ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΖΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685

    ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΖΑ

    Θέματα Ψυχολογίας που δεν ταιριάζουν σε κανένα από τα παραπάνω φόρουμ. ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: αποφεύγετε τις μονολεκτικές απαντήσεις, το τσατ, τα θέματα που δεν ταιριάζουν με την φιλοσοφία της κοινότητας.

    Ξεκινάω το ποστ μου με την παραπάνω σημείωση η οποία οριοθετεί το περιεχόμενο της ενότητας "ΓΕΝΙΚΑ"..θέλω λοιπόν μια απάντηση. Το θέμα "συνταγές μαγειρικής" και διάφορα άλλα αντίστοιχου στυλ που έχουν δημοσιευτεί στην ενότητα αυτή, συνάδουν με το πνεύμα το φόρουμ?
    Δε θα το σχολίαζα αν δε διαπίστωνα ότι αυτά τα θέματα πρωτοστατούν στο φόρουμ...συνταγές μαγειρικής????? νιώθω λες και διαβάζω τη βέφα κάθε μέρα!!
    Στο σημείο αυτό αν πω ότι όχι απλώς δεν έχω θέμα με τη μαγερική και τη ζαχαροπλαστική, αλλά κι εγώ η ίδια αναρτώ πολλές φορές συνταγές...όχι εδώ όμως!!! σε άλλα φόρουμς..πιο μαζικά..
    αυτό το φόρουμ έχει μια ιδιατερότητα η οποία κιόλας ήταν το κίνητρο για να γίνω μέλος. Είναι φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης κατά κύριο λόγο.
    Οκ, ανέκαθεν η ενότητα "γενικά" και "σχέσεις" είναι οι πιο λαοφιλείς και μαζικές εφόσον οι περισσότεροι από εμάς δεν μπορούν λόγω έλλειψης γνώσεων ή εμπειρίας να συμβουλεύσουν π.χ. κάποιον με διπολική.
    Αλλά το τελευταίο διάστημα το φόρουμ κάπου έχει χάσει τη μπάλα..τσατ συνεχώς, μονολεκτικές απαντήσεις, μη σχολιάσω για διαγνώσεις έτοιμες και wannabe ψυχολόγους εδώ μέσα...τα τρολς που τα πας??? δεν ξέρουμε πλέον ποιος λέει αλήθεια και ποιος ψέμματα εδώ μέσα..εδώ υπάρχει μέλος που μας δούλευε ψιλογαζί όλους και δεν έχει μπαναριστεί ακόμα!

    Μου έχουν λείψει άτομα που πραγματικά είχαν κάτι να πουν και τώρα λόγω ξενερώματος δεν μπαίνουν πια...
    Νιώθω ότι το φόρουμ τείνει να μαζοποιηθεί και να γίνει σαν όλα τα υπόλοιπα του διαδικτύου..καθένας μπαίνει, κάνει το κομμάτι του για λίγο, ξεσκίζεται στα ποστς και μετά βέβαια αποχωρεί διότι του την πέφτουν οι υποτιθέμενες "κλίκες"..

    Εάν βέβαια ο στόχος του φόρουμ ήταν να γίνει λαοφιλές..τότε νομίζω ο στόχος επετεύχθη...με ποιο τίμημα όμως?

    Όλες οι απόψεις δεκτές, εκτός από τις κακοπροαίρετες φυσικά..
    Εσείς πως το βλέπετε?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Forum για εκτόνωση νευρώσεων από σεξουαλικής ως πάσης φύσεως, με κατάχρηση στο σπαμάρισμα μη αφήνοντας χώρο για μια ανάσα ή σε κάποιον άνθρωπο να εκφραστεί ή να φανεί και κανα θέμα της προκοπής
    από όποιον έχει πραγματικά να πει κάτι.
    Δεν έχω τίποτα εναντίον του θέματος "Συνταγές μαγειρικής", παρατήρησα ότι ξεκίνησε καλοπροαίρετα, και γω έγραψα καλοπροαίρετα, το θέμα είναι να μη γίνεται κακή χρήση εξεπιτούτου.
    Καμιά φορά πέφτω και γω στην παγίδα γι αυτό αποφεύγω την κριτική δημόσια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    joann το θέμα αυτό πράγματι το ξεκίνησε ο άνεμος καλοπροαίρετα εδώ και πολύ καιρό...
    Τώρα τελευταία βέβαια τον έχω χάσει παρόλο που ήταν καιρό μέλος.
    Το θέμα μου ουσιαστικά δεν είναι αυτό καθ'εαυτό οι συνταγές μαγειρικής, είμαι απίστευτα κοιλιόδουλο πλάσμα και είναι το αγαπημένο μου χόμπυ...:-)
    Δεν μπορώ όμως να το βλέπω να φιγουράρει πρώτο πρώτο κάθε μέρα σε φόρουμ ψυχολογίας..μου χτυπάει άσχημα ρε συ..μου κάνει εντελώς κοσμοπόλιταν και πραγματικά πιστευω ότι και οι θαμώνες αυτού του φόρουμ έχουν πολύ περισσότερα να δώσουν από μια συνταγή μαγειρικής.
    και γω θα έμπαινα στη διαδικασία να αναρτήσω συνταγή, το κάνω γενικά στο διαδίκτυο. Ούτε κατηγορώ αυτούς που το κάνουν. Ούτε μου αρέσει να "λογοκρίνω"...
    Αλλά..μήπως χάνουμε την ουσία από ποστς που πραγματικά χρειάζονται μελέτη?
    Δηλαδή το φόρουμ τι είναι?κανά τρελλοπαρεάκι που τσατάρει και δίπλα του ο άλλος μπορεί να παθαίνει π.χ. κρίση υπομανίας?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by void View Post
    Αλλά..μήπως χάνουμε την ουσία από ποστς που πραγματικά χρειάζονται μελέτη?
    Δηλαδή το φόρουμ τι είναι?κανά τρελλοπαρεάκι που τσατάρει και δίπλα του ο άλλος μπορεί να παθαίνει π.χ. κρίση υπομανίας?
    Aκριβώς, void, κρίση υπομανίας και χειρότερα, ποστάρουμε απλά για να τη σπάσουμε ο ένας στον άλλον ή για να δούμε τον αριθμό προβολών ν' ανεβαίνει, στερώντας τη φωνή από κάποιον που πραγματικά έχει πρόβλημα.
    Oι "συνταγές μαγειρικής" ξεκίνησαν εντελώς καλοπροαίρετα, θα μπορούσαν να συνεχιστούν και με χιούμορ, όμως τους έγινε αλλόγιστη κατάχρηση και έγιναν προμόσιον ελεεινών παρόμοιων τηλεοπτικών σκουπιδιών.
    Δεν έλεγα τίποτα γιατί έχω πέσει και γω στην παγίδα.
    Δεν ξέρω αν καταφέρνω να εκφράσω σωστά αυτό που θέλω να πω,
    τεσπα θέλω να πω ότι συμφωνώ μαζί σου
    και έπρεπε να γίνει αυτή η παρέμβαση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    void

    Εχεις καποιο δικιο αλλα εμενα αυτα τα "ασχετα" θεματα οπως λες μου αρεσει που υπαρχουν.. Ειναι καλο να σπαει λιγο η "μαυριλα" μετα προβληματα του καθενος μας και να μπαινουμε να γραφουμε και κατι αλλο. Απο την ανταλλαγη αποψεων αλλα και...συνταγων (λολ) μπορεις να μαθεις και αλλα πραγματα για το καθε μελος εδω. Και ξελαμπικαρεις και λιγο. Απο την στιγμη που δεν γινεται μπαχαλο στο εκαστοτε θεμα τοτε εμενα προσωπικα δεν με πειραζει να υπαρχει. Απλα δεν μπαινω να γραψω αν κατι δεν με ενδιαφερει.

    Τα ατομα που λες οτι σου εχουν λειψει... Ειλικρινα σχεδον σε οποιο ελληνικο φορουμ εχω μπει γινεται μπαχαλο στο τελος στα θεματα... Και πολλα ατομα που ηταν αγαπητα φευγουν γιατι ξενερωνουν. Δυστηχως δεν εχεις να κανεις με "χειροπιαστους" ανθρωπους αλλα με nicknames. Ο καθενας μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε και να θελει απλα να κανει και την πλακα του.. Δεν τα ελεγχεις αυτα. Εγω εχω φυγει απειρες φορες απο αλλα φορουμς (και απο αυτο το εχω μεινει εκτος για καποιες περιοδους) γιατι ξενερωνω πολλες φορες. Αλλα τι να κανουμε? Εμεις μπορουμε να φανταζομαστε το φορουμ ιδανικα αλλα το φορουμ δεν απαρτιζεται μονο απο εσενα εμενα και αλλα 10 μελη αλλα και απο 500 αλλα :P Μια λυση θα ηταν να αρχιζε ο moderator να σβηνει αβερτα μελη που βλεπει οτι "ξεφευγουν" απο τις προσδοκιες του φορουμ. Ποσο σωστο ειναι ομως αυτο?

    Δυστυχως ειναι ιντερνετ και δεν μπορεις να ελεγχεις τι μπαινει και τι βγαινει.. :P Παντως ειλικρινα δεν εχω δει ελληνικα φορουμς που να μην ειναι μπαχαλα. Ισως επειδη μπαινουν Ελληνες,ξερω γω... :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    όλοι πέφτουμε στη "λούμπα" διότι αφιερώνουμε χρόνο στο φόρουμ και πραγματικά κάποια στιγμή γίνεται το παρεάκι μας...
    απλώς, επειδή βλέπω ένα χρόνο περίπου τώρα πως εξελίσσεται, δε θα ήθελα να το δω να μετατρέπεται σε φόρουμ ατελείωτου ξυσίματος και εκτόνωσης νευρώσεων που πολύ σωστά είπες και συ...
    έχει πολύ αξιόλογο κόσμο εδώ μέσα, μπορείς να δώσεις και να πάρεις πράγματα και εν προκειμένω χρειάζεται κριτική γιατί είναι καλή η προσπάθεια που γίνεται και αξίζει να διατηρηθεί ένα επίπεδο. :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Εγώ απλά, κάποια τέτοια θέματα τα αγνοώ και δεν μπαίνω.
    Σε τελική ανάλυση, πιστεύω ότι και σ' ένα φόρουμ μπορεί κανείς να εφαρμόσει ό,τι και στη ζωή έξω από το διαδίκτυο.
    Συχνάζεις κάπου γιατί σου αρέσει το περιβάλλον και τα κάποια άτομα που πηγαίνουν εκεί. Με κάποια από αυτά κάνεις παρέα και κάποια τα αγνοείς ή και τα αποφεύγεις. Αν τα άτομα που σ' ενδιέφεραν (κατ' αντιστοιχία θέματα και τοποθετήσεις) αρχίζουν να λιγοστεύουν, τότε πηγαίνεις κι εσύ λιγότερο συχνά. Αν απογοητευτείς πλήρως, τότε αλλάζεις στέκι.
    Στο μεταξύ, ο ιδιοκτήτης μπορεί να καθορίζει τι κόσμο και επίπεδο θέλει στο μαγαζί του, ανάλογα με το που αποσκοπεί. Στο εύκολο κέρδος ή στην ποιότητα. Σ' αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Απλά, έχουμε το δικαίωμα της επιλογής.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    [QUOTE=void;327731] .τα τρολς που τα πας??? δεν ξέρουμε πλέον ποιος λέει αλήθεια και ποιος ψέμματα εδώ μέσα..εδώ υπάρχει μέλος που μας δούλευε ψιλογαζί όλους και δεν έχει μπαναριστεί ακόμα!

    +1000.000 -επιτέλους αυτό έπρεπε να θιγεί από κάποιον!

    Εάν βέβαια ο στόχος του φόρουμ ήταν να γίνει λαοφιλές..τότε νομίζω ο στόχος επετεύχθη...με ποιο τίμημα όμως?
    Nα γίνει επάξια παραλλαγή της espresso ή promotion τηλεοπτικών σκουπιδιών τύπου master chef.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    egg di parmezana. το γραψα και το πρωι στο τι σκεφτεστε. αλλα οκ και τωρα με τη κριση ξερεις ο κοσμος πειναει, λογικο ειναι να ονειρευεται καρβελια. δεν εχει λεφτα και διαθεση να κυκλοφορησει κι ολας, κι ετσι μαλακιζεται σπιτι του. κατα τ'αλλα ειμαι κλικα σου, και την ειπαμε και στη μαρκελα χτες, hell yeah!

    τωρα γενικοτερα ο καθενας χανει τον χρονο του οπως θελει. ετσι κι εδω μεσα, μπορει να θελει να μπει καποιος να τσαταρει και να μαλακιστει. και δωστου νησιωτακι μου, και αχ πριγκιπεσουλα μου, και αχ βαχ.

    παντως δε γινεται να γραφουμε καθε μερα με το ιδιο mood, ειναι ανθρωπινος αδυνατο, και λογικα αφου εδω ειναι και φορουμ ψυχολογιας, συχναζουν πιο ευαισθητοι ανθρωποι, που ισως εχουν κι αναγκη απο επικοινωνια.

    σημασια εχει εσυ τι χρηση κανεις, και που χαλας το χρονο σου, και σε τι θεματα και χρηστες απαντας. εγω προσωπικα εκτος απ'το παρεϊνι που πλεον εχει σχηματιστει (στο οποιο δε νιωθω πως ανηκω, αφου δε παταω ουτε καν στις συναντησεις τους), περισσοτερο για να διαβαζω καμια ενδιαφερον αποψη παραπανω το εχω, μηπως και καλυτερεψει η ζωουλα μου. τουλαχιστον καλυτερευει η διαθεση μου συχνα πυκνα, αφου ειναι σαν να με ακουει (ή καλυτερα διαβαζει) και να μου δινει σημασια ενας ανθρωπος, ο οποιος επρεπε να υπαρχει κι εκει εξω, αλλα δυστυχως δεν υπαρχει. κι ετσι τα λεμε ολοι πισω απ'τους υπολογιστες, ξεσπαμε κι ολας, και ειμαστε καλυτεροι μετα χωρις παραπανω υποχρεωσεις ή να νοιαζομαστε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Όταν κάποιοι διακωμωδούν τις αρρώστιες, κάποιοι το θεωρούν αστείο, κάποιοι άλλοι έχουν δικομανία, γενικά με το να υπάρχει έλλειψη σοβαρότητας αλλά κυρίως έλλειψη ενδιαφέροντος λογικό συνεπάγεται να θυμώνουν όσοι έχουν βρεθεί στο κέντρο της διακωμώδησης. Είναι όλα αστεία είπε κάποιος γέροντας μέχρι να πεθάνει κάποιος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by void View Post
    .....Δε θα το σχολίαζα αν δε διαπίστωνα ότι αυτά τα θέματα πρωτοστατούν στο φόρουμ...συνταγές μαγειρικής????? νιώθω λες και διαβάζω τη βέφα κάθε μέρα!!
    Στο σημείο αυτό αν πω ότι όχι απλώς δεν έχω θέμα με τη μαγερική και τη ζαχαροπλαστική, αλλά κι εγώ η ίδια αναρτώ πολλές φορές συνταγές...όχι εδώ όμως!!! σε άλλα φόρουμς..πιο μαζικά..
    αυτό το φόρουμ έχει μια ιδιατερότητα η οποία κιόλας ήταν το κίνητρο για να γίνω μέλος. Είναι φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης κατά κύριο λόγο.
    Οκ, ανέκαθεν η ενότητα "γενικά" και "σχέσεις" είναι οι πιο λαοφιλείς και μαζικές εφόσον οι περισσότεροι από εμάς δεν μπορούν λόγω έλλειψης γνώσεων ή εμπειρίας να συμβουλεύσουν π.χ. κάποιον με διπολική..
    Όλες οι απόψεις δεκτές, εκτός από τις κακοπροαίρετες φυσικά..
    Εσείς πως το βλέπετε?
    void, καλό θα ήταν όμως ν' αναφέρεις και τα άλλα είδη θεμάτων, εκτός της μαγειρικής, που κατά την άποψή σου δεν συνάδουν με
    το πνεύμα της ενότητας.. έτσι για νάχουμε περισσότερο την δυνατότητα να σχολιάσουμε και να καταθέσουμε απόψεις.
    Σίγουρα, το κομμάτι μαγειρική-ζαχαροπλαστική, δεν ταιριάζει σ' ένα φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης κι αυτό δεν έχει να κάνει
    νομίζω με το αν είναι καλοπροαίρετο ή κακοπροαίρετο, το γεγονός της ύπαρξής του.
    Έπειτα όσοι έχουμε εδώ μέσα κάτι να πούμε, είτε αυτό είναι γνώμη, είτε γνώση, είτε κάποια ίσως τεχνική ή μέθοδος που ακολουθήσαμε εμείς για ένα δικό μας ζήτημα και μας βοήθησε, αυτό κιόλας δεν σημαίνει ότι θέλουμε και να το επιβάλλουμε.
    Προς Θεού όλοι νομίζω απόψεις μοιραζόμαστε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    παιδια κατ'αρχην να ζητησω συγνωμη πρωτη εγω που συνεχισα να κανω αναρτησεις στο θεμα του..ανεμος
    πραγματικα θεωρουσα οτι ειναι καπως ψυχαγωγικο...το να ασχολεισαι ακομη και με την μαγειρικη γιατι αποτελει κι αυτο μια δραστηριοτητα
    ετσι το βρηκα ενδιαφερον..εγω απο μερος μου εδω μεσα εως τωρα ενιωσα οτι βρισκομαι σε μια ομαδα ψυχολογικης υποστηριξης και αυτες οι ομαδες εχουν δραστηριοτητες οπως μαγειρεμα κτλ εκτος απο το να εξεφραζουν τον πονο τους..
    καποιες φορες εκανα και χαβαλε σε θεματα μαγειρικης μου αρεσει να αναιβαζω την ψυχολογια του αλλου,αλλα απο εμενα εχετε τον λογο μου-εφοσον βρισκετε ανουσια αυτα τα θεματα- δεν υπαρχει περιπτωση να συνεχιστουν αναρτησεις
    ναι,μου αρεσει η παρεα ακομα και οι κοντρες με καποια ατομα κατι εχουν να δωσουν,σε κανουν να σκεφτεσαι και την αλλη αποψη,αν μητι αλλο δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι σε ολα
    θελω ομως να πω καπου εδω οτι προσωπικα εγω και λεω εγω γιατι εγω εκανα εως τωρα καθημερινες αναρτησεις με συνταγες,δεν μπαινω εδω μονο για να περασω την ωρα μου,αλλα νομισω οτι εχω συμμετειχει ενεργα προσπαθοντας να βοηθησω οποια μελη μπορω,οπως και οσο μπορω και καντε ενα ελεγχο για να δειτε σε ποια θεματα εχω απαντησει και κατα ποσο εχω ασχοληθει με πολλα ατομα..
    ειμαι εδω γιατι μου αρεσει να βοηθαω ανθρωπους,απλα μεσα απο αυτο ολοκληρονομαι και νιωθω καλυτερη
    και αν αυτο δεν αρκει δινω τους κωδικους μου στον νικος για να δει κατα ποσο και αν ασχολουμαι πραγματικα καθως και ποσα μυνηματα λαμβανω καθημερινα απο ανθρωπους που προσπαθω να βοηθησω με πμ καθως ορισμενοι δεν νιωθουν τοσο ανετα να πουν για τα παντα δημοσια
    με σεβασμο και παλι συγνωμη αν ξεφυγα καπου προσωπικα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    παιδια κατ'αρχην να ζητησω συγνωμη πρωτη εγω που συνεχισα να κανω αναρτησεις στο θεμα του..ανεμος
    πραγματικα θεωρουσα οτι ειναι καπως ψυχαγωγικο...το να ασχολεισαι ακομη και με την μαγειρικη γιατι αποτελει κι αυτο μια δραστηριοτητα
    ετσι το βρηκα ενδιαφερον..εγω απο μερος μου εδω μεσα εως τωρα ενιωσα οτι βρισκομαι σε μια ομαδα ψυχολογικης υποστηριξης και αυτες οι ομαδες εχουν δραστηριοτητες οπως μαγειρεμα κτλ εκτος απο το να εξεφραζουν τον πονο τους..
    καποιες φορες εκανα και χαβαλε σε θεματα μαγειρικης μου αρεσει να αναιβαζω την ψυχολογια του αλλου,αλλα απο εμενα εχετε τον λογο μου-εφοσον βρισκετε ανουσια αυτα τα θεματα- δεν υπαρχει περιπτωση να συνεχιστουν αναρτησεις
    ναι,μου αρεσει η παρεα ακομα και οι κοντρες με καποια ατομα κατι εχουν να δωσουν,σε κανουν να σκεφτεσαι και την αλλη αποψη,αν μητι αλλο δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι σε ολα
    θελω ομως να πω καπου εδω οτι προσωπικα εγω και λεω εγω γιατι εγω εκανα εως τωρα καθημερινες αναρτησεις με συνταγες,δεν μπαινω εδω μονο για να περασω την ωρα μου,αλλα νομισω οτι εχω συμμετειχει ενεργα προσπαθοντας να βοηθησω οποια μελη μπορω,οπως και οσο μπορω και καντε ενα ελεγχο για να δειτε σε ποια θεματα εχω απαντησει και κατα ποσο εχω ασχοληθει με πολλα ατομα..
    ειμαι εδω γιατι μου αρεσει να βοηθαω ανθρωπους,απλα μεσα απο αυτο ολοκληρονομαι και νιωθω καλυτερη
    και αν αυτο δεν αρκει δινω τους κωδικους μου στον νικος για να δει ποσα μυνηματα λαμβανω καθημερινα απο ανθρωπους που προσπαθω να βοηθησω με πμ καθως ορισμενοι δεν νιωθουν τοσο ανετα να πουν για τα παντα δημοσια
    με σεβασμο και παλι συγνωμη αν ξεφυγα καπου προσωπικα
    Χρυσάκι μου, να μη ζητάς συγγνώμη για τίποτα.
    Αφενός, το γεγονός ότι εγώ ως βοιντ ισχυρίζομαι κάτι τέτοιο δε σημαίνει ότι είναι και το σωστό..έτσι?
    Υπάρχουν άτομα στο φόρουμ, που μια χαρά τη βρίσκουν με τις συνταγές σου και εντέλει και με αυτή την αισιοδοξία που βγάζεις σαν άνθρωπος, τους κάνεις να αισθάνονται καλύτερα..:-)

    Αφετέρου, για το γεγονός ότι υπάρχουν θέματα, διαφορετικής φύσεως από αυτά που ορίζει, θεωρητικά πάντα, το φόρουμ, δε φταις εσύ ούτε οποιοσδήποτε που αναρτεί ένα τέτοιο θέμα.
    Είναι ζήτημα της διαχείρισης, από κάποιο σημείο και μετά, να κρατάει τα "ηνία" της κατάστασης μέσα στο φόρουμ.
    Αλλά με αυτά και με εκείνα μάλλον και η διαχείριση έχει βαρεθεί να ασχολείται...

    Όπως και να έχει, δεν είχα στόχο να σε κάνω να αισθανθείς άσχημα και να μπαίνεις σε διαδικασία απολογίας.Ειλικρινά στο λέω και σου ζητώ εγώ συγγνώμη για αυτό.

    Αλλά όταν τα κενά της διαχείρισης έρχεται να τα καλύψει κάποιο μέλος, αυτά είναι τα αποτελέσματα.

    Προσωπικά, θα επιλέξω να απέχω για κάποιο διάστημα τουλάχιστον από το φόρουμ, εφόσον τις τελευταίες μέρες έχω αναλωθεί πάρα πολύ σε ίντριγκες και άλλες τέτοιες παπαριές και δεν είναι του στυλός μου.

    Τα φιλιά μου σε όλους.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    xrusaki

    Ρε κουκλα,τι λες τωρα,εγω εφτιαξα πολλες απο τις συνταγες σου και τις ευχαριστηθηκαμε πολυ. Τωρα ηρθαν οι φιλοι του αγοριου μου και τρωνε το τελευταιο γλυκο που αναρτησες,με την κρεμα γιωτης και τα μπισκοτα και γουσταρουν

    Κι εγω ειχα ανεβασει μια αλλωστε... :P

    Αλλος ανεβασε το θεμα,οχι εσυ,εσυ συνεχισες να γραφεις. Αν οι moderators ειχαν κρινει οτι δεν εχει θεση αυτο το θεμα στο φορουμ θα το ειχαν απλα σβησει.

    (Μεχρι να το σβησουν, συνεχισε να γραφεις καμια συνταγη,by the way, γιατι κι εγω εχω μια μικρη τρελλα με μαγειρικη αλλα ειμαι τεμπελα, και μου φαινονται πολυ ευκολες και γρηγορες οι δικες σου :P)

  15. #15
    ...το θέμα δεν είναι το χρυσάκι, που ως νέο μέλος ακολουθεί το ...ρεύμα..
    Συμφωνώ με τη βοιντ πως τέτοιου είδους θέματα δεν συναδουν με το σκοπό αυτού του φόρουμ, υπάρχουν χιλιάδες φόρουμ στο διαδίκτυο που μπορεί να γράψει κανείς ακόμη και για κέντημα.
    Εγώ πάλι ανναρωτιέμαι τι σκοπό μπορεί να εξυπηρετούν θέματα τύπου, "τι σκέφτεστε" "πως αισθάνεστε" "τι θα θέλατε" "τι νιώθετε" κλπ κλπ.
    Μου κάνουν λίγο λεύκωμα και χάνεται λίγο από το στόχο του το φόρουμ. Όταν κάποιος νιώθει κάτι, ανοίγει ένα θέμα και το συζητά με όσα μέλη θέλουν να ασχοληθούν, απλούστατο.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φορουμ κ ΑΗΔΙΑ
    By carrie in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 56
    Last Post: 24-08-2011, 18:49
  2. ΦΟΡΟΥΜ
    By Ακροβατης in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 17
    Last Post: 22-08-2010, 19:01
  3. Ψυχολόγοι στο φορουμ
    By Michaelgr in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-08-2010, 02:15
  4. η κατάντια του φορουμ
    By mstrouf in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 11
    Last Post: 10-07-2009, 16:58
  5. ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 266
    Last Post: 03-07-2008, 19:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •