Δε ξέρω τι θέλω... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221

    Δε ξέρω τι θέλω...

    [QUOTE=redrose;328029]Μου αρέσουν οι άντρες,θέλω να κάνω οικογένεια,μα απ την άλλη μου αρέσουν καμιά φορά και οι γυναίκες
    Γεια σου redrose , η σχέση με την μητέρα σου πως ήτανε από την νηπιακή ηλικία έως σήμερα ;
    ,όλο αυτό με κουράζει και με αγχώνει.Κάθομαι και σκέφτομαι και λέω ''με ποιόν περνάς καλύτερα??με άντρα ή γυναίκα,απάντηση όμως δε μπορώ να δώσω..''ν απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό?
    Μήπως θα ήτανε ποιο ωφέλιμο για εσένα να έχεις τον ρόλο που έχει δώσει η φύση στην γυναίκα , αφού πρώτα αντιληφθείς και αντιμετώπισής την αιτία που σε κάνει να νιώθεις έλξη για το γυναικείο φύλλο :

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Φιλομαθής View Post
    Μήπως θα ήτανε ποιο ωφέλιμο για εσένα να έχεις τον ρόλο που έχει δώσει η φύση στην γυναίκα , αφού πρώτα αντιληφθείς και αντιμετώπισής την αιτία που σε κάνει να νιώθεις έλξη για το γυναικείο φύλλο :
    τι ειναι αυτος ο ρολος ?
    μεσα στη φυση ειναι ολα και η διαφορετικοτητα και η ομοφυλοφιλια
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221

    BloodyKate;328155]τι ειναι αυτος ο ρολος ?

    BloodyKate;328155]τι ειναι αυτος ο ρολος ?
    μεσα στη φυση ειναι ολα και η διαφορετικοτητα και η ομοφυλοφιλια
    Γεια σου BloodyKate , Η δική μου άποψη είναι ότι αυτά που ανέφερες απλά υπάρχουν μέσα στην φύση ( γιατί αντιλαμβάνονται διαστρεβλωμένα την σεξουαλικότητα , και το ίδιο φύλο ), χωρίς να είναι ότι η φύση έχει ορίσει.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    η μητερα μου τι σχεση εχει για να ικαταλαβω δηλ?πολυ καλες σχεσεις εχουμε σα μανα με κορη και για ποιον ρολο μιλας??

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    συμφωνω μαζι σου bloodykate

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Φιλομαθής View Post
    Γεια σου BloodyKate , Η δική μου άποψη είναι ότι αυτά που ανέφερες απλά υπάρχουν μέσα στην φύση ( γιατί αντιλαμβάνονται διαστρεβλωμένα την σεξουαλικότητα , και το ίδιο φύλο ), χωρίς να είναι ότι η φύση έχει ορίσει.
    δεν ξερω τι εχει ορισει τις προαλλες εβλεπα ενα ντοκιμαντερ, οπου ελεγε οτι εχουν παρατηρηθει ομοφυλοφιλικες τασεις σε ζωα (ακομα και μακροχρονιες σχεσεις) αρσενικα και θυληκα αλλα ποτε δεν το λεγανε πιστευω εξαιτιας της κοινωνιας, αν θες μπορω να σου βρω το βιντεο, το να εισαι ομοφυλοφιλος η αμφισεξουαλικος δεν εχει τιποτα το ανωμαλο, η κοινωνια εχει στανταρς αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειναι σωστα. τι να μου κανει εμενα ενας "σωστος" οικογενειαρχης καταπιεσμενος που μετα τα 40-50 παει και τη βρισκει με νεραρους αντρες? καλυτερα να εκδηλωνομαστε 100% να το ζουμε να ψαχνουμε συνεχως την σεξουαλικη μας ταυτοτητα ΦΑΝΕΡΑ παρα να καταντησουμε καταπιεσμενοι και ανηθικοι αργοτερα
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    απολυτα συμφωνη με βρισκεις και αυτο με τα ζωα το εχω ακουσει κ εγω.το φανερο ειναι και το υγιες,πισω απ την πλατη ειναι το ανηθικο!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by redrose View Post
    Μου αρέσουν οι άντρες,θέλω να κάνω οικογένεια,μα απ την άλλη μου αρέσουν καμιά φορά και οι γυναίκες,όλο αυτό με κουράζει και με αγχώνει.Κάθομαι και σκέφτομαι και λέω ''με ποιόν περνάς καλύτερα??με άντρα ή γυναίκα,απάντηση όμως δε μπορώ να δώσω..''ν απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό?
    ..ίσως σε διχάζει το γεγονός ότι κυρίαρχος σκοπός της ερωτικής σχέσης είναι η διαιώνιση του είδους.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    ..ίσως σε διχάζει το γεγονός ότι κυρίαρχος σκοπός της ερωτικής σχέσης είναι η διαιώνιση του είδους.
    Μαρκέλα, συμφωνώ. Ένας φίλος μου ομοφυλόφιλος έχει εδώ και πολλά χρόνια μια σχέση και είναι πολύ ευτυχισμένος.Πριν λίγο καιρό μου εκμυστηρεύτηκε πως "προσπαθεί" να πείσει τον εαυτό του πως ειναι αμφισεξουαλικός, ακριβώς επειδή θέλει πολύ να αποκτήσει παιδί.Σκέφτηκε ακόμα και να χωρίσει τον σύντροφό του και να "δοκιμάσει" σχέση με γυναίκα!Δεν το έχει κάνει (ακόμα), αφ'ενός γιατί αγαπάει το σύντροφό του, αφ' ετέρου το θεωρεί ανήθικο. Η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζω αν υπαρχει νομικό πλαίσιο εδω για την υιοθεσία παιδιών απο γκει ζευγάρια ή μέσω παρένθετης μητέρας και ο ίδιος μέχρι πρόσφατα δεν είχε σκεφτεί να αποκτησει παιδιά.Τώρα που κοντευει τα 40 και χτυπάει το βιολογικό του ρολόι, άρχισε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να αναθεωρεί ακόμα και τον σεξουαλικο προσανατολισμό...
    Τέλος πάντων, μέσα απο αυτο το παραδειγμα θέλω να πω ότι μεσα στις παρουσες κοινωνικες φόρμες- άντρας,γυναικα, γαμος, παιδια, (χαπι) εντ- δεν μπορεί ένας γκει/αμφι να υποστηρίξει τις επιλογές του και πολύ συχνά, ουτε καν να τις εκφράσει....:(
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    ..ίσως σε διχάζει το γεγονός ότι κυρίαρχος σκοπός της ερωτικής σχέσης είναι η διαιώνιση του είδους.
    Λιγη αγαπη θελει η κοπελα, το απο που θα ερθει καμια φορα δεν εχει σημασια, θελει ανθρωπινη συντροφια...

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    ανθρωπινη συντροφια,ειπες την καταλληλη λεξη...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Χαιρομαι που σε νιωθω redrose

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Στην φυλακη τα ιδια δεν κανουν και δεν ειναι ομοφιλοφιλοι. Εχουμε καταντησει φυλακισμενοι γμτ απο την αποξενωση...

  14. #29
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    μερικες φορες δε βρισκουμε τις καταλληλες λεξεις για να πουμε και μας τις λενε οι αλλοι,οπως εσυ τωρα,ειμαι πολυ δυσκολος ανθρωπος γι αυτο ισως δεν εχω και φιλους,δε μ αρεσει βεβαια κιολας να εχω πολυ παρεα,βλεπεις υπαρχουν και οι κρισεις πανικου και στην πολυκοσμια με πιανουν εντονα,οποτε προτιμω τη μοναξια μου...

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Καταλαβαινω τους φοβους σου, και εγω φοβαμαι πολυ, αλλα στο κατω κταω δεν εχουμε τι να χασουμε, οταν μεινεις μονος καταλαβαινεις πως τα εχεις χασει ολα και ματαια προσπαθεις να βρεις νοημα στην ζωη...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να βοηθήσω κ δεν ξέρω πως....
    By lazy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 07-04-2011, 21:27
  2. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2008, 15:11
  4. Δεν ξέρω τι θέλω..
    By Σοφουλίνι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-2008, 00:30
  5. Δεν ξερω τι εχω και θελω ψυχολογο!!!
    By konmarin in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-04-2006, 16:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •