swmatika symptwmata !!!help!!!! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 64 of 64
  1. #61
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    δίκιο έχει ο axl για τα αντικαταθλιπτικά. προσωπική μου άποψη να δοκιμάσεις να τα πάρεις.. κάνουν γύρω στις 20 μέρες να δράσουν. Αν αισθανθείς καλύτερα θα σου δώσουν την ώθηση να λειτουργήσεις πιό σωστά. Μα κι εσύ..... είσαι και αγύριστο κεφάλι! Μετά συγχωρήσεως ε. Πραγματικά μου θυμίζεις εμένα πριν λίγο καιρό. Μου έγραψαν το αντικαταθλιπτικό και επί ένα μήνα καθόμουν και το κοιτούσα. Σιγά μην πάρω αυτή τη μαλακία έλεγα... Ε, τελικά δεν με έβλαψαν. Ίσα ίσα.
    Όλο αυτό που σου συμβαίνει και γενικά η σύγχιση είναι ΠΟΛΥ πιθανόν να προέρχεται από έλλειψη σεροτονίνης. Φαντάσου την σαν μια ουσία στον εγκέφαλο μας που ρυθμίζει την διάθεση μας και την εσωτερική μας ηρεμία. Για κάποιους λόγους κάποια στιγμή στη ζωή μας,αυτή βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα δημιουργώντας μας όλα αυτά τα δεινά.
    Αυτό που θα κάνει το φαρμακάκι θα 'ναι να σου δώσει τον χρόνο και τον χώρο να δεις τα πράγματα πιό ψύχραιμα.... και όταν πιά θα χει συμβεί αυτό και θα τα χεις βάλει όλα σε μια τάξη, απλά το διακόπτεις όπως πρέπει.

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    29
    geia sas kai pali...ta symptwmata mou xeirotereyoun...xtes eixa toso poly pono pou pira aspirini kai pali de perase...ayto pou me enoxlkei perisotero eine to kapsimo sto stithos kai sto laimo!!!parolo pou de vrethike kapoio provlima sti kardia pos eine dynaton twra telleytea na me pianoun re paidia oi ponoi k sti kinisi p.x otan kanw doulies sto spiti, otan perpataw...den antexw!!!!piga k se pneymonologo simera gia na eksetasw ti dyspnoia k ta xourxourita katw apo to stithos k i spirometrisi itan kali..apla eide poly aera sto diafragma apo tin aktinografia thwraka k mou pe na koitaksw k ta entera!!!ma eine dynaton oi pathiseis sta entera na prokaloun stithanxikous ponous k arrythmies???????

  3. #63
    Quote Originally Posted by Ritaki View Post
    pantws paidia ayta den isxyoun k toso..oi perissoteroi mono gia to typo eine stis listes eopu..kai gia na kleisw rantevou sto ika prepei na perimenw poly!!xwria tou pti varethika na kanw eksetaseis kai na mi mou vriskoun kati enw ta symptwmata synexizonte..mia magnitiki thelw na kanw namou lythoun mia k kali oi apories kai de mou ti grafei kaneis..ta oikoomika mou eine xalia k de mporw na vrw 300 etrw na ti kanw!!pragmatika aganaktisa kai nomizo pws exw katathlipsi..plepn de mporw na sikwthw apo to krevati kai synexws skeftomai oti tha pathw anakopi!!mou exi mpei k i dea pos mporei na kolisa k kanena mikrovio apo to gastroskopio giati apo tote exo ayti ti kayso sto stithos..palia eixa mono ena plakoma!!!pragmatika ayto to kapsimo se sindiasmo me ena xourxourito pou kanei to stithos mou me enoxlei poly!!!kai ftanei wres wres kai mexri sto laimo k mou kovei tin anasa!!to xei kaneis allos ayto????
    Το έχω εγώ!!Έτσι ξεκίνησα και εγώ τις επισκέψεις στους γιατρούς...Η διάγνωση που έγινε σε εμένα ήταν ελικοβακτηρίδιο,οισοφαγιτ� �δα Α κατα la και γαστοδωδεκακτυλίτιδα!!Μου χορηγησε καποια αντιβιωτικα για 10μερες μαζι με το πραζ απ,εξουδετερωτη προτωνιών!Αυτό έπρεπε και να συνεχίσω και για τους επόμενους 2μήνες,ελα όμως που μου δηιουργουσε εντονες διαρροιες οπότε και το διέκοψα!!Οπότε τα συμπτωματα επέστρεψαν ετσι 'οπως ακριβως τα περιγραφεις!Αν λοιπόν έμαθες από τι προερχεται πες μου και εμένα Εχω κανονισει και άλλο ρανεβου με τον γαστρεντερολογο,οπότε μπορει και να σε ενημερώσω εγώ!!

  4. #64
    Ναι είναι δυνατοννννν εγω απο μια λοιμωξη σαλμονελας έπαθα κολιτιδα και απο τότε εχω μόνιμο βαρος στο στομαχι στο θωρακα ταχυκαρδια στο φουλ αερα μέσα στη κοιλια μου πόνους συο στηθος απεριγραπτες καταστάσεις εξετασεις και εξετασεις και λύση δεν εχω βρει άμα βρείτε πείτε μου και μενααααα κάτι εχω ακούσει για φυτικο ανθρακα που απορροφαει τον αερα απο το γαστρεντερικο καμία άποψη λύση επι του θέματος

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •