χωρις σχεση,χωρις φιλους... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    ούτε τρομερά συναισθηματική ούτε ευαίσθητη υπήρξα ποτέ. Εσύ περιγράφεις ένα πρότυπο κοπέλας που απορώ και εσύ αν θα ήθελες να είσαι μαζί της. Το να πηγαίνεις από σχέση σε σχέση ή όλο αυτό που περιγράφεις το κάνεις μέχρι να σου κολλήσει κάποιος και να γουστάρεις να γίνει κάτι μαζί του. Αυτό λέω. Μην κατακρίνεις πράγματα που και εσύ μπορεί να έχεις κάνει στο παρελθόν. Και δεν είναι όλες οι κοπέλες ότι λάχει εμείς οι βλάχοι ούτε όλοι οι άντρες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Αυτό θα γίνεται, όταν η σχέση ήταν επιπόλαια. Αν όμως είχε δυνατό συναίσθημα, φαντάζομαι ότι δε θα σε ξεπερνούν τόσο εύκολα.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by marylia View Post
    ούτε τρομερά συναισθηματική ούτε ευαίσθητη υπήρξα ποτέ. Εσύ περιγράφεις ένα πρότυπο κοπέλας που απορώ και εσύ αν θα ήθελες να είσαι μαζί της. Το να πηγαίνεις από σχέση σε σχέση ή όλο αυτό που περιγράφεις το κάνεις μέχρι να σου κολλήσει κάποιος και να γουστάρεις να γίνει κάτι μαζί του. Αυτό λέω. Μην κατακρίνεις πράγματα που και εσύ μπορεί να έχεις κάνει στο παρελθόν. Και δεν είναι όλες οι κοπέλες ότι λάχει εμείς οι βλάχοι ούτε όλοι οι άντρες.
    το προτυπο αυτο υπαρχει και συνηθιζεται στις μερες μας ομως, ειδικα στην Αθηνα. κανε μια βολτα και στα κοινωνικα δικτυα να δεις πως συμπεριφερονται, τραβα στο facebook και το zoo να παρατηρησεις ποσους εχουν στις λιστες τους διαθεσιμους τα κοριτσακια να τα παρακαλανε, και ποσους τα αγορακια. τα κοριτσακια και λογο εμφανισης χωρις να προκαλεσουν, μπορουν να εχουν περισσοτερες επιτυχιες. ειναι απ'τη φυση τους πιο ομορφες, αλλα ακομα και να μην ειναι ομορφες, παλι τις ποθουν γι'αυτο που εχουν μεστα ποδια τους, απλα γιατι εδω ειναι ολοι λιγουριδες. ετσι εχουν καμποσες επιλογες, ανα πασα ωρα και στιγμη.

    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Αυτό θα γίνεται, όταν η σχέση ήταν επιπόλαια. Αν όμως είχε δυνατό συναίσθημα, φαντάζομαι ότι δε θα σε ξεπερνούν τόσο εύκολα.
    το συναισθημα το οποιο σε καποιους μπορει να μεταφραστει και σαν αδυναμια ή ανωριμοτητα, για τους ρομαντικους κλπ. επισης συνηθως ο ενας απ'τους δυο σχεδον παντα δινει περισσοτερα. κι ο αλλος ειναι αυτος που εχει το πανω χερι στη σχεσουλα, και τον κανει να τρεμει μην του φυγει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Quote Originally Posted by Ξωτικό View Post
    σκορπιος ωροσκοπος.
    κοιταξε, ειμαι της αρχης οταν δινομαι σε καποιον να δινομαι 100%... Με εξαιρεση λοιπον την τελευταια μου σχεση, ουδεποτε ειχα θεμα με το σεξ , εδω ισως παιζει ρολο ο σκορπιος κατα οσους πιστευουν στα ζωδια.
    Επισης, η καλυτερη σχεση της ζωης μου και οι πιο γλυκες στιγμες που εχω και θυμαμαι, ειναι πατατακια στο παρκο με κοκα κολα ανα χειρας, ετων 24 το ξωτικο, γλειφιτζουρια, λουλουδακια , σουβλακι στο πεζοδρομιο του θαναση γιατι δεν εχει τραπεζι να καθησουμε, χυμος και κουλουρι με μια ζεστη αγκαλια να με περιμενουν εξω απο τη σχολη μου και να τον περιμενουν κατω απο το γραφειο του. Δεν ηταν η πρωτη μου σχεση .
    και μυρια αλλα τετοια...
    εχω υπαρξει και με ατομο ευκαταστατο.
    Κ Α Μ Ι Α σχεση. Με πηγε πισω αυτο.
    και με παιδι που ηταν φτωχοτατο και ανεργο. τρελος ερωτας.μεπηγε μπρος.

    τεσπα. ειμαι οφ τοπικ , μπζζζζζζζζζζζζζζζζ
    σελήνη που έχεις? :D
    και εγώ σκορπιός / σκορπιός είμαι :D

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Μόλις χώρισα απο σχέση 1μιση χρόνου και δεν ξέρεις πως είναι να είσαι τίγκα σκορπιός και να χωρίζεις :D

  6. #21
    Ναι ρε παιδιά. Δεν σας μίλησα για ένα ρομαντικό κόσμο όπου όλες οι σχέσεις είναι υγιείς, οι άνθρωποι ξέρουν τι θέλουν και ο ανταγωνισμός και η ζήλια είναι άγνωστες λέξεις. και επίσης δεν ήταν αρχικά το σχόλιο μου πάνω στις γυναίκες και άμα ξεπερνούν γρήγορα ή όχι μια κατάσταση. Fb και άλλα δεν έχω αλλά ξέρω πολύ καλά τι παίζει. Αλλά για μένα αυτά σου δίνουν μια ψεύτικη εικόνα της ζωής που θα ήθελες να έχεις και καθησυχάζεσαι. Σίγουρα κάνει την επικοινωνία πιο εύκολη αλλά όχι την αληθινή. Μαθαίνεις να είσαι κοινωνικός τόσο όσο! Δύσκολο το αντίθετο αλλά τουλάχιστον για μένα αξίζει. Τεσπα άσχετο ήταν όλο αυτό!! Στο θέμα μας: Είναι επιβίωση να μην κολλάς σε πράγματα και να ψάχνεις τον επόμενο να προχωρήσεις. Δεν είπα ποτέ το αντίθετο. Αυτό που είπα ήταν οτι κάποιες θα ενδιαφερθούν και θα θελήσουν κάτι παραπάνω από σένα και ακόμα και αν τις φτύνεις για λίγο θα σε κυνηγήσουν. Αυτό!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Λογικά σελήνη στα ψάρια.
    Το καλοκαίρι η αφροδίτη συνήθως είναι στο καρκίνο , παρθένο η λέων :D

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Hara_ View Post
    Μόλις χώρισα απο σχέση 1μιση χρόνου και δεν ξέρεις πως είναι να είσαι τίγκα σκορπιός και να χωρίζεις :D
    σκορπινα και χωρισμενη??ιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    κλαίω εδώ και 2 ώρες.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Ευχαριστώ για την πάσα Αχλ. Λοιπόν, αν και είμαι ο πλέον ακατάλληλος να δώσει οποιεσδήποτε συμβουλές επ' αυτού, καθότι διέρχομαι την ίδια ακριβώς φάση και χειρότερα, θα συνεισφέρω τον οβολό μου. Το συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει μετά από όλα αυτά τα χρόνια τριβής με το δράμα μου και σίγουρα πολλοί είναι αυτοί που θα σπεύσουν να το αντικρούσουν έγκειται στο ότι οι φιλίες, καθώς και οι σχέσεις, είναι τελείως ευκαιριακές και συγκυριακές. Με άλλα λόγια, δεν είναι από τα πράγματα στη ζωή που μπορείς να επιδιώξεις και να τα θέσεις ως στόχο, ώστε να σου συμβούν. Αυτός είναι και ο λόγος άλλωστε που κατά γενική ομολογία δεν υπάρχει συνταγή, φόρμουλα, αλγόριθμος ή όπως αλλιώς θέλεις ονόμασέ το, που ακολουθώντας τον απαρέγκλιτα να πετύχεις το ζητούμενο. Άμα σου τύχει να βρεις φίλους ή σύντροφο, σου έτυχε. Αν δεν ήταν γραφτό να προκύψει, δεν προέκυψε. Τέλος. Συνήθως παρατηρώ ότι οι ανθρώπινες σχέσεις αναδύονται κατ' ανάγκην. Δηλαδή αναπτύσσονται όταν κάτι αναγκαστικά φέρνει σε επαφή τις "συμβαλλόμενες πλευρές", όπως μια συνεργασία στον επαγγελματικό χώρο, οι εργασίες σε μια σχολή, ένας κοινός γνωστός που σας καλεί και τους δύο σε μια έξοδο, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Εν κατακλείδι, τόσο οι φιλικές, όσο και ερωτικές σχέσεις αποτελούν παράπλευρο επίτευγμα στο στίβο της ζωής και όχι αυτοσκοπό. Σε μερικούς θα τύχουν και σε μερικούς άλλους όχι (ναι, υπάρχουν κι αυτοί). Η δεύτερη κατηγορία μάλιστα ολοένα αυξάνεται τα τελευταία χρόνια και γι' αυτό ευθύνεται ο σύγχρονος, αστικός τρόπος ζωής, όμως αυτό άλλη συζήτηση.
    Ετσι πιστεύω και γω. Αν δεν κινείσαι σε κάποιους χώρους συνεχεια μαζί και περιμένεις να γνωρίσεις π.χ σε μπαρ δεν δένει εύκολα μια σχέση, ούτε αναπτύσσεται συναίσθημα. Και αν προκύψει θα είναι ευκαιριακή. Βιωματικά μιλάω παντα. Και γω το πιστεύω ότι σε κάποιους δεν δίνεται ούτε καν η ευκαιρία. Δυστυχώς.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    τραβηγμενα ? αμα ειχες κι εσυ καμποσες επιλογες να σε παρακαλανε ολες να τις πηδηξεις και να τις δωσεις εστω και λιγη σημασια, τοτε με το που χωριζες θα καθοσουν να κλαψεις και να χασεις τον χρονο σου ? οχι βεβαια, θα δινες ευκαιρια σε καποιον αλλον ανθρωπο, που εστω και λιγο σε ελκυει, να αναπληρωσει το κενο σου. δεστο απ'τη μερια τους λιγο, μη σκεφτεσαι μονο απ'τη δικια σου...
    Γεγονός, άλλοι έχουν κα΄μποσες επιλογές και άλλοι καμία. Αδικη η ζωή.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε θελω να μπω σε κατηγοριες, γιατι μικροτερος ημουν πιο τυχερος, ειχα κανει πεντε-εξι σχεσουλες, μετα εχασα λιγο τη μπαλα και απομακρυνθηκα με αποτελεσμα να δυσκολευομαι οχι μονο να αγαπηθω αλλα και να αγαπησω. θα πρεπει να νιωθω οτι το αξιζει η αλλη, και φυσικα να το θελει και η ιδια να ειναι μαζι μου. αλλιως δε γινεται, γι'αυτο λεω οτι δεν ανηκω στην ιδια κατηγορια, δεν εξαρτιεμαι απ'το γκομενετο, αλλα ειναι και θεμα διαθεσης δικης μου. επισης υπαρχουν τοσοι καλυτεροι, γιατι να κολλησει καποια μαζι μου και να επιμεινει κι ολας εαν τη φτυνω ?
    To πρόβλημα είναι ότι η κοινωνία δεν δέχεται ότι μενεις μόνος από επιλογή ή επειδή δεν βρήκες ακόμα το έτερον ήμισυ αλλά ότι είσαι περίεργος, ιδιότροπος, δεν ξερεις τί θες κλπ Ουσιαστικά περιθωριοποιήσαι

  13. #28
    προς hara: Δεν κανονίζεις καλύτερα να βγείς έξω να ξεφύγει καθόλου το μυαλό σου; δύσκολο βέβαια αλλά δεν ωφελεί σε τίποτα να κλαίς. Είναι φρέσκο,ε;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    δεν θελω να παωω πουθενα...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χωρις Αυτοπεποιθηση
    By xrhstos in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 21
    Last Post: 28-02-2015, 11:20
  2. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  3. Χωρίς φάρμακα
    By dead_member in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 25-11-2011, 00:01
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 19:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •