Με απατα? Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61
  1. #46
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Πανε και 4 χρονια που ειστε μαζι, τον γαμο τον σκεφτεστε?
    για να μποθμε σε τετοια διαδικασια, πρεπει πιστευω πρωτα να ξεκαθαρισουν πολλα πραγματα.. Την αγαπω αλλα πρεπει να επικοινωνουμε περισσοτερο για να μπορεσουμε να πουμε οτι θα οερασουμε μια ζωη μαζι.. Τι ζωη θα ηταν αυτη αν δεν το καταφερναμε πρωτα??

  2. #47
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    λκσμφπαμσδργκμ

  3. #48
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    http://www.youtube.com/watch?v=UZ1Zj...eature=related

    ειναι πραγματικα εξιλεωτικο να μιλας με αγνωστους για το προβλημα σου.. σας στελνω το τραγουδι που συνοδευει τη συζητηση.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by i am here View Post
    .. Αν απλα υπηρχε καποιο φλερτ, δε με πειραζει, συμβαινει σε ολους.. το μονο που θελω να δω ειναι τι μπορω εγω να κανω, τι κανω εγω λαθος, τι μπορει να λειπει απο τη σχεση. Η κοπελα εια νι τρομερα αξιολογη κ ομορφη και το μονο σιγουρο ειναι οτι προκλησεις θα εχει αρκετες καθημερινα.. Εμπιστοσυνη θα νιωθω εγω εντωμεταξυ η θα παλαβωσω, γιατι για καποιον λογο δε νιωθω αρκετα σιγουρος..

    Quote Originally Posted by i am here View Post
    μαρκελα πραγματικα συμφωνω πολυ με τον τροπο που το βλεπεις. Το εκφραζω οσο πιο ανοιχτα μπορω και πιστεψε με ειναι αρκετα! αλλα μιλαμε για εναν ανθρωπο που δεν ηταν ποτε ετσι.. ποτε με μεγαλα λογια και ΠΟΤΕ η ΠΑΝΤΑ.. Πολυ λακωνικη, κοφτη και συγκεκριμενη.. Πολυ ιδιαιτερος ανθρωπος και κλειστος. Εγω απο την αλλη χειμαρρος και αυτο μπορει να ειανι ασφυκτικο αντιστοιχα..
    Είναι πολύ σημαντικό επιμένω το ότι έχει την αξία που της αναλογεί από σένα, κάτι που δείχνει ότι από σεβασμό,
    της αναγνωρίζεις προτερήματα χωρίς να διακινδυνεύεις να φανείς υποδεέστερος(εξ ίσου σημαντικό).
    Είσαι μπερδεμένος με την όλη φάση, αλλά αν για κάτι θα πρέπει νάσαι σίγουρος αυτό είναι πρώτα ο εαυτός σου.
    Σίγουροι δυστυχώς δεν μπορούμε νάμαστε για τίποτ' άλλο πέρα από μας!
    Το ασφυκτικό.. αντικατέστησέ το με περιθώρια για εναλλακτικές επιλογές μαζί της ή και μόνος σου.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by i am here View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=UZ1Zj...eature=related

    ειναι πραγματικα εξιλεωτικο να μιλας με αγνωστους για το προβλημα σου.. σας στελνω το τραγουδι που συνοδευει τη συζητηση.
    Το τραγούδι είναι από τα αγαπημένα μου. Θανάσης και Σωκράτης μαζί.

  6. #51
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    συνδυασμος που τσακιζει

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Εγώ πάντως που ήμουν ετσι στην τωρινή μου σχέση, κάποια στιγμή δεν αντεξα και εδωσα κλωτσιά..και εκεί φάνηκε πόσα απίδια επιανε ο σάκος του...
    Τώρα έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι και αυτός βγάζει ενίοτε πιο πολλές ανασφάλειες..και εκεί φροντίζω να τον καλμάρω, γιατί τον αγαπώ.
    Γενικά χαλάρωσε.
    Κάνε αυτό που ευχαριστεί εσένα και βάλε τον αίσθημα στο βάθρο το πιο γήινο.
    Μη μυθοποιείς τον άλλον. Επικεντρώσου σε εσένα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  8. #53
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    μου αρεσει, εγκρινω βοιντ!! Επιβαλλεται πιστευω για να στρωσω εγω αρχικα.. Την εχω σε θρονο και αν και το αξιζει παρα πολυ, η αληθεια ειναι οτι το αξιζω κι εγω και κουραζομαι να το βλεπω στα ματια των αγνωστων πιο πολυ αποτι στα δικα της. Πιστευω δεν θελει καθολου να με χασει, αλλα πρεπει με καποιο τροπο να αρχισει να το λεει περισσοτερο.. ειναι των πραξεων βλεπετε, και οχι τον λεξεων..

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    μεγαλε το μυνημα του τυπου δειχνει δειλια δηλαδη οτι η δικια σου δεν του εχει δωσει δικαιωμα να την ενοχλει τουλαχιστον οσο ειστε μαζι
    τωρα τι σκαλιζεις το παρελθον κ τα κινητα αν δεν σου δινει αλλα δικαιωματα η δεν βλεπεις κατι παραξενο στην σχεση σας?
    δεν θες να σου γινει εμονη και να μην μπορεις να απολαυσεις αυτο που εχεις δινοντας χωρο και τροφη σε καθε θαυμαστη η πρωην,ετσι δεν ειναι?
    κρατα οτι καθε ανασφαλεια βγαινει προς τα εξω και ειναι καταστροφικη για τις σχεσεις
    Last edited by secretly; 23-02-2012 at 21:45.
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  10. #55
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Καλα τα λες Χρυσακι.. Αλλα ποιος σε ακουει.. Το θέμα είναι ότι απο εκείνη τη μερα αναγκαστικα όλη η συμπεριφορά της περνάει άθελά μου απο μικροσκόπιο.. Δλδ γιατί λεω γλυκες κουβεντες και δεν παίρνω αντιστοιχη απάντηση χωρίς να την ζητήσω? Γιατί προτείνω να βρεθούμε και δεν παίρνω θετικη απάντηση.. Όλα σε μικροσκόπιο, ακόμη και αυτά που αν και με ενοχλούσαν, ήταν πάντα ετσι..

    Σήμερα ξύπνησα από την άλλη μεριά. Τα είδα αλλιώς τα πράγματα. Δεν πρέπει να έχει να κάνει καθόλου με την κοπέλα μου όλο αυτο. Έχει να κάνει με εμένα, πρέπει να δω γιατί με επηρρέασε τόσο και σε τέτοιο βαθμό. Στην τελική, αν θέλει ο άλλος να φύγει, τι πραγματικά μπορείς να κάνεις.. Τιποτα. Μπορείς να είσαι αξιοπρεπής και να μην λιωσεις στην στεναχώρια στην πορεία.. Ας ελπίσουμε να λυθούν τα θέματα μας (που δεν έχουν να κάνουν στην πραγματικότητα με τρίτουσ ανθρώπους) συντομα και να μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,880
    Quote Originally Posted by i am here View Post
    ...
    Σήμερα ξύπνησα από την άλλη μεριά. Τα είδα αλλιώς τα πράγματα. Δεν πρέπει να έχει να κάνει καθόλου με την κοπέλα μου όλο αυτο. Έχει να κάνει με εμένα, πρέπει να δω γιατί με επηρρέασε τόσο και σε τέτοιο βαθμό. Στην τελική, αν θέλει ο άλλος να φύγει, τι πραγματικά μπορείς να κάνεις.. Τιποτα. Μπορείς να είσαι αξιοπρεπής και να μην λιωσεις στην στεναχώρια στην πορεία.. Ας ελπίσουμε να λυθούν τα θέματα μας (που δεν έχουν να κάνουν στην πραγματικότητα με τρίτουσ ανθρώπους) συντομα και να μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο.
    αντε μπραβο!
    συμφωνω..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    αυτο ειναι το καλυτερο,αν τα βρεις με τον εαυτο σου λες,οκ οτι ειναι να γινει θα γινει και μην αγχονεσαι ο χρονος θα δειξει,ενω το να μενεις πισω για καποιες ανυσιχιες δεν σε αφηνει να ζεις..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Κριμα να υπαρχουν τοσο κτητικοι ανθρωποι γυρω μας

  14. #59
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Haldol_Kills View Post
    Κριμα να υπαρχουν τοσο κτητικοι ανθρωποι γυρω μας
    WAKE UP CALL!! Δεν είναι έτσι ακριβώς Χαλντολ.. Είναι μάλλον σε ένα βαθμό αλλά βρίσκω λίγο ότι γενικεύεις.. Όταν το μόνο που ακούς τον τελευταίο καιρό είναι απιστίες, χωρισμούς και διάφορα από ανθρώπους που δεν το περιμένεις, φυλάς λίγο τα ρούχα σου, ή τουλάχιστον νομίζεις ότι κάτι κάνεις με το να προσέχεις.. Είναι άσχημο αλλά είναι διεθνές συναίσθημα νομιζω.. Θέλεις να πεις ότι δεν έχεις αγχωθεί ποτέ για κάτι αντίστοιχο? και το όλο concept της συζήτησης αν κατάλαβες, δεν ήταν το να μάθω, αλλά το να διορθωθεί το πρόβλημα αν υπάρχει.. Δεν το βρίσκω κτητικό αυτό καθεαυτό..

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ενταξυ ο χαλντολ εχει πολυ ανοιχτο μυαλο γενικα και αυτο ειναι καλο...αλλα το θεμα ειναι οτι καπου-καπου χρειαζεται να ειναι κανεις και λιγακι κτητικος..να διεκδικει,να μην λειτουργει και παθητικα,το θεμα ειναι σε ποσο μεγαλο βαθμο γινεται αυτο και αν καταντα κουραστικο...εκει το παιχνιδακι χανεται,διαφορετικα εχει και καποιο νοημα,επιβεβαιωνει κατα καποιο τροπο το ενδιαφερον και κολακευει
    γι αυτο λεμε παιδια
    ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ..οχι...αχρηστον΄-)
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ
    By ICare in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 127
    Last Post: 17-10-2016, 23:13
  2. γιατι τα κανει ολα αυτα..?? δεν μπορω να τον καταλαβω,.!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-2012, 18:45
  3. δεν μπορω να τον καταλαβω!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2011, 00:10
  4. Δεν μπορω να καταλαβω...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-01-2010, 12:34
  5. δεν μπορω να καταλαβω
    By festina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2009, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •