προβληματικος γαμος!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    29

    προβληματικος γαμος!!

    γεια σας..ειμαι 25 χρονων και ειμαι 3 χρονια παντρεμενη με ενα παιδακι 2μισι χρονων..η σχεση μου με το συζηγο δε παει καθολου καλα..περα απο το τοτι δεν εουμε καθολου ποιοτητα ζωης πλεον διοτι ερχεται αυτος απο τη δουλεια και φευγω εγω υπαρχει και μεγαλη ασυμφωνια χρακτηρων και εντονοι καυγαδες οσον αφορα την ανατροφη του παιδιου...!!επισης ο συζηγος ειναι πολυ νευρικος και φερεται και πολυ νευρικα και στο παιδι!!καθε μερα τσακωνομαστε και μαλιστα εγω τωρα τελευταια αντιμετωπιζω καποια προβληματα υγειας για τα οποια δε δειχνει να ενδιαφερεται και μαλιστα μου τη λεει καθιστωντας με ανικανη η πως παιζω θεατρο για να απαλασσομαι απο ευθυνες!!να σημειωσω πως εχει πατωσει και η σεξουαλικη μας ζωη οσο δε παει αλλο!!
    εχω σκεφτει να παω στο πατρικο μου στη λαρισα αλλα δε με αφηνει και με απειλει πως αν παω να μη ξαναγυρισω στη θεσσαλονικη!!να σημειωσω επισης πως απο το πρωι μεχρι το βραδυ βριζει τους γονεις μου και μιζεριαζει γενικοτερα!!πραγματικα δεναντεχω αλλο τετοια καταπιεση και μιζερια και σκεφτομαι να χωρισω!!εσεις τι μου προτεινετε??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γεια σου και πάλι Ριτάκι, γιατί έτσι με τον σύζυγο; Έτσι όπως περιγράφεις την σχέση σου μαζί του, μου φαίνεται μια σχέση κουρασμένη, "παρηκμασμένη" κατά κάποιον τρόπο..Πόσο καιρό είχατε σχέση πριν παντρευτείτε; Και γιατί καταφέρεται εναντίον των γονιών σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Γεια σου και πάλι Ριτάκι, γιατί έτσι με τον σύζυγο; Έτσι όπως περιγράφεις την σχέση σου μαζί του, μου φαίνεται μια σχέση κουρασμένη, "παρηκμασμένη" κατά κάποιον τρόπο..Πόσο καιρό είχατε σχέση πριν παντρευτείτε; Και γιατί καταφέρεται εναντίον των γονιών σου;
    Ριτάκι μου συμφωνώ κι εγώ με την Gypsy Cello, ότι η σχέση με τον σύζυγο περνάει κρίση! Μην το αφήνεις όμως
    την στιγμή, που αντιμετωπίζεις ήδη και προβλήματα υγείας. Αν με προσωπική προσπάθεια δεν μπορείς να βάλεις όρια
    και να διεκδικήσεις καλύτερη ποιότητα στην κοινή σας ζωή τότε θα χρειαστεί ν' απευθυνθείτε σε κάποιον σύμβουλο
    γάμου για να λυθούν οι μεταξύ σας συγκρούσεις ώστε να βελτιωθεί η σχέση σας.
    Η παροχή συμβουλών γάμου δίνει τη δυνατότητα στα ζευγάρια μ' ανάλογες τεχνικές να επικοινωνούν καλύτερα
    και να τα βρίσκουν ακόμα και με τις όποιες διαφορές τους .
    Απ' όσο γνωρίζω είναι σχετικά βραχυπρόθεσμη αυτού του είδους η συνεργασία με ειδικό.
    Αν δεν συμφωνεί ο σύζυγος και δεν συνενεί σε μια τέτοια εξεύρεση λύσης, ζητά μόνη σου βοήθεια και καθοδήγηση και μην αφήνεις το πρόβλημα να επιδεινώνεται, κυρίως για το παιδί!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Γιατί παντρεύτηκες μ' αυτόν τον άνθρωπο? Λόγω εγκυμοσύνης?

Similar Threads

  1. Γάμος με αλλοδαπή
    By vascos55555 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2011, 22:04
  2. Άγαμος γάμος
    By Kick Batowski in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-04-2011, 18:14
  3. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 21:11
  4. Προβληματικος Πατερας
    By nipas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-06-2010, 14:39
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 00:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •