κρίσεις πανικού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4

    Thumbs down κρίσεις πανικού

    Πασχώ απο διαταραχές πανικού 16 χρονια...ειμαι σε τακτική παρακολούθηση απο ψυχιατρο και ψυχολόγο αρα δεν θεωρω οτι το εχω παραμελήσει... το θέμα ειναι οτι το μόνο που εχω πετύχει ειμαι μια τρύπα στο νερό...και εδω κολλάει η εξής παροιμια η στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε...τα ψυχοσωματικα προβληματα πανε και ερχονται...οπως επισεις ερχονται και στο στομαχι μου τα χαπια...περνω τα χαπια παθαινω πανικο δεν τα περνω παθαινω παλι...αλλαζω τις αγωγες υστερα απο ιατρικη παντα οδηγεια και παλι τπτ...κομπος στο λαιμο, ταχυπαλμιες, δυσπνοια, τρεμουλα και ενα σωρο αλλα συμπτωματα...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    τελευταία εμπειρία μου ηταν Γεναρη του 2012 οταν οδηγώντας στη εθνική με επιασε ενας φοβος οτι δεν μπορω να ανασάνω λογο οτι πρήστικε ο λαιμός μου...ξαφνικα αρχισε ολο το σωμα μου να τρεμει, το ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ με τρελεναι....( πηρα τηλ τον γιατρο και πηρα extra φαρμακο το τονιζω οτι περνω τακτικα την θεραπεια μου) περναει μιση ωρα και τπτ, ξαναπερνω το γιατρο και με τρεμαμενη φωνη του ελεγα οτι νιωθω τον θανατο μου..ουτε τεχνικες χαλαρωσεις ουτε χαπια εκαναν τπτ...με αποτελεσμα να με κραταει η αστυνομια στην ακρη ωστε να με προστατεψη για να μην πεσω στα αμαξια απο τον φοβο μου και το εκαβ ηρθε μετα απο 1 ωρα....ΜΟΛΙΣ ΗΔΑ ΤΟ ΕΚΑΒ ΕΝΙΩΣΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΜΙΑΣ ΟΛΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ...και ρωτω μηπως να περνω το εκαβ απο πισω για να παω μια βολτα??? ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Χμ εγω το παλευω 9 χρονια τωρα αλλα χωρις φαρμακα (εχω δοκιμασει μονο τα αναφρανιλ και βαλεριανα).Αλλα δεν εχω μονο κρισεις πανικου,εχω και ΙΔΨ.
    Εχεις δοκιμασει να κανεις ψυχοθεραπεια?Τι εννοεις παρακολουθηση?
    Last edited by betelgeuse; 24-02-2012 at 14:50.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by maritimo32 View Post
    Πασχώ απο διαταραχές πανικού 16 χρονια...ειμαι σε τακτική παρακολούθηση απο ψυχιατρο και ψυχολόγο αρα δεν θεωρω οτι το εχω παραμελήσει... το θέμα ειναι οτι το μόνο που εχω πετύχει ειμαι μια τρύπα στο νερό...και εδω κολλάει η εξής παροιμια η στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε....
    Μήπως να αλλάξεις ψυχίατρο και/ή ψυχοθεραπευτή;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Σουελ;327533]Μήπως να αλλάξεις ψυχίατρο και/ή ψυχοθεραπευτή;
    Συμφωνώ , μου έχει συμβεί και εμένα , βρήκα τον κατάλληλο ειδικό μετά από αρκετό χρόνο και φυσικά προσπάθεια ( απέρριψα τέσσερις ψυχίατρους ) αλλά βρήκα την ηρεμία μου !
    Last edited by Φιλομαθής; 25-02-2012 at 17:48. Reason: κρίσεις πανικού

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  2. Κρίσεις πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-2014, 03:07
  3. κρισεις....πανικου???!
    By maria- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-03-2010, 14:42
  4. Κρίσεις Πανικού
    By Aggelos76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-01-2008, 13:35
  5. κρισεις πανικου..
    By Έλενα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-07-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •