Με απατα? Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47

    Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!!

    Καλησπέρα σε όλους! Να σας βάλω λίγο στο κλίμα.. έχω μια σχεση περί τα 4 χρόνια.. Λιγο βασανιστική σχέση με πολύ πάνω κάτω και πέρα δώθε. Αυτό συμβάνει διότι βρεθήκαμε 2 πολύ δυναμικοί ανθρωποι και ήρθε το αναπόφευκτο Big Bang.. Γενικα όμως υπαρχει αγάπη κ πάθος μέσα στην ταλαιπωρία..

    Πρόσφατα κοιταξα το κινητό της κοπέλας μου και είδα ενα μνμ από έναν πρώην συνάδελφο. Η καλή μου δεν είχε απαντησει στο μνμ αυτο και ουτε τηλέφωνο ειχε παρει απόσο είδα. Από εκείνη την ημέρα έχω τρελαθει και το σκεφτομαι συνέχεια. Προφανως δεν έχω αποκαλυψει τπτ, γιατί είναι απαράδεκτο το ότι έψαξα αλλα ειμαι πολυ φορτισμενος συναισθηματικα και η αλλαγη είναι εμφανης. όχι νεύρα όμως κλπ, προς την αντιθετη κατευθυνση.. Απλα θέλω να μου λεει συνεχως πως νιωθει για εμας κλπ.. Εχουν περασει απειρα σεναρια απο το μυαλο μου κ γενικα δεν ξερω καθολου πως να το χειριστω.. Η αληθεια ειναι ότι την αγαπώ και απλά δεν θα ήθελα να είναι κάτι σοβαρό/ απωθημένο που θα με αναγκαζε να χωρίσω.. Πιστεύετε ότι έχει γίνει κάτι μεταξύ τους?

    Ποτε δεν ηταν κοπελα που μιλουσε για τα συναισθηματα της, απλα τωρα με διαλυει όπως αντιλαμβανεστε γιατι πρεπει καπως να καταλαβω τι συμβαινει και με τρώνε οι αμφιβολιες... any thoughts??
    Last edited by i am here; 21-02-2012 at 11:42.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι απόδειξη αυτή ότι σε απατά. Ούτε καν ένδειξη. Πολύ συχνά, ως σχεδόν πάντα, είναι αδύνατο να βγάλουμε συμπεράσματα από ένα γραπτό μήνυμα.
    Το ότι δεν απάντησε και δεν τηλεφώνησε επίσης είναι καλό σημάδι. Όχι βέβαια πως δεν θα μπορούσε να το κάνει και να σβήσει τα ίχνη εκ των υστέρων!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Μα θα εσβηνε την απαντηση της και δεν θα εσβηνε το μνμ που της εστειλε ο αλλος?? Απρόσεκτα προσεκτικη?? Πως να συμπεριφερθω εγω? Πως να ηρεμήσω που σκαω μόνος μου?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Να ξεκαθαρίσω κάτι.. η κοπέλα μου είναι απομακρη κ δεν μιλαει ιδιαιτέρως.. Γι αυτό και την κηνυγούσαν αρκετα, γιατί ξεχώριζε με τον τρόπο της πολυ. Όμορφη κ πολύ σοβαρή. την είχα ρωτήσει ευθέως και είχε απαντήσει αμυντικα, λέγοντας οτι θα έπρεπε να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη, ότι ήξερε από μόνη της να χειριστεί καταστάσεις αν προέκυπτε οτιδήποτε, που δεν προέκυψε ποτε γιατί ο άλλος έχει σχέση κλπ..
    Last edited by i am here; 21-02-2012 at 11:47.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Ωραίοι οι κοινοί γνωστοί σας...φακέλωμα κανονικό
    (και το ψάξημο στα κινητά, επίσης)

    Αnyways, από τα στοιχεία που έχεις όντως δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι defacto!

    Μπορεί ο εν λόγω τύπος να την γουστάρει και να την έχει φέρει τώρα αλλά και στο παρελθόν σε κάποια άβολη θέση. Το ζητούμενο είναι πώς ανταποκρίνεται η κοπέλα, ο άλλος δε-πα-να χτυπιέται πάνω-κάτω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αν δεν έχεις άλλους λόγους για να ανησυχείς, ξέχνα το. Αν συνεχίζει να σε τρώει, φέρε την κουβέντα στον συγκεκριμένο συνάδελφο, αν τον ξέρεις πες ότι τον είδες π.χ. στον δρόμο και δες αν θα σου αναφέρει τίποτα.
    Ή σκαρφίσου καμιά παρόμοια ιστορία, για κάποια συνάδελφο π.χ. για να δεις πώς θα αντιδράσει, τι θα πει.
    Υπάρχουν δύο λόγοι που μπορεί να μη σου έχει κάνει λόγο γι'αυτό: ή το θεωρεί ασήμαντο ή θέλει να το κρύψει. Αν πάλι θέλει να το κρύψει ή κάτι τρέχει ή δεν θέλει να σε αναστατώσει χωρίς λόγο, ειδικά αν είσαι ζηλιάρης ή ανασφαλής.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    Ωραίοι οι κοινοί γνωστοί σας...φακέλωμα κανονικό
    (και το ψάξημο στα κινητά, επίσης)

    ο άλλος δε-πα-να χτυπιέται πάνω-κάτω.
    Min sxoliazete parakalw to psaksimo.. Niwthw teleiws kathusterimenos pou to ekana apo monos mou kai mia xara tin plirwsa haha.. Kalos m@@#$%#$ eimai..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,600
    Quote Originally Posted by i am here View Post
    Να ξεκαθαρίσω κάτι.. Για τον συγκεκριμένο συνάδελφο μου είχαν πει καποιοι κοινοι γνωστοι ότι τους είχε κάνει εντύπωση το οτι τους είχαν δει να μιλάνε σε μία εκδηλωση (προ ετους) αρκετη ώρα που γενικα η κοπέλα μου είναι πομακρη κ δεν μιλαει ιδιαιτέρως.. Γι αυτό και την κηνυγούσαν αρκετα, γιατί ξεχώριζε με τον τρόπο της πολυ. Όμορφη κ πολύ σοβαρή. την είχα ρωτήσει ευθέως και είχε απαντήσει αμυντικα, λέγοντας οτι θα έπρεπε να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη, ότι ήξερε από μόνη της να χειριστεί καταστάσεις αν προέκυπτε οτιδήποτε, που δεν προέκυψε ποτε γιατί ο άλλος έχει σχέση κλπ.. Εντωμεταξύ ποτέ δεν εχει αναφερθεί το ονομα του σε συζήτηση, ενώ γενικά μιλάμε ανοιχτά για όλους τους συναδέλφους της.
    μεγαλες κατινες, οι κοινοι γνωστοι....
    κατσε ρε παιδι μου, βλεπουν σε μια κοινωνικη εκδηλωση 2 ανθρωπους να μιλανε και οχι μονο κανουν τετοιες σκεψεις, αλλα τρεχουν και να στις πουν?
    τι αλλο πρεπει να κανει κανεις σε μια κοινωνικη εκδηλωση? να πεταει χαρταετο?
    το γιατι μιλησαν πολυ, δενε χει καμια σημασια. μπορει να μιλουσαν για την δουλεια, μπορει να ειχαν κοινους γνωστους (που λες κι εσυ), μπορει να του ελυνε τα υπαρξιακα του, μπορει και να την φλερταρε....
    σε καθε περιπτωση σου απαντησε πολυ σωστα η κοπελα σου και προτεινω να μεινεις σε αυτο.
    οτι δεν ετρεχε τπτ σημαντικο κι αν συνεβαινε κατι, ηξερε να το διαχειριστει.

    το μνμ, συμφωνω με την μαριαν οτι δεν ειναι καμια ενδειξη απιστιας. μπορει να ειναι μια εντελως μονομερης ενδειξη ενδιαφεροντος. γιαυτο αλλωστε οπως ειδες ηταν πολυ διστακτικος για το αν του επιτρεπεται να της στελνει καν μηνυματα..

    μην δηλητηριαζεις την σχεση σου με αμφιβολιες αν δεν εχεις αλλα προβληματα μαζι της.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αν συνεχίζει να σε τρώει, φέρε την κουβέντα στον συγκεκριμένο συνάδελφο, αν τον ξέρεις πες ότι τον είδες π.χ. στον δρόμο και δες αν θα σου αναφέρει τίποτα.
    Ή σκαρφίσου καμιά παρόμοια ιστορία, για κάποια συνάδελφο π.χ. για να δεις πώς θα αντιδράσει, τι θα πει.
    Haha to ekana ennoeitai k i apantisi einai oti pote den tin ithele autos. Oti den epaize tpt. Me mia sigouria k xwris taraxi sta logia tis katholou. Auto me tarakse arketa. As mou elege oti tin goustarei autos k tha iksera oti mou leei alitheia.. Vevaia, an to paradexotan twra, tha itan sa na paradexetai gia tote, kai ksekinaei allo megalo thema...pou profanws den thelei na mpei.. oso gia tin anasfaleia, sas diavevaiw oti einai kainourio apoktima - olokainourio k katholou de mou aresei..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,600
    αν θελεις γραφε μας ελληνικα. δεν τα καταλαβαινουμε τα γκρικλις..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μεγαλες κατινες, οι κοινοι γνωστοι....
    κατσε ρε παιδι μου, βλεπουν σε μια κοινωνικη εκδηλωση 2 ανθρωπους να μιλανε και οχι μονο κανουν τετοιες σκεψεις, αλλα τρεχουν και να στις πουν?
    τι αλλο πρεπει να κανει κανεις σε μια κοινωνικη εκδηλωση? να πεταει χαρταετο?
    το γιατι μιλησαν πολυ, δενε χει καμια σημασια. μπορει να μιλουσαν για την δουλεια, μπορει να ειχαν κοινους γνωστους (που λες κι εσυ), μπορει να του ελυνε τα υπαρξιακα του, μπορει και να την φλερταρε....
    swsta, swsta, alla mou eixan pei oti eixan dei kati vlemmata perierga k genika mia oikeiotita ligo diaforetiki.. Kai ENNOEITAI eixe ginei thema giati oi koinoi autoi gnwstoi den einai tpt vlammenoi, thewrisan oti eprepe na to kserw.. Me eixe anisixisei arketa totw omologw kai twra ta mathimatika vgainoun...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Συγγνωμη για το ελληνοαγγλικο.. Λοιπον ελεγα οτι αν και κατλινες ότως, δεν ειναι τπτ βλαμμένοι, το είπαν γιατι ειδαν περεργο υφος κ βλεμματα.. Εγω δεν ημουν εκει εννοειται.. δεν θα το ανεφεραν αν δεν ηταν κατι. τοτε ειχα αγχωθει, τωρα τα μαθηματικα απλα μου φαινεται οτι βγαινουν...

    Και επισης εννοειται πηα το θεμα εκει και μαλιστα στο συγκεκριμενο προσωπο με μια καλη ευκαιρια που μου δωθηκε και η απαντηση ηταν οτι οχι ποτε δεν την γουσταρε. Η φωνη της ηταν κοφτη και πραγματικα αν δεν ηξερα, θα ελεγα τρομερα ειλικρινης και σιγουρη.. Αυτο με διελυσε περισσοτερο οπως καταλαβαινετε..

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    και προσθεσα οτι η ανασφαλεια αυτη που υπαρχει ειναι ολοκαινουριο αποκτημα και καθολου δε μου αρεσει..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,600
    Quote Originally Posted by i am here View Post
    Συγγνωμη για το ελληνοαγγλικο.. Λοιπον ελεγα οτι αν και κατλινες ότως, δεν ειναι τπτ βλαμμένοι, το είπαν γιατι ειδαν περεργο υφος κ βλεμματα.. Εγω δεν ημουν εκει εννοειται.. δεν θα το ανεφεραν αν δεν ηταν κατι. τοτε ειχα αγχωθει, τωρα τα μαθηματικα απλα μου φαινεται οτι βγαινουν...

    Και επισης εννοειται πηα το θεμα εκει και μαλιστα στο συγκεκριμενο προσωπο με μια καλη ευκαιρια που μου δωθηκε και η απαντηση ηταν οτι οχι ποτε δεν την γουσταρε. Η φωνη της ηταν κοφτη και πραγματικα αν δεν ηξερα, θα ελεγα τρομερα ειλικρινης και σιγουρη.. Αυτο με διελυσε περισσοτερο οπως καταλαβαινετε..
    αυτα δεν ειναι μαθηματικα αγαπητε, ειναι βιολογια (αυτη δεν ασχολειται με ζωα?)
    δεν το ειπαν επειδη ειδαν περιεργα βλεμματα, το ειπαν για να σε ανησυχησουν.
    τι θα εκανες δλδ εσυ για τα 'περιεργα βλεμματα" που ειδαν? ΕΔΕ?
    μην ασχολεισαι με κακοβουλους. ασχολησου με το να εισαι καλα με την κοπελα σου. αν εσεις τα πατε καλα, κανεις δεν μπορει να μπει στην μεση. αν οχι, ουτε θα ξερεις απο που θα σου ρθει. δεν χρειαζεται να κανεις τον ντετεκτιβ...

    γιατι δεν την πιστευεις?
    ακομα και να την γουσταρε, το αποκλειεις να μην το καταλαβε καν?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    οντως... δεν εχω κατι να πω γα τους κακοβουλους ετσι οπως το θετεις..

    Πραγματικα το αποκλειω ομως να μην το καταλαβε.. ειναι σπιρτο σε αυτα. Κι ακομη κι αν δεν το ειχε καταλαβει τοτε, τωρα με το μνμ επρεπε να ειναι σιγουρη. Το οτι δεν εγραψε κατι τυπου δεν ξερω αν ενοχλώ και προτιμησε ενα δεν ξερω αν πρεπει κι αν ειναι σωστο, μου δειχνει οτι σιγουρα εχει γινει μια συζητηση. Το γνωριζουν κ οι 2, εχουν πει οτι ειναι λαθος αλλα αυτος δε μπορεσε να κρατηθει.. Μου δειχνει πολυ οικειοτητα το μνμ, οτι εχει το θαρρος γιατι τα εχουν συζητησει..

    Το βλεπω λαθος?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ
    By ICare in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 127
    Last Post: 17-10-2016, 23:13
  2. γιατι τα κανει ολα αυτα..?? δεν μπορω να τον καταλαβω,.!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-2012, 18:45
  3. δεν μπορω να τον καταλαβω!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2011, 00:10
  4. Δεν μπορω να καταλαβω...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-01-2010, 12:34
  5. δεν μπορω να καταλαβω
    By festina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2009, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •