δεν μπορει να φυγει απο το μυαλο μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    18

    δεν μπορει να φυγει απο το μυαλο μου...

    ειμαι χαλια ψυχολογικα..πραγματικα. απο το Μαιο εχω κολλησει με ενα παιδι ο οποιος μου την ειχε πεσει κ καναμε κατι...κ απο τοτε δεν εχει φυγει απο το μυαλο μου.εκανα τα παντα για να τον ξεχασω...αλλα ακομα το κολλημα υπαρχει...οσο και να θελω να πιστεψω οτι τον εχω ξεχασει...το μονο που κανω ειναι να κοροιδευω τον εαυτο μου...τιποτα αλλο..Αυτος τα εχει με αλλη...εγω τα εχω με αλλον...για τον οποιο νιωθω κ γιαυτον πολλα...αλλα πραγματικα ποναω οταν σκεφτομαι τον αλλον...Αυτος προσπαθησε να με χωρισει με το αγορι μου...,οταν ειναι με την κοπελα του με κοιταζει συνεχεια.,οταν ειχαμε κανει κατι τα ειχε με αυτη που ειναι ακομα μαζι,εγω ομως ημουν ελευθερη,μου ελεγε να κανω υπομονη... Οταν εγω τα εφτιαξα με το παιδι που ειμαι ακομα,τη μερα που το εμαθε που μας ειδε μαζι,μετα που ημουν σε μια καφετερεια με μια φιλη μου κ ηταν κ αυτος, μιλησαμε κ δεν τον εβλεπα καλα...μου ειπε οτι ο φιλος του πιστευει οτι παιζεται κατι αναμεσα μας..και καποια στιγμη μου λεει οτι του εξηγησε οτι δεν παιζετε κατι τωρα..και μετα μου λεει οτι δεν ξερει τι μπορει ομως να γινει μεταξυ μας στο μελλον... τεσπα.με λιγα λογια..μου εδεινε ελπιδες..παρολο που ηταν με αλλη..κ φαινοταν οτι του αρεσα... η μαλακια ειναι οτι με εκανε να κολλησω μαζι του.και να μη μπορω να ξεκολλησω με τιποτα:(..ακομα κ τωρα..που εχουν περασει καποιοι μηνες απο οταν εγειναν αυτα μεταξυ μας...και τωρα που τον βλεπω σπανια,που ειμαι συνεχεια με το αγορι μου κ περναμε τοσο ομορφα,και τον αγαπαω.... συνεχιζω να σκεφτομαι κ τον αλλον.. :| κανω οτι μπορω για να τον βγαλω απο το μυαλο μου...,και οταν τον βλεπω κανω τελειως την αδιαφορη..ουτε γεια δεν του λεω...κ σημερα που τον ειδα..μπορει να εκανα κ παλυ την αδιαφορη,αλλα προσεξα οτι κ παλυ αυτος που ηταν με την κοπελα του ,με κοιταζε συνεχεια..μιλαγε μαζι της..και γυρνουσε κ με κοιταζε...και καποια στιγμη μου φανηκε οτι γυρισε κ αυτη να με κοιταξει,επειδη με κοιταζε συνεχεια αυτος.. πιστευω οτι κατι θα νιωθει κ αυτος για μενα...δεν γινεται να τα κανει ολα αυτα ετσι...για το τιποτα.. τον αγαπω:( ...αλλα ξερω οτι δεν θα ειμαστε ποτε μαζι...ειμαι σιγουρη:(

  2. #2
    πως καταφερες και τον εγκλωβισες μεσα στον μυαλο σου και δεν μπορει να φυγει;;;
    :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    μαρια απ'οσο αντιλαμβανομαι δεν υπηρξε ποτε σχεση με εσενα και αυτο το ατομο..υπηρξε μονο ''κατι που οπως λες κανατε''στην διαρκεια ομως που εκεινος ηταν μεσα σε καποια σχεση..
    αυτο ετσι οπως συναιβη πιθανον να του εδωσε για εσενα την εικονα καποιας ευαλωτης που αρκειται και συμβιβαζεται και ειχε ισως ως αποτελεσμα να σε...σιγουρεψει λιγακι στο χαλαρο και να κανει ωστοσο και το παιχνιδι του
    το γεγονος οτι σε ζηλεψε φυσικα δειχνει ενδιαφερον απο το μερος του και στην συνεχεια σε..''ψαρωνε''με τις μπηχτες του για να δει αντιδρασεις!
    τωρα οσο αναφορα το θεμα να εισαι μαζι του για εμενα δεν εχεις ακολουθησει και πολυ σωστη πολιτικη και καλο θα ηταν αν σου δωθει ποτε η ευκαιρια να κανεις κατι ξανα..να μην το κανεις κατω απο αυτες τις συνθηκες αν δεν θελεις να επαναληφθει η ολη ιστορια χωρις αποτελεσμα..
    καλο θα ηταν αν υπηρχε καποια ευκαιρια να του ξεκαθαρισεις οτι σεβεσαι την σχεση του,κατι που εκεινος δεν κανει και οτι αν θελει να ειστε μαζι εχει καλος..διαφορετικα θα εισαι παντα η δευτερη σε αυτην την υποθεση..τι να το κανεις ετσι?να τον εχεις για λιγες στιγμες και υστερα να ''σκαει μυτη''με την καλη του??ειναι λιγακι ψυχοφθορο
    υστερα ομως ειναι και κατι ακομη,κι αν γινει ποτε κατι οπως λες θεωρεις οτι καποιος που δεν σεβαστηκε την κοπελα και στην επεσε,του ειναι απιθανο να κανει το ιδιο και σε εσενα αργοτερα?απο αυτο και μονο πιστευω οτι δεν πρεπει να ειναι ατομο εμπιστοσυνης
    τωρα οσο αναφορα το πως θα τον ξεπερασεις ειναι σιγουρο οτι αν πηγαινεις στα μερη οπου συχναζει αυτο δεν θα συμβει..
    για να ξεπερασεις καποιον χρειαζεσαι χρονο και αποχη..ασε που απ'οτι καταλαβαινω το εν λογο τωρα αγορι σου δεν σου εχει κανει το..κλικ!
    οταν θα βρεις καποιον που θα σε γεμισει πραγματικα και αληθινα τοτε ισως να φυγει απο το μυαλο σου εκεινο το ατομο δια μαγειας..
    για εμενα θα ηταν καλο να φυγεις απο μια σχεση που δεν σε γεμιζει αλλα και δεν εισαι εκει με νου και σωμα..που ειναι το νοημα?
    για την μαγεια των σχεσεων και του ερωτα πιστευω πως για να εισχωρησει καποιος μεσα μας σωματικα πρεπει να εχει εισχωρησει στο μυαλο μας πρωτα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 17-02-2011, 17:13
  2. Τι σας έρχεται στο μυαλό..
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 126
    Last Post: 06-09-2009, 17:51
  3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 00:25
  4. το μυαλο μου ποναει...
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 08-03-2008, 12:31
  5. θα φύγει... δεν θα φύγει?
    By ines in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 29-11-2006, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •