείς μου για το ένα ή το άλλο.., ενώ εγώ δεν κάνω καμιά προσπάθεια ν' αλλάξω αυτό που μόνο μπορώ δηλ. εμένα!

  6. #186
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εαν αυριο σας κλεψει ο πακιστανος επειδη ειχατε λεφτα επανω σας, δε θα φταιτε ουτε εσεις που τα κουβαλουσατε, ουτε εκεινος που δε τα ειχε και πεινουσε.

    ευθυνονται οι μαλακες που κυβερνανε, και ανοιξαν τα συνορα επειδη πιστεψαν τους αλλους μαλακες στο εξωτερικο, οτι ετσι θα ειναι καλυτερα...

    οσο κι αν βριζεις τον εαυτο σου και λες οτι εσυ φταις που σε εκλεψε, επειδη ειχες να φας ενω εκεινος οχι, δεν αλλαζει τιποτα και θα συμβει παλι αν δε κανεις κατι δραστικο!

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δεν αλλαζει τιποτα και θα συμβει παλι αν δε κανεις κατι δραστικο!
    ΚΕΝΟ σε βρίσκω ακραίο! Κάτι τέτοια ακούω κι ενώ θέλω να κατέβω κέντρο, για καμιά βόλτα, μετά λέω "κάτσε στ' αβγά σου"
    πας γυρεύοντας, να σου την πέσει ξαφνικά κάνας αλλοδαπός και καλά θάναι μόνο να σε κλέψει, το θέμα είναι μην σε σακατέψει κιόλας. Και τί δραστικό υπονοάς? Δεν βλέπεις πως ό,τι δραστικό πάει να γίνει οι προβοκάτορες το χαλάνε.., οπότε τζάμπα σκηνικό?

  8. #188
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το επαναλαμβανω παλι απ'την αρχη για οσους δεν καταλαβαν απο που προεκυψε η διαφωνια με τη RainAndWind. ειμαι της αποψης οτι ΟΛΟΙ φταινε! οι μεν μεταναστες που φευγουν απο εκει που ειναι κι ερχονται στο ελλαδισταν πιστευωντας στο λιβ γιορ μυθ ιν γκρις κι οτι θα καλοπερασουν εδω, οι δε κυβερνουντες που δε λαμβανουν μετρα υποδοχης και περιθαλψης τους με αποτελεσμα οι μεταναστες να μην εχουν ουτε καν να φανε και να ληστευουν/συμπεριφερονται ασχημα, και τελος ο λαος που υπομενει τη γενικοτερη οικονομικη κατασταση κανωντας υπομονη μεχρι τις επομενες εκλογες (λες και τοτε θα αλλαξει κατι παλι). σε ολο το κοσμο υπαρχει προβλημα, οι μεταναστες για να φυγαν απο εκει που γεννηθηκαν σημαινει δε περνουσαν καλα, οπως κι εμεις εδω δε περναμε επισης καλα και φευγουμε, κι επειδη στο τελος δε θα εχουμε που να παμε, γιαυτο το σωστοτερο για μενα ειναι το κιλ'εμ ολ (οχι των μεταλλικα) μπας κι αδειασει ο κοσμος κι αναπνευσουμε. δε περνας καλα κυριε και σε φτασαν στα ορια σου ? κανε κατι να αλλαξεις τη κατασταση επιτελους! ετσι κι εγω ειμαι νευριασμενος και πρεπει ΟΛΟΙ να πληρωσουν!

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ... δε περνας καλα κυριε και σε φτασαν στα ορια σου ? κανε κατι να αλλαξεις τη κατασταση επιτελους! ετσι κι εγω ειμαι νευριασμενος και πρεπει ΟΛΟΙ να πληρωσουν!
    ..ναι κάποιοι τρελοί, αν υπάρχουν πλέον, θα το βγάλουν το φίδι απ' την τρύπα και για σένα.
    Για να πληρώσουν όμως αυτοί που φταίνε κι οι άλλοι θα πρέπει να σηκωθούν απ' την καρέκλα!
    Εσύ θα περιμένεις αδρανής, πότε θα πληρώσουν οι άλλοι?

  10. #190
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    απλα συζηταμε, το τι κανω εγω ειναι δικη μου δουλεια, οπως και το τι ψηφιζω και υποστηριζω γενικοτερα, καθαρα προσωπικα δεδομενα.

    στο εξωτερικο, νομιζω Ισλανδια, ο πρωην πρωθυπουργος τους κατηγορειται και δικαζεται για παρομοιο λογο, την κριση! γιατι να μη συμβει το ιδιο λοιπον και στη χωρα μας ? γιατι να κυκλοφορει ελευθερος ο Καραμανλης κι ο Τζεφρυ ?

    επισης ειναι γνωστο οτι τους εγκληματιες καταδικασμενους σε θανατο παλιοτερα τους οδηγουσαν στη κρεμαλα ή την ηλεκτρικη καρεκλα οταν ειχαν διαπραξει σοβαροτατο εγκλημα. παρομοιο συνεβη και με τον Σανταμ Χουσεϊν. οι πολιτικοι μας που ευθυνονται για τοσα και τοσα γιατι να μην οδηγηθουν κι αυτοι εκει ? ειναι δυνατον να μιλαμε για γενοκτονια και να μη τιμωριθει κανεις ?

    για να τους δεις μετα θα σου βγαινουν σαν φιρμες στη τηλεοραση απο εδω κι απο εκει, οταν ξερουν πως αν αποτυγχουν θα οδηγηθουν στο θανατο ? ποσες ευκαιριες θα δωθουν πλεον ?

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Μ' αρέσουν οι σοσιαΛηστές, που τάχα συμπάσχουν με τον δοκιμαζόμενο ελληνικό λαό,
    αλλά που ήρθε η ώρα τους να τρώνε αβέρτα τα γιαούρτιά τους, γιατί έχουν ακόμα το
    θράσος να μας λένε, τα όσα δήθεν, που αν δεν μας αφήνουν παντελώς αδιάφορους,
    μας κάνουν κάνουν απλά ν' αηδιάζουμε και να εξοργιζόμαστε για το χάλι, στο οποίο μας οδήγησαν.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Τελικά αληθεύει ότι ένας συνταξιούχος πέταξε γιαούρτι στον Ευάγγελο Βενιζέλο, δεν είναι φήμες.

    "....άνοιξε μία σακούλα που κρατούσε μαζί του και εκσφενδόνισε γιαούρτια προς την πλευρά που καθόταν ο Ευάγγελος Βενιζέλος."

    http://topontiki.gr/article/31824

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    Τελικά αληθεύει ότι ένας συνταξιούχος πέταξε γιαούρτι στον Ευάγγελο Βενιζέλο, δεν είναι φήμες.

    http://topontiki.gr/article/31824
    ναι είναι τόσο γελοίοι οι όλοι αυτοί οι τύποι, με τις χοντρές κοιλίες και τις γουρουνόφατσες, που δεν αντιλαμβάνονται επιτέλους
    ότι δεν πείθουν, την στιγμή, που ο λαός υποφέρει και πεινάει, ενώ αυτοί εκεί το βιολί τους, προκειμένου να εξασφαλίσουν το
    πως θα συνεχίσουν να γεμίζουν τις σαπιοκοιλίες τους.
    Δεν μπορώ άλλο, να μου υποτιμούν τόσο την νοημοσύνη μου! Συγνώμη, αλλά ήθελα κι εγώ προς στιγμήν να εκτονωθώ!

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    μαρκέλα, έλα να κατεβάσουμε καμιά φωτογραφία να κάνουμε ρεπορτάζ!

    Αυτό δεν είναι κυβέρνηση, είναι το τσίρκο Μεντράνο
    http://topontiki.gr/articles/view/31643
    Last edited by Joann; 11-03-2012 at 01:19.

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    Ρε μαρκέλα, έλα να κατεβάσουμε καμιά φωτογραφία να κάνουμε ρεπορτάζ! Έλα!
    Όποιος πρόλαβε τον Κύριον είδε! Χαχαχαχαα!!!!
    Joann έχεις το ελεύθερο να κάνεις ό,τι θέλεις! Αλήθεια τί εννοείς? Τις δικές μάπες εννοείς συνεντευξιαζόμενες?
    Αν υποψιαστώ ότι θα δω την μάπα μου..
    Έχω δυστυχώς παραδοθεί σε αποχαύνωση. Θα μου πάρει λίγο χρόνο να βγω.. Ως τότε, άκου προτάσεις για να τις επεξεργαστώ.

Similar Threads

  1. το μάντρα της ημέρας μου
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 03-09-2011, 13:54
  2. ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 17-08-2011, 00:02
  3. Οι σκέψεις της ημέρας
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 17-06-2011, 19:06
  4. κεντρα ημερας επιχορηγουμενα απο υπουργειο υγειας
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 24-09-2010, 20:47
  5. ο πενταλογος της ημερας
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 14-02-2010, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •