χωρις σχεση,χωρις φιλους...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57

    χωρις σχεση,χωρις φιλους...

    Δε ξερω τι φταιει,ισως εγω που ειμαι δυσκολος ανθρωπος,δεν εχω σχεση δεν εχω φιλους,βλεπω τους αλλους που βγαινουν περνανε καλα και γω δε το κανω και με πειραζει.δουλεια δεν εχω που ισως απο εκει θα εκανα εναν κυκλο γνωριμιων.Νιωθω πολυ μονη ορισμενες φορες,αλλες παλι μ αρεσει αυτη η μοναξια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αχ καλη μ σε καταλαβαινω απολυτα εχω νιωσει πολλες φορες ετσι, δυστυχως και σχεση να κρατησεις και φιλους θελει προσπαθεια..
    μονη μενεις η με γονεις, αδερφια εχεις?
    [url]http://psychilogos.blogspot.com/[/url]

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    μονη,απο κατω μενουν οι γονεις μου ευτυχως και εχω εναν αδελφο παντρεμενο.δυσκολες οι σχεσεις ναι,και εκει που λες οτι βρηκα εναν ανθρωπο να με καταλαβει αποδεικνυεται χειροτερος απ ολους!!!!δε ξερω πια τι να κανω..πολλες φορες παραιτουμαι κ λεω σιγα σκασιλα μου αλλα παλι πιστευω πως κ γω οπως ολοι οι ανθρωποι εδω στη γη αξιζουν να εχουν ενα συντροφο και φιλους

  4. #4
    Φυσικά και αξίζεις! Αυτό έλειπε! Να σε ρωτήσω κάτι; θες να τα αλλάξεις όλα αυτά πραγματικά; αν ναι θέλει προσπάθεια αλλά εννοείται ότι γίνεται!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,002
    Ρωτησε εμενα, Σελτον, ΚΕΝΟ κλπ μπακουριδες του φορουμ πως νιωθουν, δεν εισαι η μονη που νιωθει ετσι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Ευχαριστώ για την πάσα Αχλ. Λοιπόν, αν και είμαι ο πλέον ακατάλληλος να δώσει οποιεσδήποτε συμβουλές επ' αυτού, καθότι διέρχομαι την ίδια ακριβώς φάση και χειρότερα, θα συνεισφέρω τον οβολό μου. Το συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει μετά από όλα αυτά τα χρόνια τριβής με το δράμα μου και σίγουρα πολλοί είναι αυτοί που θα σπεύσουν να το αντικρούσουν έγκειται στο ότι οι φιλίες, καθώς και οι σχέσεις, είναι τελείως ευκαιριακές και συγκυριακές. Με άλλα λόγια, δεν είναι από τα πράγματα στη ζωή που μπορείς να επιδιώξεις και να τα θέσεις ως στόχο, ώστε να σου συμβούν. Αυτός είναι και ο λόγος άλλωστε που κατά γενική ομολογία δεν υπάρχει συνταγή, φόρμουλα, αλγόριθμος ή όπως αλλιώς θέλεις ονόμασέ το, που ακολουθώντας τον απαρέγκλιτα να πετύχεις το ζητούμενο. Άμα σου τύχει να βρεις φίλους ή σύντροφο, σου έτυχε. Αν δεν ήταν γραφτό να προκύψει, δεν προέκυψε. Τέλος. Συνήθως παρατηρώ ότι οι ανθρώπινες σχέσεις αναδύονται κατ' ανάγκην. Δηλαδή αναπτύσσονται όταν κάτι αναγκαστικά φέρνει σε επαφή τις "συμβαλλόμενες πλευρές", όπως μια συνεργασία στον επαγγελματικό χώρο, οι εργασίες σε μια σχολή, ένας κοινός γνωστός που σας καλεί και τους δύο σε μια έξοδο, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Εν κατακλείδι, τόσο οι φιλικές, όσο και ερωτικές σχέσεις αποτελούν παράπλευρο επίτευγμα στο στίβο της ζωής και όχι αυτοσκοπό. Σε μερικούς θα τύχουν και σε μερικούς άλλους όχι (ναι, υπάρχουν κι αυτοί). Η δεύτερη κατηγορία μάλιστα ολοένα αυξάνεται τα τελευταία χρόνια και γι' αυτό ευθύνεται ο σύγχρονος, αστικός τρόπος ζωής, όμως αυτό άλλη συζήτηση.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μπα εμενα μη με βαζεις στην ιδια κατηγορια, ειμαι περαστικος απο το φορουμ, οπως κι απ'την υπολοιπη ζωη. :)
    ετσι καποιες φορες προτιμω τη μοναξια μου και ειμαι καλα με αυτη. δε θελω να ανηκω πουθενα, δεν θελω να χρωσταω σε κανεναν. ειδικα οταν δεν ειναι σαν εμενα και δε καταλαβαινει...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Και επιλογή σου να είναι η μοναξιά, δεν αναιρεί ότι εμπίπτεις στη δεύτερη κατηγορία. Δε θέλεις να ανήκεις πουθενά, το καταλαβαίνω. Αλλά με τη λογική της του τρίτου αποκλείσεως σε μία από τις δύο θα ανήκεις, δε γίνεται διαφορετικά.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Και επιλογή σου να είναι η μοναξιά, δεν αναιρεί ότι εμπίπτεις στη δεύτερη κατηγορία. Δε θέλεις να ανήκεις πουθενά, το καταλαβαίνω. Αλλά με τη λογική της του τρίτου αποκλείσεως σε μία από τις δύο θα ανήκεις, δε γίνεται διαφορετικά.
    δε θελω να μπω σε κατηγοριες, γιατι μικροτερος ημουν πιο τυχερος, ειχα κανει πεντε-εξι σχεσουλες, μετα εχασα λιγο τη μπαλα και απομακρυνθηκα με αποτελεσμα να δυσκολευομαι οχι μονο να αγαπηθω αλλα και να αγαπησω. θα πρεπει να νιωθω οτι το αξιζει η αλλη, και φυσικα να το θελει και η ιδια να ειναι μαζι μου. αλλιως δε γινεται, γι'αυτο λεω οτι δεν ανηκω στην ιδια κατηγορια, δεν εξαρτιεμαι απ'το γκομενετο, αλλα ειναι και θεμα διαθεσης δικης μου. επισης υπαρχουν τοσοι καλυτεροι, γιατι να κολλησει καποια μαζι μου και να επιμεινει κι ολας εαν τη φτυνω ?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Ξωτικό αυτα που λες δεν ισχυουν τοσο στην Αθηνα. :)
    εδω τα παντα κινουνται με γρηγορους ρυθμους κι εχουν μαζευτει ενα καρο ανθρωποι.
    ακομα και φτυσιμο να ριξω σε καποια, δε νομιζω πως θα τη χαλασει, οταν μπορει να βρει τοσους καλυτερους.
    εχουν δλδ επιλογες, καβατζες, ανθρωπους απλα για το σεξακι τους, να καλυψουν τις αναγκες, τις καβλες τους.
    δε χρειαζεται και τοσο ψαξιμο, απλα να κουνηθουν λιγο και τοσοι τρεχουν. μονο αν ειναι συναισθηματικο το δεσιμο ισως γινει κατι, αλλα και παλι τα συναισθηματα κανουν στην μπαντα οταν μπορεις να προχωρησεις παρακατω με εναν αλλον ανθρωπο. γιατι να κολλησεις και να χασεις τον χρονο σου anyway ?
    ουδεις αναντικαταστατος!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εισαι ειδικη περιπτωση Ξωτικό. και φταιει το ζωδιακι σου που θελει κορωνες.
    αλλα με λιγη θεληση ολα γινονται, μη σκας. :)

  12. #12
    Καλά ΚΕΝΟ εννοείται ότι αυτό που λες δεν ισχύει ούτε μία στο εκατομμύριο. Εμείς οι κοπέλες κουβαλάμε και ένα μαζοχισμό πολλές φορές μην το ξεχνάς. Μπορεί να θες τον άλλον επειδή σε φτύνει. Εμένα αυτά που μου λες δεν μου ακούγονται τόσο τραγικά! Άμα αξίζει κάτι το κυνηγάς ακόμα και αν φας τα μούτρα σου. Και αναντικατάστατοι είμαστε όλοι. Όχι με την έννοια ότι η άλλη δεν μπορεί να βρει άλλον αλλά θα της έχεις αφήσει κάτι σίγουρα!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Ξωτικό View Post
    ειδικη περιπτωση;;; παραδεξου το. μιλησες με τον ψυχιατρο μου. νιαχ νιαχ
    μπα, ο σκορπιος με εχει χαντακως. Το λιιονταρι το πνιξανε οταν ημουν βρρρρρρρρρρρρρεφος.
    και να σκασω το πολυ πολυ να γεμισει ο κοσμος απο την εξυπναδα μου.

    χλα χλα χλαααααααα γελασαμε ξωτικο.
    δε ξερω που κολλαει ο σκορπιος, αλλα οκ και το λιονταρ αμα ριξει λιγο τα στανταρντς του, καλοπερναει και κανει ρροαρ ροαρρ.
    αμα παλι δεν τα ριξει, καταληγει οπως και η συμπασχουσα Gypsy Cello, να μην μπορει να ταιριαξει και να εκτιμησει ουτε εναν.
    η μοναδικη συμβουλη που εχω να δωσω, ειναι να προσγειωθητε λιγο, φυγετε απ'το παλατι σας κι ελατε μια βολτα στη πραγματικοτητα, κι εκει μπορειτε να ειστε σαν βασιλιαδες...

    Quote Originally Posted by marylia View Post
    Καλά ΚΕΝΟ εννοείται ότι αυτό που λες δεν ισχύει ούτε μία στο εκατομμύριο. Εμείς οι κοπέλες κουβαλάμε και ένα μαζοχισμό πολλές φορές μην το ξεχνάς. Μπορεί να θες τον άλλον επειδή σε φτύνει. Εμένα αυτά που μου λες δεν μου ακούγονται τόσο τραγικά! Άμα αξίζει κάτι το κυνηγάς ακόμα και αν φας τα μούτρα σου. Και αναντικατάστατοι είμαστε όλοι. Όχι με την έννοια ότι η άλλη δεν μπορεί να βρει άλλον αλλά θα της έχεις αφήσει κάτι σίγουρα!
    ισχυουν, εχω δει τοσες και τοσες κοπελες να παιρναν απ'τη μια σχεσουλα στην αλλη για πλακα, χωρις καν να μεινουν μονες ουτε ωρα!
    τι κι αν χωρισουν, την ιδια στιγμη παιρνουν το sexbuddy τους και πανε και ξεδινουν να ξεπερασουν τον πρωην. πανε και τα πινουν και σε κλαμπιδι μετα, μπας και κανουν καμια καλη γνωριμια, κι ουτε γατα ουτε ζημια.
    σαφεσταστα δε μιλαμε για μικρες ηλικιες, ο πρωτος ερωτας μενει και ειναι δυσκολο να τον ξεπερασεις. αλλα αφου βαλεις μπροστα το τουρμπο-μπουστ, τρεχεις και δε σε σταματαει κανεις!
    αν τωρα μαζευτηκαν εδω μεσα ολες οι συναισθηματικες κι ευαισθητες, που γουσταρουν να αυτομαστιγωνονται, ειναι λογικο επειδη πολυ απλα βρισκομαστε σε φορουμ ψυχολογιας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Ρε ΚΕΝΟ είναι υπαρκτά όλα αυτά που περιγράφεις; Μου ακούγονται πολύ τραβηγμένα από τα μαλλιά για να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τραβηγμενα ? αμα ειχες κι εσυ καμποσες επιλογες να σε παρακαλανε ολες να τις πηδηξεις και να τις δωσεις εστω και λιγη σημασια, τοτε με το που χωριζες θα καθοσουν να κλαψεις και να χασεις τον χρονο σου ? οχι βεβαια, θα δινες ευκαιρια σε καποιον αλλον ανθρωπο, που εστω και λιγο σε ελκυει, να αναπληρωσει το κενο σου. δεστο απ'τη μερια τους λιγο, μη σκεφτεσαι μονο απ'τη δικια σου...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρις Αυτοπεποιθηση
    By xrhstos in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 21
    Last Post: 28-02-2015, 12:20
  2. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 11:24
  3. Χωρίς φάρμακα
    By dead_member in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 25-11-2011, 01:01
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 20:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •